I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-12-07, 2:03 pm

No, i proszę, jednak i ja coś dodam tu w serwisie. Niemniej jednak zarówno poziom tych relacji z meczów faktycznie "czołówka krajowa", jak i fakt, że mecz za meczem, jak się okazuje, te kilkanaście lat, to praktycznie jeden człowiek: to jak najbardziej należy się dodać kolejny głos do już wyrażonych głosów uznania. Gratulacje i podziękowania za te relacje z meczów szczególne, jak i w ogóle za serwis "100procentowego Zagłębia", jak najbardziej są słuszne i chcę również z mojej strony je wyrazić.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-07, 2:06 pm

django napisał(a):Moim zdaniem, jeśli chodzi o jakość jest top pisanych live'ow w Polsce.

Moim również. Nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja i skład ekipy ale wcześniej prze lata byłem pod wrażeniem pasji, z jaką kreowano stronę, zwłaszcza w czasie gdy klub był w kompletnym dołku po aferze korupcyjnej a działalność była prowadzona za własne pieniądze i poświęcony czas.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-12-07, 2:09 pm

August napisał(a):
django napisał(a):Moim zdaniem, jeśli chodzi o jakość jest top pisanych live'ow w Polsce.

Moim również. Nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja i skład ekipy ale wcześniej prze lata byłem pod wrażeniem pasji, z jaką kreowano stronę, zwłaszcza w czasie gdy klub był w kompletnym dołku po aferze korupcyjnej a działalność była prowadzona za własne pieniądze i poświęcony czas.

To mówicie, że są lepsi od Gracjana? 8)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-07, 2:10 pm

A Gracjan to jeszcze pracuje w klubie ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-07, 2:13 pm

Obawiam się, że jak Łukasz robił relacje z różnych zadupiów, na których kopało Zagłębie, to Gracjana jeszcze nie było na świecie :lol:
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-07, 2:20 pm

Analfabetyzm nie zna wieku. Jeśli dobrze słyszałem co do wieku Autorki tekstu podsumowującego rundę jesienną to chylę czoła. Bardzo trafny i dojrzały. Nie wiem czy ja , stara pierdoła, potrafiłbym lepiej pewne rzeczy ująć. Nawet gdybyśmy usiedli wspólnie do redagowania w wyjątkowej zgodzie z Panem Tadkiem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-07, 2:20 pm

Analfabetyzm nie zna wieku. Jeśli dobrze słyszałem co do wieku Autorki tekstu podsumowującego rundę jesienną to chylę czoła. Bardzo trafny i dojrzały. Nie wiem czy ja , stara pierdoła, potrafiłbym lepiej pewne rzeczy ująć. Nawet gdybyśmy usiedli wspólnie do redagowania w wyjątkowej zgodzie z Panem Tadkiem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-12-07, 2:33 pm

Szanowny Auguscie - czytałem to opracowanie - nie mam zastrzeżeń, uwag
a Pan Tadek - do zgody jak ryba do wody to tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-07, 2:45 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a): Pan Tadek - do zgody jak ryba do wody to tyle

Wiem dlatego pozwoliłem sobie Pana wskazać. Może kiedyś popełnimy coś wspólnie na piśmie, np ku chwale potomnych Zagłębiaków. Póki co, chciałem podkreślić dojrzalość młodej Autorki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-12-07, 3:01 pm

Dziękuję za info - jest to pozytyw w tym sensie iż jest to "młoda Autorka"
nasuwa mi się porównanie to tych młodych Pań z TV Canal+ które pracują
przy sprawozdaniach ze spotkań Extra.
Ciekawi mnie czy autorka jest Sosnowiczanką, czy mieszkanką Zagłębia
cos wiemy w tej sprawie ? należy życzyć tej Pani aby otrzymywała więcej
okazji w pisaniu na temat Zagłębia.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-14, 12:04 am

Pojawił się raport Instata za jesień w I lidze. To co zwraca uwagę w przypadku Zagłębia to posiadanie piłki (15 miejsce w lidze, 46 proc), straty piłki na własnej połowie (3 miejsce), ilość ataków (14 miejsce), ilość podań (17 miejsce!!). Na plus 1 miejsce jeśli chodzi o odbiory.
Indywidualnie "zasłużył" się Grzelak, który pod względem pomyłek bramkowych jest na 4 miejscu w lidze, Polczak w tej zaszczytnej klasyfikacji jest na 11 miejscu.

Pozycjami wygląda to tak:
Bramkarze: Perdijic (2), Stepniowski (4)
LO: Słomka (17), Seedorf (29 na 30 sklasyfikowanych!!- wujek musi być dumny)
PO: Ryndak (8), Nawrotka (12)
SO: Polczak (25), Kraczunov (39!), Grzelak (55!!), Radkowski (60 na 64 sklasyf.!!!)
DP: Hołota (6), Sinior (12), Stewart (26), Karbowy (40)
LP: Małecki (15)
PP: Szwed (8),
ŚP: Pawłowski (4), na 3 miejscu jest Nowak, którego się pozbyli, bo miał być rezerwowym przy Pawłowskim.
N: Piasecki (1!!), Bilenki (14), Mularczyk (19)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-14, 7:58 am

Zagłębie Sosnowiec po rundzie. Trudny los spadkowicza

Gdyby nie zwycięstwo w ostatniej kolejce z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza piłkarze Zagłębia spędziliby zimę tuż nad strefą spadkową. Sosnowiczanie to kolejny klub z naszego regionu, który przekonał się, jak bolesne są spadki z ekstraklasy…

– Przed nami ciężki rok, z tego powodu chcemy, aby Zagłębie w pierwszej kolejności dobrze grało w piłkę. Jeśli będziemy dobrze grać, to znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach. Prędzej czy później tabela nam to odda. Nie ukrywam, że założenie jest takie, aby spróbować skończyć sezon na minimum 6. miejscu. To zapewnia nam baraże, które rządzą się swoimi prawami. Jednak… ekstraklasa nie jest celem ponad wszystko. Mamy już dość rewolucji, której doświadczamy rok w rok – mówił przed rozpoczęciem sezonu prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski, realnie podchodząc do tematu.

Suchą stopą przez pierwszoligową rzeczywistość miał przeprowadzić sosnowiczan Radosław Mroczkowski. Były szkoleniowiec m.in.: Sandecji Nowy Sącz i Widzewa Łódź próbował poukładać kadrowe klocki po trzęsieniu ziemi, jakim było odejście niemal wszystkich zawodników, ale tak naprawdę swoją przygodę z Zagłębiem skończył, zanim na dobre rozpoczął. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że szczególnego pomysłu na ten zespół nie miał. Nie ma co ukrywać, że łatwego zadania nie miał, bo zespół tworzył niemal od podstaw, ale od doświadczonego szkoleniowca można, a nawet trzeba wymagać więcej. Suma summarum Mroczkowski próbował, ale poza incydentalnymi przypadkami – patrz wygrana ze Stomilem Olsztyn na wyjeździe czy z Miedzią Legnica na Ludowym – prowadzony przez niego zespół zawodził. Gwoździem do trumny okazał się mecz Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź, przegrany przez sosnowiczan 0:3. Na konferencji prasowej trener Mroczkowski nie miał większych pretensji do swojego zespołu, mimo że Zagłębie nawet przez moment nie postawiło się rywalowi. Szkoleniowiec problemu nie widział, widzieli go działacze i następnego dni ogłoszono, że misja trenera dobiegła końca.

Miejsce Mroczkowskiego zajął Dariusz Dudek, co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Prezes Jaroszewski wraz z nowym-starym trenerem postanowili jednak, że zadadzą kłam stwierdzeniu, że nic dwa razy się nie zdarza i że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Dudek wsiadł do pociągu z napisem Zagłębie podobnie jak jesienią 2017 roku, gdy przejmował sosnowiecki klub z rąk Dariusza Banasika. Wówczas z roli strażaka wywiązał się znakomicie. Opanował sytuację, ugasił pożar, a finalnie cieszył się wraz z drużyną z awansu do ekstraklasy. Jak będzie teraz?

Przed rundą wiosenną Zagłębie zajmuje w tabeli 9 miejsce, tracąc do czołowej szóstki 5 punktów. W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że gdyby nie wygrana w ostatnim tegorocznym meczu to Zagłębie miałoby tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową…

Dudek objął zespół w trudnym momencie. Wcześniej rezygnację z funkcji prezesa złożył Marcin Jaroszewski, który ostatecznie na Ludowym pozostał. Dudek, który traktuje powrót do Sosnowca, jako dokończenie poprzedniej misji szybko znalazł wspólny język z zespołem, tchnął nowego ducha i choć pod jego wodzą drużyna nie uniknęła wpadek – 0:3 w Głogowie czy 1:4 w Bielsku – to takie mecze jak wygrana nad Wartą Poznań czy spotkanie w Grudziądzu – choć przegrane – pokazały, że nowy-stary szkoleniowiec jest w stanie wykrzesać z tej drużyny więcej niż poprzednik i przede wszystkim ma na ten zespół pomysł.

Dudek do tej pory grał takim składem osobowym, jaki na Ludowym zastał. Zimą na pewno dojdzie do zmian w składzie, ale rewolucji nie ma się co spodziewać. Na razie podziękowano sześciu graczom, w tym kilku, którzy jesienią stanowili drugi plan. Największym problemem będzie znalezienie odpowiedniego/odpowiednich młodzieżowców, bo to jedna z największych bolączek zespołu z Sosnowca.

Zagłębie stać na wywalczenie miejsca w pierwszej szóstce. Najważniejsze, aby wychodząc na każdy kolejny mecz, sosnowiczanie bardziej o ewentualnych baraż myśleli o tym, aby po prostu gromadzić punkty, które pozwolą patrzeć w górę tabeli. Przypadki Ruchu Chorzów czy Polonii Bytom, zespołów, które po spadku z ekstraklasy w kolejnych sezonach opuszczały także jej zaplecze pokazują, że na początek lepiej myśleć o tym jak się w tej lidze utrzymać niż jak ponownie wywalczyć awans…

Strzelcy
10 – Fabian Piasecki, 4 – Szymon Pawłowski, 3 – Patryk Małecki, 2 – Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk, 1 – Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

Plus
Fabian Piasecki – bezsprzecznie najlepszy letni transfer Zagłębia. Były piłkarz Miedzi Legnica miał odpowiadać za strzelanie bramek i wywiązał się z tego zadania bez zarzutu. Jednocześnie wykonał osobisty plan jakim miało być zdobycie co najmniej 10 bramek w rundzie jesiennej. „Piasek” do 10 goli dorzucił jeszcze cztery asysty. Więcej podań otwierających drogę do bramki kolegom miał tylko kapitan Szymon Pawłowski. Piasecki harował także w defensywie na co zwracał uwagę trener Dariusz Dudek.

Minus
Kibice – tak źle na Ludowym z frekwencją nie było już dawno. Tylko podczas meczu z GKS-em Tychy na trybunach zasiadło ponad 3 tysiące widzów, ale od razu trzeba zaznaczyć, że średnią zawyżyli kibice drużyny przyjezdnej. Były jednak i takie mecze, gdzie ilość widzów wyniosła nieco ponad 600 osób. Piłkarze Zagłębia nie rozpieszczali jesienią fanów, ale przecież kibice się jest a nie bywa, a poza tym to właśnie na Ludowym śpiewają na dobre i na złe i w każdej lidze…Aż strach pomyśleć kto w tej sytuacji zapełni nowy stadion, który właśnie w Sosnowcu powstaje.

Liczby
2 – tyle rzutów karnych obronił jesienią Matko Perdijić. 37-letni Chorwat, który w tym sezonie przeżywał kolejną młodość nie dał się pokonać z strzałem jedenastu metrów piłkarzom Stomilu Olsztyn oraz Odry Opole.
2674 – tyle minut spędzili jesienią na boiskach I ligi młodzieżowcy w barwach Zagłębia. To dorobek czterech piłkarzy: Kacpra Radkowskiego, Jakuba Siniora, Mateusza Szweda i Michała Kiecy. To czwarty wynik w lidze. Lepszym mogą się pochwalić tylko Wigry Suwałki, Sandecja Nowy Sącz i GKS Jastrzębie.
7 – tyle asyst zanotował na koncie kapitan zespołu Szymon Pawłowski. Lider i kapitan Zagłębia najczęściej w ekipie z Sosnowca ostatnim podaniem otwierał kolegom z drużyny drogę do bramki rywali

Prognoza na wiosnę
Piłkarzy Zagłębia stać na znaczniej więcej niż pokazuje tabela. Sosnowiczanie powinni się włączyć do walki o czołową szóstkę. Warunków jest kilka. Przede wszystkim ustabilizowanie formy, bo jesienią zespół z Ludowego grał w kratkę oraz mniej indywidualnych błędów, które niweczyły dorobek całej drużyny. Biorąc pod uwagę jak w ostatnich latach w większości kończyli pierwszy sezon pod spadku z ekstraklasy przedstawiciele naszego regionu miejsce w czołowej szóstce będzie dla Zagłębia sukcesem.
https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... adkowicza/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-14, 7:05 pm

maniek-75-75 napisał(a):raków spadnie z większym hukiem jak my.. Ja wiem ze to 1 kolejka ale sądzę tak od dawna. Dużo większe szanse na na mieszanie daje LKS


Coś nie pykło kolego. Raków po 19 kolejkach ma więcej punktów niż my mieliśmy po całym sezonie zasadniczym. Zdaje się, że pisałeś też coś o tym, że Motyka wciąga nosem Papszuna :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-12-14, 8:04 pm

Trzeba jeszcze dodać, że Raków zrobił te punkty grając de facto cały czas na wyjeździe a i Boniek nie wydał tajnych zleceń w dot. Varu przeciwko Czestochowianom choć pogroził palcem władzom Miasta w sprawie stadionu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-12-15, 12:30 am

W dodatku za prywatne pieniądze właściciela, przy wrogim nastawieniu władz miasta do klubu. Jedyna szansa dla Zagłębia jest taka, że kiedyś w Sosnowcu pojawi się taki człowiek jak Świerczewski.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla