Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez RUDI 2019-11-17, 10:49 am

August napisał(a): Inna sprawa, rozegraliśmy już 18 meczy „de facto” rundy jesiennej a nie dopiero jeden mecz rundy wiosennej i przez taki pryzmat należałoby oceniać drużynę.

Miałem to "dopisać " (ale mnie wyprzedziłeś ;-) )naprawdę dziwny argument forumowicza achter "początek rundy wiosennej" ,nie wiedziałem czy się śmiać czy może płakać ? Zobaczysz kolego achter jakie będą "przetasowania" w składzie Zagłębia w przerwie zimowej (bo co sezon są i nie robi tego sprzątaczka) wtedy też będziemy musieli się powstrzymywać z oceną np do 2021 roku ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez August 2019-11-17, 11:52 am

RUDI napisał(a):naprawdę dziwny argument forumowicza achter "początek rundy wiosennej

Nie tyle dziwny. Kolega Achter po prostubierze pierwszą kolejkę rundy rewanżowej, która wszak odbywa się jesienią więc trudno dokonywać oceny gry zespołu tylko dlatego, że rewanże zaczynają się jeszcze jesienią gdy kadra jest taka sama a transfery i przygotowania odbywały się w przerwie letniej. Co innego wiosną, po kolejnej przerwie, tym razem zimowej gdy tradycyjnie jakieś zmiany w kadrze zachodzą a za przygotowania będzie odpowiedzialny już sam Dudek, który siłą rzeczy na tę kadrę nie miał. I nie ma znaczenia fakt, że będzie to już któraś kolejka rundy rewanżowej. I rzeczywiście po pierwszym meczu wiosną zapewne trudno będzie jeszcze ocenić zespół po takiej przerwie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez novack 2019-11-17, 11:57 am

A to ja ocenię nasze granie na wiosne i w tabeli wiosny jesteśmy na ostatnim miejscu!
Ostatnio edytowano 2019-11-17, 12:28 pm przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez turku 2019-11-17, 12:28 pm

achter napisał(a):
August napisał(a):
django napisał(a):Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że 1 liga to dla niego za wysokie progi.

Jak w przypadku większości o ile nie wszystkich grajków zatrudnionych z agencji Innfootball. Póki co, ja forumopwy Pieniacz czekam na konstruktywną ocenę meczu kol. Achtera i jego sympatyków. I jak na razie na próżno.

Naprawdę oczekujesz abym przez pryzmat sportowy jednego meczu oceniał poziom organizacyjny w klubie? Mecz słaby w naszym wykonaniu ale to dopiero początek rundy wiosennej. Z konstruktywną oceną wstrzymałbym się do końca sezonu. Naprawdę nie warto winić sprzątaczki za to że piłkarz krzywo kopnął.

Kolego, robisz to za darmo? Bo jeśli ci za to płacą to daj znać do kogo uderzyć. Też chciałbym sobie dorobić.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez RUDI 2019-11-17, 12:38 pm

turku napisał(a):Kolego, robisz to za darmo? Bo jeśli ci za to płacą to daj znać do kogo uderzyć. Też chciałbym sobie dorobić.

Brawo Ty :brawo: strzał w dziesiątkę ,na 100% bym tego tak nie ujął (brak doświadczenia ;-) ) ale staram się uczyć od najlepszych :) .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez Blajpios 2019-11-17, 2:59 pm

Szanowni Koledzy! A już myślałem, że ucieszę się, że jeszcze widać jakiś skutek gwałtownej filipiki zwolenników linii przychylnej obecnemu stylowi zarządzania - bo oto "mały cud": i po meczu z Podbeskidziem co gwałtowniejsi Koledzy się wstrzymują od najazdów typu "zwolnić Dudka po pierwszym meczu" i jeszcze gorszych z poniżającymi wpisami. Powtarzam co prawda zazwyczaj, że po meczach, zwłaszcza porażkach, trzeba wykazywać cierpliwość, bo to, że akurat mam taki temperament spokojniejszy, to się cieszę, ale przecież trzeba też nie wytaczać armat zaraz, jak kogoś poniosą nerwy. Bo ja wiem? Dwa dni po meczu - jeszcze przymykać oko? Niemniej, tym razem było spokojniej - a jeszcze dwa dni nie upłynęło. To oczywiście cieszy, warte odnotowania. Jednak, hm. Jednocześnie powraca mi jednak pewna refleksja po raz kolejny.
Tę refleksję - napisałem, dość dużą. Pomyślałem, że jednak będzie to "spozatemaceniem" w wątku o meczu. Stąd - umieszczę ją, właśnie, gdzie? W gruncie rzeczy, chyba by trzeba w wątku "Przyszłość Forum". Może jednak - ma swoje prawo bycia, może nawet jeszcze lepsze w "Przyszłość Zagłębia", raz jeszcze tam się wypowiadam — viewtopic.php?f=1&t=4716&p=317138#p317137 — choć po "jubileuszu" od lat wskazywania na sprawy centralne, to człowiek pyta, czy jeszcze warto.
Tu więc dodam, co do meczu jeszcze. Co warto chyba na plus zauważyć? Myślę, że jednak walkę. Jednak cieszy, że nie tak całkiem tylko z zachwytu nad Podbeskidziem "piali" sprawozdawcy, w tym związany z Zagłębiem kiedyś J. Kudyba. Podkreślali kilka razy, że Zagłębie w drugiej połowie wyszło lepsze, walczy. Cieszy, że to zauważali, że zauważali, iż również Zagłębie jest współautorem tego widowiska.
Oczywiście - Podbeskidzie było zdecydowanie lepsze, zwłaszcza w I połowie o klasę wyprzedzało Zagłębie. Oczywiście, że można dywagować - i to jest realne, że gdyby nie było uznanej bramki ze spalonego, czyli wynik po pierwszej połowie byłby 2-0, to sytuacja byłaby inna; tego faktycznie się nie wie - może i Bułgar by nie był tak "naładowany" i nie faulowałby? Itd itp. Może. Niemniej - tak jak w wieczornym meczu Polski - zwycięzcy byli o klasę lepsi. Natomiast u pokonanych podkreślać warto podjęcie walki, także do końca, w przegranej sytuacji.
Warto też podkreślić poczucie humoru - chyba tu na Forum kogoś "po wpadce Szweda i Bułgara, teraz dołożył się Holender".
Tak w ogóle, wrócę do porównania z wczorajszym wieczornym meczem. No, cóż. Może historia, że tak powiem, także regionalna, tu ;-) odegrała rolę? Niestety bowiem, jeżeli już porównać mecze - to jedyne co łączyło z Polakami Zagłębie, to chyba nadmierna elektryczność "kapitanów G." Tak K. Glik był napalony, faulował i dyskutował aż groźne było, że sprowokuje sędziego do pokazania kartki - jak i R. Grzelak podobnie się zaprezentował po jakimś starciu. Poza tym - to Zagłębie jak Izrael. W pierwszej połowie - o klasę co najmniej gorsi od przeciwników. W drugiej - gratulacje za pozbieranie się i walkę i włączenie się do gry, dostarczenie jakichś iluzorycznych nadziei.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez pyla 2019-11-17, 10:20 pm

August napisał(a):
pyla napisał(a):Powiem tak CIĘŻKO BYĆ KIBICEM ZAGŁĘBIA. Na dzisiaj tyle, do tej pory nie mogę przyjść do siebie :redface:

Nie martw się. Ponoć nawet naukowo jest udowodnione, że za wierne bycie z Zagłębiem pójdziesz prosto do nieba. A na poważnie. Porażka w takim stylu i rozmiarach zawsze boli. Ale ani my nie spadamy Gieksa nie wchodzi na nasze miejsce. Głowa do góry. Wszystko co najlepsze jeszcze przed nami.

August - dzięki za pocieszenie /może Ty psychologiem jesteś/ ale jeżeli mamy tak grać i Polsat ma to coś pokazywać to faktycznie najlepiej jak to będzie w poniedziałki o 5 rano . :-)
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez August 2019-11-17, 10:24 pm

Nie jestem psychologiem ale dobre słowo w takiej chwili się należy. Za dużo przeszliśmy z klubem aby teraz wpadać w depresję. Pozdrówka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez RUDI 2019-11-17, 10:39 pm

August napisał(a):Nie jestem psychologiem ale dobre słowo w takiej chwili się należy. Za dużo przeszliśmy z klubem aby teraz wpadać w depresję. Pozdrówka.

A dajże spokój "pieniaczu" ;-) jakże ja Cię szanuje za wpisy(i zazdroszczę elokwencji) i za "całokształt "to sobie nawet sprawy nie zdajesz (M.. PRZYJACIELU) i nie jest to "dziwna" miłość ale szacunek i poważnie dla mądrych i sensownych wpisów MĄDREGO CZŁOWIEKA .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE 16/11/2019 12:45

Postprzez August 2019-11-18, 5:55 pm

Ale mnie Waść zawstydziłem. Aże nie wiem co napisać prócz podziękowań za słowa, na które, nie wiem czy zasłużyłem. Ale prawdą jest, że porażka w takim stylu z Podbeskidziem, choć przykra, nie jest sama w sobie problemem. Ot, przerżnęliśmy z rywalem piłkarsko lepszym co najmniej o klasę, a co z kolei dokładnie odzwierciedla aktualny poziom sportowy drużyny a co za tym idzie sytuacji w klubie. Osobiście obawiałem się, że będzie gorzej, że możemy pałętać się w strefie spadkowej. Póki co, mamy jakiś niewielki zapas nad ostatnimi drużynami i jeśli na takim miejscu zakończylibyśmy rozgrywki to w obecnych realiach byłoby nieźle a gdyby się udało zahaczyć o pierwszą dziesiątkę to byłoby bardzo dobrze. Rozumiem, że 3 sezony spędzone w lidze przyzwyczaiły do pozycji w czołówce ale teraz sytuacja jest inna. Priorytetem jest obecnie to aby od strony finansowej klub przeżył i restrukturyzował się a od strony sportowej, aby nie spadł do II ligi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak