I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-24, 8:37 am

django napisał(a):czemu profesjonalnie zarządzany klub ma spaść

To chyba nie jest takie proste jak się wydaje. Mimo, że ekstraklasa na tle Europy wygląda coraz bardziej blado tak wydaje się, że coraz większa różnica finansowa pomiędzy ekstraklasą a I ligą powoduje, że ta ostatnia na jej tle wygląda jeszcze gorzej. A to oznacza, że beniaminkowie, zwłaszcza ci, którzy dawno nie grali w „klapie” albo nie grali wcale, będą mieli z roku na rok coraz bardziej po górę. Ostatni raz obaj beniaminkowie utrzymali się 2 lata temu przy czym Płock, który wymiatał w I lidze, ledwo ledwo. Kolejny zwycięzca I ligi czyli Sandecja zleciał a gdzie jedną z przyczyn z pewnością był brak stadionu choć i tak osiągnęła lepszy wynik niż my. Zabrza nie liczę bo to trochę taki pseudobeniaminek, natomiast symptomatyczny jest przypadek Miedzi. Prywatny właściciel, kameralny ale przystosowany stadion, do awansu przygotowywano się tam od kilku lat, I ligę wciągnęli nosem. Bardzo pozytywne opinie o klubie, trenerze i zespole przed rozpoczęciem sezonu. A jednak spadli. Może nie z hukiem jak my, ale jednak. Być może wpływ miało odejście Prezes, a następcy zaczęli popełniać błędy choćby przy transferach, nie będę szczegółowo dywagował. Trochę analogii z Rakowem jest. Podobnego rodzaju właściciel, pochlebne opinie po poprzednim sezonie, trener urastający do rangi wschodzącej gwiazdy polskiej myśli szkoleniowej ale tez i brak gry na swoim obiekcie, masa no nejmów w zespole, w tym pościąganych zagraniczniaków nie wiadomo skąd. I jak pokazał pierwszy mecz gdzie zespół wyszedł totalnie sparaliżowany brak im grajków pokroju choćby takiego Pawłowskiego w środku pola, który rozruszałby towarzystwo. Jak pójdzie Medalikom, nie wiem i prawdę powiedziawszy, guzik mnie to obchodzi. O tyle można ich obserwować, iż jest to klub zasilany głównie prywatną kasą, w prywatnych rękach, z niedużym budżetem i swoimi problemami infrastrukturalnymi i ewentualnie porównać z naszym klubem działającym głownie o układy miejsko-warszawskie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez hanson 2019-07-25, 10:31 am

https://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/a ... wiedz.html

W artykule typują nas jako jednego z trzech kandydata do awansu :D
hanson
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-07-25, 11:18 am

I bardzo dobrze - niech typują - a My będziemy grali swoje aby AWANSOWAĆ
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-25, 1:20 pm

django napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):.raków spadnie z większym hukiem jak my.. Ja wiem ze to 1 kolejka ale sądzę tak od dawna. Dużo większe szanse na na mieszanie daje LKS


A może jakoś uzasadnilbyś opinię czemu profesjonalnie zarządzany klub ma spaść z większym hukiem niż beznadziejnie zarządzany klub, od którego gorszy był tylko ten sam klub kilkanaście lat wcześniej. Czy tak tylko pierdol..sz bez sensu, zapominając przy tym, że w języku polskim nazwy własne piszemy wielką literą?

Kolego za telefon zapłaciłem 3 patyki więc sądzę że on się nie myli odnośnie słownika :) natomiast nie sądzę że raków jest profi zarządzany i ma trenera gwiazdę.. Trener jak trener ma możliwość pracy i nie jest zwalniany. Natomiast nie ma co porównywać męczy pp z liga do tego jak i Sandecja cały czas na wyjeździe i się obsraja. Natomiast za LKS przemawia historia. Guzik mnie interesuje jak klub jest zarządzany, jak awansowali do 1 ligi dla mnie byli nr 1 do awansu.. Grali najlepszy futbol
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-07-25, 8:05 pm

Niestety robi cię w ch... ten telefon za 3 koła, swoją drogą
lepiej byłoby kasę zainwestować w edukację, to byś nie musiał sprawdzać na telefonie jak się pisze nazwy własne.

August, zdaję sobie sprawę, że przepaść między ligami jest duża, dlatego wcale nie jestem przekonany, że Raków się utrzyma, natomiast że względu na osoby nim zarządzające i odpowiedzialne za pion sportowy, uważam, że ma na to zdecydowanie większe szanse, niż Zagłębie w poprzednim sezonie. Różnicę jakościową było widać dobrze na przykładzie Zagłębia i Miedzi. Legniczanie walczyli do końca, podczas gdy my byliśmy najgorszym beniaminkiem od lat i pośmiewiskiem dla piłkarskiej Polski.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-25, 8:54 pm

django napisał(a):Niestety robi cię w ch... ten telefon za 3 koła, swoją drogą
lepiej byłoby kasę zainwestować w edukację, to byś nie musiał sprawdzać na telefonie jak się pisze nazwy własne.

August, zdaję sobie sprawę, że przepaść między ligami jest duża, dlatego wcale nie jestem przekonany, że Raków się utrzyma, natomiast że względu na osoby nim zarządzające i odpowiedzialne za pion sportowy, uważam, że ma na to zdecydowanie większe szanse, niż Zagłębie w poprzednim sezonie. Różnicę jakościową było widać dobrze na przykładzie Zagłębia i Miedzi. Legniczanie walczyli do końca, podczas gdy my byliśmy najgorszym beniaminkiem od lat i pośmiewiskiem dla piłkarskiej Polski.

Mój drogi, moja edukacja jest na właściwym poziomie a jak widzę ironii nie kminisz. Ale mniejsza z tym. Ja mam swoje racje ty swoje a z gustem jak z d... A. Dla mnie raków to murowany kandydat do spadku z ostatniego miejsca, a przykład miedzi dla mnie też jest z d.. Y. Bo ta super zarządzana miedź z reguły od zagłębia wpindol miała... A po prawdzie chcesz być fajny ale ci nie wychodzi bo odnośnie wykształcenia możemy się przeegzaminowac...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-07-25, 9:10 pm

Gdzie mi do ciebie. Zarabiasz kupę kasy, masz telefon za 3 koła, więc różne embijeje na pewno też masz porobione na nielichych uczelniach. No i oczywistym przecież jest, że gdzie tam różnym Miedziom i Rakowom do tęgich umysłów z Kresowej.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-25, 9:40 pm

django napisał(a):nie jestem przekonany, że Raków się utrzyma, natomiast że względu na osoby nim zarządzające i odpowiedzialne za pion sportowy, uważam, że ma na to zdecydowanie większe szanse, niż Zagłębie w poprzednim sezonie.

Z całą pewnością ma większe szanse. No i nie ma u nich przypadku ściągnięcia nie wiadomo skąd grajków pokroju Torunarghi czy też dokonywania transferów w wyniku których 3/4 pozyskanych grajków jest związanych bądź z Legią bądź z Innfootball. A też w naszym przypadku brzmiałoby jak fikcja literacka to w jaki sposób Raków wylansował Papszuna z entej ligi choć rzecz jasna na poziomie ekstraklasowym - póki co - gościa bym jeszcze zanadto nie przeceniał czy też jak ludzie od nich jeździli za południową granicę w wyniku której odkryli Petraska.No ale to jest prywatna spółka gdzie jak mniemam własciciel ogląda pieniądz zanim go wyda.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez tork 2019-07-25, 10:41 pm

django napisał(a):Niestety robi cię w ch... ten telefon za 3 koła, swoją drogą
lepiej byłoby kasę zainwestować w edukację, to byś nie musiał sprawdzać na telefonie jak się pisze nazwy własne.

August, zdaję sobie sprawę, że przepaść między ligami jest duża, dlatego wcale nie jestem przekonany, że Raków się utrzyma, natomiast że względu na osoby nim zarządzające i odpowiedzialne za pion sportowy, uważam, że ma na to zdecydowanie większe szanse, niż Zagłębie w poprzednim sezonie. Różnicę jakościową było widać dobrze na przykładzie Zagłębia i Miedzi. Legniczanie walczyli do końca, podczas gdy my byliśmy najgorszym beniaminkiem od lat i pośmiewiskiem dla piłkarskiej Polski.
maniek-75-75 napisał(a):
django napisał(a):Niestety robi cię w ch... ten telefon za 3 koła, swoją drogą
lepiej byłoby kasę zainwestować w edukację, to byś nie musiał sprawdzać na telefonie jak się pisze nazwy własne.

August, zdaję sobie sprawę, że przepaść między ligami jest duża, dlatego wcale nie jestem przekonany, że Raków się utrzyma, natomiast że względu na osoby nim zarządzające i odpowiedzialne za pion sportowy, uważam, że ma na to zdecydowanie większe szanse, niż Zagłębie w poprzednim sezonie. Różnicę jakościową było widać dobrze na przykładzie Zagłębia i Miedzi. Legniczanie walczyli do końca, podczas gdy my byliśmy najgorszym beniaminkiem od lat i pośmiewiskiem dla piłkarskiej Polski.


Mój drogi, moja edukacja jest na właściwym poziomie a jak widzę ironii nie kminisz. Ale mniejsza z tym. Ja mam swoje racje ty swoje a z gustem jak z d... A. Dla mnie raków to murowany kandydat do spadku z ostatniego miejsca, a przykład miedzi dla mnie też jest z d.. Y. Bo ta super zarządzana miedź z reguły od zagłębia wpindol miała... A po prawdzie chcesz być fajny ale ci nie wychodzi bo odnośnie wykształcenia możemy się przeegzaminowac...


Dla mnie dyskusja jest bezprzedmiotowa. Warto przypomnieć, że rok temu w pierwszej kolejce przegraliśmy z Piastem po wyrównanym pojedynku. A dla wszystkich z telefonami za 30 zł i 3 tys oraz niższym i wyższym wykształceniem proponuję do rozwiązania anagram z przesłaniem: SOWA- NAGRAMY?. Do wygrania oryginalny voucher z przed tygodnia na kiełbaskę o nieznanej dacie ważności ;-)
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-07-26, 7:41 pm

Olimpia Grudziądz ostro zaczęła ligę . Tuż przed końcem prowadzi 4-0 z Chrobrym a niejaki Haydary ma hattricka
Tomcjo
 
Posty: 7041
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez NHK12 2019-07-26, 11:32 pm

Haydary N brak klubu takie info na 90 minut i prosze 3 bameczki, czyzby stanley cos przegapil na youtub
NHK12
 
Posty: 977
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-27, 8:48 pm

maniek-75-75 napisał(a):Dla mnie raków to murowany kandydat do spadku z ostatniego miejsca

Co prawda oglądam tylko 2 połowę meczu Rakowa w Białymstoku i muszę przyznać, że częstochowianie nieźle wymiatają na Podlasiu. A myślałem, że dostaną łomot.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-27, 10:42 pm

August napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):Dla mnie raków to murowany kandydat do spadku z ostatniego miejsca

Co prawda oglądam tylko 2 połowę meczu Rakowa w Białymstoku i muszę przyznać, że częstochowianie nieźle wymiatają na Podlasiu. A myślałem, że dostaną łomot.

Wynikiem jestem zdziwiony ale nic to nie zmienia w moim osadzie. Dla mnie nr. 1 kandydat do spadku
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-07-27, 11:15 pm

Ja też nie i dopuszczam spadek Rakowa ale połowy na takim poziomie i takiego wyniku u kandydata do majstra w wykonaniu Zagłębia nie widziałem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez maniek-75-75 2019-07-28, 11:10 pm

August napisał(a):Ja też nie i dopuszczam spadek Rakowa ale połowy na takim poziomie i takiego wyniku u kandydata do majstra w wykonaniu Zagłębia nie widziałem.

A przypuszczałem że LKS będzie po 2 kolejkach mieć 4 punkty i zdecydowanie lepsza grę jak raków? Mój drogi papszuna to kąsek Moskal wciąga lewa dziurką i wydała odbytem.. Ot taka prawda. I to pisze dla wszystkich fanów trenera za 30 milionów.....i jeszcze jedno, rok może półtora temu pisałem że trenerem nr 1 powinien być derbin... Oczywiście się odczytałem że to że tamto. Teraz Bełchatów sobie puka 3...0.. Ale to UJ. Derbin to nasz człowiek, i za jego trenerki zagłębie grało naelszy futbol.
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack, Tomcjo