I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2019-05-21, 4:47 pm

Tomcjo napisał(a):Wodzisław Zdrój . Prezeseiro futbaleiro profesjonareiro .
Z braku kasy będziem biegać do lasu

O co Ci chodzi? Wszakże powinieneś wiedzieć, kto ich w Wodzisławiu przyjmuje chlebem i solą ;-) Osobiście to mi koło chooja lata, że pierwsza drużyna robi sobie tam zgrupowania. Gorzej, że co roku ciągną latem na te pastwiska wszystkie grupy naszej Akademii, karząc rodzicom płacić za 6-7 dni pobytu kwoty po 1.100 - 1.200 zł. od łebka, podczas gdy zgrupowania 8-9 dniowe we Włoszech czy w Hiszpanii przez wiele innych Akademii i szkółek piłkarskich są w okresie wakacyjnym załatwiane za kwoty 1.500 - 1.600 zł. od osoby. Pomyślcie sobie, gdzie Wasze dziecko chciałoby trenować i grać sparingi z okolicznymi drużynami przez tydzień: we Włoszech, w Hiszpanii czy... w Wodzisławiu Śląskim?

Ps. Może mi ktoś przypomnieć, ile dzieciaków trenuje w naszej Akademii? Tak tylko pytam...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-05-21, 4:59 pm

Wiem ale wytłumaczenie będzie ze oszczędzamy a po za tym przecież to profesjonalny ośrodek . Równie profesjonalny jak i prezes
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-05-21, 5:02 pm

Adam1906 napisał(a):Pomyślcie sobie, gdzie Wasze dziecko chciałoby trenować i grać sparingi z okolicznymi drużynami przez tydzień: we Włoszech, w Hiszpanii czy... w Wodzisławiu Śląskim?

No dobra, ale kto rodzicom broni zmienić Akademię? Przecież nie żyjemy na pustyni. A swoją drogą w 2918r. klub przekazał Akademii blisko 1 mln zł
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2019-05-21, 5:22 pm

August napisał(a):No dobra, ale kto rodzicom broni zmienić Akademię? Przecież nie żyjemy na pustyni. A swoją drogą w 2918r. klub przekazał Akademii blisko 1 mln zł

W tym sęk, że co lepsi zmieniają...

Klub przekazał Akademii milion złotych? Czy nie chodzi Ci o miasto?
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-05-21, 5:24 pm

Adam1906 napisał(a):Klub przekazał Akademii milion złotych? Czy nie chodzi Ci o miasto?

Formalnie i bezpośrednio przekazał klub. No a skąd miał klub? A przekazał w formie darowizny kwotę 995.201,14 zł
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez slawekchicago 2019-05-21, 5:30 pm

Adam :brawo: :brawo: :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-05-21, 5:39 pm

August napisał(a):995.201,14

Ta końcówka to ode mnie ,kiedyś na Ludowym wypadło mi 20 groszy i do dzisiaj nie mogę znaleźć ,teraz już wiem że poszło na Akademię ;-) (tylko ciekawe kto zakosił całe 6 groszy ,pewnie te hanysy z ochrony ,jako "znaleźne")
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez slawekchicago 2019-05-21, 5:50 pm

Rudi uff . Przeczytałem "To końcówka ode mnie " I już myślałem że byłeś na grillu i dopłacisz do równego miliona :lol: :lol: ale potem zauważyłem ze pisze " Ta koncowka " , a te 5 groszy to postawiles na zakład że prezes i dajrektor odejdą po spadku i ....przegrales . UPS sorki znaczy wygrales bo to ja przegralem bo myślałem że beda mieli honor A NIE MAJA :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez fan78 2019-05-27, 5:10 pm

Wisla Krakow podaje ze 3 lipca gra sparing z Sandecja, tymczasem Zaglebie Sosnowiec podaje ze gra 3 lipca z Wisla???
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-05-28, 9:44 am

No nieźle. Boenisch na testach medycznych w Podbeskidziu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-05-28, 10:23 am

A chcielibyśmy go ? Ja mam już dość emerytów .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-05-28, 6:37 pm

Niełatwo będzie trenerowi Radosławowi Mroczkowskiemu zbudować nową drużynę. – Mamy mocno ograniczone środki finansowe, musimy zejść z kosztów o pięćdziesiąt procent – przyznaje prezes Zagłębia

Symptomatyczne słowa. Nie ma drużyny nie ma pieniędzy. Tak się kończy wesoła gospodarka finansowa w ekstraklasie. Wydanie kupy pieniędzy na międzynarodowy szrot, noclegi w najdroższych hotelach, ekstra kasa na odchodne dla Dudka i diabli wiedzą na co jeszcze. A wszelkie niedobory będą "zasypywane" w pieniędzy miejskiego podatnika. Trudno uwierzyć w coś więcej aniżeli w wegetację w I lidze i to przez następnych kilka lat.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-06-01, 2:08 pm

Pawłowski grał z Grzelakiem, więc pewnie też wyraził swoją o nim opinię przed zakontraktowaniem, jeśli trafił do nas, to chyba opinia musiała być pozytywną. Pawłowski, Grzelak, Możdżeń, Milewski, Pribula i może Nawotka, to jest druga linia która powinna połknąć tę buraczaną ligę.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-06-01, 3:05 pm

novack napisał(a):Pawłowski grał z Grzelakiem, więc pewnie też wyraził swoją o nim opinię przed zakontraktowaniem, jeśli trafił do nas, to chyba opinia musiała być pozytywną. Pawłowski, Grzelak, Możdżeń, Milewski, Pribula i może Nawotka, to jest druga linia która powinna połknąć tę buraczaną ligę.

Hm. Tak, jak się często zgadzamy Kolego i lubimy - tak tu obawiam się, że mam mocno inne zdanie. Po pierwsze - owszem, Grzelak jeszcze może rozwojowy jest w tym zestawie i Nawotka i Milewski, ale czy oni to liderzy, prowodyrzy, wiodący? Możdżeń już woził się i grał ogony kariery w zeszłym sezonie, czasem ze stałego fragmentu coś ciągnąc, Pribula, przy całej sympatii, pytanie, co jest w stanie w tej chwili osiągnąć - przypominam opinię trenera z ostatniego czasu, że boi się wchodzić do gry - a "z wieku", to już też raczej końcówka. Podobnie i Pawłowski - z całym szacunkiem za to, co dokonał - to raczej już jest zjazd. Tak więc - nikły cień szansy jest, że Sz. Pawłowski jako profesor przy R. Grzelaku i T. Nawotce z S. Milewskim coś ich jeszcze nauczy tak, jest ten cień; jednak obawiam się, że to dość nikły cień - nawet, gdyby w Klubie było poukładane a nie, że układ wewnętrzny ciągnie w dół.
Dalej - nie pogardzałbym tak "całą tą buraczaną ligą" - no, chyba że "buraczana bis", czyli uznamy fakty, że polska Ekstraklasa sama w sobie jest buraczaną w Europie, w zestawieniu z innymi: no, to zaplecze jest buraczane jeszcze bardziej, to fakt. Nie wywyższałbym się jednak tak nad tą ligę - z pozycji "zestawu" Sz. Pawłowski, R. Grzelak, M. Możdżeń, T. Nawotka, czyli ledwo dwóch średnich zawodników z perspektywą faktycznie, rozwoju.
No i co znaczy - "połknąć tę ligę"? Takie określenie - jednak trzeba zrozumieć, że zależy nie tylko od tego, co na boisku; może nawet wręcz: głównie zależy od tego, co poza boiskiem. Czy zaś wiadomo, co jest poza boiskiem. Czy są szanse jakiekolwiek, by było normalnie i uczciwie, czyli jest właściciel, który wie, czego chce, ma wizję i sposób realizacji jej i wg tego rozlicza realizatorów? Czy może jest inaczej, właściciel, którym są Szanowni Mieszkańcy Sosnowca - wiedzą, co jest, czego chcą i kogo najęli do realizacji tych celów? Czy wg tej wizji zleconej - rozliczają? Czy może jednak jest "ciut inaczej"? Jeżeli byłoby normalnie - to z drugiej strony, wydaje się że najnormalniejsze, to teraz byłoby poczekać z rok, dwa, czy trzy w środku ligi, aż blisko będzie koniec budowy stadionu - a w tym czasie budować zespół. Faktycznie - w tym układzie personalnym środka pola, to może być dobry start do budowy zespołu na Ekstraklasę za trzy, cztery lata. Czy do tego jednak - potrzebne "połykanie" tej ligi w najbliższym sezonie?
Jakkolwiek - w wypadku normalności Klubu zależnego od właścicieli, realizującego uczciwie, wolę tego, kto jest właścicielem a nie tego, kto się w te piórka ubiera - to powyższa moja koncepcja mogłaby być dyskutowana; może wola właściciela - jednak byłaby awasnować szybciej. Może. Jeżeli uczciwie wszystko rozegrane - to być może wtedy, zakładając wolę awansu wcześniej, przydałoby się "łykanie" tej ligi, jakkolwiek wraca pytanie, czy faktycznie ten skład tak ją "łyknie".
Tak. Niemniej jednak - a co, jeżeli z tym właścicielem jest inaczej, nie jest tak uczciwie i normalnie, jak napisałem? Co za sens wtedy mówić o "łykaniu"?
Dlatego - pozwalam sobie być sceptykiem i nie dawać się już na nowo wciągać w dywagacje kibica i rozważanie, jakie to są szanse w tej lidze, co teraz osiągniemy, jak ograć innych; kibic ma oczywiście prawo - a może nawet "obowiązek z natury" tak reagować, niemniej myślę, że z kolei różne "zimne dranie" jak ja, mają prawo zachować wój dystans. Niestety, Zagłębie Sosnowiec jest w tej chwili, moim zdaniem, w takiej kondycji, w takiej sytuacji zarządczej, że po prostu nie daję się wciągać w te gierki.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-06-01, 3:14 pm

Nie zakładałem ani przez chwilę, że Pawłowski będzie czegokolwiek uczył 30 letniego Grzelaka, 33 letniego Pribulę, lub 28 letniego Możdżenia. Zakładam, że oni już są na tyle "nauczeni", że pary i wiedzy wystarczy im jeszcze na ten jeden sezon.
Załączam wyrazy szacunku za wpis o nowym rondzie. Potrzebne są właśnie takie wywaźone i merytoryczne opinie, choć pewnie ktoś taki jak Chéciński nie będzie potrafił w pełni zrozumieć ich sensu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników