ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Blajpios 2019-04-26, 1:10 am

Hm, wiem, że na gorąco po meczu, to trudno w każdym wpisie oczekiwać zrównoważonych opinii, ale czasami zakręcenie niektórych wypowiedzi zadziwia, bo jeżeli ma być rzekomo drużyna, która wszystkich w tej dolnej ósemce rozłoży, to trudno uwierzyć, że składa się ona ze szmat. Podobnie w kółko oddawanie się poniżaniu kolejnych zawodników, międlenie w kółko klopsów bez zauważania dobrych zagrań - jednak trochą wygląda po prostu na odreagowywanie.
Cóż. Dla mnie (widziałem tylko końcówkę I połowy) i drugą — to był bardzo dziwny mecz. Nie zdziwiłbym się, gdyby był układ. Bowiem tylko - prawdopodobnie - początkowy zryw Wisły, by strzelić pierwszą bramkę. Z dziesięć minut naporu, by odmienić sytuację... Poza tym spokojny mecz, bez zadziorności... Jak to inaczej tłumaczyć? Zapamiętałem np. moment, w którym bodaj Ż. Udovicić strzela, ale raczej słaby to strzał - bramkarz broni - i szeroki uśmiech na twarzy, który bardziej wygląda na przyjacielski, porozumiewawczy aniżeli np. na jakąś lekką szyderę, okazanie wyższości. W tym wszystkim - towarzyszy zawodnikom też szeroki uśmiech arbitra... Gdyby to jeszcze był jeden jedyny taki fragment... Było ich więcej.
Ułożony mecz? Oczywiście, to tylko wrażenia, żadnych dowodów, mam też świadomość, że zupełnie sensownych innych tłumaczeń sytuacji jest co najmniej kilka.
Niemniej, jeżeli już - to też mam nadzieję, że to nie zarządzenie bookmacherów, nie zarządzenie Ligi, nie jest tak, że realizowany jest np. plan, podniesienia atrakcyjności ligi, by ludzie chcieli oglądać transmisję: czyli Zagłębie wciąż musi być w grze, by ten interes się kręcił w tym roku - i nie ma potrzeby, by grało w przyszłym. I tak "cieszcie się ludzie", że przewidujemy wasz powrót za jakie dwa lata, gdy już będziecie mieć nowy stadion...
Zdecydowanie wolałbym, by wobec wsparć Ślązaków i wyraźnie wyników układających się tak, że zagrożeni spadkiem wydobywają się ze strefy: np była to umowa między Małopolanami. Lub umowa "nie zbijcie nam młodych chłopaków a my nie musimy wygrać" (Małopolanie przecież). Oczywiście, najbardziej cieszy wersja "bezukładowa", np. decyzje V. Ivanauskasa, że "oszczędzamy się na Górnik", tu z Wisłą, byle wygrać (to dawało też oddech Wiśle, na następny mecz oni zaś już powinni mieć lepszą sytuację kadrową).
Gdyby chodziło o ten mecz na poważnie, robiąc analizę w założeniu, że to nie jakaś tam "u Gierka - gierka": to parę uwag ogólnych można mieć. W gruncie rzeczy, cieszyłbym się, gdyby nie było dobijania i maltretowania przeciętnych przecież piłkarzy Zagłębia - jakimiś inwektywami, poniżaniami: choćby dlatego, że słabego nie zmobilizuje, by wydobył więcej - bo skąd ma brać? Może za. go tylko dobić.
Co do samego zespołu. Trochę nowych smętnych obserwacji jest. Pierwsza - że chyba jednak gdzieś zagubili zespolenie prawdziwe, wspólną walkę o uratowanie przede wszystkim. Wydaje mi się - że w gruncie rzeczy grają raczej pod siebie. Strzelali zamiast podać do lepiej ustawionego i Sz. Pawłowski i Ż. Udovicić i T. Nawotka, by tak pierwszych z brzegu wymienić; tak robili, nawet gdy tym lepiej ustawionym był V. Sanogo, przecież chyba jedyny klasowy napastnik w kadrze Zagłębia. Również i V. Sanogo tu nie był całkiem bez winy, też np. nie podał do Sz. Pawłoskiego - ale kto wie czy to nie był rewanż? W każdym razie, jakkolwiek czasem mam wrażenia podobne, jak niektórzy, to jednak wydaje mi się, że czasem się nie dostrzega tego, ale V. Sanogo jednak walczy dla drużyny. Gdyby nie - to przecież nie widziałoby się go tak często choćby we własnym polu karnym. On jednak - miał asystę, potrafił podać - natomiast jemu, to np. Sz. Pawłowski podaje tylko wtedy, gdy jest w trudnej sytuacji, daje się trudną piłkę - jak było choćby wtedy właśnie, gdy V. Sanogo zaliczył asystę. To naprawdę zaś jest osłabiające mocno drużynę, nie złożoną przecież z wielkich gwiazd — gdy wiadomo, że Sz. Pawłowski poda tylko w trudnej sytuacji na trudną piłkę dla V. Sanogo. Tak na serio bowiem - to tylko Ż. Udovicić'owi podający Sz. Pawłowski, przecież bardzo osłabia Zagłębie, pomagając przeciwnikom bronić przeciw Sz. Pawłowskiemu, gdy oni wiedzą, że na pewno trzeba zamknąć drogę na linii tych dwóch piłkarzy...
Cóż, jeżeli brak polotu nie był skutkiem tego, że już wiedzą, że nie zagrają za rok w najwyższej klasie - tylko że było to oszczędzanie "na Górnika": to mam nadzieję, że i powyżej wymienionych mankamentów od razu w następnym meczu się wyzbędą a w Zabrzu dokładnie od 00:00:00 meczu Zagłębiacy będą skutecznie skoncentrowani. Czego i życzę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Adam1906 2019-04-26, 4:33 am

Skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1 -> TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez SCORPARO 2019-04-26, 6:45 am

Blajpios napisał(a):... Hm, wiem, że na gorąco po meczu, to trudno w każdym wpisie oczekiwać zrównoważonych opinii, ale czasami zakręcenie niektórych wypowiedzi zadziwia, bo jeżeli ma być rzekomo drużyna, która wszystkich w tej dolnej ósemce rozłoży, to trudno uwierzyć, że składa się ona ze szmat. Podobnie w kółko oddawanie się poniżaniu kolejnych zawodników, międlenie w kółko klopsów bez zauważania dobrych zagrań - jednak trochą wygląda po prostu na odreagowywanie....


Skoro zostałem wywołany do tablicy....

Kolego Blajpios, ja widziałem cały mecz. I dla mnie takie zachowanie "piłkarzy" jakie miało miejsce w tym spotkaniu, to nic innego, jak dobitne pokazanie w którym miejscu swojego ciała mają kopacze całe Zagłębie (od samej nazwy klubu począwszy, poprzez klub, kibiców, "kolegów z pracy", na swoim zaangażowaniu w wykonywane obowiązków służbowych kończąc).
Dla przykładu - megasuperświetna interwencja "piłkarza" Polczaka przy bramce na 1:0 dla Wisły - jak uważasz - zawodnik któremu by zależało - nie wyskoczył by do górnej piłki widząc obok siebie przeciwnika i zagrożenie dla bramki której ma obowiązek bronić ??

Przykładów podobnych (nie tylko z tego spotkania) można by przytoczyć tutaj kilkadziesiąt !!

Sytuacja kiedy drużyna się spina, i w 10 minut deklasuje rywala, rozgrywając akcje składnie, z sensem, siejąc zagrożenie pod bramką przeciwnika, w końcu strzela 2 bramki w bardzo krótkim odstępie czasu, i wygląda przy tym jak by ktoś w przerwie zamienił "wkłady w strojach Zagłębia" (a jednak wciąż to ci sami ludzie), to ewidentny znak że umiejętności są, brak za to zaangażowania i chęci.

Wszechobecny "tumiwisizm" panujący w Zagłębiu, zarówno wśród zawodników jak i wśród takzwanej kadry zarządzającej klubem, bije po oczach aż tak mocno, że nie przychodzi mi do głowyinne określenie na takie zachowania jak to które przytoczyłem wyżej (kawałek materiału leniwie ciągnący się za kijem/ręką która go prowadzi...).

Oczywiście, nie wszyscy zawodnicy Zagłębia zasłużyli na lincz po dzisiejszym meczu (choćby za całokształt pracy w dotychczasowej karierze w Zagłębiu), ale w spotkaniu z Wisłą dostosowali swój poziom do reszty... nie w tą stronę należy równać do poziomu.

Sprawa utrzymania się Zagłębia na całe szczęście otwartą pozostaje, ale przy taki biernym zachowaniu 90% takzwanej drużyny, marne szanse na zadawaljący efekt końcowy.
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez August 2019-04-26, 7:20 am

Blajpios napisał(a):Nie zdziwiłbym się, gdyby był układ.

Rozważania Kolegi nie są pozbawione sensu choć najmniej prawdopodobny wydaje się ten o oszczędzaniu. W takim bowiem przypadku grajki powinny załatwić mecz w max. pierwsze 30 minut tymczasem aż nadto tego „oszczędzania „ było w całej I połowie. Trudno też wysnuwać bez dowodów wnioski co do innych „układów” jak choćby ten o oszczędzaniu wiślackich małolatów czy ten najbardziej parszywy dot. bukmacherki (choć kto postawił na zwycięstwo Zagłębia przy 1-0 pewnie dość skorzystał). Niezależnie od przyczyn i wygranej, o której stylu nikt nie będzie pamiętał, grajki solidnie nabiły kibiców w butelkę. Zarówno tych na trybunach jak i tych przed tv i innymi środkami przekazu. Na murawie było chyba ze sześciu krakowskich małolatów w tym na stoperze jedno dziecko. Sorry, ale przy całym szacunku dla tych młodziaków nawet przy słabej dyspozycji nasi kopacze powinni załatwić mecz szybko.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez xenon 2019-04-26, 7:43 am

Wisła ma utrzymanie z tabeli pewne, gorzej z sytuacją finansową. To, że wystawili małolatów przeciwko Zagłębiu to nawet sensowne zagranie gdyz przy takiej obronie jaka ma nasz klub zawsze ktoś może się wypromować, a klub na tym zarobić. W młodych jest chęć gry i walki, a w naszym zaciągu to raczej myslą, żeby nie potknąć się na boisku i podpisać umowe na następne trzy latka.Mecz w zabrzu nam całkowicie wyjasni jaki poziom obecnie prezentujemy i czy jest progres od ostatniego meczu z nimi.Trzeba dodać, że nagle wszyscy zagrożeni zaczęli mieć zyciową formę i wygrywają swoje mecze.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Tomcjo 2019-04-26, 7:49 am

Rozważania kolegi Blajpiosa ze mecz był ustawiony uważam za kompletnie oderwane od rzeczywistości .
Reakcja Polczaka ? Grałem tylko podwórkowo i nawet w takiej kopaninie choć pełnej zaangażowania zdążają się takie dziwne reakcje . Szkoda tylko ze u zawodowca Polczaka to bardziej reguła niż wyjątek . Nie warto tez pytać go dlaczego bo on tez tego nie wie dlaczego nie wyskoczył .
Normalnie należy chwalić za wygranie meczu gdy drużynie nic nie wychodziło . Nie tym razem . Ci co widzieli całość chętnie by to odwidzieli lub wybrali kanałowe leczenie zęba . I to nie sama gra a brak zaangażowania bolał najbardziej . Jak to się nie zmieni to Górnik nas ośmieszy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez xenon 2019-04-26, 9:05 am

Jak ma być zaangażowanie jak w podświadomości jest zakodowane, że brak utrzymania to brak nowej umowy z klubem, a nowy klub ich nawet w rezerwach nie będzie widział.Dla wielu z nich jedyną ofertą będzie sztaplarka w Makro.Tak czy inaczej winę za spadek ponosi prezes i jego świta bo to oni kontraktowali zawodników i trenera cudaka
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez STACH PL 2019-04-26, 9:13 am

Zagrali z Wisłą na poziomie sparingu,ja się zaczynam zastanawiać czy nie jest nam potrzebny psycholog sportowy lub grupa szybkiego reagowania na treningu.Teraz czeka nas mecz "na noże" z najlepiej punktującą drużyną w grupie spadkowej.Ten mecz dużo wyjaśni o zaangażowaniu i umiejętnościach naszego zespołu.
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez pete_zs 2019-04-26, 12:05 pm

Pany, gramy co 3 dni, grunt, że są 3 pkt-y i nie było kartek przed arcyważnym meczem w Zabrzu. Ja widziałem tylko 2 połowę, więc jestem człowiekiem szczęśliwym. A do tych co widzieli, cały mecz, patrz zdanie nr 1.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Luis 2019-04-26, 12:17 pm

pete_zs napisał(a):Pany, gramy co 3 dni, grunt, że są 3 pkt-y i nie było kartek przed arcyważnym meczem w Zabrzu. Ja widziałem tylko 2 połowę, więc jestem człowiekiem szczęśliwym. A do tych co widzieli, cały mecz, patrz zdanie nr 1.


A pod jakik wzgledem mecz w zabrzu jest arcywazny ? Dostaniemy łomot i tyle. To co widzialem wczoraj z Wisla i ostatnio z Plockiem odebralo mi nadzieje na utrzymanie. Jestesmy najslabsza druzyna w ostatnich latach i wszelkie dywagacje co bedzie jesli.... sa bez sensu. Spadek mamy pewny. Lepiek podyskutujny kto z nami leci ?
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez kanciak 2019-04-26, 12:30 pm

Dobrze wszyscy wiece, że nie tylko mięśnie i umiejętności grają. Gra tez głowa i bardzo często odgrywa ważniejszą rolę od dwóch pierwszych składników.
Wczorajszy mecz miał dwa oblicza...
1 .Strata bramki i gra naszych tragiczna, ale tutaj właśnie bym upatrywał wpływu głowy. Przecież zawodnicy są również tym stanem umęczeni. (nie bronię żeby było jasne, szukam przyczyn). Od jak dawna grają z brzytwą przy szyi.
2. Strzelamy bramkę na 1:1 i głowa się odblokowuje. Zaczynają wierzyć i zaczynają lepiej grać. Oczywiście to też nie jest żadna tam wirtuozeria, ale chodzi o tempo, zaangażowanie itd.

W szerszym aspekcie też patrząc, brakuje naszym złapania wg mnie w tabeli naprawdę bliskiego kontaktu, typu zrównanie się z punktami ewentualnie -1 pkt do najbliższego sąsiada w tabeli.
Próbują gonić, gonią ale peleton ciągle jednak przed nosem, a autobus z napisem "koniec wyścigu" z tyłu dalej trąbi. Wczorajsza wygrana Arki myślę naszym chłopakom mentalnie też nie pomogła.
Tylko tyle i aż tyle
Podsumowując zmęczona psychicznie głowa
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Blajpios 2019-04-26, 1:14 pm

W co najmniej kilku wypowiedziach znajduję impulsy, do których się odnoszę, więc nie zaczynam od cytatu. Co do "kwestii głowy" poruszonej przez Kolegę kanciak - zacznę od niej, bo to tak trochę na marginesie a trochę bardzo ogólna: ubawiłem się ostatnio, czytając wypowiedź Pepe Guardioli, bo fajnie ujął, choć już nie pamiętam dosłownie: "w grze jest bardzo ważne używanie głowy, bo co do tego, co niektórzy mówią, iż to tylko gra, która polega na kopaniu piłki nogami, to sądzę, że myślą oni też, że szachy, to taka gra, w którą się gra rękami". Dobre, więc się tym dzielę, nawet jeżeli nie za bardzo jest w kontekście.
Tak, arcyważny obecnie jest mecz w Zabrzu - bo w tej chwili każdy mecz jest arcyważny, tak po kolei, zakładając, że toczy się gra na boisku, w którym faktycznie drużyna może coś wygrać, czyli np. toczy się faktyczna gra o utrzymanie w lidze. Przy takim założeniu, po prostu każdy najbliższy jest arcyważny.
Dodatkowo, jak to zauważył bodaj Kolega STACH.PL, dużo on wyjaśnić może w kontekście sytuacji Zagłębia - i aktualnej gry.
Nie chcę tu ekscytować poszczególnych bardziej gorących w ocenach Kolegów, czy choćby - personalnie się tu już do siebie odnosiliśmy - Kolegi SCORPARO, bo naprawdę chyba jednym z głównych czynników jest różnica temperamentów naszych, także stopnia "tkwienia sercem i butami" w codzienności Klubu; tak więc nie chcę dolewać oliwy do ognia tym bardziej. Niemniej - tak przy okazji - przy golu na 1-0 dla Wisły, to owszem i P. Polczak zagrał niemiłosiernie - ale i M. Cichocki tak samo. Skoro jednak widzimy - a widziałem to już nawet w końcówce I połowy i świetnie to ujęli akurat na weszlo'pl, że brakowało tylko leżaków i lemoniady ze słomką - jak w zasadzie Zagłębie grało jakby znajdując się na pikniku i zrobili w pikniku 10 minut przerwy: to jednak słuszne jest szukanie przyczyn. Fakt, uważam, że nazbyt pospieszna jest ta pewność, że to "pokazanie, gdzie mają markę Zagłębia" i dalsze inwektywy: gdy jednak nie tylko to, że przez 10 minut "zagrali jak z innej planety", ale także w meczach z kolei innych, także grali szarpiąc na murawie do upadłego. Uważam, że jest parę innych hipotez, co najmniej tak samo uprawnionych, spośród których kilka wymieniłem w poprzednim wpisie.
Bo akurat inaczej niż ktoś inny uważam - i to "mocno inaczej". To nie to, że nie sądzę, iżbym prowadził rozważania oderwane od rzeczywistości. Oderwane od rzeczywistości są raczej rozważania tych, co nie poświęcają uwagi temu istotnemu elementowi rzeczywistości, jakim jest gra Zagłębia wzięta "z dwóch różnych planet", w wypadku meczu z Wisłą, to nawet podczas tego samego meczu.
Jakimiś uzasadnionymi hipotezami są tego typu, co na gorąco niektórzy formułowali, jakie to poniżające trzymanie "w czterech literach" Zagłębia — innymi są te, których przedstawiłem. Inne hipotezy jeszcze, których z kilka pewnie jest nie wymienionych - niekoniecznie musi się przedstawiać, bo jakkolwiek patrząc, nie jesteśmmy z naszymi danymi na Forum, rozstrzygnąć, która jest prawdziwa. Ot, co.
W każdym razie, jak pisałem, jeżeli założyć, że jest jeszcze realna walka o coś w wykonaniu zawodników Zagłębia, to największym zagrożeniem uważam, że jest sytuacja, w której zaczyna się gra tylko pod siebie poszczególnych zawodników najważniejszych dla Zagłębia - względnie "na siebie i jednego bliskiego kolegę".
Zadanie zaś najważniejsze, jeżeli jest ta realna walka: to byłoby mobilizować zespół Zagłębia jak najbardziej, nie demobilizować, póki te szanse w grze jakieś są.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Adamek182 2019-04-26, 4:04 pm

Panowie, 3pkty sa? Wiec jest ok. Jezeli oszczedzali sie na gornik to ok. Choc pierwsza polowa powodowala u mnie uczucia ktorych nawet nie jestem w stanie ani opisac ani nawet przypomniec. Widzialem Polczaka i to ze nawet nie oderwal nogi od ziemi sprobuje wytlumaczyc tym ze nasi moga bac sie pierdnac w polu karnym zeby sedzia po var nie siegal. Tak czy inaczej, zachowanie - porazka. Jak widzialem kontry wisly ktore wychodzily w ilosci 4 wislakow na 3 zaglebiakow, gdzie pomoc w ilosci 4 grajkow dreptala tylko obserwujac co sie stanie,-boze, noz w kieszeni sie otwieral. Ale druga polowa i gra na 100%. Pieknie. Gdyby.... Wisla w pierwszej polowie wykozystala swoje setki a my swoje to bylo by z 3-4,a w przekroju calego meczu z 10-4. Gracz meczu? Dla mnie Vams. Jako jeden z nielicznych w pierwszej polowie pokazywal checi i ambicje. W drugiej polowie nie zwolnil. Pieknie.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Blajpios 2019-04-26, 6:35 pm

Adamek182 napisał(a):Panowie, 3pkty sa? Wiec jest ok. Jezeli oszczedzali sie na gornik to ok. Choc pierwsza polowa powodowala u mnie uczucia ktorych nawet nie jestem w stanie ani opisac ani nawet przypomniec. Widzialem Polczaka i to ze nawet nie oderwal nogi od ziemi sprobuje wytlumaczyc tym ze nasi moga bac sie pierdnac w polu karnym zeby sedzia po var nie siegal. Tak czy inaczej, zachowanie - porazka. Jak widzialem kontry wisly ktore wychodzily w ilosci 4 wislakow na 3 zaglebiakow, gdzie pomoc w ilosci 4 grajkow dreptala tylko obserwujac co sie stanie,-boze, noz w kieszeni sie otwieral. Ale druga polowa i gra na 100%. Pieknie. Gdyby.... Wisla w pierwszej polowie wykozystala swoje setki a my swoje to bylo by z 3-4,a w przekroju calego meczu z 10-4. Gracz meczu? Dla mnie Vams. Jako jeden z nielicznych w pierwszej polowie pokazywal checi i ambicje. W drugiej polowie nie zwolnil. Pieknie.
Cieszę się, że ktoś zauważa to samo, bo już obawiałem się, że tak, jak "jako forumowa moda obowiązująca" funkcjonuje przesadne uwielbienie dla Ż. Udovicić'a - tak i należy "ciąć Sanogę", ot, co. Wydaje mi się, że w weszlo'pl uznali go graczem meczu a w jedenastce kolejki umieścili na liście rezerwowej (albo w dwóch różnych portalach to było, w każdym razie dziwiłem się i cieszyłem, bo przecież mecz z Wisłą nie należał do łatwo się eksponujących, jednak potrafili to zauważyć). W ogóle - to nie tylko w tym meczu wygląda lepiej, niż ma "opinię", bo na ogół nie zauważa się, gdy np. potrafi na własnym polu karnym ratować skórę obrońcom, gdy się ustawia prawidłowo na pozycji, tylko podający go omijają, gdy świetnie zacentruje, tylko ktoś nie skorzysta, czy w końcu, gdy potrafi ustawić się, zablokować, przepchać. Cóż, moim zdaniem, to jedyny napastnik w Zagłębiu solidnej klasy ligowej. Może nie sam "czub" - a może byłby czub, gdyby z innymi grał? Faktycznie zaś - i pewnie dlatego czasem mu się tu zbiera, zasłużenie - potrafi robić miny obrażonego, w końcu za którymś razem odwala chałturę, swoją postawą daje do myślenia, w niektórych momentach, czy mu zależy - i tym sobie psuje. Naprawdę nie wiem, czy np. proponowałbym mu grę na następny sezon, gdyby Zagłębie się ostało w Ekstraklasie. Niemniej - co trzeba zauważyć, to trzeba.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - WISŁA Kraków 25.04.2019 20.3-

Postprzez Adam1906 2019-04-28, 1:33 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników