I liga sezon 2020/2021

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez NHK12 2021-04-06, 5:32 pm

Moze smieszne to co napisze , ale dla mnie kandydatem do spadku jest Jastrzebie maja nie ciekawy uklad gier . piekielnie ciezkie mecze u siebie mimo ze az 5 pod rzad u siebie to o punkty nie bedzie łatwo . Nastepne mecze to spotkania z bezpośrednimi { zainteresowanymi } spadkiem. Tak wiec uwazam ,że miedzy Bełchatowem a Jastrzębiem rozegra sie ten dramat :twisted:
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm


Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez August 2021-04-06, 7:00 pm

NHK12 napisał(a):dla mnie kandydatem do spadku jest Jastrzebie

Kolejny klub, który dzisiaj zmieniam trenera.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez Tomcjo 2021-04-06, 8:38 pm

Zauważam ze w trzech ostatnich kolejkach będzie bardzo ciężko o choćby punkt wiec jeśli nie zapewnimy sobie utrzymania na trzy kolejki przed końcem to pozostanie modlić się do ostatniego gwizdka . Trzeci rok z rzędu dzięki dyletantowi Checinskiemu i jego chłopcom do rządzenia klubem .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez NHK12 2021-04-06, 9:38 pm

Nie wiem jak wygląda sytuacja własnościowa klubu z Jastrzebia .ile i jaki wklad finansowy idzie z urzefu miasta , ale podejrzewam ze rowniez sa na garnuszku miasta. To ,ze bedzie im sie ciezko utrzymac argumentuje tym ,ze po pierwsze zaczeli równie pochyłą i tracą punkt za punktem a dwa nie jest to oczko
w glowie ( tak mysle , przeciez chlube miastu przynoszą siatkarze i świeżo upieczony mistrz Polski w hokeju na lodzie) w magistracie.Obstawiam więc GKS ze to oni odpadna z tej ligi (tylko ktory ten z Bełchatowa czy Jastrzebia ;-) )
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez August 2021-04-07, 12:34 pm

Zagłębie Sosnowiec. Przerwać kolejną serię

Przed Zagłębiem kolejny cel, czyli przerwanie serii wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa. Ekipa ze Stadionu Ludowego to jedyny zespół na zapleczu ekstraklasy, który w tym sezonie nie wygrał na obcym terenie.

Aż osiem z jedenastu wyjazdów to porażki Zagłębia. Trzykrotnie udało się wywalczyć remis, z czego dwukrotnie w Łodzi, w meczach przeciwko Widzewowi oraz ŁKS-owi. Sosnowiczanie wraz z GKS-em Bełchatów zdobyli także najmniej bramek na wyjazdach, zaledwie cztery.

Po raz ostatni w meczu wyjazdowym Zagłębie wygrało 25 lipca ubiegłego roku, w meczu ostatniej kolejki sezonu 2019/2020. Wówczas pokonali w Suwałkach tamtejsze Wigry pieczętując pozostanie w lidze. Sosnowiczanie pokonali rywali 2:0, oba gole padły z rzutów karnych, a skutecznie egzekwowali je Filip Karbowy i Fabian Piasecki. W ubiegłym sezonie zespół z Sosnowca nie zachwycał, ale o dziwo znacznie lepiej spisywał się w meczach wyjazdowych. W sumie wygrał siedem spotkań, a na własnym terenie pięć. W bieżących rozgrywkach wyniku jak przed rokiem już nie powtórzy, gdyż do rozegrania spotkań jako goście zostało sosnowiczanom już tylko cztery mecze…

Tak kiepskimi seriami zespół ze Stadionu Ludowego mógł „pochwalić się” podczas dwóch ostatnich sezonów spędzonych w ekstraklasie – najpierw w sezonie 2007/2008, a następnie 2018/2019.

Co ciekawe w obu tych przypadkach Zagłębie na wyjazdowy triumf czekało do 14 meczu rozgrywanego na boisku rywala. I w obu przypadkach na jednym wyjazdowym zwycięstwie się kończyło. O ile w sezonie 2007/2008 sosnowiczanie rozegrali w sumie 15 wyjazdowych gier, a tyle w sezonie 2018/2019 wliczając dodatkowe mecze o podziale ligi w sumie 19.

W sobotę przed Zagłębiem zadanie nie łatwe, bo o pierwszy wyjazdowy triumf w sezonie ekipa Kazimierza Moskala powalczy w Nowym Sączu. Sandecja od momentu przejęcia zespołu przez Dariusza Dudka, dwukrotnie pełniącego w przeszłości funkcję pierwszego trenera Zagłębia, przegrała tylko jeden mecz, wygrywając siedem i pięć remisując. W tym czasie z Nowego Sącza po punkcie wywiozły tylko drużyny z Radomia i Łęcznej.

Jesienią w tarciu tych drużyn w Sosnowcu gładko 3:0 wygrało Zagłębie prowadzone jeszcze przez Krzysztofa Dębka. Sandecję prowadził z kolei Piotr Mandrysz, także w przeszłości szkoleniowiec sosnowiczan. Bramki dla Zagłębia zdobyli wówczas Mateusz Grudziński, Mateusz Szwed oraz Goncalo Gregorio. Wliczając ubiegły sezon w trzech ostatnich meczach tych drużyn ekipa z Sosnowca wywalczyła siedem punktów. Jesienią 2019 pokonała Sandecję na Ludowym 3:1 – wówczas trenerem Zagłębia był obecny szkoleniowiec drużyny z Nowego Sącza, z kolei w rundzie rewanżowej sosnowiczanie zremisowali na wyjeździe 1:1, a na listę strzelców wpisał się Filip Karbowy.
Czytaj jeszcze: Weszli na właściwe tory

Najbliższy mecz będzie 10. pojedynkiem obu drużyn w historii. Wszystkie do tej pory miały miejsce na zapleczu ekstraklasy. Sześć razy wygrywało Zagłębie, dwa razy był remis, a jedno spotkanie zakończyło się wygraną Sandecji. 11 marca 2017 roku walcząca o ekstraklasę Sandecja prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego – kolejny trener z przeszłością w Zagłębiu – rozgromiła ekipę z Sosnowca 5:0. Mogło być jeszcze gorzej, ale Bartłomiej Dudzic przestrzelił wówczas karnego…

Zagłębie w Nowym Sączu wygrało raz. Wiosną 1987 roku po golach Karola Kordysza i Dariusza Krupy pokonało rywali 2:0. W najbliższej kolejce taki wynik w Sosnowcu wzięli by w ciemno. Skoro na Ludowym poległ w Wielką Sobotę najlepszy do tego meczu wiosną Widzew, to co stoi na przeszkodzie przerwać dobrą passę Sandecji…
https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... jna-serie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-04-07, 2:08 pm

do rozegrania spotkań jako goście zostało sosnowiczanom już tylko cztery mecze…

A nie przypadkiem sześć?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez novack 2021-04-11, 9:24 am

Przejrzałem rozpiskę meczów Bełchatowa do końca sezonu i okazauje się, że w pozostałych meczach mają naprawdę solidnych przeciwników, więc tak sobie myślę, że w przypadku wygranej z nimi za tydzień, raczej nie roztrwonimy przewagi sześciu punktów. Niestety trzeba brać poprawkę na wyniki meczów z drużynami, które w ostatnich kolejkach nie będą grały już o nic.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez August 2021-04-11, 10:01 am

Problemem może nie być ten sezon ale następne. Już zimą Adam pisał że masa grajków nawet nie chciała podjąć rozmów z klubem. Latem może być to samo. Po tych wszystkich aferach klub zapewne ma dość mocno zszarganą reputację. A jeśli ostanie się trzon obecnej drużyny to problemy z utrzymaniem mogą być.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez slawekchicago 2021-04-11, 10:11 am

August napisał(a):Problemem może nie być ten sezon ale następne. Już zimą Adam pisał że masa grajków nawet nie chciała podjąć rozmów z klubem. Latem może być to samo. Po tych wszystkich aferach klub zapewne ma dość mocno zszarganą reputację. A jeśli ostanie się trzon obecnej drużyny to problemy z utrzymaniem mogą być.


Gdy ostatnio z Tobą o tym pisałem, do końca nie chciałem się zgodzić. Teraz jednak przyznaję rację. Pewnie się utrzymamy (oby), ale co potem. Tak jak piszesz o tym co było zimą, teraz po akcji z Patrykiem i konferencji Darka(oj chłopaki z Weszłopolskich podchwyca temat na 100%) może być jeszcze gorzej. Podsumowując, mi to wygląda na agonię, co i tak nie przeszkodzi "świętować" w klubie sukcesu jakim jest utrzymanie, choć żeby się nie zdziwili.
BETON BETON BETON : :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-04-11, 11:38 am

August napisał(a):Problemem może nie być ten sezon ale następne. Już zimą Adam pisał że masa grajków nawet nie chciała podjąć rozmów z klubem. Latem może być to samo. Po tych wszystkich aferach klub zapewne ma dość mocno zszarganą reputację. A jeśli ostanie się trzon obecnej drużyny to problemy z utrzymaniem mogą być.

Czy ktoś spośród kibiców Zagłębia Sosnowiec nadal się łudzi, że nawet w przypadku utrzymania się w tym roku w pierwszej lidze (w co oczywiście wierzę) będzie lepiej kadrowo i w przyszłym sezonie nie zlecimy z hukiem? :redface:

Artykuł z dnia 24.03.2021:
Marcin Jaroszewski napisał(a):Nie ukrywam, że myślimy nad przedłużeniem jego umowy, która wygasa z końcem sezonu. To profesjonalista w każdym calu, jeśli chodzi o wydolność i wyniki badań to może być stawiany za wzór.

Cieszę się, że kilka lat temu zdecydowaliśmy się ściągnąć Piotra do nas i jestem przekonany, że jeszcze nie raz nam pomoże, mimo, że wielu, zdecydowanie na wyrost, już dawno go skreśliło.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez August 2021-04-11, 11:42 am

slawekchicago napisał(a):Gdy ostatnio z Tobą o tym pisałem, do końca nie chciałem się zgodzić. Teraz jednak przyznaję rację.

A to dopiero Twój kumpel Darek musiał się wypowiedzieć żeby w końcu coś do Ciebie dotarło ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez Tomcjo 2021-04-11, 11:45 am

Bez zmiany tej ekipy i do do czysta dalszy upadek Zagłębia będzie postępował . To już trzeci sezon bronienia się przed spadkiem . Mają być trzy kolejne ? Druga , trzecia liga ? W Ruchu jeszcze w ekstraklasie udawali ze nie ma problemu i nawet awantura z odejściem Fornalika niczego nie zmieniła . U nas tez bez spadku zmian nie będzie .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-04-11, 12:40 pm

Tomcjo napisał(a):Bez zmiany tej ekipy i do do czysta dalszy upadek Zagłębia będzie postępował . To już trzeci sezon bronienia się przed spadkiem . Mają być trzy kolejne ? Druga , trzecia liga ? W Ruchu jeszcze w ekstraklasie udawali ze nie ma problemu i nawet awantura z odejściem Fornalika niczego nie zmieniła . U nas tez bez spadku zmian nie będzie .

Przecież od lipca 2020r. u nas nic się nie zmieniło.

Wywiad z dnia 31.07.2020:
Arkadiusz Chęciński napisał(a):Na razie prezes Jaroszewski i dyrektor Tomczyk mają moje zaufanie. Będziemy się ich pracy bacznie przeglądać. Pod koniec roku przyjdzie czas na ocenę.

Mamy kwiecień 2021r. i według Checińskiego w klubie mamy zajebistego prezesa i dyrektora sportowego. I tak samo jak w lipcu ubiegłego roku Jose Arkadio będzie pierdolił po ewentualnym spadku. To się nazywa BETON i dopóki nie zostanie on rozjebany dopóty będziemy mieli klub grający co najwyżej na pograniczu 2 - 3 poziomu rozgrywkowego w Polsce.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez novack 2021-04-11, 1:22 pm

Takie pytanko mi się nasuwa, która to już sprawa w Sądzie przez Jaroszewskiego? A może ktoś wie ile wygrał? Przepraszam wygrało Zagłębie? Przypominam, że jeszcze odgrażał się, że będzie się sądził z Górnikiem Zabrze i zażalał na zatrzymanie przez CBA i co, jak poszło?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I liga sezon 2020/2021

Postprzez August 2021-04-11, 4:54 pm

novack napisał(a):Takie pytanko mi się nasuwa, która to już sprawa w Sądzie przez Jaroszewskiego? A może ktoś wie ile wygrał? Przepraszam wygrało Zagłębie?

Wygrali z Sebą Dudkiem:
(...)
Dopiero niedawno zakończył się twój spór z Zagłębiem przed sądem PZPN-u. Komunikat z Sosnowca popłynął jasny - klub wygrał.
Tą sprawę można interpretować dwojako. W kontekście sportowym przegrałem ewidentnie. Zagłębie doprowadziło do sytuacji, w której nie mogłem trenować i zmusiło mnie poniekąd do zakończenia kariery na profesjonalnym poziomie. To boli mnie najbardziej. Ale czy przegrałem pod kątem finansowym? Klub musiał zapłacić mi za 9 miesięcy, które właściwie mogłem sobie spędzić w domu. Z punktu widzenia ekonomicznego niech każdy odpowie sobie więc sam, czy Zagłębie wygrało z Sebastianem Dudkiem. Przecież można to było rozegrać całkiem inaczej.
(...)
choć w tym samym wywiadzie:
...sąd PZPN przyjął argumenty Zagłębia i na podstawie słownych deklaracji uznał, że ja faktycznie nie odbierałem telefonu. Będę się odwoływać od tej decyzji w Lozannie, gdyż wraz z moim mecenasem uważamy, że mam po prostu rację.

Jak się skończyło i cz Dudek faktycznie dalej się odwoływał nie wiem. Ale warto przypomnieć sobie kulisy różnych wydarzeń sprzed kilku lat w udziałem Seby w tym funkcjonowania klubu rządzonego rzez Jaroszewskiego w wywiadzie z 2018 r.:
https://www.sportslaski.pl/artykul/dude ... o-sie-psuc
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników