TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2018-05-29, 7:27 pm

A ja oczyma wyobraźni widzę jak po kilku przeciętnych wynikach, co raczej nie jest niemożliwe, stadion będzie pękał w szwach. Inna rzecz, o której nie można zapominać to relacje z każdego meczu w c+ co też będzie jakąś konkurencją dla frekwencji bo zapewne niejeden janusz przeliczy sobie wysokość miesięcznego abonamentu i biletu..
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-05-29, 7:35 pm

Tomcjo napisał(a):Takie trybuny montuje sie na płaskim a nie na nasypie wiec trzeba przygotować gdzieś teren np za bramka . Kolejny problem jest to trybuna dla pikników i dzieci....

A mnie się wydaje że taka trybuna absolutnie nie może być postawiona na stadionie.
Tak na szybko -
PODRĘCZNIK LICENCYJNY DLA KLUBÓW EKSTRAKLASY SEZON 2017/2018 i następne
Indywidualne miejsca siedzące
Miejsca siedzące muszą być zgodne z wymaganiami, określonymi odpowiednio przez UEFA i PZPN, tzn.: a) być przytwierdzone na stałe (np. do podłoża); czy takie trybuny mobilne spełniają to kryterium ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez gothblack 2018-05-29, 7:47 pm

Kojarzę w hiszpanii w Sociedad taką trybunkę za bramką. Skończyło się jak się miało skończyć czyli po jakieś bramce dla gospodarzy spierdzieliła się.....na szczęście bez ofiar. Już nie wspomnę jak kilka lub już kilkanaście lat temu zamontowali takie ustrojstwo ( tylko to już było dużo"grubsze") na stadionie w Bastii przed meczem pucharu Francji. Skończyło się wielką tragedią.....kilkadziesiat ofiar śmiertelnych bodajże
tak, że ten tego dajmy se spokój z takimi pomysłami.
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez xenon 2018-05-29, 7:48 pm

Adam1906 napisał(a):Oczami wyobraźni już widzę, jak cała ta trybuna podczas meczu z Górnikiem Zabrze idzie w pizdu podczas skakania po niej w rytm "kto nie skacze ten hanysem, hej hej!" :lol:
, miałem okazję dwukrotnie uczestniczyc na koncertach w Warszawie na takiej trybunie i wież mi, że tam też ludzie skakali wspólnie i nikomu nic nie spadło, To tylko kwestia wyliczenia ile wzmocnień musi być na m2. Nasyp na Ludowym nawet ułatwia sprawę gdyż nie trzeba budować szkieletu tylko kotwy mocujące wbetonować. tutaj link do stadionu, który za kilka dni będzie w użyciu http://natemat.pl/220185,trybuny-tylko- ... alo-miejsc
xenon
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Adam1906 2018-05-29, 8:05 pm

No ja bym na ten ruski wynalazek na pewno nie wszedł :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-05-29, 8:14 pm

Adam1906 napisał(a):No ja bym na ten ruski wynalazek na pewno nie wszedł :lol:

Dokładnie ,chyba że po kilku piwach ;-) kilku złomiarzy z brzeszczotami i cała konstrukcja w w piz..u
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez mason 2018-05-30, 8:42 am

gothblack napisał(a):No tak, ale przynajmniej kilka stówek ludzi zawsze stoi na koronie (no chyba, że wybierają miejsca stojące zamiast krzesełek na samym dole). Ciekawe czy idzie więcej biletów bo i tak kierownictwo wie, że ludziska będą stały zamiast siedzieć czy wszystko wyliczone do 4900. W ekstraklapie na niektórych stadionach czepiają się ludzi którzy stoją, a już nie daj boże na schodach. W Koronie poszło kilkadziesiat zakazów za to np. Ciekawe jak to będzie wyglądało u nas. W każdym bądź razie wywiad w radio Jaroszewskiego to taki PRowy
bełkot jakiego to my nie mamy stadionu. Mam nadzieję, że komisja się do niczego nie przyczepi. Tak czy siak w kraju z tym estadio jesteśmy na razie pośmiewiskiem zwłaszcza po tym jak ktos umieścił foto z lotu ptaka na twiterze.......zgroza....z góry to wygląda strasznie.


U nas też ochrona pilnuje żeby ludzie nie stali na schodach.
Do tego jesteśmy pokazywani na zebraniach policji z innymi klubami z województwa śląskiego jako anty przykład pomimo, że na innych stadionach ludzie też stoją na schodach.
O karach nałożonych na nasz klub za te uchybienia nie słyszałem.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez jondek 2018-05-30, 8:52 am

Chciałbym zrozumieć ludzi,którzy stoją na schodach w przejściu,gdy są jeszcze wolne miejsca.Na ostatnim meczu podrywałem się co jakiś czas bo kolesie zasłaniali mi widok.Widocznie wystawanie na koronie i na schodach,to taka nasza tradycja świecka :redface:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-05-30, 10:36 am

jondek napisał(a):Widocznie wystawanie na koronie .....

No nie mów że wystawanie na koronie "zasłania Ci widok" ? ja "wystaję na koronie " bezpośrednio nad swoim wykupionym miejscem (które od jakiegoś czasu ktoś mi zajmuje ;-) ) i chyba nikomu nie przeszkadzam :) piszę o trybunie odkrytej .A może przyczyną nie zajmowania miejsc jest stan krzesełek ? wiesz że kibic robi się wygodny ? przynajmniej ja nie mam zamiaru nosić na mecz jakiś "podkładek" pod tyłek albo środków owadobójczych (ostatnio plaga jakiś czerwonych robaczków ) co do zajmowania miejsc na schodach pełna zgoda ,to nie powinno mieć miejsca .I jeszcze jedna uwaga mamy taki stadion że widoczność zasłoni ci jak nie kibic przed tobą podrywający się przy każdej akcji to filary zadaszenia albo maszty z kamerami.
Ps Na trybunie krytej też nie dziwię się ludziom że stoją jeżeli mają do wyboru miejsce siedzące gdzie nogi (buty) zanurzone są w wodzie, po/przy deszczu będzie normalne że ludzie zajmować będą każdą suchą przestrzeń (nawet schody ) bo już tak było i za bardzo się nie ma czemu dziwić (do tego dodać trzeba ludzi uzależnionych od używek ,lepiej palić na koronie niż dymić sąsiadowi ;-) ) Podsumowując mamy taki stadion jaki mamy i musimy to jak na razie przeżyć :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez pete_zs 2018-05-30, 11:40 am

I przynajmniej jest na nim z..ta atmosfera, lepsza niż na niejednym "nowoczesnym", co ostatnio zauważyli w magazynie Iwan i Feddek. No i jak słusznie zauważył Iwan, przydałoby się więcej krzesełek. Mam nadzieję, że Klub już kombinuje, jak zwiększyć pojemność.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez jondek 2018-05-30, 2:52 pm

Chciałbym zrozumieć ludzi,którzy stoją na schodach w przejściu,gdy są jeszcze wolne miejsca.Na ostatnim meczu podrywałem się co jakiś czas bo kolesie zasłaniali mi widok.
RUDI napisał(a):No nie mów że wystawanie na koronie "zasłania Ci widok"

Czytanie ze zrozumieniem??? Czyli jeśli chodzi o schody-pełna zgoda,Do zobaczenia na meczu.Może tym razem na koronie. :) 8)
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2018-05-30, 3:03 pm

jondek napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem???

Zrozumiałem ,ale to Ty najpierw pisałeś o schodach a potem napisałeś o świeckiej tradycji stania na schodach i koronie co mogło sugerować ;-) że tam Ci też zasłaniają .Do zobaczenia :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez gregor 2018-05-30, 6:57 pm

Przyznaję że " stawam na koronie " bo to taka moja świecka tradycja , bo cholewcia nie strzymuje , macham kopytami pozorując uderzenia w piłkę , kiwom się na boki udawając drybling , machom łapami przepychając się w polu karnym ,przeciwnika i broniąc w swej 16 , no taki głupek jestem za moim KOCHANYM ZAGŁĘBIEM , zatem " ZAWSZE WIERNI i ODDANI ..."
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez STACH PL 2018-05-30, 9:08 pm

A wracając do meritum to jaka jest w końcu pojemność Ludowego ? 34 tyś nie pamiętam bo nie mogłem,ale pamiętam 12 tyś ze Śląskiem Wrocław ...dzięki za info
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2018-06-03, 10:45 pm

Kurczę . Zanim powstanie nowy stadion to piłkarze pewnie zagrają ze trzy sezony . Oby w ekstraklasie . Wiec trochę to potrwa . Az sie prosi o remont i zamontowanie 2 a moze 3 tysięcy krzesełek . 8 000 pojemność to juz cos i do czasu oddania nowego stadionu wystarczy . Wiem ze kwestia przydałoby sie nie jest kryterium biznesowym . Samo krzesełko trochę kosztuje ale moze uda sie kupić używane . Pozostaje kwestia projektu i wykonania wylewki betonowej pod krzesełka . Wiem ze metoda my ze szwagrem nie przejdzie ale byc moze da sie to jakoś rozwiązać tanim kosztem . Tanim kosztem ale razem jak sie podliczy koszty to tanio nie bedzie . I główny problem skąd wziąć kase . O nią to wszystko sie rozbija . Watpię żeby kibice uzbierali . O sponsora tez cieżko . No chyba ze kibice wykupią karnety na wszystkie miejsca . Wtedy miasto nie bedzie miało wyjścia .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników