I liga sezon 2022/2023

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Tomcjo 2022-11-06, 4:59 pm

Chrobry tuż przed końcem prowadzi z Puszczą 1-0 co da mu 4 miejsce . Stracili trenera który podobno zbudował sukces drużyny . Stracili piłkarzy . Mimo to wciąż nie dorastamy im do pięt . Może stamtąd powinnismy wziąć prezesa i działaczy żeby wreszcie zacząć odbudowę klubu .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Adam1906 2022-11-11, 10:28 pm

Ależ ŁKS skopał dupska sprzedawcom dywanów :lol: 5:1 na Zbukowej musi budzić szacunek...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez motovideo 2022-11-11, 11:08 pm

Czy menadżer Sobczaka ma coś wspólnego z zamieszaniem, które powstało, znomu zaczął mu mieszać w głowie, przed sezonem Wisła, teraz ŁKS? I te nagłe oświadczenie żeby rozwiązać kontrakt.
Poniżej część artykułu, cały artykuł łącznie z tym o czym już wiemy w linku

https://dzienniklodzki.pl/pierwszy-tran ... 2-17035065

Przed meczem ŁKS z GKS w Katowicach podczas konferencji prasowej trener ŁKS Kazimierz Moskal zapytany został wprost przez redaktora Filipa Kijewskiego

- Zaraz będzie do wyjęcia za darmo Szymon Sobczak, wy się bardzo dobrze znacie, myśli Pan o takim napastniku, żeby tutaj przyszedł?
- Nie wiem, czy będzie do wyjęcia - odparł trener Kazimierz Moskal. - Nie wiem, co się tam w ogóle wydarzyło i trudno mi to też komentować, ale tak jak powiedziałem, a propos opcji nowych zawodników, to w tej chwili trudno mi się teraz wypowiadać i zabierać głos.
motovideo
 
Posty: 183
Dołączył(a): 2006-05-07, 8:25 pm

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Adam1906 2022-11-12, 1:50 pm

Wróbelki z okolic ul. Kresowej ćwierkają, że Szymon Sobczak rozwiąże kontrakt z winy klubu i przeniesie się do Podbeskidzia Bielsko-Biała...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Lars 2022-11-12, 6:44 pm

Adam1906 napisał(a):Wróbelki z okolic ul. Kresowej ćwierkają, że Szymon Sobczak rozwiąże kontrakt z winy klubu i przeniesie się do Podbeskidzia Bielsko-Biała...


Nie broniąc decyzji Skowronka takich jak np. ściaganir Sobczaka z boiska w meczu z Wisłą Kraków, bo to było absurdalne i nie da się tego obronić. Nie broniąc Girka bo jak przy takich dotacjach miejskich mogą występować zaległości w wypłacaniu wynagrodzeń? Mogą jeśli na liście płac jest zamiast 30 nazwisk jest ich 50.
To z całą odpowiedzialnością trzeba przyznać że jeśli Sobczakowi wyjdzie manewr z rozwiązaniem kontraktu z winy klubu to w kontekście reszty pracującego świata, piłkarze zawodowi to święte, grubo przepłacone krowy.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez hanson 2022-11-14, 10:07 am

Uważam, że trzeba podejść do sytuacji racjonalnie. Myślę, że każdy by chciał, żeby Zagłębie poszło drogą Rakowa Częstochowa. Poprzedni zarząd ściągał wagony szrotu za pośrednictwem zaprzyjaźnionej agencji - potem masowo rozwiązywał kontrakty " za porozumieniem stron" i teraz mamy tego owoce - problemy finansowe. To samo dotyczyło trenerów. Są osoby na forum, które mimo tego że właśnie zwalnianie piłkarzy i trenerów jest przyczyną problemów finansowych, to dalej chcą, żeby zwalniać trenera z ważnym kontraktem i dolać oliwy do ognia. Myślę, że w chwili obecnej nie ma co oceniać prezesa Girka i trenera Skowronka. Uważam, że działalność poprzedniego prezesa była na tyle szkodliwa że obecny prezes jak i trener w dalszym ciągu ją odczuwają. Tego gnoju, który został narobiony w klubie, nie da się naprawić kilkoma decyzjami. Mimo, że każdy chciałby, żeby Zagłębie walczyło o najwyższe cele, to trzeba czasu, żeby Zagłębie wyszło z długów, pospłacało wszystkie zobowiązania wobec byłych piłkarzy, wypłacało na czas pensje obecnym piłkarzom i trenerowi. Dopiero kiedy klub pozbędzie się zobowiązań, będzie wypłacalny i w środowisku zagości informacja, że Zagłębie to klub, który wypłaca kasę na czas, ma pieniądze i aspiracje. Wtedy będziemy mogli zacząć oceniać pracę prezesa i trenera. Jak możemy oceniać trenera za wyniki, jeśli ma do dyspozycji piłkarzy, którzy nie dostali wynagrodzenia... za poprzedni miesiąc albo dwa... już widzę waszą motywacje do pracy jakbyście nie dostali wynagrodzenia za poprzedni miesiąc... Na koniec odniosę się do Sobczaka, być może strzelał bramki... ale być może jego działalność poza boiskiem, przynosiła więcej szkody niż jego gra, pożytku na boisku. Jak widzicie nawet i takiego Ronaldo można posadzić na ławie i odsunąć od drużyny, jeśli jego postawa i zachowanie negatywnie wpływa na morale zespołu. Myślę, że przydałoby się spotkanie w którym prezes opowiedziałby o sytuacji w klubie. Np że do spłacenia mamy jeszcze x piłkarzy, zadłużenie klubu wobec tych piłkarzy to x zł. Naszym celem to spokojne utrzymanie i spłata zadłużenia bez ponoszenia ryzyka. Planujemy spłatę do xx.xx.20xx, po tym czasie będziemy budować drużynę na awans do ekstraklasy...
hanson
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Adam1906 2022-11-15, 2:04 pm

Szymon Sobczak został przywrócony do kadry pierwszego zespołu. Podobno sprawa została rozwiązana wewnątrz klubu.

Więc ja się pytam: co za debile pracują w tym klubie, skoro najpierw zrobili aferę na całą Polskę, jaki ten Sobczak to chooj, a teraz "sprawę rozwiązali wewnątrz klubu"?!? Czy Girek i spółka w ogóle zdają sobie sprawę, że swoją amatorszczyzną po raz kolejny ośmieszyli Zagłębie Sosnowiec??? :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Tomcjo 2022-11-15, 2:08 pm

Może to oznacza ze Skowronek odleciał . Może Girek policzył ile za to zapłaci . Może to ten sam poziom zarządzania jak z tym juniorem a może po prostu w tym klubie nie ma jednej sensownej osoby na swoim stanowisku
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez picku 2022-11-15, 2:18 pm

A może po dofinansowaniu przez miasto zawodnik dostał należne pieniądze i z powrotem chce grać? Myślę, że się nie dowiemy.
Ogólnie zgodzę się z hansonem. Też bym chciał wiedzieć, przynajmniej orientacyjnie, ile jeszcze osób wisi na garnuszku klubu i ile zajmie ich spłacanie.
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez novack 2022-11-15, 2:19 pm

Tomcjo napisał(a):Może to oznacza ze Skowronek odleciał . Może Girek policzył ile za to zapłaci . Może to ten sam poziom zarządzania jak z tym juniorem a może po prostu w tym klubie nie ma jednej sensownej osoby na swoim stanowisku

to ostatnie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Adam1906 2022-11-15, 4:36 pm

Ojacieżniepierdole :lol: Właśnie z bardzo wiarygodnego źródła dowiedziałem się, że decyzję o przywróceniu Szymona Sobczaka do pierwszego składu miał jednoosobowo podjąć prezes Zagłębia Sosnowiec Łukasz Girek, uzasadniając to w klubie słowami, cyt. "Przywrócenie Sobczaka do pierwszego zespołu wzmocni autorytet klubu wśród kibiców". Z tego co mi powiedziano Girek, pomimo iż (przynajmniej oficjalnie) Szymona Sobczaka odsunął od składu trener Artur Skowronek, postanowił go przywrócić do kadry pierwszego zespołu tylko i wyłącznie dlatego, że przestraszyła go skala krytyki, jaka wylała się na jego głowę w klubowych mediach społecznościowych, szczególnie na facebooku (faktycznie to prawda - wystarczy sprawdzić na ich FB).

Jeżeli tylko jest to prawdą, to osobiście nie wyobrażam sobie dalszej współpracy Skowronka z Sobczakiem, bo najzwyczajniej w świecie trener wyszedł na debila. To samo mówią mi osoby z innych klubów, które śmieją się z Zagłębia i osób zarządzających tym "cyrkiem" (słowo to niestety zostało użyte przez moich rozmówców).

Myślałem, że po dziadostwie, jakie panowało na Kresowej pod koniec prezesury Marcina Jaroszewskiego, nie dojdzie do następnych wydarzeń ośmieszających nasz klub, ale jak widać myliłem się, bo w myśl przysłowia "zamienił stryjek siekierę na kijek" dożyliśmy czasów, kiedy naszym ukochanym klubem zamiast dziennikarza z syndromem oblężonej twierdzy zarządza sprzedawca makaronów, będący megalomanem o zbyt wysokim mniemaniu o sobie... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez petromar 2022-11-15, 8:50 pm

Adam1906 weź zmien te wróbelki bo chyba coś z nimi nie tak bo 12 cwierkały ze Sobczak do Podbeskidzia idzie a teraz co ?cwierkają coś innego?
Mnie cwierkały z dobrego źródła ze ŁKS i menago Sopela oraz Kaziu mają coś na rzeczy... hmmm a może to jedna i ta sama osoba jest nawet ...
Może tak dla dobra klubu nie piszmy co ćwierkają co?
Moi rozmówcy z innych klubów mówią ze tam u Was to niezłe napierdalanie na swój klub jest , powoli stajemy się znani z tego w kręgach ..... nie o to chyba Ci chodzi prawda?

jest jakaś osoba na stanowisko trener/prezes/piłkarz który nadaje się do nas?
nie chce mi się szukać bo w dziale przymiarki trenera Skowronek był życzeniem w pierwszej trójce - i przyszedł i co?
Kogo chcesz oszukać że obecnie Zagłębie jest klubem który ma myśleć o utrzymaniu się w 1 lidze a nie o awansie, klubem bez kibiców , a Ci którzy zostali na oficjalnej stronie klubu na FB piszą - najgorsze co może się stać to teraz wygrać z Resovią bo Skowronek zostanie i będzie po staremu !!! ZA JE BI SCIE !!!
petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez Adam1906 2022-11-15, 10:09 pm

O czym Ty człowieku pierdolisz? Sugerujesz, że zależy mi na upadku klubu, że cieszy mnie dziadostwo panujące na Kresowej??? Ja wręcz marzę o tym, żeby nasz Klub osiągnął takie sukcesy, jak taki Raków Częstochowa, który parę lat temu przez pewnego dzbana był lekceważony a jego trener obrażany jako chodzący w gumofilcach! Obecny prezes nie jest lepszy od poprzedniego, bo facet jest typowym korpoludkiem, który będzie nam opowiadał pierdoly jak zawodowy akwizytor! Problemem Zagłębia Sosnowiec są ludzie zarządzający klubem, a nie kibice, którzy krytykują tych ludzi za ich brak profesjonalizmu! Twoi rozmówcy "z innych klubów" faktycznie widzą tylko i wyłącznie kibiców "napierdalajacych w swój klub", a nie powiedzieli Ci, że Zagłębiem rządzą marni działacze? Mam więc rozumieć, że też są niewidomi, iż w chwili obecnej Zagłębie jest najzwyczajniej w świecie dziadoskim klubem wlasnie przez takich "działaczy"? Przecież my nigdy nie będziemy cokolwiek znaczyć w polskiej piłce nożnej przy tak zarządzanej firmie, jaką jest klub! Widzę, że słabą masz pamięć, skoro nie przypominasz sobie, jak obrażał kibiców Jaroszewski, nazywając ich "kundlami szczekającymi na forum", skoro robisz to samo. Ja chcę dożyć czasów, gdy profesjonalnie zarządzane Zagłębie Sosnowiec będzie grało w Ekstraklasie latami i przynosiło nam radość, a nie "walczyło" co sezon o utrzymanie w 1 lidze, przy powiększającym się zadłużeniu i prezesach, którzy powinni zająć się wszystkim, tylko nie prowadzeniem takiego klubu, jak Zagłębie.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez GrubyPerez 2022-11-15, 10:34 pm

w nawiązaniu do słusznych tez Adama; ciekawe czy nie - każdy oceni sam podsumowanie rundy na weszło https://weszlo.com/2022/11/07/pierwsza- ... statystyki

wymieniony z nazwy niemal każdy klub- poza Zagłębiem. O czym to świadczy?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I liga sezon 2022/2023

Postprzez MirosławaSmyła 2022-11-15, 10:42 pm

picku napisał(a):Ogólnie zgodzę się z hansonem. Też bym chciał wiedzieć, przynajmniej orientacyjnie, ile jeszcze osób wisi na garnuszku klubu i ile zajmie ich spłacanie.

I zakładasz pewnie, że spłacimy te osoby i od tego momentu będzie super. Teraz pytanie czy do tego czasu nie pojawią się nowe osoby które trzeba będzie spłacać. Skowronek, Sobczak, może ktoś inny. Nigdy nie wiadomo kiedy rozwiążą "za porozumieniem stron" i wydłużą listę płac, a właściwie "spłac" :lol:
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników