I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-11-27, 12:30 am

Wiosną może być wolny Derbin, bo wiele wskazuje na to, że Bełchatów się posypie lub całkowicie wycofa. Pytanie tylko, czy miałby ochotę zanurkować w tym szambie, tym bardziej, że wyrobił sobie już markę i pewnie dostanie różne propozycje.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-27, 3:39 pm

Zagłębie Sosnowiec. Trzeba oglądać się za siebieJeśli piłkarze Zagłębia nie zgarną kompletu punktów w starciu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, przerwa w rozgrywkach ligowych w sosnowieckim klubie na pewno nie będzie spokojna.


Chyba tylko niepoprawni optymiści – albo osoby nie znające futbolowych realiów – wierzyły, że Zagłębie, po kadrowym trzęsieniu ziemi, które nastąpiło przed rozpoczęciem sezonu 2019/20, powalczy o bezpośredni powrót do piłkarskiej elity. Ale jako realne traktowano plany walki o czołową szóstkę. Tymczasem przed ostatnim tegorocznym starciem na Ludowym niebezpiecznie oglądają się za siebie. Dziś Zagłębie jest bliżej strefy spadkowej niż gry w barażach o ekstraklasę.

ZABRAKŁO POMYSŁU?

Kadrowa rewolucja musiała odbić się na drużynie i tak też się stało. Z poprzedniego sezonu ostało się zaledwie kilku zawodników. Sięgnięto po nowego trenera i kilkunastu nowych graczy. I zaczęła się praca na żywym organizmie.

Trener Radosław Mroczkowski skończył, zanim swoją misję w klubie na dobre zaczął, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że szczególnego pomysłu na ten zespół nie miał. Hasłem nadrzędnym było sformułowanie „zespół w budowie”, o czym mówili także sami piłkarze. Były mecze, które pokazywały, że drzemią w tym zespole możliwości dające nadzieje na lepszą przyszłość. Wygrana w Olszynie, zwycięski mecz z Miedzią Legnica…



Zbyt wiele jednak było wpadek, głupich błędów, indywidualnych potknięć, które rzutowały na wynik zespołu. Sytuacja ta ma miejsce także za Dariusza Dudka, który zluzował na trenerskiej ławce Mroczkowskiego.

Dudek wsiadł do pociągu z napisem Zagłębie podobnie jak jesienią 2017 roku, gdy przejmował sosnowiecki klub z rąk Dariusza Banasika. Wówczas z roli strażaka wywiązał się znakomicie. Opanował sytuację, ugasił pożar, a finalnie cieszył się wraz z drużyną z awansu do ekstraklasy.

KRZYŻUJĄ TRENEROWI SZYKI?

Tym razem Dudek po raz kolejny trafił na Ludowy z misją ratunkową. Bogatszy o nowe zawodowe doświadczenia, z chęcią dokończenia tego, co zostało przerwane podczas ubiegłego sezonu. Nie musi się także mierzyć, przynajmniej w tym sezonie, z presją. Bo nikt przy zdrowych zmysłach w tym szalonym sezonie – zamieszanie z odchodzącym i wracającym prezesem, wymiana pionu zarządzającego etc. – nie wymaga od nowego-starego trenera cudów. Biorąc jednak pod uwagę tabelę, piłkarze z Sosnowca robią wszystko, aby pokrzyżować trenerowi Dudkowi szyki. Bo gry o utrzymanie nikt nie zakładał nawet w najgorszych snach, a jak tak dalej pójdzie…

Trener Dariusz Dudek nie ukrywa, że pracuje nad stabilizacją składu, szuka odpowiednich rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że trener to jedno, a zawodnicy drugie. Dlatego cóż z tego, że zespół wywiązuje się z założeń taktycznych, prowadzi w 82 minucie 1:0 – tak jak miało to miejsce w Grudziądzu – jeśli w kilkadziesiąt sekund cały plan idzie w łeb przez indywidualne błędy.

NIE PRZESPAĆ SEZONU

Patrząc na takie nazwiska, jak Polczak, Babiarz, Hołota, Małecki czy Pawłowski i liczby – ponad tysiąc spotkań w ekstraklasie – trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na papierze sosnowiczanie prezentują się okazale. Kilka spotkań pokazało, że Zagłębie może w tej lidze wygrać z każdym – co zresztą doświadczeni piłkarze wymienieni powyżej nie raz podkreślali – problem w tym, że takich przebłysków było po prostu zbyt mało.
Pierwszą część rozgrywek Zagłębie nieco przespało. Jeśli nie chce przespać całego sezonu, muszą nastąpić zmiany. Na pewno personalne, ale także, a może przede wszystkim, w głowach niektórych piłkarzy.

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... za-siebie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-11-27, 4:43 pm

Bardzo trafny artykuł na temat Zagłębia - Ostatnie trzy zdania to jest
istota sprawy - poprawienie da oczekiwany rezultat przez Kibiców.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-27, 7:56 pm

Mamy już tylko 4 pkt przewagi nad przedostatnią drużyną i jednocześnie niedawnym outsiderem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-11-27, 8:12 pm

Szanowny Auguście - zakładam że Zagłębie "oklepie" Termalikę na Ludowym w Piątek
a zatem 3 pkt więcej - a WIOSNA to już na pewno będzie lepsza w wykonaniu Zagłębia
nie myślę o kombinowaniu ze zmianą trenera - Dudkowi należy dać czas na wykonanie
zadania którego się podjął. i tyle - Wiosna będzie lepsza
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-11-27, 8:12 pm

Szanowny Auguście - zakładam że Zagłębie "oklepie" Termalikę na Ludowym w Piątek
a zatem 3 pkt więcej - a WIOSNA to już na pewno będzie lepsza w wykonaniu Zagłębia
nie myślę o kombinowaniu ze zmianą trenera - Dudkowi należy dać czas na wykonanie
zadania którego się podjął. i tyle - Wiosna będzie lepsza
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-27, 8:31 pm

August napisał(a):zakładam że Zagłębie "oklepie" Termalikę

Oby. W tej lidze wszystko jest możliwe. Jak łomot, który dzisiaj niedawny outsider sprawił faworyzowanej Miedzi. I na czymś takim opieram swoją nadzieję. Natomiast co do Dudka, my możemy dywagować czy nam się podoba jego robota czy nie. Jeśli wygra z Termalicą może mieć względny spokój. Jeśli straci punkty a zwłaszcza przegra, moim zdaniem w pierwszych meczach wiosennych jego posada może wisieć na włosku. Prezes czy też Prezydent nigdy nie byli cierpliwi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-28, 11:15 am

Dariusz Dudek: Nie boję się wyzwań!

- Musimy ustabilizować skład. Moim zdaniem zespół jest źle zbilansowany - mówi otwartym tekstem Dariusz Dudek w poniższym wywiadzie, który w całości ukaże się w gazecie meczowej na Bru-Bet Termalikę.

W pierwszej połowie meczu z Olimpią Grudziądz dużo atakowaliście, utrzymywaliście wysoki pressing na połowie rywala. Dobrze prezentowaliście się jeśli chodzi o środek pomocy. Natomiast w drugiej połowie czekaliście na kontrataki. Początkowo to skutkowało. Strzeliliście bramkę. Natomiast w końcówce spotkania znowu tracimy gole i niestety przegrywamy ten mecz.

- Na pewno mieliśmy pomysł na zespół z Grudziądza. Wiedzieliśmy jakie ma atuty i spodziewaliśmy się, że ten mecz tak będzie wyglądał. Byliśmy naprawdę dobrze do tego spotkania przygotowani. Wydaje mi się, że zagraliśmy jedno z lepszych spotkań odkąd tutaj pracuję. Mecz był cały czas pod kontrolą. Zabrakło tego by zdobyć kolejną bramkę i wtedy mogłoby się to zakończyć zupełnie inaczej. Natomiast nie uczyniliśmy tego i w końcówce straciliśmy dwa gole. Pierwsza bramka to zupełnie kuriozalna sytuacja. Trzech moich zawodników się zderza, piłkę do bramki umieszcza Haydary. W pierwszej połowie zawodnik ten był nieobecny, w drugiej strzela zaraz po wejściu. Można więc powiedzieć, że moje zmiany nie przyniosły żadnych rezultatów w przeciwieństwie do przeciwnika. Druga bramka to rzut rożny. Stały fragment gry i niestety Duriska strzela nam kolejną bramkę. Szkoda tego meczu. Uważam, że do 82 minuty był to mecz pod kontrolą. Ciężko jest po takim przegranym spotkaniu powiedzieć coś dobrego, konstruktywnego. Nie graliśmy źle, natomiast wynik o tym świadczy i musimy to zmienić. Musimy pracować. Mamy jeszcze jedno spotkanie przed nami. Musimy ustabilizować skład. Moim zdaniem zespół jest źle zbilansowany. Mam problem z młodzieżowcami, ponieważ każda zmiana młodzieżowca wiąże się z tym, że muszę przestawić pozycję. Nie są to komfortowe sytuacje. Jednak musimy robić swoje. Dograć sezon do końca. Fajnie byłoby zdobyć u siebie trzy punkty i pożegnać się z naszymi kibicami zwycięstwem. Trzeba wzmocnić zespół. Sprawić, aby była większa rywalizacja na każdej pozycji i efekty moim zdaniem przyjdą.

Teraz czas na mecz z Termaliką. Trener miał przyjemność pracy w Niecieczy. Jak teraz ten zespół wygląda? Na co się przygotowujecie jako drużyna w tym spotkaniu?

- Na pewno będzie to dla nas trudne spotkanie, jak każde. Aczkolwiek gramy u siebie i musimy przede wszystkim zachować spokój i zdobyć trzy punkty w tym meczu. Przy naszym zwycięstwie będziemy mieć tyle samo punktów co Termalica. Natomiast nawet remisując, czy przegrywając będziemy w nieco niekomfortowej sytuacji. Chciałbym mieć trochę spokoju zimą i móc popracować z zespołem na moich warunkach. Nie jest mi to na razie dane. Taki zawód trenera. Taki jest mój zawód. Podjąłem się tego zadania i będziemy sukcesywnie to realizować. Trzeba pamiętać, że jesteśmy zespołem, który spadł z Ekstraklasy i mamy swoje problemy. Zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i również finansowym. Wszystko to przekłada się na zespół. To wszystko musi potrwać zanim się ustabilizuje. Dużo pracy przed nami. Nie boję się tych wyzwań. Zrobimy wszystko, żeby skończyć ten sezon zwycięstwem. W drużynie z Niecieczy również nastąpiła duża rewolucja. Zwolnienie trenera Mandrysza. Pierwsze spotkanie pod wodzą trenera Piątka to remis, natomiast kolejne to wygrana z drużyną z Głogowa więc tendencja wzrostu jest, pomimo tego, że nie ma trenera. Tam są jednak bardzo dobrzy piłkarze i zespół odpalił. Musimy wszyscy wspiąć się na wyżyny i po prostu ten mecz wygrać. To będzie teraz dla nas najważniejsze.

Jak trener ocenia swoją dotychczasową pracę? Pracę całego zespołu? Jakie plany na okres przygotowawczy i rundę wiosenną?

- To jest dla mnie trudne zadanie. Zawsze, kiedy przychodzi się do zespołu, dostaje się drużynę w spadku po poprzednich trenerach. Uważam, że nasza gra w Grudziądzu nie wyglądała źle. Powiedziałbym nawet, że zagraliśmy jedno z lepszych spotkań. Czasami jednak te sytuacje powodują, że człowiek zastanawia się nad przyszłością klubu, zespołu. Nad tym jak on ma wyglądać, jak ma funkcjonować. Mam nadzieję i uważam, że najlepiej byłoby, gdyby historia zatoczyła koło z mojego poprzedniego pobytu w Sosnowcu. Na pewno będzie to trudne, aczkolwiek jest teraz lepsza sytuacja ku temu. Sześć zespołów walczy o Ekstraklasę, są baraże. Będzie duża rywalizacja. Ja chciałbym po pierwsze ustabilizować pozycję klubu w pierwszej lidze. Tak aby to była mocna drużyna. Potrzebujemy jednak na to czasu, rywalizacji. To się wiąże z transferami. Chcemy zimą pracować solidnie i mam nadzieję, że tak będzie. Mamy tutaj odpowiednie warunki, aby się do tego przygotować. Mam nadzieję, że przepracujemy dobrze okres przygotowawczy i że będziemy punktować.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/6340-dar ... sie-wyzwan
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-01, 4:43 pm

Kończymy jesień na 9 miejscu co moim zdaniem w obecnej rzeczywistości jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Naprawdę szkoda frajerskiej porażki w Grudziądzu bo mielibyśmy szansę nie tylko na 8 miejsce ale i prześcignięcie bardziej faworyzowanej Miedzi. Mimo wszystko niech Dudek w spokoju przygotowuje zespół na rundę wiosenną. Czy i na jakie transfery nas stać, trudno powiedzieć. Zwracam uwagę na przed i pomeczową wypowiedź Dudka, który wskazuje na problemy budżetowe i ich wpływ na postawę grajków. Można mieć odczucie że są problemy z płynnością finansową a tym samym (być może) na wypłaty. Dlatego tym bardziej 9 miejsce jest niezłe.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez krysteksc 2019-12-01, 5:27 pm

Patrząc na grę w przekroju całej rundy, mam wrażeniem, że zagraliśmy najgorszą rundę od wielu sezonów, nie tyle pod względem punktowym co pod względem gry. W wielu meczach nie trzymało się to kupy, były przeblyski, ale raz ze było ich za mało a dwa zbyt rzadko. Kilka głupich punktów zagubionych jak w 2 meczach z Olimpia czy Chojniczanka. Podsumowując spadek raczej nam nie grozi potrzebujemy myślę około 16 punktów na wiosnę co w 14 kolejkach spokojnie powinno się udać. Z drugiej strony do miejsca barazowego tracimy tylko a może i aż 5 punktów. Czy powinniśmy bić się o baraże i awans czy nas na to stać niech każdy odpowie sobie sam. Moje 2 odpowiedzi brzmią NIE. Spokojna gra, ustabilizowanie budżetu póki tego nie będzie nie ma nawet co pchać się wyżej, bo skończy się jak w zeszłym roku.
krysteksc
 
Posty: 365
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-12-01, 6:03 pm

To już trzecia gówniana runda z rzędu . Raków właśnie ograł Jagiellonie i grając tylko na wyjeździe zdobył 22 pkt . My po 17 kolejkach mieliśmy 12 pkt a po 30 kolejkach 24 pkt . Z gowna bata nie ukręcisz a z tych frajerów zarządu zawodowego klubu .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-01, 7:56 pm

krysteksc napisał(a):Czy powinniśmy bić się o baraże i awans czy nas na to stać niech każdy odpowie sobie sam. Moje 2 odpowiedzi brzmią NIE. Spokojna gra, ustabilizowanie budżetu póki tego nie będzie nie ma nawet co pchać się wyżej, bo skończy się jak w zeszłym roku.

1906% racji. Zresztą w klubie parcia raczej nie ma i nie będzie. W tym roku spokojnie się utrzymać, zrestrukturyzować zadłużenie i polepszyć płynność finansową (mam nadzieję że Wiceprezes nie odejdzie tym bardziej, że jak widać nad tym pracuje) natomiast przyszły rok będzie raczej trudniejszy. 3 kluby z ekstraklasy wspartego tego sezonu dodatkową kasą plus (prawdopodobnie) Widzew i Gieksa. Z pewnością będzie atrakcyjniej. Ale do tego będziemy potrzebowali lepszych grajków niż obecnie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-01, 8:03 pm

Jaka ekstraklasa? Pokażcie mi jednego grajka z tej kadry, oprócz Pawłowskiego, który poradziłby sobie ligę wyżej.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-01, 8:18 pm

django napisał(a):Pokażcie mi jednego grajka z tej kadry, oprócz Pawłowskiego, który poradziłby sobie ligę wyżej.

Dotychczas nieodkryty talent prawej obrony Mateusz Bieniek :lol: A na poważnie raczej trzeba by zadać pytanie: ilu z tej kadry nie nadaje się na I ligę. Ja mimo wszystko cały czas uważam, że to nie była najgorsza runda biorąc pod uwagę właśnie tę kadrę jak i sprawy organizacyjny-finansowe.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-01, 8:46 pm

Po 9 kolejkach, rzutem na taśmę, Dudi (14 pkt) pokonuje Radka (11 punktów) i zdobywa tytuł najlepszego trenera Zagłębia w rundzie jesiennej :) Nie dość, że ładny, to jeszcze jaki zdolny!
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników