ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-02, 12:02 am

Skąd nagle zjawił się w klubie pan redaktorzyna Mucha ,panie prezesie jaroszewski? Kolejny fumfel do tortu z C+ ? Ile kasy przytulone z transferów? GDZIE nowi właściciele? Czemu dajrektor stanek jest nie do ruszenia ?
GDZIE współpraca z innymi miastami z ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO ? Czemu nie możemy pokazać tym z za Brynicy ŻE JESTEŚMY POTĘGĄ JAKO REGION ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO ? BO BLIŻEJ PANU PANIE PREZYDENCIE DO SILESII NIŻ DO ZJEDNOCZONEGO NASZEGO REGIONU ? KATOWICE , CHORZOW , ZABRZE , GLIWICE - ONI NIGDY NIE STWORZA NIC WSPOLNEGO ! A MY ? SOSNOWIEC - BEDZIN - DABROWA - CZELADZ , MY NAWET NIE PROBUJEMY !!!! I TAK JUZ ZOSTANIE . TO NIE CZASY SLUSZNIE MINIONE , GDZIE SOSNOWIEC GDZIE ZAGLEBIE BYLO POTEGA . TERAZ TYLKO JAKO REGION MOZEMY POKAZAC SILE . WYDANE PIENIADZE NA REFERENDUM W SPRAWIE STADIONU , ZROBMY REFERDUM W SPRAWIE ZALOZENIA KLUBU REGIONU ZAGLEBIA DABROWSKIEGO ! DABROWA PRZYJEZDZA NA PILKE MY JEZDZIMY DO NICH NA KOSZYKOWKE , DO BEDZINA NA SIATKOWKE , MOCNE REZERWY ZAGLEBIA NIECH GRAJA RAZ W CZELADZI RAZ W OLKUSZU . CHOCIAZ SPROBOWAC , ALE WY JESTEŚCIE KLIKA I Z WAMI NIE DA SIĘ ROZMAWIAĆ.
MYLĘ SIĘ ? NIE SADZE ! JESZCZE HOKEJ ROZJE...ROZWALICIE !!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-02, 12:35 am

August napisał(a):PS. Sławek, et Tu contra Zagłębie ?


Już trochę mnie poznałes i WIESZ, że NIGDY NIE BYŁEM I NIE BĘDĘ.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-02, 5:36 am

slawekchicago napisał(a):
August napisał(a):PS. Sławek, et Tu contra Zagłębie ?


Już trochę mnie poznałes i WIESZ, że NIGDY NIE BYŁEM I NIE BĘDĘ.

Mnie chodzi tylko o mecz z Festung Breslau.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-02, 5:49 am

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):
August napisał(a):PS. Sławek, et Tu contra Zagłębie ?


Już trochę mnie poznałes i WIESZ, że NIGDY NIE BYŁEM I NIE BĘDĘ.

Mnie chodzi tylko o mecz z Festung Breslau.


Patrzac na tabele graja dwa najslabsze zespoly w lidze wiec zobaczymy jak to bedzie wygladalo . Tylko co w razie porazki ., hmmmm
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-02, 6:15 am

slawekchicago napisał(a):Tylko co w razie porazki

Jeszcze bardziej wyrżniemy o dno tabeli. A poza tym nic się już nie zmieni bo i tak lecimy. Siłą rzeczy skończą się fuchy dla dyrektorów i kierowników, których się przez ostatnie miesiące namnożyło.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Blajpios 2019-05-02, 9:57 am

slawekchicago napisał(a):(...) TO NIE CZASY SLUSZNIE MINIONE , GDZIE SOSNOWIEC GDZIE ZAGLEBIE BYLO POTEGA . TERAZ TYLKO JAKO REGION MOZEMY POKAZAC SILE . WYDANE PIENIADZE NA REFERENDUM W SPRAWIE STADIONU , ZROBMY REFERDUM W SPRAWIE ZALOZENIA KLUBU REGIONU ZAGLEBIA DABROWSKIEGO ! DABROWA PRZYJEZDZA NA PILKE MY JEZDZIMY DO NICH NA KOSZYKOWKE , DO BEDZINA NA SIATKOWKE , MOCNE REZERWY ZAGLEBIA NIECH GRAJA RAZ W CZELADZI RAZ W OLKUSZU (...)
Rozumiemm, młodość, to człowiek krzyczy z przejęcia (tak rozumiem te litery wielkie). Pamiętam z tych czasów słusznie minionych jak po wybuchu w Czernobylu w jednym z miast śląskich pewna "kobiecina", bo tak przecież ją postrzegano - a był wtedy właśnie "długi weekend", wolne i od pracy i szkoły i piękna wiosenna pogoda: biegała po ulicach zaganiając dzieci koniecznie do domów i żeby jeszcze okna pozamykać, nawoływała. No, cóż. Chyba łatwo sobie wyobrazić tę scenę wraz z reakcją ludzi. To była kobieta natomiast, która pracowała czy w Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej, czy jakiejś wojskowej, nie pamiętam już. W każdym razie - wiedziała, co się dzieje, jednak powiedzenie tego, co było objęte tajemnicą, mogłoby sprowadzić kto wie, jak daleko posunięte konsekwencje, łącznie z zagrożeniem życia może. W każdym razie, na taką odwagę, przy której i tak nie wiadomo, kto by jej uwierzył: nie zdecydowała się. Toteż z miną zrozpaczoną, co odbierano jako dodatkowy dowód, że wariatka, chciała trafić, do kogo się dało, z przestrzeżeniem. Cóż. Nie jestem w stanie udowodnić nic więcej, bo pamiętam tyle tylko, chyba że ktoś akurat ze świadków tego jej biegania byłby w stanie podpowiedzieć więcej.
Wracając do cytatu, do tych wyodrębnionych przeze mnie treści. Zakładam, że Kolega slawekchicago pisząc o tym wielkim Zagłębiu za PRL-u to ma na myśli nie sprawy regionu a po prostu sam klub Zagłębia Sosnowiec, co też nie do końca jest prawdą, bo zawsze powtarzam przy takich okazjach, że dowodem na to, iż była to wielkość mocno ograniczona, to jest fakt, że nigdy Mistrza Polski w piłce nożnej nie było. Niemniej, faktycznie, wielosekcyjny klub, w kilku sekcjach Mistrzostwo Polski w swojej dyscyplinie dość duże sukcesy w piłce nożnej... Rzeczywiście, można i należy mówić, że był to jakoś Wielki Klub, Zagłębie.
Przechodząc do dalszej części, do współczesności. Tu już raczej jest smutno. Czy z bezsilności krzyczenie jest najlepszym wyjściem? Myślę, że trzeba mieć odwagę zobaczyć prawdę smutną - a krzyczenie niewiele zmieni. Te same pomysły - z jakimiś jeszcze transgresywnymi pomysłami jednoczenia rejonu, nie tylko działki sportowej i wprowadzania wspólnego, jednoczącego nazewnictwa regionu: podawałem z kilkanaście lat temu tutaj na forum i na innych zagłębiowskich. Nawet podobnie chyba "dzieliłem" dziedziny, dodając jeszcze np. Zawiercie - ale już nie pamiętam tak na pewno tych szczegółów. W każdym razie - co do zasady ta sama idea. No i co?
Zasadniczo, to nic. Oczywiście, nie jestem w stanie wyobrazić sobie konkretnych reakcji poszczególnych osób i tego, co wszyscy myśleli. Niemniej z oglądu zerowych praktycznie reakcji, to tak można powiedzieć: może i przeczytali tekst, ale raczej pewnie koło oczu puszczone, może z etykietą "brednie", może z etykietą "wynurzenia idioty" a może nawet nie czytany tekst, bo "wiadomo, nie ma co czytać, nierealne pomysły, odloty".
Przecież też już prawie dwadzieścia lat piszę, pisałem, że są trzy drogi: głupie zgórnośląszczenie, mądre zgórnośląszczenie i mądra obrona tożsamości. Co najwyżej jakieś pochwalenie przywiązania, ale fakty są takie, że Zagłębie jako region jest skasowane a ludzie nie będą nawet o samą zmianę nazwy województwa się rozbijać, co najwyżej powiedzą "fajnie", jak inni to wywalczą. Tak więc siłą faktu - przenosi się to i na sprawy sportowe, Klub, choć w tym aspekcie ta jakaś specyfika własna, odrębność - najdłużej wytrwa, to jednak raczej cały czas potwierdza się, co ktoś mi te kilkanaście lat temu - a nawet więcej - powiedział, żyjąc na co dzień w regionie, że Zagłębie jest już "połknięte". Z oddali można coś widzieć tak czy inaczej, coś łatwiej dostrzec nawet - ale to ludzie na miejscu w regionie decydują, jaki jest faktyczny kierunek, w jakim kierunku płynie historia. Fakty z Zagłębiem są takie, jakie są - i żyjąc "na obczyźnie" też trzeba trochę realistycznego podejścia, bo nic nie da zaognienie samego siebie. Pozdrawiam!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-02, 10:36 am

To moje uzywanie CAPS LOCKA ma swoj wymiar , bo jak to sie mowi "tylko WIESNIOKI uzywaja CAPS LOCKI" , a ze "prezes" jaroszewski wszystkich w kolo ma za tych co im sloma z butow wystaje wiec stad i ja w ten sposob jakos tam protestuje . I nie zebym krzyczal :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez xenon 2019-05-02, 4:24 pm

Wreszcie zaczynają tworzyć drużynę od obrony i naszego podwórka.Przyszedł rozum czy to próba uspokojenia nastrojów jakie będą panowały za 3 tygodnie
xenon
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Adam1906 2019-05-02, 4:33 pm

Obrazek

Po 10 latach czekania na awans do Ekstraklasy powoli zbliża się nieuchronny koniec naszej przygody w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Co prawda przed nami jeszcze 4. kolejki ligowe, ale chyba tylko niepoprawni optymiści liczą na to, że nasi piłkarze wygrają wszystkie spotkania a reszta jełopów z dołu tabeli potraci w nich punkty. Nie pozostaje nam nic innego, jak obejrzeć ostatnie mecze w Ekstraklasie i czekać na start rozgrywek I ligi. A że nie wiadomo ile potrwa nasza banicja, wypada przyjść na najbliższe mecze, gdyż, parafrazując słowa słynnego Papieża-Polaka: "Kochajmy tą naszą Ekstraklasę, ona tak szybko z Sosnowca odchodzi"...

Rozpiska całej 34. kolejki Ekstraklasy:

Obrazek

Tabela Ekstraklasy po 33. kolejkach:

Obrazek

Rozpiska następnej 35. kolejki Ekstraklasy:

Obrazek

Tabela rundy wiosennej 2019:

Obrazek

-> Rozkład jazdy darmowych autobusów dla kibiców TUTAJ

-> Informator na mecz Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław "Co, gdzie, kiedy?" TUTAJ

-> Sprzedaż wejściówek na mecz Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6807
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-02, 8:19 pm

Adam1906 napisał(a):Rozkład jazdy darmowych autobusów dla kibiców

Wszystkich desperatów, którym jeszcze chce się bulić na dziadów i ich oglądać na żywo Jose Arkadio i Prezes Wszechczasów powinni osobiście zawozić i odwozić i jeszcze każdemu polać po kielichu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-03, 6:01 am

Niech pokaza ze maja honor i charakter . Slask , Arka , Korona - to mozna wygrac . By potem nie bylo gadania . Teraz juz bez presji i zycze by pokazala sie w meczu w Plocku .
Jedyny sposob by Nas przeprosic .
Pisze tak bo faktycznie , jak pozegnac sie to honorowo . Zlosc we mnie dalej siedzi , ale serce czerwono-zielono- biale bije caly czas .
Zdania na temat 3 "kroli" nie zmieniam :czerwona:
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-03, 7:28 am

Oczywiście klub nie przygotował jakichkolwiek pakietów cenowych na mecz.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez RUDI 2019-05-03, 11:09 am

Sanogo kontuzja "taktyczna"(odpuszczenie żenujących występów na pożegnanie ekstraklasy) czy rzeczywista ? oczywiście żadnej informacji ze strony klubu ,bo po co ? (ja przynajmniej takiej nie zauważyłem)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez wojtaszko 2019-05-04, 11:49 am

Mimo tego co jest
Ooo zawsze wierni, czy jest dobrze czy jest źle
Ooo wszyscy razem, hej Zagłębie Sosnowiec!
wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez fan78 2019-05-04, 4:48 pm

Moze z frekwencja nie bedzie jednak tak zle. Dzis jak kupowalem bilet w 3 Kolorach byly jeszcze 3 inne osoby a liczylem ze bede sam. Musza wygrac zeby oslodzic nam ten spadek.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników