I liga sezon 2023/2024

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-16, 8:15 pm

Wczoraj Zagłębie dostało w Gdańsku wpi@rdol 4:0 od Lechii, a że w dzisiejszych meczach Bruk-Bet Termalica przegrał u siebie z Resovią Rzeszów 1:4, GKS Tychy z Chrobrym Głogów 1:2, natomiast Stal Rzeszów pokonała Motor Lublin 2:1, to wszystkie zagrożone spadkiem ekipy powiększyły nad nami przewagę punktową...


Obrazek


Co prawda do końca sezonu zostało jeszcze 10 kolejek, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że już w ten weekend najzwyczajniej w świecie spadliśmy z I ligi w otchłań trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce :redface:

:czerwona: Nie ma co, szybko się poszedł j@bać wielki "plan Collinsa". Proponuję temu panu zabrać ze sobą cały ten szrot, który tu ściągnął, i wypi@rdalać w podskokach jak najdalej od naszego ukochanego Klubu! :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez T_misiek 2024-03-16, 10:33 pm

Witam Panowie
Nie udzielam się na forum ale bacznie obserwuję. Podziwiam Was wszystkich, że macie siły patrzeć na to wszystko.
Byłem na wszystkich meczach z Odrą włacznie ale u mnie miarka się przebrała. KONIEC wspierania tej patologii.
Najbardziej boli mnie fakt, że smieję się z nas cała Polska a my kibice nic z tym nie robimy.
Ja proponuje 1 kwietnia zablokować w drodze autokar z pseudopiłkarzami Zagłębia. Pokazać wzystkim decyzyjnym frajerom z Chujcińskim na czele, że miarka się przebrała.
Jestem za mały na tego typu akcję ale może Wy macie wiekszy wpływ i jest to do ogarnięcia
T_misiek
Żółta kartka
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2006-04-11, 9:13 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Tomcjo 2024-03-17, 4:25 pm

Co do spadku Zagłębia to ja to wiedziałem już po meczu z Chrobrym w zeszłym roku . Zreszta wyliczyłem ze potrzebujemy 9 zwycięstw czyli zbudowania najlepszej drużyny w lidze i nie przekonały mnie zapewnienia Collinsa ze jego transfery będą jak Lamborghini :lol: :lol: :lol:
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-17, 5:24 pm

Z cyklu "Znajdź różnicę":

ObrazekObrazek

Przypomnę, że w prima aprilis, czyli 1 kwietnia 2024 roku, na ArcelorMittal Park w Sosnowcu podejmujemy GKS Katowice...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez kanciak 2024-03-17, 6:11 pm

W Prima Aprilis ale też w LANYYY Poniedziałek.
Smingus Dyngus do bólu będzie...
kanciak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez petromar 2024-03-17, 10:59 pm

Przynajmniej mamy trenera który dosyć szybko znalazł winneg :lol: o porażki w Gdańsku no po prostu nie ma się co czarować jest to stadion- zbyt duży stadion, i to jest właściwy trener na właściwym miejscu potrafi zaraz po meczu wyciągnąć wnioski znaleźć przyczyny porażki bez zastanawiania się całymi dniami, takiego trenera trzeba nam było i ja go szanuję :czerwona:
petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Adamek182 2024-03-18, 9:23 am

Znajdź różnice?
Po lewej dwie najsłabsze druzyny. Po prawej jedna z najlepszych wiosennych drużyn podejmuje niemal-najsłabsza. Dwie czerwone kartki też ułatwiają granie ( druga pod koniec, ale zawsze). Powinieneś do zestawienia porównać nasz mecz z Lechia. W sumie oba mecze Nasze z Lechia nadają się do porównania z wyczynem gieksy. Bardziej miarodajne.
Co do trenera. Zawsze się dziwię, czego Wy chcecie od nich na tych konferencjach. Co ma powiedzieć. "Słuchajcie, spierdoliłem, odchodzę"? - i tak co tydzień z nowym?
A może " mój błąd że wystawiłem np. Remyego na obronie, nie wiedziałem że ma tak świetnie głowę ułożona." Piszcie im przemówienia i wysyłajcie przed meczem żeby odczytali na konferencji. Jprdle. Wkurwiam się na tych meczach na pilkarzy, wkur$#@m się na działaczy, i jeszcze Ci "zawsze wierni" forumowicze też mnie wkurw$#@ tu po meczu. Płacz, ale myśl przy tym trochę. Nie czekaj na slowko, i podpinają wszystko pod to jedno. Chcesz konkretów? Dostałeś. Doświadczeni pilkarze nie udzwigneli tego meczu wiec trener postawi na młodszych. Niestety, to nie wypali bo tych młodszych to trzeba by brać z u-17, a nie z drugiej. Bo drudzy, są już ukształtowani. Bo drudzy dostają becki na poziomie 4 ligi. To powinien być gotowy produkt a nie pilkarze których się powoli zaczyna wprowadzać. Pilkarze których się powinno powoli wprowadzać są w u-17.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez novack 2024-03-18, 11:22 am

Statystyki nowego sztabu i trenera:
- zdobyte 2 punkty w 5 meczach, średnia punktu na mecz 0,4
- zdobyta 1 bramka w 5 meczach, średnia na mecz 0,2
Chyba nigdy nie było gorzej. Można jeszcze przeliczyć ile milionów kosztuje mieszkańców 1 punkt zdobyty przez Zagłębie, ale to już zadanie dla masochistów. Ja policzyłem jeszcze tylko to, że jeśli dalej tak będziemy punktować, to wiosną zdobędziemy w sumie 6 punktów i sezon zakończymy z rekordowymi 17 punktami.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez hanson 2024-03-18, 2:54 pm

Adamek182 napisał(a):Znajdź różnice?
Po lewej dwie najsłabsze druzyny. Po prawej jedna z najlepszych wiosennych drużyn podejmuje niemal-najsłabsza. Dwie czerwone kartki też ułatwiają granie ( druga pod koniec, ale zawsze). Powinieneś do zestawienia porównać nasz mecz z Lechia. W sumie oba mecze Nasze z Lechia nadają się do porównania z wyczynem gieksy. Bardziej miarodajne.
Co do trenera. Zawsze się dziwię, czego Wy chcecie od nich na tych konferencjach. Co ma powiedzieć. "Słuchajcie, spierdoliłem, odchodzę"? - i tak co tydzień z nowym?
A może " mój błąd że wystawiłem np. Remyego na obronie, nie wiedziałem że ma tak świetnie głowę ułożona." Piszcie im przemówienia i wysyłajcie przed meczem żeby odczytali na konferencji. Jprdle. Wkurwiam się na tych meczach na pilkarzy, wkur$#@m się na działaczy, i jeszcze Ci "zawsze wierni" forumowicze też mnie wkurw$#@ tu po meczu. Płacz, ale myśl przy tym trochę. Nie czekaj na slowko, i podpinają wszystko pod to jedno. Chcesz konkretów? Dostałeś. Doświadczeni pilkarze nie udzwigneli tego meczu wiec trener postawi na młodszych. Niestety, to nie wypali bo tych młodszych to trzeba by brać z u-17, a nie z drugiej. Bo drudzy, są już ukształtowani. Bo drudzy dostają becki na poziomie 4 ligi. To powinien być gotowy produkt a nie pilkarze których się powoli zaczyna wprowadzać. Pilkarze których się powinno powoli wprowadzać są w u-17.
"Bo według 'fachowców' z forum, przyczyną jest to, że za rzadko zmieniamy trenerów :D. Ile tutaj było pojazdów na Banasika itp. Gdzie indziej Ci trenerzy odnoszą sukcesy, tylko tutaj się nie da. Jestem psychologiem i nie odbieram wypowiedzi trenera za całkowicie bez sensu i odjechaną... Nie wiemy, co się dzieje w klubie, domyślam się, że nastroje nie są za dobre w szatni. Trener stara się dodać otuchy piłkarzom i nie krytykuje ich za porażkę z liderem. Ja wiem, że to takie polskie dobić leżącego :). Skład jest jaki jest, pewnie pogodzeni są już ze spadkiem, ale nie mogą tego mówić oficjalnie. Może mogły być lepsze transfery, ale jak już ktoś pisał, wjechał udziałowiec z komornikiem :). Może się powinno zrobić porządek z takim dywersantem i hieną? Bo jeśli ta informacja jest prawdziwa, to w dużej mierze on odpowiada za obecną chujnie.
hanson
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Adamek182 2024-03-18, 4:55 pm

Uff. Dziękuję za normalną wypowiedź. Pozdrawiam i przepraszam za chwilowe uniesienie.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Blajpios 2024-03-18, 8:26 pm

Adamek182 napisał(a):Uff. Dziękuję za normalną wypowiedź. Pozdrawiam i przepraszam za chwilowe uniesienie.

Aha. Na przykład zaś wypowiedź Kolegi Adam1906, bo to z nią była polemika — to jest nienormalna, tak? (przy czym doceniam, że jednak z jednej strony padło słowo "przepraszam").
Trwająca właśnie w Polsce nowenna za Ojczyznę jeden z postulatów, to ma, byśmy umieli się porozumieć, pomiędzy wszystkich różnic, jakie są, byśmy nie skakali sobie wręcz do gardeł, nie tylko do oczu.
Piszę to też, jako ten, który czasami również względem wypowiedzi Kolegi Adam1906 mam duży dystans, bliżej nawet mając do wypowiedzi Kolegi Adamek182 — wszakże nie uważam ich za nienormalne, nawet jeżeli "zęby mi zgrzytają" wobec wulgaryzmów, jakby przejawów "zoologicznej nienawiści" (np do niektórych klubów) czy względem przejawianej takiej "szczeroprostej", "chłopięcej" emocjonalności. Nawet przy nich jednak raczej nie posuwam się do "zabójczego werdyktu": «nienormalny»!
Ba! "Żeby było śmieszniej" zaś - to akurat tu podjęta do polemiki jego wypowiedź: to po prostu jest inną, aniżeli Kolegi Adamek182, ale tak samo normalną wypowiedzią. Tyle, że jeden ustawia problem z takim ujęciem kamery — a drugi z takim. Słuszna idea Kolegi Adamek182 jest mniej więcej taka: tego samego dnia zagrał jeden outsider z kimś z walczących raczej na górze tabeli i drugi outsider też z kimś z czołówki. Możemy więc porównać tych dwóch outsiderów, przez pryzmat tego, jak wypadają na tle zespołów "z górnej części". Jest logika. Tyle, że jest i logika w wypowiedzi Kolegi Adam1906, tyle że inna. Czy z tego powodu, to orzekniemy, że druga jest nienormalna? Jak to wybierzemy? Przez losowanie? Kol. Adam1906 przekazuje nam, jak sądzę, "mniej więcej": popatrzmy przez pryzmat wartościowania poszczególnych ekip (jakby w stylu rankingu prof. Elo): skoro Podbeskidzie jest na poziomie Zagłębia (0-0), to biorąc pod uwagę taką porażkę ich z Gieksą (obojętnie czy z czerwonymi kartkami, przecież nie wzięły się znikąd, tylko ze słabości gry, co i w Zagłębiu widać): to i w meczu Zagłębia czego się spodziewać, skoro jest na tym samym poziomie? Zaś jeszcze w tle mając emocje jeszcze większe niż Podbeskidziu i Gieksie w ich meczach towarzyszą... To, jak wielu mimo wszystko jest gotowych przyjść z ulubioną myślą dla niektórych tutaj: "mniejsza, że spadną, ale najważniejsze Gieksie do**bać" — to przy tej "równowartości" Zagłębia i Podbeskidzia mogąc spodziewać się określonego wyniku: ileż to przyjdzie za to emocjonalnie płacić? Owszem, może w logice Kolegi Adam1906 jest więcej emocjonalności, nienawistności, kto wie czy skądinąd nie bliskiej i Koledze Adamek182, jeżeli chodzi o "miłość do Gieksy": tyle że są one równoważne, tyle że w innym aspekcie ma jedna swoją logikę — a w innym druga.
Dla jasności. Długi już czas temu napisałem, że wyłączam się z pisania na tym Forum - bo nie widzę sensu, jako że nie da się dotrzeć do istotnych faktów rozgrywek, jeżeli chodzi o korzenie tego, co w Klubie się dzieje, zaś po prostu w tym jest źródło problemów i tajemnica rozwiązania. Nadal też nie wiadomo - czy to decydenci Zagłębia (a w nich jest klucz tajemnicy) dogadali się z Collinsem a nie z Książkiem, czy odwrotnie, czy z oboma, czy z żadnym. O czym więc można wnioskować? Co więcej - ta niewyjaśniona kwestia, to pewnie z jakiś procencik zagmatwań w Zagłębiu i wokół niego istotnych, by móc pomóc w ustawieniu normalnym Klubu. Toteż, powtarzam, choć nie ma moim zdaniem wątpliwości, że w kręgach decydenckich jest klucz do rozwiązania, włączając w to, czy mają jakąś sensowną koncepcję ich rozwiązania, czy chodzi o perspektywę interesów poszczególnych graczy: to jednak nie ma sensu się wypowiadać.
Niestety, jednak to, że nie ma sensu się wypowiadać, to ma jeszcze drugi element tak samo decydujący o tym braku sensu. Mianowicie, jak parę lat temu napisałem, nie widać w samych Kibicach, w samych piszących na Forum potencjału, by przeskoczyli swój poziom ograniczeń, by byli w stanie przeskoczyć wzajemne połajanki i podzielenie się między sobą, nawet już resztki kilkunastu wypowiadających się pozostało. Zresztą, nawet w tych połajankach skończy się po prostu na wyżaleniu się, wywaleniu żółci (a że każdy ma inną, to jest tu kilka nurtów, czy dwa nurty "jedynie normalnych", że "nasza żółć jest mądra, Wasza nienormalna". To jest - niestety - drugi element równoważny do podjęcia decyzji, że nie ma sensu zajmować się przyszłością Zagłębia i uratowaniem stworzenia normalności rozwoju. Nie twierdzę, że cynicznie decydenci na to liczą, więc się nie boją — chcę zakładać, że z dobrą wolą, tylko tak to poplątane, że nie są w stanie podjąć właściwych decyzji z punktu widzenia dobra całości społeczeństwa Sosnowca, Klubu przecież Miejskiego. Może więc mówią sobie - "cóż, trzeba przetrzymać, niech się wyszumią, niech się wyżołądkują i przecież wiadomo, nic więcej nie zrobią". Jak napisałem, chcę ufać, że to ich podejście nie jest cyniczne. Co do Kibiców, pewnie mogę powiedzieć z pewnością, przynajmniej u większości, że nie są elementami, w których realizują świadomie grę jakąś, tylko po prostu: właśnie takimi są w ich przywiązaniu, miłości do Zagłębia. Niestety, nie zmienia to jednak perspektyw, nie widać, by coś mogło pójść dalej. Dlatego była ta decyzja, że nie ma sensu pisać.
Dzisiejszy więc wpis nic nie zmienia w perspektywie powyższej. Nadal sądzę, jak sądziłem, nie widzę podstaw do zmiany opinii, niestety.
Piszę więc tylko w perspektywie konkretnych tu osób, przecież powiązanych między sobą pozytywnymi więzami, "braterstwem szali", wieloletnią wspólnotą emocji i przywiązania do Klubu, a nawet nie tylko Klubu — do Zagłębia w ogóle. Z jednej strony, Ci co jeszcze zostali, choć pewnie nawet jeżeli na śmierć się g**nem będą obrzucać, związani zostaną — ale po co "po drodze" przy tym jeszcze więcej się tym obrzucać? Po drugie — no i może jednak, nawet jeżeli niezdolni do konsolidacji, by Kibice, Mieszkańcy Sosnowca i w ogóle Zagłębiacy wymusili uratowanie rozwoju Klubu: to obudźcie się patrząc, że to jednak fakt, jednak już tylko resztki zostały, jako tu piszący, porównajmy zaś nie z Podbeskidziem, czy Gieksą, tylko z liczbą ile jednego dnia naraz osób potrafiło tu "czatować" i ilu bywało dyskutantów. Pomyślmy - a może to jednak przez to nastawienie, by móc wyżołądkować się, aż mi ulży, nieważne, jak to będzie się na innych odbijać - to dlatego też stąd odpływali, skoro i tak nic konstruktywnego stąd wyjść nie może? Być może nawet większość nie odpłynęła zaś dlatego, że są kibicami sukcesu, że przeszła moda na kibicowanie, na bycie w internacie itp. Nie oszukujcie się. Powtarzam więc, nie to, że mogłem zmienić osąd co do ogólnie ujętego tu pisania, niestety; napisałem nie zmieniając głównej decyzji, tylko po prostu z chęcią dania pod refleksję, czy naprawdę wszystko tu musi się kończyć na grajdołku i zasypywaniu się na wzajem, że to tylko jedna jest mądrość, akurat moja, Twoja nie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez Tomcjo 2024-03-23, 6:02 pm

Jedynka - Karwina 0-1 . Rozwój - Dwójka 3-0 . U-17 - Lechia ZG 0-3 . Mają grabarze rozmach w niszczeniu Zagłębia
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez kanciak 2024-03-23, 7:05 pm

U17 z CLJtki możesz odpuścić, dobrze grają w tym sezonie. Akurat tam jest progres...
kanciak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez achter 2024-04-03, 1:41 pm

Marek Saganowski trenerem, Radomski asystentem
achter
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: I liga sezon 2023/2024

Postprzez kanciak 2024-04-04, 7:40 am

https://www.1liga.org/w/25.-kolejka-f1l-frekwencja
W świątecznej 25. kolejce Fortuna 1 Ligi na pierwszoligowych stadionach zasiadło ponad 39 tysięcy kibiców.

Lechia Gdańsk - Odra Opole 8524
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 8947 :brawo: :brawo:
Podbeskidzie - Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2017
Resovia - Górnik Łęcza 1470
Znicz Pruszków - Polonia Warszawa 1801
Wisła Płock - Stal Rzeszów 3767
Motor Lublin - GKS Tychy 5989
Chrobry Głogów - Wisła Kraków 2122
Miedź Legnica - Arka Gdynia 4469

Razem: 39 106
kanciak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: polokoktowiec