ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Adam1906 2024-02-29, 12:19 pm

Pojedynek lidera z wiceliderem, czyli GKS-u Tychy z Arką Gdynia, derby Lubelszczyzny Górnik Łęczna - Motor Lublin, oraz niesłychanie ważna potyczka na dole tabeli Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała! 22. kolejka Fortuna 1 Ligi powinna dostarczyć kibicom ogromnych emocji, bo ciekawych meczów na pewno nie zabraknie...
BILETY Obrazek TUTAJ

Obrazek

W niedzielę 3 marca o godz. 18:00 na ArcelorMittal Park czeka nas kolejny mecz o "sześć punktów". W Sosnowcu ostatnie w tabeli Zagłębie podejmować będzie przedostatnie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Nasze Zagłębie jest już w bardzo złej sytuacji w Fortuna 1 Lidze, więc musi liczyć tylko i wyłącznie na zwycięstwo. Co prawda "Górale" znajdują się w nieco korzystniejszej pozycji, ale też nie jest ona do pozazdroszczenia. Podbeskidzie też musi zwyciężyć jeżeli chce wydostać się ze strefy spadkowej. Remis w tym meczu nie zadowoli ani jednej, ani drugiej ekipy. Początek spotkania o godzinie 18:00.

ZESTAW PAR 22. KOLEJKI I LIGI:
Obrazek

Stal Rzeszów - Miedź Legnica, piątek 1 marca, godz. 18:00
22. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpocznie się od meczu w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia miejscowa Stal podejmować będzie Miedź Legnica. Gospodarze zapewne bardzo liczą na zwycięstwo, bo ich przewaga nad strefą spadkową wynosi już tylko cztery punkty. Trzy "oczka" Stali bardzo by się przydały. Dodatkowo ten zespół zapewne chciałby się zrehabilitować przed swoimi kibicami za porażkę w poprzedniej kolejce (1:5 z Arką Gdynia). Miedź łatwym rywalem jednak nie będzie. Aktualnie to zespół ze środka stawki, który nie ma jednak dużej straty do ścisłej ligowej czołówki. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

GKS Tychy - Arka Gdynia, piątek 1 marca, godz. 20:30
Hit 22. kolejki Fortuna 1 Ligi, bo jak inaczej nazwać spotkanie lidera z wicelidem rozgrywek. Zarówno GKS Tychy, jak i Arka Gdynia, na swoim koncie mają po czterdzieści punktów. W przypadku zwycięstwa jedna z ekip może odskoczyć rywalowi. Ta potyczka zapowiada się niezwykle interesująco. GKS przystąpi do niej po zwycięstwie w Krakowie z Wisłą (1:0). Arka natomiast jest podbudowana triumfem nad Stalą Rzeszów (5:1). Konia z rzędem temu, kto wytypuje poprawny wynik tej potyczki. Spotkanie w Tychach rozpocznie się o goodzinie 20:30.

GKS Katowice - Znicz Pruszków, sobota 2 marca, godz. 12:40
W Katowicach GKS podejmie beniaminka z Pruszkowa. Gospodarze do szóstego miejsca w tabeli tracą aktualnie już tylko cztery punkty. Znicz jest w trudniejszej sytuacji, ale też ma kilka "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Zapowiada się ciekawe widowisko, w którym każdy wynik jest możliwy. Faworytem wydają się być katowiczanie, którzy jeżeli chcą włączyć się do walki o czołowe pozycje, takie spotkania powinni wygrywać. Beniaminek z Pruszkowa w tym sezonie pokazał już nie raz i nie dwa, że potrafi być groźny dla każdego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock, sobota 2 marca, godz. 15:00
"Słonie" jeżeli chcą się włączyć do walki o czołowe lokaty, to jest to dla nich decydujący moment. W przypadku porażki strata ekipy z Niecieczy do czołowych lokat może być już spora. Najbliższym rywalem zespołu Bruk-Bet Termalica Nieciecza będzie Wisła Płock. Płocczanom do szóstej w tabeli Odry Opole brakuje tylko jednego "oczka". Wisła też celuje w trzy punkty. To wszystko świadczy o tym, jaka jest stawka tego pojedynku. Początek meczu w Niecieczy o godzinie 15:00.

Odra Opole - Wisła Kraków, sobota 2 marca, godz. 17:30
Kolejny z meczów z 22. kolejki Fortuna 1 Ligi, na który warto zwrócić uwagę. Zmierzą się ze sobą drużyny z czołówki, sąsiedzi w tabeli. Obie ekipy jak na razie zgromadziły 34 punkty. Wisła do meczu przystąpi po wyeliminowaniu Widzewa Łódź z Fortuna Pucharu Polski i awansie do półfinału tych rozgrywek. Z jednej strony za "Białą Gwiazdą" dogrywka i spore zmęczenie, ale z drugiej spory aspekt motywujący. Opolanie niedawno pokonali Podbeskidzie i również są podbudowani. Czy Odra wykorzysta zmęczenie drużyny z Krakowa? Początek tego spotkania o godzinie 17:30.

Górnik Łęczna - Motor Lublin, niedziela 3 marca, godz. 12:40
W niedzielę dojdzie do derbów Lubelszczyzny, w których Górnik Łęczna podejmować będzie Motor Lublin. Lublinianie niedawno odrobili zaległości i pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała. Beniaminek ma już 38 punktów i do prowadzącej dwójki traci tylko dwa "oczka". Drużyna prowadzona przez Goncalo Feio może w tym sezonie osiągnąć naprawdę wiele, ale przed nią najpierw derby z Górnikiem Łęczna. Klub z Łęcznej zapewne chciałby znaleźć się wśród drużyn ze ścisłej ligowej czołówki i dla Motoru na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem - tym bardziej, że Górnik jest jedynym zespołem w Fortuna 1 Lidze, który w tym sezonie nie doznał porażki na własnym stadionie.

Polonia Warszawa - Chrobry Głogów, niedziela 3 marca, godz. 15:00
To mecz drużyn, które bronią się przed spadkiem z Fortuna 1 Ligi. Zarówno dla Polonii, jak i Chrobrego, to niesłychanie ważny pojedynek. Gospodarze zajmują miejsce w strefie spadkowej i do kolejnej drużyny, która zajmuje bezpieczne miejsce, tracą trzy punkty. Tym zespołem jest właśnie Chrobry. Głogowianie jeżeli nie chcą wylądować "pod kreską", to nie mogą sobie pozwolić na porażkę w stolicy. Dla obu ekip to mecz o "sześć punktów". Emocje w Warszawie gwarantowane. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Lechia Gdańsk - Resovia Rzeszów, poniedziałek 4 marca, godz. 18:00
Na zakończenie 22. kolejki Fortuna 1 Ligi Lechia Gdańsk zmierzy się z Resovią Rzeszów. Obie drużyny mają dwa odmienne cele. Gospodarze walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy, a drużyna z Podkarpacia broni się przed spadkiem z ligi. Lechiści do lidera tracą tylko dwa "oczka", a Resovia nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi. Naturalnym faworytem wydaje się być Lechia, ale czy gospodarze sprostają oczekiwaniom swoich kibiców? Początek spotkania o godzinie 18:00.

TABELA I LIGI PO 21. KOLEJKACH:
Obrazek

ZESTAW PAR NASTĘPNEJ 23. KOLEJKI I LIGI:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez novack 2024-02-29, 3:25 pm

Czuję, że będzie przełamanie 0:0, o ile będzie bronił Kos.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2024-03-03, 6:50 pm

Kilka składnych akcji w środku . Nic w ataku i nędza w obronie . Choć bramkarz kilka groźnych piłek wyłapał
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2024-03-03, 7:56 pm

Chęciński śpiewaj ! AWANS JEST NASZ TEN AWANS DO CIEBIE NALEŻY
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez novack 2024-03-03, 10:14 pm

No to trzecioligowe Zagłębie jest gotowe na sprzedaż akcji w drodze przetargu! Krul nie chciał ujawnić którzy to wybitni znawcy piłki przekonywali go do Collinsa, ale może chociaż powie, jak teraz oceniają dokonania polecanych działaczy?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez petromar 2024-03-04, 7:56 am

tu trzeba budować nowy skład na 2 ligę bo w obecnym składzie papy i drewna to do 4 ligi awansujemy po roku :lol:
petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez xenon 2024-03-04, 8:38 pm

12 kolejek i tylko dwa gole strzelone, od 5 żadnego, a te parafialny bramkarzami kupili choć mamy dobrego.
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Adamek182 2024-03-05, 12:26 pm

Panowie, też przykro mi się patrzy na to co się dzieje. Ale patrząc obiektywnie. Obrona i zamiast Dalic, Jonczy, Ryndak i choj wie kto mamy Remyego Bykova Sokoła i niestety nie pamiętam nazwiska. Czy możemy powiedzieć że dostalismy słabszych pilkarzy na te pozycje niż byli? Za choja. Wchodzi Jonczy i serce drży. Remy pewny, choc zdarzają się bledy. Bykova już znamy. I był najsolidniejszy z bloku obrony. Sokół? Bylem na nie jak usłyszałem. Jak zobaczyłem jestem bardzo na tak. Gosc musi podciągnąć dosrodkowanie i ......pewnie za pół roku widzimy go w ekstraklasie. A po przeciwnej stronie biega kolega z Ukrainy którego nazwisko pewnie zapamiętam. Całkiem solidnie. Jamota? Oczekiwałem nowego Sebe Dudka, dostalismy cień Tomka Nowaka. Jak zacznie grać ofensywnie to może zmienię o nim zdanie. I jest jeszcze Polarus. Dla mnie duże wzmocnienie, wyzej cenie tylko Sokoła. Nie powiecie mi że to tragiczne transfery. Musi to tylko zatrybic. Jednocześnie wiem że czasu już braklo.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2024-03-05, 1:20 pm

Zastanawia mnie postawa Bykova . Na koniec poprzedniej rundy to był przyzwoity obrońca . Jak na nasze warunki . Teraz to cień zawodnika . Czyżby pogadał z rodakami inwalidami i już wie jaki jest układ i po prostu odechciało mu się grać . Generalnie co runda mamy słabszy skład a teraz sięgnęliśmy dna . I tylko przypominam sobie z jakim zdziwieniem odbierałem radość niektórych kibiców ze odchodzi Gojny . Oglądałem jego ostatni mecz i to był najlepszy grajek na boisku . Jakby dołożył kilka goli w sezonie to Legia z Lechem bili by się o niego . To pokazuje jak zje bane jest zarządzanie naszym Titanikiem który tonie a orkiestra klakierów Arkadio gra do końca .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Adamek182 2024-03-05, 3:03 pm

Naprawdę uważasz że obrona z poprzedniej rundy była na wyższym poziomie? Co do samego Bykova, bardzo solidny występ przeciwko slbiutkiem Podbeskidziu. Nie wiem gdzie widziałeś jakieś obijanie się u niego.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2024-03-05, 4:37 pm

[quote="Adamek182"]Naprawdę uważasz że obrona z poprzedniej rundy była na wyższym poziomie? Co do samego Bykova, bardzo solidny występ przeciwko slbiutkiem Podbeskidziu. Nie wiem gdzie widziałeś jakieś obijanie się u niego.[/quote]

Dwa pierwsze mecze Bykova były bardzo słabe jak na niego a w ostatnim znów był elektryczny i wyłapał kartkę co powodowało zmiany w składzie . Obrona z czasów Gojnego a nawet po jego odejściu była lepsza od obecnej która trzęsie portkami przy każdej kontrze lub przy stałym fragmencie gry . Stać ich na kwadrans gry a potem jest już tylko gorzej . Pewnie inaczej bym oceniał gdybyśmy w każdym meczu strzelali choć po dwa gole ale nie strzelamy a obrona musi coś wpuścić jak ich przycisną potęgi z dna tabeli . Przypuszczam ze wyjazd do Gdańska pokaże całą słabość tej formacji
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - PODBESKIDZIE / niedz. / 03.03.2024 / 18:00

Postprzez Adamek182 2024-03-05, 10:48 pm

Poprzednia runda była już bez Gojnego. A nawet i patrząc na sezony z Gojnym w skladzie to wychwalasz solidnych kozaków w obronie w postaci Duriski? Bodziocha? No i Bykova, Jonczego i Dalica. Moze jeszcze pechowe go Polczaka. Zauważ proszę jedna rzecz. Obrona, to nie tylko tych 4 graczy na boisku. Mieliśmy lepsze wyniki, bo druzyna grała coś z przodu. Ale...nie chciałem się cofać daleko w przeszłość. Chodziło mi o porównanie do poprzedniej rundy. Jesiennej.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron