Nowe przepisy - młodzież

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Nowe przepisy - młodzież

Postprzez Gość 2003-07-09, 6:19 pm

Co sądzicie o nowych przepisach dotyczących młodzieżowców? Uważam że "świetny" jest pomysł z walkowerami szczególnie w przypadkach losowych (przykład zderzenia głowami). Kto to wymyślił? Nie lepiej od razu zapisać że jeżeli z jakiegokolwiek powodu (chwilowa kontuzja, zmiana obuwia itp.) na boisku w każdym momencie przyznaje się zespołowi przeciwnemu walkower 10-0?

Przepis dobry ale jak zwykle niedopracowany. Panowie w PZPN widzą tylko zarys ale nie dostrzegają szczegółów.

Listek odejdź!
Gość
 


Re: Nowe przepisy - młodzież

Postprzez krzysiu 2003-07-09, 9:00 pm

Morpheus napisał(a):Co sądzicie o nowych przepisach dotyczących młodzieżowców? Uważam że "świetny" jest pomysł z walkowerami szczególnie w przypadkach losowych (przykład zderzenia głowami). Kto to wymyślił?

Pytasz kto wymyslil ten przepis, czy kto wymyslil ten przyklad?
Przepis to konkretnie nie wiem, a ten kto wymyslil przyklad niech sie sam przyzna ;-). Od razu mowie ze nie ja, ale przyklad jest fajny, a przepis zalosny. Jak uslyszalem ten przyklad to bylem przekonany ze zle zrozumialem to co slysze i dopiero po glebszej analizie pojalem o co chodzi.
Jedna wielka BZDURA!!!
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Fan 2003-07-09, 9:13 pm

Jebniete te przepisy. I co beda grac jakies kaleki przez caly mecz i tylko zjmowac miejsce na boisku (i na lawce) bo musi byc mlodziezowiec.
Fan
Working Class
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2003-01-02, 3:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re

Postprzez Gość 2003-07-09, 9:14 pm

Oczywiście chodziło mi o to kto wymyślił taki przepis. Wynika z niego jednoznacznie że aby uniknąć walkoweru zespół powinien przeprowadzić wszystkie zmiany w pierwszych minutach. Bo jak nie to trener sam będzie sobie winny. Chyba nie po to wymyślono zmiany?

Listek WON!!!!!!

Pozdrowiam
Gość
 

Postprzez krzysiu 2003-07-09, 9:45 pm

Dam glowe, ze wiele osob nie zrozumie tych przepisow, a jezeli zajda odpowiednie okolicznosci to moga posypac sie walkowery. Mysle ze nawet ten kto nad tym myslal sam nie rozumie dobrze co wymyslil.
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez CZaRnYY 2003-07-09, 11:52 pm

Boje się ponad to, że może się zacząć "polowanie na nogi" młodzieżowców w wypadku, gdy nie ma już rezerwowych młodzieżowców na ławce w czasie meczu, a limit zmian nie został jeszcze wykorzystany...
CZaRnYY
 
Posty: 840
Dołączył(a): 2003-01-01, 5:02 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Piastów

Kupno/Sprzedaż

Postprzez Gość 2003-07-10, 9:45 am

Poza tym łatwiej będzie kupić/sprzedać mecz. Wyobraźcie sobie sytuację z minionego sezonu kiedy to Zagłębie i Piast toczyły korespondencyją walkę o awans. Przed wejściem przepisów, powiedzmy zespół X, kupował mecz u Y. Y aby wywiązać się ze zobowiązania musiało przegrać. Na boisku zdarzały się dziwne sytuacje, obrońcy nie umieli wybić piłki, padały bramki samobójcze itp. Kibice się denerwują i działacze muszą się tłumaczyć.

Teraz natomiast zespół Y może sprzedać mecz i go wygrać. Ale trener powiedzmy na 5 minut przed końcem za młodzieżowca wprowadza seniora. Arbiter wychwytuje zmianę, WG orzeka walkower dla zespołu X. Trener tłumaczy się ze w ferworze walki zapomniał o przepisie i chcąc wzmocnić np. obronę popełnił błąd. Kibice wybaczają a mecz i tak jest sprzedany.

Myślę że o wiele lepszym przepisem byłby:

"w meczu 3 ligi obowiązkowo od pierwszej minuty występować musi dwóch młodzieżowców a łączny czas ich przebywania na boisku nie może być krótszy niż 90 minut."
I tak musieliby rozegrać conajmniej jedną połowę (2x45) i unikłoby się też wyżej opisanej możliwości kupowania spotkań.
Gość
 

Postprzez kwachu 2003-07-10, 10:05 am

Ale po co formułować jasne i czytelne przepisy, jeśli można coś zagmatwać i zrobić jeszcze większe bagno niż jest... Ciekawe czemu tego przepisu nie ma w I i II lidze (chyba, że jest a ja o tym nie wiem to sorki).
kwachu
 
Posty: 916
Dołączył(a): 2003-04-24, 8:44 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2003-07-10, 10:13 am

kwachu napisał(a):Ale po co formułować jasne i czytelne przepisy, jeśli można coś zagmatwać i zrobić jeszcze większe bagno niż jest... Ciekawe czemu tego przepisu nie ma w I i II lidze (chyba, że jest a ja o tym nie wiem to sorki).

nie ma
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kwachu 2003-07-10, 10:22 am

Wg. mnie jeśli chcą wprowadzać takie zmiany to powinno to wyglądać w ten sposób, że w pierwszej 11 musi zostać wystawionych 2 młodzieżowców. I tyle. Który trener zmieniłby na początku meczu 2 zawodników pozbawiając się możliwości manewru w drugiej połowie lub w razie kontuzji innego piłkarza? A to co jest faktycznie może powodować jakieś patologie, wzajemne podejrzenia o "kombinowanie z meczami" itp. Może mamy w pzpn za mało afer i chłopaki chcą mediom jakieś nowe tematy zapewnić???
kwachu
 
Posty: 916
Dołączył(a): 2003-04-24, 8:44 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2003-07-10, 2:15 pm

kwachu napisał(a):Wg. mnie jeśli chcą wprowadzać takie zmiany to powinno to wyglądać w ten sposób, że w pierwszej 11 musi zostać wystawionych 2 młodzieżowców. I tyle. ... ciach

ja bym dodal do tego ze mlodziezowca moze zmienic tylko mlodziezowiec, bez motania przepisow jakimis walkowerami itp.
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bankier 2003-07-10, 5:54 pm

beda jaja - bo jak nawet w pierwszej lidze obcokrajowcow sie nie moga doliczyć.... to co dopiero młodziżowców!!! nastepna furtka do oskarzen, pomówień i matactw! czy ten ma 20 lat czy 23??? beda z tego problemy, oj bedą!
bankier
 
Posty: 2519
Dołączył(a): 2003-01-01, 1:26 pm
Lokalizacja: Z LEWICY!!!


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zbych