I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-07-22, 8:14 am

Kolego NHK12 w Anglii kibice też reklamują na koszulkach klubowych np wodociągi ? co za różnica która liga ? dla mnie jest ,bo przystępna cena gadżetów klubowych w przypadku klubu pierwszoligowego ma być "zachęcająca" tak aby ich zbyć jak najwięcej a co za tym idzie zwiększyć wpływy do budżetu klubu ,u nas lepiej sprzedać kilkadziesiąt koszulek(?) po cenach maksymalnie wyśrubowanych niż kilkaset(?) z minimalnym zyskiem .Zobacz jak to wygląda na przykładzie kibiców którzy jeżdżą na "wyjazdy" ,sami sobie organizują własne koszulki ,może przyczyną jest cena oficjalnych ? .Jeżeli miałoby nie być różnicy klas rozgrywkowych to i ceny biletów powinny być takie same ? pierwszoligowiec to "produkt" mniej medialny niż ekstraklasowy i ceny też powinny być inne .
Ps na metce przy koszulkach pewnie widnieje -made in Pakistan albo Malezja co na pewno podnosi koszty produkcji ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-22, 9:13 am

RUDI napisał(a):w Anglii kibice też reklamują na koszulkach klubowych np wodociągi

To jest swoisty paradoks, że na tzw. zachodzie Europy ani mowy nie ma aby angażować publiczne pieniądze w jakikolwiek klub. Nie masz kasy – nie masz licencji. Do tego dochodzi to, ze w większości krajów kluby burzą, budują, remontują obiekty za swoje pieniądze. A jeśli już są stadiony komunalne jak np. w Rzymie to grają tam obydwa kluby a nie jak w Krakowie Miasto wybudowało dla każdego z osobna. Z drugiej strony jakby odciąć dzisiaj kurek z publiczną kasa w całym kraju to zapewne mielibyśmy ligę pokroju hokejowej. Ot, swoiste dziedzictwo komuny. Wracając do koszulek, jestem ciekaw, ile nasz klub sprzedaje w sezonie tzw. koszulek meczowych. Nie znam się na tym, niemniej zawsze wydawało mi się, że cenę kształtuje popyt na towar. Np. taka Legia sprzedaje po 270 zł, Lech za niewiele mniej ale chyba chętnych nie brakuje skoro taka cena. W Zabrzu mają po dwie stówy ale w I-ligowym Podbeskidziu już dość mocno poniżej tej kwoty. W każdym razie wydaje mi się, że na miejscu klubu starałbym się sprzedawać po naprawdę minimalnym zysku bo biorąc pod uwagę siłę nabywczą przeciętnego Zagłębiaka, realnych dochodów klub i tak z tego nie ma.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-07-22, 10:01 am

August napisał(a):Wracając do koszulek, jestem ciekaw, ile nasz klub sprzedaje w sezonie tzw. koszulek meczowych.

Przecież podczas spotkań na Ludowym widać ile , chyba nikt nie kupuje koszulki aby ją trzymać w szafie ,nie wiem ile kosztują w tyn sezonie koszulki np Jagielloni ale w zeszłym coś koło 160 zł i jaki efekt wizualny podczas domowych spotkań ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-07-22, 12:19 pm

Tak sobie przeglądam nasz stan personalny i wychodzi mi, że z trudem, ale jednak można z tego wystawić solidną 11, ale tylko tyle, zmiennicy są wielką niewiadomą, że tak optymistycznie ich nazwę. A ta 11 wg mnie może wyglądać tak:
Perdijić
Nawotka (nikt inny na prawej obronie nie zagra) Polczak, Kraczunow, SÅ‚omka
Biłeńkyj, Babiarz, Pawłowski, Sinior (Grzelak) Małecki
Piasecki.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-22, 12:50 pm

novack napisał(a):PerdijićNawotka (nikt inny na prawej obronie nie zagra) Polczak, Kraczunow, SłomkaBiłeńkyj, Babiarz, Pawłowski, Sinior (Grzelak) MałeckiPiasecki.

Na lewej obronie raczej Grzelak, Słomka, o ile w ogóle potrafi grać to raczej lewy pomocnik a podejrzewam, że będzie raczej bidony nosił niż grał. Na prawym skrzydle stawiałbym na Radwanka. Marnie mi wygląda lewe skrzydło. Ale Pribula z Udo postawili poprzeczkę. Ukrainiec w zeszłym sezonie trzepnął aże całą jedną bramkę w lidze słowackiej więc tyłka nie urywa. Bardziej prym będą wiedli Piasecki z Góralem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-07-22, 3:02 pm

Mam nadzieje ze piłkarze którzy nie rozegrają 45 minut będą grać w rezerwach . Pora najwyższa żeby rezerwy grały minimum w IV lidze a jak dalej pozostaniemy w I lidze na co się zanosi to i z marszu kolejny awans do III ligi . Nigdy nie będziemy mieć dobrych zmienników jak rezerwy będą obijane w okręgówce . Te wszystkie młodziaki tez potrzebują regularnie grać a przypuszczam ze szybko powypadają z pierwszego składu jak mleczaki dziecku .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez slawekchicago 2019-07-22, 4:49 pm

Zgodze sie z Rudim . Cena przesada . Kolega NHK12 daje za przyklad Anglie . Kolego nie porownuj bo £50 tu w Anglii a 200PLN w PL to duza roznica . Nie powiem ze to malo ale szybciej kupi sie koszulke w UK niz w PL. To tylko moje zdanie
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez michaelus 2019-07-22, 5:22 pm

RUDI napisał(a): Przecież podczas spotkań na Ludowym widać ile , chyba nikt nie kupuje koszulki aby ją trzymać w szafie ,nie wiem ile kosztują w tyn sezonie koszulki np Jagielloni ale w zeszłym coś koło 160 zł i jaki efekt wizualny podczas domowych spotkań ?


Po pierwsze to niech klub jasno określi, który komplet strojów będzie kompletem domowym. A nie jak w poprzednim sezonie cztery mecze na Ludowym na biało, potem sześć na czarno, a potem trzy na czerwono (liczby z głowy). Póki co nie zamierzam kupować żadnych koszulek, bo ostatnio po tym jak kupiłem białą, nagle Zagłębie zaczęło bez żadnego ostrzeżenia grać na czarno...
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-22, 8:41 pm

Po obejrzeniiu ekstraklapy po 1 kolejce raków dno totalne, a arka pięknie dołącza. Dla mnie 2 spadkowiczow, może i Wisła dołączyć.. Ta z Krakowa
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2019-07-22, 9:57 pm

maniek-75-75 napisał(a):Po obejrzeniiu ekstraklapy po 1 kolejce raków dno totalne, a arka pięknie dołącza. Dla mnie 2 spadkowiczow, może i Wisła dołączyć.. Ta z Krakowa


Tak a mistrzem będzie Jaga albo Pogoń bo przecież wygrała na Legii - i to po 36 latach.
Spokojnie kolego, to dopiero pierwsza kolejka i zakładanie na podstawie tej pierwszej kolejki, że Arka i Raków do spadku jest niepoważne. Wg mnie Raków na luzie utrzyma się bo jest poukładany z głową i ma trenera, który jest obecnie jednym z lepszych fachowców w kraju. Ich problemem jest to, że wszystkie mecze grają poza Częstochową, ale mimo to nie wydaje mi się aby oni spadli. Czas pokaże. Natomiast Legia "nie zawiodła". Po tym co widziałem co zaprezentowali w dwumeczu z Gibraltarem zakładałem, że z Pogonią będzie w plecy. Dla mnie osobiście faworytem w tym sezonie jest jednak Jagiellonia, która nie gra w pucharach i raczej jest stabilna kadrowo.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-07-23, 8:13 am

August napisał(a): Np. taka Legia sprzedaje po 270 zł

No tak ,ale zwróć uwagę jakie ulgi ma dla "karnetowców"(70 zł) i jeszcze podobno zjechali z ceny gdy ktoś w określonym czasie/miejscu kupił "domową"i "wyjazdową" .

michaelus napisał(a): bo ostatnio po tym jak kupiłem białą, nagle Zagłębie zaczęło bez żadnego ostrzeżenia grać na czarno...


Mam podobnÄ… traume zwiÄ…zanÄ… z kupieniem owej koszulki ;-)
Ostatnio edytowano 2019-07-23, 10:30 am przez RUDI, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-23, 8:52 am

bolo73 napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):Po obejrzeniiu ekstraklapy po 1 kolejce raków dno totalne, a arka pięknie dołącza. Dla mnie 2 spadkowiczow, może i Wisła dołączyć.. Ta z Krakowa


Tak a mistrzem będzie Jaga albo Pogoń bo przecież wygrała na Legii - i to po 36 latach.
Spokojnie kolego, to dopiero pierwsza kolejka i zakładanie na podstawie tej pierwszej kolejki, że Arka i Raków do spadku jest niepoważne. Wg mnie Raków na luzie utrzyma się bo jest poukładany z głową i ma trenera, który jest obecnie jednym z lepszych fachowców w kraju. Ich problemem jest to, że wszystkie mecze grają poza Częstochową, ale mimo to nie wydaje mi się aby oni spadli. Czas pokaże. Natomiast Legia "nie zawiodła". Po tym co widziałem co zaprezentowali w dwumeczu z Gibraltarem zakładałem, że z Pogonią będzie w plecy. Dla mnie osobiście faworytem w tym sezonie jest jednak Jagiellonia, która nie gra w pucharach i raczej jest stabilna kadrowo.
raków spadnie z większym hukiem jak my.. Ja wiem ze to 1 kolejka ale sądzę tak od dawna. Dużo większe szanse na na mieszanie daje LKS
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez turku 2019-07-23, 2:47 pm

maniek-75-75 napisał(a):raków spadnie z większym hukiem jak my.. Ja wiem ze to 1 kolejka ale sądzę tak od dawna. Dużo większe szanse na na mieszanie daje LKS

W zeszłym sezonie podobno Pogoń miała spaść bo dostała bęcki od słabiutkiego Zagłębia.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-07-23, 7:57 pm

Ja tez typuje Raków do spadku ale podchodzę do tego dość ostrożnie a głównym powodem obarczyłybym fakt grania na wyjeździe . Zaczęli od 3000 widzów a jak ich złapie seria bez zwycięstwa to trybuny będą puste . Sandecja miała realne szanse nawet na 8 tak ostro zaczęła . Potem przyszło załamanie i wszystko poszło w piz du .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-07-23, 9:24 pm

maniek-75-75 napisał(a):.raków spadnie z większym hukiem jak my.. Ja wiem ze to 1 kolejka ale sądzę tak od dawna. Dużo większe szanse na na mieszanie daje LKS


A może jakoś uzasadnilbyś opinię czemu profesjonalnie zarządzany klub ma spaść z większym hukiem niż beznadziejnie zarządzany klub, od którego gorszy był tylko ten sam klub kilkanaście lat wcześniej. Czy tak tylko pierdol..sz bez sensu, zapominając przy tym, że w języku polskim nazwy własne piszemy wielką literą?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników