I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-04, 2:12 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):nasuwa mi się jedna myśl tylko - teoria - teoria - książki i nic w tych wypowiedziach nie maz życia, praktyki dnia codziennego - prawa nie pisanego działającego na rynku

Z ciekawości, jakie z moich wypowiedzi są czystą teorią i nie mają nic wspólnego z praktyką zycią codziennego. No i co to takiego, prawo niepisane działające na rynku ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-04, 2:17 pm

August napisał(a):No i co to takiego, prawo niepisane działające na rynku ?


Czy się stoi czy się leży kasa z miasta się należy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-12-04, 2:25 pm

Szanowny kol. August - mam dla Pana jedną sugestie - proszę niech Pan nie udaje
iż Pan nie wie, nie rozumie co znaczy UZANS - prawo nie pisane to tyle
Pozdrawiam Pana
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-04, 2:32 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):proszę niech Pan nie udaje iż Pan nie wie, nie rozumie co znaczy UZANS - prawo nie pisane

UZANS to przecież zwyczaj handlowy. Klub nie jest podmiotem stricte handlowym chyba, ze założymy, że sprowadzani zawodnicy np. zza granicy są traktowani jako towar. Po wtóre, nie jest nie pisany, np. Incoterms, który jest publikowany.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-04, 2:43 pm

Panie Tadeuszu, z całym szacunkiem, bo nikt z nas nie wybiera sobie czasu aktywności zawodowej, ale widać po wpisach, że jest Pan człowiekiem z innej epoki. Tym bardziej nieeleganckie jest pouczanie osób, które są praktykami i tak jak August poświęcają swój czas na wytłumaczenie pewnych rzeczy. Ja od kilkunastu lat współpracuję z największymi firmami z Polski, ale też ze świata. Moja praca polega na częstych kontaktach z kadrą menedżerską tych firm, więc trochę poznałem ten świat.Tam ludzie lecą z roboty za 1/100 błędów jakie popełnił Jaroszewski. I nie potrzeba do tego prokuratora, wystarczy rzut oka na cyferki w Excelu. Jakby taki zwalniany zaczął coś mówić o uzansach, to osobom po drugiej stronie stołu chyba puściłby zwieracze ze śmiechu. Wydaje mi się, że ma to szczególne odniesienie do S.A. gdzie jakość kadry zarządzającej ma bezpośredni wpływ na wartość spółki.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-04, 2:59 pm

django napisał(a):ma to szczególne odniesienie do S.A. gdzie jakość kadry zarządzającej ma bezpośredni wpływ na wartość spółki.

W rzeczy samej. Trzeba także dodać również to, że nie trzeba być ekonomistą, prawnikiem bądź też mieć MBA aby rozumieć, że jakiekolwiek prawo zwyczajowe pisane czy niepisane nie jest podstawą działalności spółek prawa handlowego a powszechnie obowiązujące przepisy takie jak np. Kodeks spółek handlowych czy ustawa o rachunkowości, które regulują taka działanośc, określają w jaki sposób dany podmiot ma działać czy też jakie dokumenty stanowią o działalności spółki, jej sytuacji finansowej czy tez jej wartości. Niezależnie od wielu innych dokumentów to w związku z takimi przepisami, Biblia, Pismem Św, Koranem i jak kto woli, jest sprawozdanie finansowe, które pozwala stwierdzić sytuację finansową podmiotu w danym roku obrotowym. I to nie jest żadna teoria a praktyka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-12-04, 3:01 pm

Szanowni Panowie - nigdy i nigdzie nie pisałem iż jestem małolatem
jednak twierdzenie iż to co było jakiś czas temu i utraciło na ważności
to to jest właśnie nie eleganckie.
Moi młodsi Klienci którzy działają na rynku - maja zupełnie inna opinie
o nas Seniorach pracujących wówczas a jesteśmy w kontakcie.
Szanowni Panowie - ja kończę moje wystąpienie na tym forum i pozwólcie
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-04, 3:16 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):jednak twierdzenie iż to co było jakiś czas temu i utraciło na ważności
to to jest właśnie nie eleganckie.


Niestety taka jest - być może trudna do zaakceptowania- prawda. Gospodarka rynkowa XXI wieku nie ma wiele wspólnego z centralnym sterowaniem czy wesołym kapitalizmem lat 90. Pan wybaczy, ale szacunkiem jest pisanie prawdy, a nie ściemnianie Panu, że od 30 lat świat stoi w miejscu. Szkoda, że zamiast wziąć udział w merytorycznej dyskusji, nawet gdyby miała ona trochę zrewidować podejście do świata, woli Pan się obrazić.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-12-04, 3:28 pm

Szanowny Kol. Django - ja się nie obraziłem
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-12-05, 8:07 am

django napisał(a):Panie Tadeuszu, z całym szacunkiem, bo nikt z nas nie wybiera sobie czasu aktywności zawodowej, ale widać po wpisach, że jest Pan człowiekiem z innej epoki. Tym bardziej nieeleganckie jest pouczanie osób, które są praktykami i tak jak August poświęcają swój czas na wytłumaczenie pewnych rzeczy. Ja od kilkunastu lat współpracuję z największymi firmami z Polski, ale też ze świata. Moja praca polega na częstych kontaktach z kadrą menedżerską tych firm, więc trochę poznałem ten świat.Tam ludzie lecą z roboty za 1/100 błędów jakie popełnił Jaroszewski. I nie potrzeba do tego prokuratora, wystarczy rzut oka na cyferki w Excelu. Jakby taki zwalniany zaczął coś mówić o uzansach, to osobom po drugiej stronie stołu chyba puściłby zwieracze ze śmiechu. Wydaje mi się, że ma to szczególne odniesienie do S.A. gdzie jakość kadry zarządzającej ma bezpośredni wpływ na wartość spółki.

Powiem Ci tak. Gówno prawda. Co się mogę zgodzić to do słupków w Excelu ale cała reszta to gówno prawda... Pracuje w jednej z takich firm dużych z kapitałem zagranicznym i mój drogi dopiero tam widać jak ręką rękę myje....
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez jls 2019-12-05, 11:07 am

Panowie pojechaliście sobie po uprzejmościach.
Powinno już to wystarczyć.
Przypominam, że jest to forum kibiców Zagłębia Sosnowiec.
Jak chcecie uprawiać politykę to załóżcie sobie temat POLITYKA A ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.
Proszę moderatorów o utemperowanie gorączki politycznej dyskutantów.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-05, 11:25 am

Przecież tu nie ma ani słowa o polityce.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-06, 11:28 am

Bardzo fajny artykuł na stronie głównej 100% pt. "Pierwszoligowa rzeczywistość" podsumowujący rundę jesienną. Choć może w stosunku do kilku szczegółów miałbym nieco inne zdanie ale całość jako ogół przedstawia świetną i trafną ocenę ostatnich kilku miesięcy. gratuluję Autorce znakomitego tekstu. Jednocześnie ze swej strony chciałbym podziękować i podkreślić, że bardzo szanuję pracę ludzi ze 100%, którzy od tak wielu lat (niezależnie od zmian osobowych w zespole) wykonują znakomitą pracę. Mam nadzieję, że nie tylko kibice ale również klub - niezależnie od dokonywanych ocen - również docenia i szanuje tę pracę. I bardzo lubię relacje tekstowe z meczy. Niezależnie od tego czy są transmisje czy też sam oglądam "live", zawsze podczas meczu mam otwartą stronę z relacją. Za to - Wam serdecznie dziękuję.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez GrubyPerez 2019-12-07, 12:29 am

August napisał(a):... zawsze podczas meczu mam otwartą stronę z relacją. Za to - Wam serdecznie dziękuję.



Także ja z przyjemnością się dołączę do podziękowań :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-07, 1:50 pm

I tu ukłony należą się tworzącemu te relacje Łukaszowi, który od kilkunastu lat jest praktycznie na wszystkich meczach. Moim zdaniem, jeśli chodzi o jakość jest top pisanych live'ow w Polsce.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników