Prezentacja drużyny

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Prezentacja drużyny

Postprzez Władek 2003-07-27, 5:31 pm

Sądzę, że prezentacja nowych zawodników na konferencji prasowej oraz sesja zdjęciowa na stadionie to świetne pomysły. Niech to będzie zapowiedź dobrej prezesury Giancarlo Motto. Ale jeden - niestety poważny - minus: sesja na stadionie w środę o 14.00! Przecież to jest (tak mi się wydaje) impreza między innymi, albo przede wszystkim dla kibiców. A wakacje mają tylko nauczyciele. Ja postaram się urwać ok 14.00 ale czy to jest problem aby tego typu imprezy organizować np. o 17?
Władek
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2003-01-03, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Prezentacja drużyny

Postprzez bidzej 2003-07-27, 7:23 pm

Władek napisał(a):Sądzę, że prezentacja nowych zawodników na konferencji prasowej oraz sesja zdjęciowa na stadionie to świetne pomysły. Niech to będzie zapowiedź dobrej prezesury Giancarlo Motto. Ale jeden - niestety poważny - minus: sesja na stadionie w środę o 14.00! Przecież to jest (tak mi się wydaje) impreza między innymi, albo przede wszystkim dla kibiców. A wakacje mają tylko nauczyciele. Ja postaram się urwać ok 14.00 ale czy to jest problem aby tego typu imprezy organizować np. o 17?


Zgadzam sie z Tobą w zupełności. Jest tylko jeden problem.
Ta prezentacja chyba raczej nie jest dla kibiców a dla prasy bo kibiców to w Polsce w większości ma sie w D U P I E!!!!!!
bidzej
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2003-01-02, 2:04 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC - POGOŃ

prezentacja

Postprzez domel20 2003-07-28, 1:14 pm

MYŚLE ŻE PREZEZNTACJA POWINNA SIE ODBYC OKOŁO GODZ.16
NAPEWNO BY SIE ZJAWIŁO SPORO KIBICÓW . A O 17.00 JEST MECZ Z EGZOTYCZNYM ZESPOŁEM Z ALGIERII . MAM ZAMIAR SIE ZJAWIC NA NIM-- TO CO ZE SIE SPÓĹšNIE NA MECZ WISŁY ALE CÓŻ WOLE OGLĄDAĆ MECZE LIVE NA STADIONIE .
domel20
 

Re: Prezentacja drużyny

Postprzez krzysiu 2003-07-29, 2:33 pm

Władek napisał(a):Sądzę, że prezentacja nowych zawodników na konferencji prasowej oraz sesja zdjęciowa na stadionie to świetne pomysły. Niech to będzie zapowiedź dobrej prezesury Giancarlo Motto. Ale jeden - niestety poważny - minus: sesja na stadionie w środę o 14.00! Przecież to jest (tak mi się wydaje) impreza między innymi, albo przede wszystkim dla kibiców. A wakacje mają tylko nauczyciele. Ja postaram się urwać ok 14.00 ale czy to jest problem aby tego typu imprezy organizować np. o 17?

jednak o godz. 15 a nie o 14
sesje jest raczej dla fotografa ktory im bedzie zdjecia robil oraz przy okazji dla dziennikarzy, a nie dla kibicow
a o 17.00 jest sparing z MC Algier
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

SPOTKANIE Z NOWYM PREZESEM

Postprzez bidzej 2003-07-29, 2:38 pm

NIE CHCE BYC KRYTYKIEM WSZELKICH DZIALAN ALE POZA PEWNOSCIA CHECI AWANSU NASZEGO ZESPOLU DO 2 LIGI NOWY PREZES NIE PRZEKAZAŁ SWOICH PLANÓW (ALBO TAKOWYCH NIE POSIADA) DOTYCZACYCH FUNKCJONOWANIA KLUBU I WSPOLPRACY CHOCIAZBY Z WLADZAMI MIASTA. I TAK NIC DALEJ NIE WIEMY W SPRAWACH:
- WSPOLPRACY Z MIASTEM DOTYCZACEJ DALSZEJ ROZBUDOWY STADIONU
- DALSZEJ I GLEBSZEJ WSPOLPRACY NA LINI KLUB - KIBICE
- UTWORZENIA STRUKTUR MARKETINGOWYCH
- UTWORZENIA STANOWISKA SPECJ. DS. PUBLIC - RELATIONS
ITD ITP ETC
- I CHOCIAZBY STANOWISKA KLUBU W SPRAWIE NP NIE WPUSZCZANIA NAS NA INNE STADIONY JAK BYLO NP Z CHWASTEM!!!
bidzej
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2003-01-02, 2:04 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC - POGOŃ

Postprzez kondi 2003-07-29, 2:57 pm

co sądzicie o koszulkach ala Celtic ??? - dla mnie bomba !!!

ciekawe czy będzie je można kupić ???

pzdr.
kondi
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:50 am
Lokalizacja: sercem w Sosnowcu

Postprzez bidzej 2003-07-29, 3:06 pm

kondi napisał(a):co sądzicie o koszulkach ala Celtic ??? - dla mnie bomba !!!

ciekawe czy będzie je można kupić ???

pzdr.


Z pewnoscia gdy nowy prezes bedzie mial podejscie ala Baczynski : po co komus breloczki itp..........
Ale mam nadzieje ze nie. W koncu pracowal w Fiacie, wiec wie jak powinna wygladac praca w dobrej firmie czy dobrym klubie!
bidzej
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2003-01-02, 2:04 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC - POGOŃ

:)

Postprzez ^m@rcin^ 2003-07-29, 3:49 pm

kondi napisał(a):co sądzicie o koszulkach ala Celtic ??? - dla mnie bomba !!!

ciekawe czy będzie je można kupić ???

pzdr.


Raczej nie bedzie :( A pozatym jest 6 roznych kompletow.
Podobne koszulki beda w sklepiku kibica!
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

prezentacja drużyny

Postprzez leeds 2003-07-29, 5:04 pm

Sam pomysł prezentacji drużyny bardzo dobry. Ale koszulki biało-zielone przecisz Zagłębie ma barwy czerwono-zielono-białe.
leeds
 

...

Postprzez Krawiec 2003-07-29, 5:29 pm

Znalazłem jeszcze na tentemat wywiad w gW przeprowadzony przez W.Tudora

Piłka nożna: Giancarlo Motto, nowy prezes Zagłębia Sosnowiec, chce ekstraklasy


Rozmawiał Wojciech Todur 29-07-2003, ostatnia aktualizacja 29-07-2003 15:20

Nie przegramy nawet meczu

Do tej pory w moim sercu był jeden zespół piłkarski - AC Torino. Teraz będzie i Zagłębie. Awans do drugiej ligi to tylko cel pośredni. Za dwa, trzy lata chcemy, żeby w Sosnowcu pojawiła się ekstraklasa - mówi Giancarlo Motto

W siedzibie Zagłębia Sosnowiec przy ulicy Kresowej odbyła się wczoraj oficjalna prezentacja drużyny. W roli gospodarza wystąpił Wojciech Rudy, dyrektor klubu. Oprócz sztabu szkoleniowego, zawodników i przedstawicieli władz miasta na spotkaniu pojawił się też Giancarlo Motto, nowy prezes sosnowieckiego klubu, który przed kilkoma tygodniami zastąpił na stanowisku Francesco Cimminellego, właściciela Zagłębia i włoskiego klubu AC Torino.

Dyrektor Rudy w geście powitania wręczył prezesowi Motto nową koszulkę Zagłębia. - Mam nadzieję, że w 2006 roku, na stulecie klubu, piłkarzy w takich koszulkach będzie można oglądać na boiskach ekstraklasy - uśmiechał się Rudy.

Włoski prezes wymieniał grzeczności dzięki pomocy tłumacza, bo - jak sam przyznał - chociaż po polsku rozumie, to z mówieniem ma jeszcze trudności.

58-letni Motto pochodzi z Turynu. Przez całą karierę zawodową jest związany z koncernem Fiata. W Polsce pracuje od pięciu lat. Był zatrudniony w bielskiej fabryce Fiata na stanowisku dyrektora zakupów. Zaangażował się wtedy w sponsoring sportowy siatkarek BKS Bielsko-Biała. - Mam nadzieję, że zostawiam zespół w dobrej kondycji - podkreślał.

Od niedawna jest dyrektorem generalnym ERSI i Ergom Polska, głównego sponsora sosnowieckiego klubu.

Wojciech Todur: Co zadecydowało o objęciu przez Pana funkcji prezesa Zagłębia?

Giancarlo Motta: Do pracy w Sosnowcu oddelegował mnie prezes Cimminelli. Byłem zaszczycony tą propozycją. Szczęśliwy, że mogę pokierować tak sławnym klubem jak Zagłębie.

Mam doświadczenie w zarządzaniu klubami sportowymi, bo wcześniej aktywnie uczestniczyłem w budowaniu i kierowaniu BKS Bielsko. Do tej pory w moim sercu był jeden zespół piłkarski - AC Torino. Teraz będzie i Zagłębie.

Jakie cele stawia Pan przed drużyną?

- Wszystko zostało podporządkowane jednemu - awansowi. Zainwestowano w drużynę znaczne środki. Trener ma do dyspozycji mocny, perspektywiczny zespół. Pieniędzy na pewno nie zabraknie. Jeżeli nam się nie powiedzie, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że cała nasza praca pójdzie na marne. Wspólnie z dyrektorem Rudym i trenerem Tochelem zrobiliśmy wszystko, co można było. Ufamy sobie. Awans do drugiej ligi to tylko cel pośredni. Za dwa, trzy lata chcemy grać w ekstraklasie. Z tą myślą budujemy zespół. Sprowadzamy do klubu młodych zawodników, proponujemy im długoletnie kontrakty. Czujemy też przychylność władz miasta. To wszystko składa się na dobrą atmosferę wokół klubu.

Co jest dla Pana najważniejsze w postawie drużyny?

- Zaangażowanie. Po wszystkich meczach, które przegramy - czyli po żadnym (śmiech) - każdy z nas musi sobie zadać pytanie: czy zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy?

Bardzo proszę piłkarzy, żeby zapamiętali te słowa i zawsze wychodzili z nimi na boisko.

Sędzia może podjąć złą decyzję i tego się nie zmieni. Z tym trzeba się pogodzić. Ale z własnymi słabościami można walczyć.

Gdy Francesco Cimminelli został właścicielem klubu, padły deklaracje, że Ergom będzie głównym sponsorem Zagłębia, ale cały czas będą też trwały poszukiwania nowych firm chętnych zainwestować w zespół. Do dziś nie udało się wypracować takiego modelu. Liczy Pan, że uda się to zmienić?

- Cały czas szukamy chętnych, którzy nam pomogą zbudować silny zespół. To bardzo trudne, gdy już znajdą się jacyś sponsorzy, ich wsparcie jest tak małe, że aż śmieszne. Gdy ktoś proponuje tysiąc złotych miesięcznie, to zwyczajnie nas obraża.

Na razie funkcjonowanie klubu jest w całości oparte na barkach prezesa Cimminellego. To dzięki jego pieniądzom udało się zamknąć ubiegłoroczny budżet. To za jego pieniądze zbudowaliśmy zespół. Nie zdradzę, jakie to kwoty, ale na pewno zadowalające.

Nie zmienia to faktu, że każdy nowy, poważny sponsor będzie mile widziany.
....................


Brzmi to wszystko optymistycznie niemniej mam dwie uwagi co do obrażania klubu przez tych co chcą dać 1000 zł oraz strojów klubowych.
Czy nie mozna wyjśc "na miasto" tzn do firm z progogramem "Zagłębie Biznes Club" analogicznie do tego co działa w Poznaniu. 100 osób wpłacających po 1000 zł miesiecznie pozwoliłoby utrzymac się naszemu klubowi nawet w 1-szej lidze. Po drugie dlaczego , biorąc pod uwagę tradycję oraz opinie kibiców nie zrobić głosowania na obowiązujący główny model stroju w którym piłkarze powinni występować w większości meczów.
Czy to tak trudno zauważyć na przykładzie Menchesteru , Raalu , Juventusu czy innych wielkich i znanych klubów, że model strojów klubowych zmienia od dziesiątek lat się jedynie w szczegółach ?
Pozdrawiam
Krawiec
 
Posty: 1961
Dołączył(a): 2003-05-13, 2:07 am
Lokalizacja: ZD-SO-Środula/Pogoń

Postprzez olo69 2003-07-29, 5:53 pm

bardzo lubię ogladać jak gra Celtic, natomiast co do strojów w pasy mam wątpliwości (najbardziej lubiłem jak grali w białych)
olo69
 
Posty: 1126
Dołączył(a): 2003-05-01, 10:31 pm
Lokalizacja: modrzejowska city

Postprzez Gość 2003-07-29, 6:51 pm

Dwie kwestie:
1. Co do strojów to mnie osobiście najbardziej podobały się te w biało-zieloną szachownicę, w których nasz zespół grał w jednym sezonie w 4 lidze.

2. Też nie rozumiem dlaczego mali sponsorzy nie wchodzą w grę. To się sprawdza. Nie tak dawno w jednej z gazet był artykuł o zesple VIVE KIELCE (mistrz Polski w piłce ręcznej M). Tam też jest jeden główny sponsor i kilkadziesiąt małych lokalnych sponsorów (nawet podobno apteka i warzywniak), którzy mają swój kawałek ściany czy parkietu na reklamę. Czemu na Zagłębiu nie mogłoby tak być. Przecież miejsca na małe reklamy wokół boiska, czy na płocie okalającym stadion od zewnątrz jest dość miejsca. A mądre przysłowie mówi: "Ziarnko do ziarnka..."
Gość
 

2 STR. WYWIADU

Postprzez bidzej 2003-07-29, 6:51 pm

kRAWIEC SKOPIOWAL 1 STRONE A NA 2 :

Pochodzi Pan z Turynu, proszę zdradzić, co decyduje o sympatiach klubowych w tym mieście? Młodzi ludzie wybierają przecież pomiędzy słynnymi Juventusem i AC Torino.

- W przeszłości, w latach mojej młodości, większość turyńczyków kibicowała AC. Tifosi Juventusu najczęściej mieszkali poza miastem. To byli ludzie z całych Włoch, aż po dalekie południe.

Z czasem AC zaczęło grać coraz słabiej i sympatie też zaczęły się zmieniać. Kibice, także turyńczycy, chcieli oglądać zespół, który wygrywa. A na topie jest przecież Juve.

Dla obecnych kibiców AC Torino liczy się przede wszystkim tradycja, przywiązanie. Jesteśmy przeciwko sile pieniądza.

Przed dwoma laty Zagłębie wzięło udział w turnieju organizowanym przez AC Torino. Czy jest szansa na to, by włoski zespół zawitał do Sosnowca?

- W ubiegłym roku był taki turniej, tyle że w Bielsku. Mówiąc żartem, zespoły, które wzięły w nim udział, dotknęło jakieś fatum. Ruch Chorzów i AC Torino spadły do drugiej ligi, Zagłębie nie awansowało, BKS też zakończył sezon bez większych sukcesów. Nie chcielibyśmy, żeby to się powtórzyło, więc na razie o żadnym turnieju nie myślimy.



Kosz kwiatów

W czasie prezentacji Zagłębia prezes Giancarlo Motto oficjalnie przywitał nowych zawodników sosnowieckiej drużyny. Nowe koszulki (podobne do tych, w jakich występuje słynny Celtic Glasgow) otrzymali:

nr 2 - Bartłomiej Chwalibogowski (roczne wypożyczenie), nr 4 - Konrad Koźmiński, nr 5 - Marcin Lachowski, nr 8 - Radosław Bugaj, nr 9 - Mariusz Ujek, nr 11 - Adam Wurzel, nr 13 - Tomasz Malinowski, nr 14 - Tomasz Twardawa, nr 19 - Jarosław Rak (wszyscy kontrakty definitywne). Kosz kwiatów dostał za to Łukasz Antczak, który w sobotę wziął ślub.






Rozmawiał Wojciech Todur

CALOSC I KOPIA Z : http://www1.gazeta.pl/katowice/1,35024,1598487.html
bidzej
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2003-01-02, 2:04 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC - POGOŃ

Postprzez Franz 2003-07-29, 6:53 pm

No z tymi strojami to lekko przesadzili moim zdaniem. No zobaczymy jak sie będą prezentowali. A zapowiedzi nowego prezesa bardzo optymistyczne :) na stulecie klubu I liga. Oby się sprawdziło :)
Franz
Pudzian
 
Posty: 1764
Dołączył(a): 2003-01-07, 8:37 pm
Lokalizacja: Sosnowiec- Pogoń Posty: Licznik nieczynny do odwołania

Postprzez Gość 2003-07-29, 7:04 pm

Dzięki Franzowi uświadomiłem sobie jedną rzecz.

1 liga na stulecie klubu to fajna rzecz ale na jakim stadionie???????????????????????????????? Czy Włosi w końcu zainwestują w Ludowy czy zrobią taką wieś jak Srakowianka i na mecze Zagłębia będziemy jeździć do Chorzowa albo Bóg wie gdzie! Nie można myśleć o awansie tylko w kwesti sportowej.

Panie Motta kiedy zaprezentuje pan plan modernizacji naszego stadionu?
Gość
 

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników