terminarz

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Postprzez Puzon 2003-07-11, 4:58 pm

Dla kazdego mieszkanca naszego regionu jak masz mu powiedziec slazaku to juz mu lepiej powiedz - ty chu... :lol:
Puzon
Adventure Group
 
Posty: 644
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:11 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogon


walczcie ze ześląszczaniem Zagłębia prowadzonym przez Śląsk

Postprzez Blajpios 2003-07-12, 7:39 am

Ludzie! Nie napadajcie z niecenzuralnymi nawet czasem pouczeniami wobec kogoś z dalszego regionu Polski, kto z sympatią zagląda na to forum - podczas gdy nie dość jest mądrego przeciwstawienia się akcji ześląszczania Zagłębia prowadzonej przez żywioł śląski oraz oficjalną administrację .Nie łudźcie się, niewiele jest szkół w Polsce, gdzie uczy się o odrębności Zagłębia - zwłaszcza skoro taka jest polityka i taki brak mądrej zagłębiowskiej reakcji, o którym napisałem. Przecież sami pewnie piszecie, że jesteście w śląskim województwie. Przecież sami nie reagujecie, jak choćby Sport co trochę, jak zdarzy się sukces zagłębiowski pisze o śląskich drużynach lub w dziale sport śląski itd. itp. Pozdrawiam.
Blajpios
 

Postprzez Puzon 2003-07-12, 3:37 pm

Jak masz zone albo dzieci to je pouczaj.Mnie osobiscie gowno obchodzi co ty o tym sadzisz.
Puzon
Adventure Group
 
Posty: 644
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:11 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogon

Postprzez ewryk 2003-07-13, 6:21 am

Fan napisał(a):Wszystko ladnie i pieknie tylko jedna mala uwaga. Jak miales w szkole geografie to powinienes wiedziec ze Sosnowiec to nie Slask a Zaglebie Dabrowskie. A to zasadnicza roznica.


Szczerze mowaic to ta geografie mialem bardzo dawno :). Jesli kogos urazilem to wielkie sorki. Od dzis bede wiedzial ze Zaglebie Sosnowiec to druzyna nie ze Slaska a z Zaglebia Dabrowskiego. pozdrowionka
ewryk
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2003-06-25, 12:23 pm
Lokalizacja: SÅ‚ubice

Postprzez Leyton 2003-07-13, 10:33 am

ewryk - gdybyś jednak miał jeszcze jakieś wątpliwości to zajrzyj do Hyde Parku i przeczytaj pierwszy temat - ankietę. To wiele wyjaśnia niezorientowanym. Pozdrawiam.
Leyton
 
Posty: 857
Dołączył(a): 2003-05-01, 12:44 am

Postprzez ewryk 2003-07-13, 11:55 am

Leyton napisał(a):ewryk - gdybyś jednak miał jeszcze jakieś wątpliwości to zajrzyj do Hyde Parku i przeczytaj pierwszy temat - ankietę. To wiele wyjaśnia niezorientowanym. Pozdrawiam.


no tak zaraz tam zagladne :) jeszcze mnie tam nie bylo i jeszcze raz sorki!

pozdrowionka
ewryk
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2003-06-25, 12:23 pm
Lokalizacja: SÅ‚ubice

Ewrykowi pozdrowienie

Postprzez Blajpios 2003-07-15, 4:59 pm

Cieszę się, że taki Gość tu zawitał i nawet się nie zniechęcił w odpowiedzi na chamstwo, "wyminął je zwodem skromności" - a potrafi się czegoś nauczyć nawet z chamskiego pouczenia, które musiał ścierpieć ze strony na przykład tych, co nadęci wokół siebie trąbią. Mam nadzieję, że dalsze zaglądanie w te strony odpłaci Mu przyjacielską radością. Pozdrawiam!
Blajpios
 

Postprzez Fan 2003-07-16, 9:31 am

Blajpios wyluzuj bajere. Nikt go nie obrazil i ja osobiscie nic do niego nie mam. A to ze napisal ze Sosnowiec to Slask to to samo jak nazwalby mnie hanysem. A ja nim nie jestem. Jesli tobie to jest obojetne no to powodzenia. I tak jak napisal Puzon, pouczac to sobie mozesz w domu.
Fan
Working Class
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2003-01-02, 3:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Puzon 2003-07-16, 3:40 pm

Blajpios , slyszales kiedys, oczyms takim jak porownanie.Nie jest ono bynajmniej rownoznaczne z obraza. A ze porownanie to bylo chamskie wynika z tego, ze pochodze z plebsu. W twoim arystokratycznym srodowisku widocznie takie slowa sa surowo zakazane.
Puzon
Adventure Group
 
Posty: 644
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:11 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogon

Postprzez Gość 2003-07-16, 3:44 pm

Panowie proponuję zakończyć Wasze spory i wrócić do tematu transferów.

Chyba o to w tym temacie chodzi?
Gość
 

moje odpowiedzi - czyli również o powrocie do transferów

Postprzez Blajpios 2003-07-16, 10:46 pm

Już miałem odpowiedzieć Puzonowi i Fanowi pytaniem - skoro tak pouczają i Ewryka i mnie - gdzież to Oni wykupili patent, że mogą pouczać poza domem i rozkazywać innym, by wystrzegali się przekraczania ich patentu... - ale przeczytałem ostatnie wpisy i trochę mniej wojowniczo patrzy się na świat. Rzecz w tym, że moim zdaniem jednak powinno się wyczuć, jeżeli ktoś z życzliwością pierwszy raz zagląda na strony i cieszy się na perspektywę "Wielkiego Zagłębia", które zobaczy na żywo - i nie powinno się Go pouczać z miną obrażoną a tym mniej posługując się wulgaryzmami, co w drugim pouczeniu skierowanym do Ewryka było widoczne. Nie chcę już nad tym się rozwodzić, tym bardziej, że w wyjaśnieniu ostatnim Puzon okazał klasę nie zaprzeczania temu faktowi a ogólnie z dyskusji naszej Ewryk może już mieć przekonanie, że doceniana i jakoś odwzajemniana jest jego otwartość i życzliwość. Problem natomiast tego, że mała znajomość jest naszego regionu w innych miejscach Polski - istnieje i rzeczywiście nie można od razu zarzucać nieuctwa tym ludziom, bo taka jest niestety w tej chwili pozycja Zagłębia w skali ogólnopolskiej, takie jest także nauczanie geografii w szkołach. Co więcej - taka jest też odpowiedzialność Zagłębiaków, bo nie potrafią się zorganizować w promocji regionu, w obronie przed ześląszczaniem niemal planowym, o czym pisałem: to jest podstawowy problem, którego nie rozwiążą pouczania skierowane do życzliwych gości, którzy zresztą skutkiem tych pouczeń mogą przestać być życzliwi (dobrze, że nie taki odpowiedział Ewryk). Niemniej to oczywiście inny temat. Co do moich wypowiedzi z kolei - choć miały sygnalizować problem, to nie powinny przedstawiać się tak ostro odwetowo.
Co do transferów więc, to obawiam się, że może jednak nie dojść do jakiegoś zdecydowanie poprawiającego skład przesuwając Zagłębie do grona "faworytów bez konkurencji". Natomiast te, które są przeprowadzane, wydają się jednak nieść nadzieję, za szybko ferujemy negatywne wyroki. Naprawdę cieszy zaś, że Zagłębie nie rzuca się więc w oszustwa, naskupywanie dobrych, którym potem nie będzie w stanie zapłacić - uczciwość cieszy i skoro już to jest znane w środowisku, to trzeba to cenić. Pozdrawiam.
Blajpios
 

Postprzez Leyton 2003-07-16, 11:23 pm

Morpheus i Blajpios - nie chcę oczywiście nikogo pouczać, ale obaj piszecie, że ten temat dotyczy transferów. No nie wiem. Może źle widzę, albo może czytać nie potrafię. :roll:
Leyton
 
Posty: 857
Dołączył(a): 2003-05-01, 12:44 am

więc co nowego z transferami - kto wie, jakie są wieści?

Postprzez Blajpios 2003-07-17, 2:32 pm

Po wyjaśnieniu bowiem sprawy pouczeń i niegrzeczności odpowiadając na apel - wróciłem do tematu, który już niemal był zarzucony. Z tym że Morpheus tu nic akurat nie zawinił, muszę sprostować, raczej nawet pomógł, bo tylko proponował zakończyć inne spory i wrócić do tematu. Co nie jest rzecz jasna pouczeniem dla Leytona, nie chcę, by odżył ten wątek zamiast sympatyczniejszej obecnej formy. Jednak co do transferów, wrażenie mam tak jak wyżej pisałem - no a nie mam nowych wieści żadnych. Może ktoś już wie, jakie po obozie szkoleniowym są wnioski i tendencje w klubie?
Blajpios
 

Postprzez Leyton 2003-07-17, 2:43 pm

Heh. Blajpios - może niezbyt jasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że Waszym zdaniem temat dotyczy transferów. , a tym czasem jak byk jest napisane : "terminarz" :D
Leyton
 
Posty: 857
Dołączył(a): 2003-05-01, 12:44 am

Postprzez Gość 2003-07-17, 2:49 pm

Heh no tak. Leyton wybacz. Po prostu tak się zaczytałem w ich wzajemne przepychanki słowne że zapomniałem jaki to temat :oops:

Naprawiam w takim razie błąd i zadaję jedno ważne pytanie:

Z kim w końcu zagramy w 6 kolejce? Śląsk, Grunwald a może Chicago Fire :) ? I co z tym Śląskiem, w której lidze w końcu zagra? Słyszałem już tyle wersji ile szczebli rozgrywkowych jest w Polsce.
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników