WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Horrorshow - "ZAWSZE WIERNI"
12
60%
Horrorshow - "NA ZAWSZE ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC"
8
40%
 
Liczba głosów : 20

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-03-05, 3:19 pm

Kol. Novacku - zastosujemy Zagłebiowskie pytanie - POMOZECIE = pomożemy
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy


Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2020-03-05, 3:32 pm

novack napisał(a):Do ewentualnego tekstu Pana Jacka (wierzę, że On to dla Zagłębia może zrobić) potrzebna jest jeszcze muzyka.

Kto wie. Może mogą się dogadać, porozumieć, współgrać - i może ją napisać HorrorShow, poproszone jednak o spokojniejszą - jak tu pisano - aranżację, bardziej wspólnego muzycznego gustu aniżeli punk i to w ostrym brzmieniu ska czy oi, nie za bardzo potrafię na poziomie tych fachowych rozróżnień się wyrazić. W każdym razie, chodzi mi o to, że ta stylistyka, w której najchętniej się prezentują i są chyba cenieni, to jednak nie porwie większości społeczności a przy hymnie jednak takie warunki trzeba brać pod rozwagę mocno. Niemniej, może będą chcieć coś "bardziej w środku" napisać.
Są też i inne możliwości. Może ktoś inny z Klubu J. Kiepury, może ktoś ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu?
Może ktoś inny z Zagłębiowskimi korzeniami?
Może przecież - jak już szaleć - H. Huźniak - przecież niemałe w polskiej muzyce nazwisko, pewnie już nie za bardzo tworzy, ale może w szufladzie ma jakąś perełkę na miarę Vabanku czy Seksmisji, którą na uwieńczenie mógłby ofiarować?
Może zaś - przede wszystkim - pogadać o tym z J. Cyganem przy okazji, gdyby już rozmawiać o propozycji, drogi nie są takie, by nie dało się dotrzeć. Toteż, z nim pogadać, z kim będzie to wspólne czucie.
Może i po prostu J. Cygan wręcz kogoś "skaperować" takiego muzyka, z którym dobrze się współpracuje?
Tyle, że tutaj póki co, to takie dywagacje możemy sobie wymieniać.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2020-03-05, 5:38 pm

a dodam jeszcze, że gdyby doszło do rozmów w duchu rozwoju Klubu, wzmacniania marki itp - to jeszcze mówiłbym - nawet zostawiając na boku rozważania o zatrudnianiu z pierwszej półki wymagającej kasy - o możliwości poszukania twórców muzyki gdzieś z Zawiercia, czy Myszkowa, Jaworzna, Olkusza.No, ale chyba znów pora - przestać tu dręczyć pomysłami, jak się wydaje. Pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-03-05, 9:22 pm

Mam przekonanie a nawet pewność iż muszę to napisać w kwestii HYMNU
dla mojego Klubu ZAGLEBIE SOSNOWIEC a mianowicie:

1. Treść słowna + muzyka powinny być na poziomie akceptowanym przez
wszystkich tzn. Seniorów i Młode pokolenie,
2. Nie może to być załatwione "At Chock" przez wąska grupę ludzi,
3. Sprawa ta winna być załatwiona starannie - jest dużo czasu aby to
wykonać na odpowiednim poziomie, gdyż jest to HYMN który ma nam
służyć ZAWSZE,
4. Jestem przekonany iż do tej sprawy powinien być włączony KLUB,

Chciałbym aby powstało coś czego nie będziemy się wstydzić jako
Zagłębiacy i Europejczycy, aby Nowy Stadion usłyszał te Pieśń
Kibiców Zagłębia Dąbrowskiego i był dumny z niej.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez August 2020-03-05, 9:46 pm

Blajpios napisał(a):byście spokojnie mogli wybierać śpiewy o kacu jako przesłanie ideowe Zagłębia.

Przyznaję. Nie przeanalizowałem dokładnie treści. Absolutnie niedopuszczalne jest aby kilkuletnie dzieci śpiewały: „ Starsi pili na trybunach, zdarte gardło, później kac”. Ludzie pokroju mojego taty czyli stare kibicowskie wygi też czegoś takiego nie zaśpiewają nawet w innej aranżacji. Zwracam honor
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2020-03-05, 10:04 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):byście spokojnie mogli wybierać śpiewy o kacu jako przesłanie ideowe Zagłębia.

Przyznaję. Nie przeanalizowałem dokładnie treści. Absolutnie niedopuszczalne jest aby kilkuletnie dzieci śpiewały: „ Starsi pili na trybunach, zdarte gardło, później kac”. Ludzie pokroju mojego taty czyli stare kibicowskie wygi też czegoś takiego nie zaśpiewają nawet w innej aranżacji. Zwracam honor

To teraz z mojej strony: Szacun! Za tak otwartym tekstem wyrażenie sprawy. I duża radość — że jednak jest, August, ten którego znam. Przy całym szacunku dla Kolegów, którym czasem po zwycięstwie czy po porażce zdarzy się wychylić o jedno coś za dużo. Nie jestem z księżyca, różnie w życiu bywa, jak wiadomo - i nie odcina się za to zaraz ludzi. Tyle, że tu chodzi nie jedno, drugie wydarzenie - ale o przesłanie ideowe. Hymn. Oficjalny! Treść, która ma jednoczyć, wyrażać wielu, nieść do rozwoju młodych. To, co wyłapał czy podjął Kolega TadeuszWiśniewski. Dlatego właśnie mimo wszystko - znów zacytuję, jak to ujął Pan Tadeusz
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Mam przekonanie a nawet pewność iż muszę to napisać w kwestii HYMNU
dla mojego Klubu ZAGLEBIE SOSNOWIEC(...)
. Dlatego właśnie decydowałem się pisać (zresztą dalsza treść wpisu Kolegi TadeuszWIśniewski też doskonale ujmuje całość, ale o tym poniżej.
Dzięki więc i za słowa o pokoleniu Taty czy wszystkich starych kibicowskich wygach. Szacunek - dla Nich także. Oby ten duch przekazywany był - między innymi hymnem i dumą - i był przez młodych tak podejmowany, że przekażą następnym, o ile ten świat jeszcze będzie istniał.
Ostatnio edytowano 2020-03-05, 10:15 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2020-03-05, 10:08 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Mam przekonanie a nawet pewność iż muszę to napisać w kwestii HYMNU
dla mojego Klubu ZAGLEBIE SOSNOWIEC a mianowicie:

1. Treść słowna + muzyka powinny być na poziomie akceptowanym przez
wszystkich tzn. Seniorów i Młode pokolenie,
2. Nie może to być załatwione "At Chock" przez wąska grupę ludzi,
3. Sprawa ta winna być załatwiona starannie - jest dużo czasu aby to
wykonać na odpowiednim poziomie, gdyż jest to HYMN który ma nam
służyć ZAWSZE,
4. Jestem przekonany iż do tej sprawy powinien być włączony KLUB,

Chciałbym aby powstało coś czego nie będziemy się wstydzić jako
Zagłębiacy i Europejczycy, aby Nowy Stadion usłyszał te Pieśń
Kibiców Zagłębia Dąbrowskiego i był dumny z niej.
Pozdrawiam
Tadeusz

Dzięki. Ogólnie - i w szczególe, za te punkty. Całość - w gruncie rzeczy do oprawienia w ramki. Jak to ja, pewnie jeszcze bym coś wydłubał. Czyli - pewnie bym dodał, że to nie wstydzenie się i jako Zagłębiacy i jako Europejczycy - łącznie aż po grę w dalekich rundach pucharów europejskich na tym stadionie, gdy już będą, by nie tylko nie musieć się wstydzić, ale czuć moc bycia w Zagłębiu. No, ale to jest zawarte przecież w tekście Pana Tadeusza, to tylko uwypuklam. Jednym słowem, powtarzam - tekst całkowicie kompletny i do podpisania się pod nim.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez fan78 2020-03-07, 2:07 pm

Tez jestem zdania ze pan Jacek Cygan jako jeden z najwybitniejszych polskich teksciarzy powinien napisac tekst hymnu naszego klubu. Moze pomogl by mu w tym Krzysztof Materna, rowniez zaglebiak. Pan Tadzio i Blajpios maja racje. To jest hymn na lata. Niech zajma sie tym profesjonalisci, wielcy zaglebiacy.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: WYBÓR HYMNU ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Postprzez GrubyPerez 2020-03-07, 4:40 pm

macie Panowie marzenia. Piękne- ale czysto teoretyczne.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników