GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jackie57 2019-02-23, 7:46 pm

Zagłębie potrafiło utrzymać wynik remisowy w sumie przez około 20 minut. Nie jest dobrze.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm


Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2019-02-23, 7:47 pm

Ja sądziłem ze VAR obejmuje to co się dzieje w polu karnym . Myliłem się
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2019-02-23, 7:48 pm

Przepisy dot. VAR z regulaminu obecnych rozgrywek:
4. Sędzia asystent wideo (VAR)
Zastosowanie systemu VAR dozwolone jest wyłącznie, gdy organizator meczu/rozgrywek spełnił cały
protokół VAR oraz wymogi implementacji (zgodnie z treścią Podręcznika dotyczącego wdrożenia
systemu VAR dla organizatorów rozgrywek) i otrzymał pisemną zgodę IFAB oraz FIFA.
Sędzia asystent wideo może wspierać sędziego wyłącznie w przypadku popełnienia „oczywistego
błędu” lub jeśli „pominięto” poważne zdarzenie w odniesieniu do:
• bramka/nie ma bramki,
• decyzje dotyczące rzutów karnych/braku rzutów karnych,
• bezpośrednie czerwone kartki (nie dotyczy drugiego napomnienia),
• błędna identyfikacja zawodnika w odniesieniu do napomnień lub wykluczeni wobec drużyny,
której zawodnik przewinił.
Ingerencja sędziego asystenta wideo (VAR) będzie dotyczyć wykorzystywania powtórki (powtórek)
zdarzenia. Sędzia podejmuje ostateczną decyzję, która może być oparta wyłącznie na informacji
otrzymanej od sędziego VAR i/lub na podstawie obejrzenia powtórek przez sędziego (wideoweryfikacja
na boisku).
Z wyłączeniem „pominiętych poważnych zdarzeń” sędzia (i gdzie ma to zastosowanie, pozostali
sędziowie „boiskowi”) muszą zawsze podjąć decyzję (włączając w to decyzję o nie przerywaniu gry za
potencjalne przewinienie); decyzja taka pozostaje niezmieniona, chyba, że zostanie zinterpretowana
jako „oczywisty błąd”.
Wideoweryfikacja po wznowieniu gry
Jeżeli gra została przerwana i wznowiona, sędzia może zdecydować się na wideoweryfikację i podjąć
odpowiednie sankcje dyscyplinarne w przypadku błędnej identyfikacji lub w przypadku potencjalnego
wykluczenia związanego z gwałtownym, agresywnym zachowaniem, pluciem, gryzieniem lub wybitnie
obraźliwym, obelżywym, ordynarnym gestem (gestami).

https://www.pzpn.pl/public/system/files ... 0v.2.3.pdf

EDIT. W powyższym regulaminie znalazłem jeszcze:
asady
Zastosowanie systemu VAR w rozgrywkach piłki nożnej oparte jest na wielu zasadach, które należy
stosować w każdych zawodach rozgrywanych z użyciem systemu VAR.
1. Sędzia asystent wideo (VAR) jest członkiem zespołu sędziowskiego posiadającym niezależny
dostęp do obrazu transmitowanych zawodów i może wspierać sędziego tylko w przypadku
wystąpienia „oczywistego błędu” lub „pominiętego poważnego zdarzenia” w odniesieniu do:
a. bramka/nie ma bramki,
b. decyzje dotyczące rzutów karnych/braku rzutów karnych,
c. bezpośrednie czerwone kartki (nie dotyczy drugiego napomnienia),
d. błędna identyfikacja zawodnika (w przypadku, gdy sędzia napomina lub wyklucza
błędnego złego zawodnika drużyny, której zawodnik przewinił).
2. Sędzia musi zawsze podjąć decyzję, tj. sędzia nie może „nie podjąć” decyzji i przekazać jej
podjęcie sędziemu VAR. Jeżeli sędzia podejmie decyzję o nieprzerywaniu gry z powodu
domniemanego przewinienia, decyzja (o kontynuowaniu gry) może być poddana
wideoweryfikacji.
3. Pierwotna decyzja podjęta przez sędziego nie zostanie zmieniona, jeśli wideoweryfikacja
wyraźnie nie pokaże, że jego decyzja była „oczywistym błędem”.
4. Tylko sędzia może zarządzić przeprowadzenie wideoweryfikacji, sędzia VAR (i inni członkowie
zespołu sędziowskiego) może jedynie zasugerować sędziemu przeprowadzenie
wideoweryfikacji.
5. Ostateczna decyzja zawsze należy do sędziego, może ona być oparta na informacji przekazanej
przez sędziego VAR lub może być podjęta po przeprowadzeniu wideoweryfikacji na boisku
(OFR).
6. W przypadku procesu wideoweryfikacji nie ma ograniczenia czasowego, ponieważ dokładność
jest ważniejsza niż szybkość.

7. Zawodnikom i osobom funkcyjnym nie wolno otaczać sędziego lub próbować wywrzeć na niego
wpływ, aby podjął decyzję czy zdarzenie podlega wideoweryfikacji, wszczął proces
wideoweryfikacji, czy na jego ostateczną decyzję.
8. Sędzia musi pozostawać widoczny podczas przeprowadzania procesu wideoweryfikacji
zapewniając tym samym jawność.
9. Jeżeli gra nie zostanie przerwana po sytuacji, która podlega wideoweryfikacji, żadne sankcje
dyscyplinarne powzięte/wymagane po tym zdarzeniu nie zostaną anulowane, nawet, jeśli
pierwotna decyzja zostanie zmieniona (z wyjątkiem napomnienia/wykluczenia za przerwanie
korzystnej akcji lub pozbawienie realnej szansy na zdobycie bramki).
10.Jeżeli gra została przerwana i wznowiona, sędzia może zdecydować się na wideoweryfikację i
podjąć odpowiednie sankcje dyscyplinarne w przypadku błędnej identyfikacji lub w przypadku
potencjalnego wykluczenia związanego z gwałtownym, agresywnym zachowaniem, pluciem,
73/123
gryzieniem lub wybitnie obraźliwym, obelżywymy, ordynarnym językiem i/lub gestem
(gestami).
11.Maksymalny czas przed zdarzeniem i po nim, który może podlegać wideoweryfikacji określony
jest przez Przepisy Gry i Protokół VAR.
12.Jako że sędzia VAR będzie automatycznie „kontrolował” każdą sytuację/decyzję, nie zachodzi
potrzeba, żeby trenerzy czy zawodnicy prosili o wideoweryfikację.

(...)
Czterema kategoriami decyzji/zdarzeń, które mogą podlegać wideoweryfikacji w przypadku
potencjalnego „oczywistego błędu” lub „pominiętego poważnego zdarzenia” są:
a. Bramka / nie ma bramki
Przewinienie popełnione przez zawodnika drużyny, która zdobyła bramkę. Do
przewinienia doszło w fazie ataku, która zakończyła się bramką.
• przewinienie drużyny atakującej w fazie budowania akcji lub zdobycie
bramki (zagranie piłki ręką, faul, itp.);
• spalony: pozycja i przewinienie;
• piłka poza grą przed zdobyciem bramki;
• bramka / nie ma bramki.
(...)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jacmar 2019-02-23, 8:13 pm

Sędzia var może wspierać a nie inspirowac sędziego głównego
jacmar
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2007-05-14, 12:39 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2019-02-23, 8:16 pm

Patrząc na "sędziwanie" wszystko traci sens!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez django 2019-02-23, 8:17 pm

Miałem zapytać czy wobec przytoczonego przez Augusta regulaminu koledzy od teorii spisku chcieliby coś dodać, ale jak przeczytałem wpis Jacmara to już w sumie nie chcę :lol:
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez xenon 2019-02-23, 8:23 pm

tutaj nie sędziowanie jest winne, ci piłkarze nie potrafią grać przy wyniku 0;0 i do straty bramki nie wiedzą o co im chodzi w meczu. Takie coś jest już normą w kazdym meczu.Jak się utrzymamy z takim podejściem do tematu to postaram się zebrać kasę na meble i remont gabinetu prezesa.
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jacmar 2019-02-23, 8:24 pm

django napisał(a):Miałem zapytać czy wobec przytoczonego przez Augusta regulaminu koledzy od teorii spisku chcieliby coś dodać, ale jak przeczytałem wpis Jacmara to już w sumie nie chcę :lol:

Czy ja mówię coś o spisku ja zadaje tylko pytanie za co odpowiada sędzia główny skoro boi sie podjąć decyzje samodzielnie
jacmar
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2007-05-14, 12:39 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2019-02-23, 8:27 pm

Jest dowód na to, że za naszą przegraną i coraz bardziej pewnym spadkiem stoi niezwykle uradowany w chwili obecnej Zibi:
https://www.youtube.com/watch?v=9Ifz7C_5B18
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez pete_zs 2019-02-23, 8:27 pm

xenon napisał(a):drugi diabeł powinien iśc tropem swojego kolegi cryscośtam

Przesadzasz, ledwo go dotknął, jeśli w w ogóle, a aktorzyna z zabrza padł rażony piorunem.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez pete_zs 2019-02-23, 8:30 pm

Lars napisał(a):Pozytyw - karnet za 50/100zł :-D taki żart by uśmiechąć się.

No i polsat raczej taniej wyjdzie od analu. ;-)
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez django 2019-02-23, 8:30 pm

jacmar napisał(a):
django napisał(a):Miałem zapytać czy wobec przytoczonego przez Augusta regulaminu koledzy od teorii spisku chcieliby coś dodać, ale jak przeczytałem wpis Jacmara to już w sumie nie chcę :lol:

Czy ja mówię coś o spisku ja zadaje tylko pytanie za co odpowiada sędzia główny skoro boi sie podjąć decyzje samodzielnie


Sędzia podjął decyzję. Błędną. Zmienił ją po videoweryfikacji. Na poprawną. Gdzie tu kontrowersje?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jackie57 2019-02-23, 8:31 pm

xenon napisał(a):tutaj nie sędziowanie jest winne, ci piłkarze nie potrafią grać przy wyniku 0;0 i do straty bramki nie wiedzą o co im chodzi w meczu. Takie coś jest już normą w kazdym meczu.Jak się utrzymamy z takim podejściem do tematu to postaram się zebrać kasę na meble i remont gabinetu prezesa.

Przy remisach bramkowych też nie (np. wynik 1:1 utrzymali dziś raptem przez 9 minut).
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez wilczy_jezdziec 2019-02-23, 8:35 pm

Meczu nie widziałem ale czy to prawda że okradli nas z karnego i ewidentnej ręki w polu karnym Frankowski nie odgwizdał?
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: GÓRNIK ZABRZE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jackie57 2019-02-23, 8:37 pm

wilczy_jezdziec napisał(a):Meczu nie widziałem ale czy to prawda że okradli nas z karnego i ewidentnej ręki w polu karnym Frankowski nie odgwizdał?

Ktoś opowiada bzdury.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników