Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez August 2019-05-21, 6:39 am

Nie sposób pominąć stosunków interpersonalnych Mroczkowskiego w poprzednich klubach. Dla przykładu o konflikcie w Sandecji. W kontekście tego jestem bardzo ciekaw współpracy z Tomczykiem czy Stankiem:
Pierwszy taki konflikt? Rzecznik Sandecji Nowy Sącz odchodzi na życzenie trenera, a to może nie być koniec czystek...

W klubach - jak to w normalnych firmach - nie wszyscy się ze sobą lubią i czasami dochodzi do konfliktów. Nigdy jednak nie słyszeliśmy o większych zgrzytach na linii trener-rzecznik prasowy - aż do teraz, gdy w Ekstraklasie pojawiła się Sandecja Nowy Sącz. Wygranym tej wojny prawdopodobnie okazał się Radosław Mroczkowski.


Szkoleniowiec beniaminka od dłuższego czasu miał na pieńku z rzecznikiem klubu Marcinem Rogowskim, który pracę rozpoczął 1 marca. Nie potrwała ona zbyt długo. Rogowski na 99 procent niedługo odejdzie z klubu, w ostatnich dniach otrzymał wypowiedzenie. Pozbycie się go było życzeniem Mroczkowskiego.

Trudno ustalić, kiedy ten konflikt się zaczął, wiadomo jednak, że narastał od wielu tygodni. Według niektórych początek miał miejsce w związku z osławionymi testami Freddy'ego Adu. Rogowski dostał polecenie, żeby odebrać Amerykanina i przywieźć go do klubu. Trenerowi - od początku będącemu w całej sprawie mocno na "nie" - bardzo się to nie spodobało i od tego momentu nie ukrywał swojego złego zdania na temat rzecznika - również w obecności całej drużyny i ekipy Canal+ podczas kręcenia Turbokozaka z Maciejem Korzymem. Właśnie po tym wydarzeniu Rogowski na piśmie (!) poskarżył się prezesowi Grzegorzowi Haslikowi, żądając interwencji.

Przypomnijmy treść pisma:

"Informuję, że w dniu 1 sierpnia br., po treningu pierwszej drużyny Sandecji na stadionie był kręcony program przez stację Canal+ pt. "TURBOKOZAK".

W towarzystwie pierwszego zespołu, telewizji klubowej, kibiców, a co najgorsze ogólnopolskiej stacji Canal+ trener Radosław Mroczkowski w sposób niewybredny, a pisząc wprost, chamski, komentował moją pracę. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi trenerowi na sposób odnoszenia się do mojej osoby, gdyż nie jestem jego chłopcem na posyłki. Jestem pracownikiem klubu, a nie trenera Mroczkowskiego.

Jeżeli trener ma uwagi do mojej pracy, może mi je przekazać w cztery oczy, albo w towarzystwie władz klubu, a nie przy udziale mediów i kibiców. To podważa autorytet zarówno mój jak i klubu. Taka bezczelna, niekulturalna forma komunikowania się trenera z moją osobą jest zresztą już normą. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na sposób odnoszenia się do mnie.

Bardzo proszę o poinformowanie mnie o sposobie załatwienia sprawy".

Klub jednak nie zareagował w żaden sposób, a gdy sprawa niedawno wyszła na światło dzienne, Mroczkowski się wściekł. Doszło do tego, że przed meczem z Termaliką zagroził, że nie pojawi się na konferencji prasowej jeśli prowadzić będzie ją Rogowski. Presja podziałała, konferencję poprowadził rzecznik Termaliki. Rogowski siedział na sali wśród dziennikarzy...

To jednak nie był koniec. Niedługo potem Sandecja postawiła rzecznikowi ultimatum: albo przeprosi trenera, albo straci posadę. Rogowski nie zamierzał przepraszać, więc plan był taki, żeby go nie zwalniać, tylko zdegradować na stanowisko redaktora mediów klubowych w celu uniknięcia medialnej zadymy. Nie wyszło. Mroczkowski nie chciał odpuścić, postawił sprawę jasno i dopiął swego.

Na jednym z ostatnich treningów doszło do kuriozalnej sceny. Kurier na oczach wszystkich przywiózł kwiaty dla trenera z liścikiem o treści "Wybacz mi". Oczywiście podejrzenie miało paść na Rogowskiego, ale to nie on zamówił bukiet, tylko ktoś z drużyny. Miało być śmiesznie. I było, choć nie dla wszystkich.

Czy naprawdę mogło chodzić tylko o przywiezienie Adu? Gdy podpytaliśmy osoby wtajemniczone, usłyszeliśmy, że to raczej tylko pretekst. Mroczkowski generalnie ma opinię osoby, która lubi znęcać się nad ludźmi, a gdy wyczuje u kogoś słabość, nie ma przebacz. To dość zaskakujące, bo wcześniej sprawiał on raczej wrażenie osoby o łagodniejszym charakterze. Jego sportowe zasługi są bezdyskusyjne, wielki sukces osiągnięto w dużej mierze dzięki niemu, jednak nie ulega wątpliwości, że w Sandecji ma on znacznie mocniejszą pozycję niż normalnie trener w klubie. Wcześniej bez żadnych konsekwencji otwarcie skrytykował dyrektora sportowego Arkadiusza Aleksandra, mówiąc dla Sportowych Faktów: - Jest z nadania miasta. Wzięli go, bo trudno znaleźć w Nowym Sączu kogoś innego.

Kpił też z prezesa odnośnie Adu: - Prezes mówi, że to marketing... równie dobrze moglibyśmy Chomontka ściągnąć.

Miasto jest właścicielem Sandecji, a prezes Haslik, oględnie mówiąc, bardzo liczy się ze zdaniem trenera. To zły znak dla opiekuna rezerw sądeckiego klubu Roberta Kubieli, który może być kolejną ofiarą "na życzenie". Mroczkowski chce teraz jego odejścia. Powód? Wersja kuluarowa jest taka, że Kubiela podpadł ściągnięciem w trakcie meczu syna Dariusza Gęsiora, który potem zadzwonił z pretensjami do swojego kolegi. Resztę możecie sobie dopowiedzieć...

Kolejny raz przekonujemy się, że Sandecja to naprawdę bardzo specyficzny klub, tyle że ostatnie dobre wyniki trochę przypudrowały kwestie pozaboiskowe.
http://www.2x45.info/aktualnosci/52134/ ... c-czystek/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez django 2019-05-21, 8:30 am

Wygląda na to, że ściągnęli następnego cudaka z problemami emocjonalnymi. Tym bardziej, że z Widzewa też wyleciał bardziej za konfliktowość niż wyniki. Prezes Rakowa też wypowiadał się o nim z dużym dystansem w jakimś wywiadzie.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez August 2019-05-21, 8:45 am

W Częstochowie miał zdaje się konflikt z kibicami i z szatnią. Ale też trzeba przyznać, że jakieś wyniki w każdym klubie robił. W każdym razie bardzo mnie ciekawi jak się ułożą relacje Mroczkowskiego w klubie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez slawekchicago 2019-05-21, 8:56 am

Tu trafia na grzaski grunt. stanek , jaroszewski , więc kto nie lubi się poddać władzy absolutnej długo miejsca nie zagrzeje.
Serce mówi będzie dobrze ale rozum widzi że KLIKA zostaje więc ciężko wierzyć w poprawę. Zabawa trwa miasto płaci
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez Adam1906 2019-05-21, 9:06 am

August napisał(a):bardzo mnie ciekawi jak się ułożą relacje Mroczkowskiego w klubie

Już mu się ułożyły :lol:
Adam1906 napisał(a):spytano Mroczkowskiego, czy przyjdzie do Zagłębia ze swoim sztabem, na co ten odpowiedział, że prezes Zagłębia go przekonał, iż nie jest to potrzebne, bo w klubie jest pełno oddanych mu sercem ludzi, którzy pomogą w prowadzeniu zespołu
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez slawekchicago 2019-05-21, 9:12 am

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):bardzo mnie ciekawi jak się ułożą relacje Mroczkowskiego w klubie

Już mu się ułożyły :lol:
Adam1906 napisał(a):spytano Mroczkowskiego, czy przyjdzie do Zagłębia ze swoim sztabem, na co ten odpowiedział, że prezes Zagłębia go przekonał, iż nie jest to potrzebne, bo w klubie jest pełno oddanych mu sercem ludzi, którzy pomogą w prowadzeniu zespołu


I wszystko jasne, czyli

WSZYSCY ZOSTAJA PLUS SRANEK JAKO DRUGI TRENER , A Matko moze ale wcale nie musi zostać trenerem bramkarzy a wtedy "LEGENDA ZAGŁĘBIA-robert stanek "przytuli ta funkcję. Piotrus Calinski kierownikiem - QRWA CO ZA KLIKA :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez Adam1906 2019-05-21, 9:20 am

slawekchicago napisał(a):I wszystko jasne, czyli

WSZYSCY ZOSTAJA PLUS SRANEK JAKO DRUGI TRENER , A Matko moze ale wcale nie musi zostać trenerem bramkarzy a wtedy "LEGENDA ZAGŁĘBIA-robert stanek "przytuli ta funkcję. Piotrus Calinski kierownikiem - QRWA CO ZA KLIKA :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:

Trzeba bylo się kolegować z chlopakami :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez slawekchicago 2019-05-21, 9:32 am

Niedoczekanie ich :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez jackie57 2019-05-21, 7:31 pm

Aktualności
Mroczkowski: Chciałbym, aby ta nowa drużyna miała swoje DNA. Ważne, aby nie było to DNO.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez Adam1906 2019-05-21, 9:17 pm

August napisał(a):Trzeba by Pereza za grzywkę ścisnąć.On tu jest Capo do tutti capi

Trafiony. Ściśnięty. Zatopiony. Capo di tutti capi oświadczył, że mam zapytać Szanownych Kolegów, którzy są chętni do wymienienia "przy pianie" zdań na tematy bardzo nas nurtujące ;-) Termin i miejsce do ustalenia drogą PW.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez August 2019-05-21, 9:26 pm

Patrz, a mnie Szanowny Krzysztof Jerzyna ze Szczecina nie raczył dotąd odpowiedzieć
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez GrubyPerez 2019-05-21, 9:52 pm

August napisał(a):Patrz, a mnie Szanowny Krzysztof Jerzyna ze Szczecina nie raczył dotąd odpowiedzieć


Krzysztof Jarzyna uprzejmie przeprasza- że przeoczył to istotne powiadomienie :redface:

Dziękuję za pw- i odpowiadam tutaj- miejsce to znakomite i termin przemyślny- Adam już dostał namiary lokalizacyjne- więc możemy ustalać szczegóły, ale tak po klubowemu- czyli cicho i bez rozgłosu :lol:
Bo jeszcze gotowi wysłać za nami jakiego Gracyjana i komandofoki :)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Radosław Mroczkowski - trener Zagłębia w sezonie 2019/20

Postprzez August 2019-05-21, 10:00 pm

GrubyPerez napisał(a):jeszcze gotowi wysłać za nami jakiego Gracyjana i komandofoki

To wtedy będzie tak: https://youtu.be/VJj_U3jBMLg
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla

cron