TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Adam1906 2018-07-03, 5:03 pm

Szczegóły macie TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-03, 5:30 pm

Ja tam mam miejsce leżące z widokiem na Ludowy przez 48 calowe okno . A tych gości wysłałem zeby mieć wiecej danych do analizy występów naszych chłopaków . Jeszcze przyśle ekipę od kamer ale to juz przed samym meczem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2018-07-03, 7:49 pm

Byłem pod Ludowym i widziałem platformy pod kamery zbudowane po obu bokach krytej. Nie wiem jak będzie z widocznością dla tych, którzy będą siedzieli na skrajnych, górnych bokach krytej. No i w tej sytuacji ewentualne przebudowanie sektorów od krytej jest raczej niemożliwe bo platformy stoją na nieużytkowanej części trybun.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-03, 9:33 pm

Prezes jak zwykle . Po co dostawiać krzesełka . Wystarczy trochę zniechęcić do przychodzenia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez pete_zs 2018-07-04, 10:43 am

Może najpierw to pokażmy, że jest aż takie zapotrzebowanie na piłkę w Sosnowcu, żeby się martwić kompletem częściej niż raz na rundę.

Piast na dziś nie przyjeżdża, więc dodatkowe krzesełka na pierwszy mecz się znajdą.

http://piastgliwice.eu/stowarzysznie-pi ... m-sezonie/
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-04, 12:31 pm

No to stukniemy ich po cichu . Bez ich dopingu :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez pete_zs 2018-07-04, 1:04 pm

Na mecz z Tychami była dodatkowa pula na sektor gości w "promocyjnej" cenie i 418 się rozeszło.

Jak już klub będzie miał potwierdzenie, że Piast nie przyjeżdża, to niech udostępnia bilety na sektor gości, zrobiłbym cenę 5 zł mniejszą jak na odkrytą.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-07-05, 9:48 pm

novack napisał(a):Na byłym żwirowym boisku od strony krytej, powstały dwie bardzo solidne, zadaszone wiaty. Wie ktoś co tam jest planowane?


"Prywatna firma buduje przy Stadionie Ludowym pneumatyczną halę treningową.Od jesieni mieszkańcy i piłkarze Zagłębia Sosnowiec będą mogli grać i trenować osłonięci przed deszczem, wiatrem i śniegiem w specjalnej pneumatycznej hali. Obiekt pod tzw. balonem powstaje właśnie przy Stadionie Ludowym....."
-> http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... yczna.html
To chyba ta inwestycja .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2018-07-15, 6:04 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-15, 10:46 pm

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 10992.html
Stadiony po euro roznie przędą . Ponoć wrocławski słabiutko . Martwi mnie ze w Sosnowcu zanim powstanie stadion kompletnie nikt nie myśli o tym jak będzie na siebie zarabiał . A to powinno byc uwzglednione już na etapie projektowania . Czy tam bedą sklepy . Restauracje czy hale typu makro cash . Czy magazyny firm spedycyjnych . Ale po co miasto bedzie utrzymywać i dopłacać . Straszna amatorka i szastanie publiczym pieniadzem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2018-07-17, 7:46 am

Artykuł świetnie obrazujący problemy Miast z utrzymaniem i wykorzystaniem tego typu infrastruktury sportowej. Oczywiście można stwierdzić, ze nie budujemy tak dużych obiektów jak we Wrocławiu niemniej nie jesteśmy równie zamożnym miastem. Podejrzewam, że w Mieście nikt się nie zastanawia, nie ma żadnej symulacji ukazującej tego rodzaju kwestie finansowe. Osobiście jestem ciekaw czy Jose Arkadio zdecyduje się (lub już zdecydował) na rozpisanie przetargu na budowę wszystkich trzech obiektów czy tylko stadionu. Jeśli będzie wszystko naraz to chętnie dowiedziałbym się, ile rocznie będzie kosztować zarówno finansowanie budowy jak i utrzymanie starej infrastruktury na Sielcu, Kresowej i na Żeromskiego. Plus wydatki na utrzymanie klubów sportowych. Jeśli Jose Arkadio planuje wydawać na samą budowę ok. 20 mln zł (jak twierdzi Winiarski) i jak dobrze odczytuję budżet na ten rok to obecnie Miasto na wszystkie obiekty sportowe wyda ponad 8 mln zł to zapewne z dofinansowaniem klubów w kolejnych latach kwota dojdzie do co najmniej 40 mln zł. Przy obecnym budżecie to co najmniej 4 % wydatków. A podejrzewam, że będzie to znacznie więcej. Dużo-mało – nie wiem. W każdym razie przy planowaniu tego typu inwestycji ktoś w Mieście powinien już nad tego rodzaju kwestiami się zastanawiać. A nie czarujmy się, że ZPS będzie przynosił zyski.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-17, 9:01 am

Narodowy zarabia bo kosztował pierdyliard i jest atrakcyjny nawet dla ludzi unikających kontaktu z futbolem . Na koncertach ludzie narzekają ze beznadziejne nagłośnienie a i tak beda tam sie pchać bo taki ładny amerykański . U nas tymczasem gdzieś pojawiła sie drobna notka ze zrezygnowano z elementów drewnianych zeby zaoszczędzić a one miały nadawać atrakcyjnego wyglądu . Nikt nie myśli o ekonomii ale także o tym ze jak powstanie kolejna tesco arena to jedyny biznes jaki bedzie zainteresowany współpraca to skup złomu i kebab u Cześka . Powinna byc przeprowadzona analiza stadionu Cracovii i podobnych . Uznany za ładny ale nie słyszy sie o sukcesach finansowych a Kraków jest atrakcyjniejszy od Sosnowca . Moze juz teraz powinno sie planować ze powierzchnia pod trybunami bedzie przeznaczona na magazyny lub wielkopowierzchniowe sklepy typu makro lub hurtownie . Zamiast marzyć ze biznes sie rzuci na oferty juz teraz szukać chętnych mniej atrakcyjnych ale dających wieloletni stały dochód . Nikt tez nie pomyślał ze można wynająć instytucja państwowym typu urzędy . Cokolwiek by to nie było juz jest późno na planowanie a nawet nie zaczęto . Jakoś to bedzie i tumiwisizm to główne cechy gospodarki państwowej i samorządowej .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-07-17, 9:08 am

https://igol.pl/europejskie-stadiony-po ... kiej-kasy/

Przykłady jak radzą sobie w Europie i o błędach na etapie projektu
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2018-07-17, 9:39 am

Tomcjo napisał(a):Narodowy zarabia bo kosztował pierdyliard i jest atrakcyjny nawet dla ludzi unikających kontaktu z futbolem

To jednak jest Warszawa i już to robi swoje. W przypadku Krakowa mają swoja Tauron Arenę oraz Błonia ale jakoś nie słychać aby klub jako operator miał jakieś większe problemy finansowe. Może dlatego, że jest to stosunkowo nieduży obiekt. U nas w grę będzie wchodziło utrzymanie trzech obiektów naraz.
Tomcjo napisał(a):Moze juz teraz powinno sie planować ze powierzchnia pod trybunami bedzie przeznaczona na magazyny lub wielkopowierzchniowe sklepy typu makro lub hurtownie . Zamiast marzyć ze biznes sie rzuci na oferty juz teraz szukać chętnych mniej atrakcyjnych ale dających wieloletni stały dochód

Ja się na tym nie znam. Niemniej nie wydaje mi się aby lokalizacja dla tego rodzaju przedsięwzięć była atrakcyjna. A pół żartem pisząc. Chyba nie chciałbyś aby pod trybunami była np. hurtownia śledzi
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-07-17, 9:59 am

August napisał(a): Niemniej nie wydaje mi się aby lokalizacja dla tego rodzaju przedsięwzięć była atrakcyjna.

Bo chyba nie będzie ,w pobliżu (bliskim) są dwie galerie handlowe ,naprzeciwko nowego stadionu sklep wszystkich Polaków , kilkaset metrów dalej spore sklepy AGD/RTV ,wokół górki sklepy sieci handlowych , przy trasie na Kraków hurtownie i magazyny itp ,itd .
Ostatnio edytowano 2018-07-17, 10:21 am przez RUDI, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron