TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2014-12-21, 9:02 am

mason napisał(a):apel skierowany do Marcina Jaroszewskiego, Prezesa Zagłębia Sosnowiec

No to inicjatorzy przygotowali prawdziwy test dla Prezesa. Tu już nie będzie wykrętów. Jak na razie Prezes-misiek ograniczył się do informacji o inicatywie po czym zapadł w sen zimowy. Ciekawe czy się obudzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez mason 2015-01-01, 4:38 pm

Sylwestrowy wywiad z Chęcińskim; o stadionie i nie tylko ...
http://wybory.tvs.pl/arkadiusz-checinsk ... yjatkowym/

Już otwarcie mówi pan o budowie nowoczesnego stadionu oraz hali sportowej. Sosnowiec potrzebuje tych inwestycji?

- Sosnowiec na pewno zasługuje na nowoczesny obiekt sportowy. Są dwie koncepcje. Jedna to budowa stadionu i hali przy ulicy Kresowej, ale muszą się tutaj wypowiedzieć architekci, czy jest to realne rozwiązanie. Natomiast mam zaplanowane spotkanie z prezydentem Będzina i chciałbym, żebyśmy się zastanowili nad wspólną budową hali na granicy obu miast. Wtedy koszty budowy i przede wszystkim koszty utrzymania byłyby o połowę niższe. Poprosiłem już wydział inwestycji, żeby przygotował wstępny harmonogram prac dotyczących stadionu. Chcemy ogłosić najpierw przetarg na koncepcję stadionu, ewentualnie wraz z halą. Wybrać najlepszą ofertę i ruszyć z pracami. Pierwsze decyzje powinny zapaść już na początku stycznia.

Tych koncepcji dotyczących budowy stadionu w Sosnowcu w poprzednich latach już trochę było.

- Nie było w ogóle. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to poprosiłem dyrektora MOSiR-u i naczelnik wydziału inwestycji, żeby mi dostarczyli koncepcje czy projekty dotyczące budowy stadionu. Niestety, w Sosnowcu nie ma niczego na ten temat.

Już raz – jako członek zarządu województwa śląskiego – miał pan trochę problemów z jednym stadionem…

- Praca przy modernizacji Stadionu Śląskiego to jedno z fajniejszych doświadczeń, które zdobyłem. Dziś pewnie nie mówiłbym o budowie stadionu w Sosnowcu z taką łatwością, bo nie wiedziałbym, jak to wszystko przeprowadzić. Wiem jak budować stadion i przede wszystkim , gdzie znaleźć na niego środki poza budżetem miejskim. Jeżeli chodzi o Stadion Śląski to trafiłem tam w fatalnym momencie. Uważam, że największy kryzys – kontrola Najwyższej Izby Kontroli i prokuratury – udało mi się jednak przetrwać i modernizacja tego stadionu zostanie na pewno ukończona.

Nowy stadion w Sosnowcu byłby idealnym dodatkiem do silnej drużyny piłkarskiej. Na pewno przydałby się Zagłębiu awans chociaż do I ligi, żeby łatwiej można było znaleźć sponsora, który odciążyłby miasto z finansowania klubu.

- Liga, w której obecnie jest Zagłębie jest pewnie jedną z najdroższych. Trudno znaleźć środki zewnętrzne, a koszty utrzymywania klubu są bardzo wysokie. Nowy sponsor mógłby pojawić się po awansie do I ligi i to jest zadanie dla prezesa klubu, trenerów i zawodników. Jeżeli chodzi o bazę treningową, to wiele klubów z ekstraklasy może nam jej zazdrościć, dlatego naprawdę przydałby się do tego sukces sportowy. Wierzę, że awansujemy w tym sezonie.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez werty2 2015-01-01, 5:58 pm

August napisał(a):
mason napisał(a):apel skierowany do Marcina Jaroszewskiego, Prezesa Zagłębia Sosnowiec

No to inicjatorzy przygotowali prawdziwy test dla Prezesa. Tu już nie będzie wykrętów. Jak na razie Prezes-misiek ograniczył się do informacji o inicatywie po czym zapadł w sen zimowy. Ciekawe czy się obudzi.



Poczytaj w komentarzach, zobacz jak inicjatorzy zaciekle bronią prezesa...Wszyscy winni tylko nie pan Marcin (dla nich po prostu Marcin)


Nowy sponsor mógłby pojawić się po awansie do I ligi i to jest zadanie dla prezesa klubu, trenerów i zawodników.



Mityczny, wielki sponsor, który tylko czeka na awans Zagłębia do drugiej ligi, tam wszyscy mają tyle pieniędzy, że szok... Zapewne mityczny sponsor da Zagłębiu miliony i nie będzie patrzył na to, że w klubie nie ma nawet oferty skierowanej do potencjalnych parterów biznesowych i osoby odpowiedzialnej za kontakt z nimi.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez werty2 2015-01-21, 8:59 pm

Mamy pierwsze konkrety o pracach związanych z budową nowego stadionu w Sosnowcu. W tym roku pojawią się pierwsze fundusze, na razie na koncepcję obiektu.'

100 tysięcy złotych – tyle funduszy ma się znaleźć w budżecie na rok 2015 na koncepcję budowy nowego stadionu w Sosnowcu. Suma wrażenia nie robi, ale zdaniem prezydenta, to dopiero początek. – Ta kwota ma zostać przeznaczona na nagrodę dla twórców koncepcji budowy nowego stadionu, a w kolejnym roku chcemy zabezpieczyć 3 miliony złotych już na prace projektowe – mówi nam Arkadiusz Chęciński.

Kwota na ten rok ma zostać podzielona na nagrody za trzy miejsca w konkursie, a ten ma zostać zorganizowany na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. – Na razie nie ma jakiegoś wielkiego oporu i raczej większość radnych podziela kwestię budowy stadionu. Na pewno większa debata dopiero przed nami – mówi prezydent.


http://www.twojezaglebie.pl/w-tym-roku-100-tysiecy-na-koncepcje-stadionu-w-sosnowcu-hala-wspolnie-z-bedzinem/



W takim tempie to pierwsza łopata (o ile w ogóle) zostanie wbita za trzy lata...
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2015-02-19, 8:36 am

http://m.slask.sport.pl/sport-slask/1,1 ... IDEO_.html

Stadion tyski z lotu ptaka . Fajny filmik fajny stadion. Tylko czemu taki czorny . Latem będzie jak w piekarniku .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez STACH PL 2015-02-19, 5:15 pm

Tomcjo napisał(a):http://m.slask.sport.pl/sport-slask/1,123469,17434885,Oto_nowy_stadion_w_Tychach_widziany_z_lotu_ptaka__WIDEO_.html

Stadion tyski z lotu ptaka . Fajny filmik fajny stadion. Tylko czemu taki czorny . Latem będzie jak w piekarniku .



Taki tylko z białym dachem byłby dla nas w sam raz.
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Anakin 2015-05-26, 11:23 am

W kontekście ambitnych planów budowy nowych obiektów na Środuli pozostaje pytanie, co potem z Ludowym ?
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2015-05-26, 11:31 am

Anakin napisał(a):W kontekście ambitnych planów budowy nowych obiektów na Środuli pozostaje pytanie, co potem z Ludowym

Czarne się przeniosą :-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Adam1906 2015-05-26, 11:35 am

Anakin napisał(a):W kontekście ambitnych planów budowy nowych obiektów na Środuli pozostaje pytanie, co potem z Ludowym ?

Z tego co wiem cała baza treningowa ma nadal służyć pierwszej drużynie oraz grupom młodzieżowym, ponadto na głównej murawie mają grać najstarsze roczniki w swoich ligach.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez GrubyPerez 2015-05-26, 11:45 am

...i zapowiadane rezerwy.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Anakin 2015-05-26, 12:00 pm

Adam1906 napisał(a):Z tego co wiem cała baza treningowa ma nadal służyć pierwszej drużynie oraz grupom młodzieżowym, ponadto na głównej murawie mają grać najstarsze roczniki w swoich ligach.

No ale to oznaczałoby utrzymanie dwóch dużych obiektów w Mieście. Nie mam zielonego pojęcia ile kosztuje utrzymanie Ludowego rocznie ale dalsze utrzymywanie stadionu w obecnej postaci po przeniesieniu się grajków na nowy obiekt mijałoby się z celem. Rzecz jasna za wcześnie pisać o szczegółach niemniej równolegle do budowy winna istnieć koncepcja co dalej z Ludowym.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez zag23 2015-05-26, 11:32 pm

Anakin napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Z tego co wiem cała baza treningowa ma nadal służyć pierwszej drużynie oraz grupom młodzieżowym, ponadto na głównej murawie mają grać najstarsze roczniki w swoich ligach.

No ale to oznaczałoby utrzymanie dwóch dużych obiektów w Mieście. Nie mam zielonego pojęcia ile kosztuje utrzymanie Ludowego rocznie ale dalsze utrzymywanie stadionu w obecnej postaci po przeniesieniu się grajków na nowy obiekt mijałoby się z celem. Rzecz jasna za wcześnie pisać o szczegółach niemniej równolegle do budowy winna istnieć koncepcja co dalej z Ludowym.


Ludowy byłby kompleksem treningowym Zagłebia + siedziba klubu/muzeum, stadion moze byc rozebrany...zresztą spojrz na inne miasta w Polsce. Wrocław - Slask mial stadion przy Oporowskiej przeprowadził sie na stadion Miejski, Gdansk - Lechia miala stadion na Traugutta a teraz gra na PGE Arena. Miasto utrzymuje te stadiony i nikt problemu nie robi.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Anakin 2015-05-27, 6:15 am

zag23 napisał(a):Ludowy byłby kompleksem treningowym Zagłebia + siedziba klubu/muzeum, stadion moze byc rozebrany...zresztą spojrz na inne miasta w Polsce. Wrocław - Slask mial stadion przy Oporowskiej przeprowadził sie na stadion Miejski, Gdansk - Lechia miala stadion na Traugutta a teraz gra na PGE Arena. Miasto utrzymuje te stadiony i nikt problemu nie robi.

Utrzymywanie Ludowego jedynie jako bazy treningowej wydaje się być pozbawione sensu. Podejrzewam że to za wysokie koszty w stosunku do potrzeb. Zobaczymy co Miasto wymyśli w tej kwestii. Wrocławia i Gdańska nie ma co porównywać. Tam nowe stadiony wybudowano z myślą o Euro. Poza tym to są zdecydowanie większe miasta. No i ponoć problem z kosztami utrzymania zwłaszcza w przypadku Wrocławia jest.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Bizoniasty 2015-05-27, 10:28 am

Bardziej wydaje mi sie, ze nie bedzie pieniedzy na rozbiorke wiec go tak zostawia, az sie sam nie rozleci i tyle
Bizoniasty
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2006-07-25, 2:28 pm
Lokalizacja: Sosnowiec | Pogoń

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez comitam 2015-05-27, 11:50 am

a po co rozbierać? gdzieś baza szkoleniowa musi być,a co do muzeum to powinno być na nowym stadionie.ogólnie to 70% tych terenów bym sprzedał pod biznes nie nie patrzył bym na te tereny z sentymentem.tęskni ktoś za kopalnią Sosnowiec lub starą patelnią?
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników