Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez novack 2019-02-10, 7:14 pm

A Możdżeń w razie spadku ma prawo odejść jeśli zechce.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez RUDI 2019-02-10, 7:18 pm

novack napisał(a):A Możdżeń w razie spadku ma prawo odejść jeśli zechce.

No to jak dobrze liczę (tak na szybko ;-) ) to grało ich 12 .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez August 2019-02-10, 7:35 pm

Niezależnie od długości kontraktów (PZPN zdaje się przewiduje dla stron tryb szczególny w razie spadku) większość grajków i tak nie będzie chciała zostać a i klubu nie będzie stać na ekstraklasowe kontrakty. Zostaną może Ryndak z Cichockim. O ile ten pierwszy po raz kolejny nie ucieknie.
Ostatnio edytowano 2019-02-10, 7:44 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez RUDI 2019-02-10, 7:40 pm

August napisał(a):Zistaną może Ryndak z Cichockim. O ile ten pierwszy po raz kolejny nie ucieknie.

I o ile ten drugi będzie chciał zostać w Zagłębiu ,bo chyba też ma kontrakt do końca sezonu .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez August 2019-02-10, 7:46 pm

RUDI napisał(a):I o ile ten drugi będzie chciał zostać w Zagłębiu

Z Panem Bogiem. Jeśli go ktoś będzie chciał to albo Dudek albo Banasik. Innych opcji na szczeblu centralnym jakość na tę chwilę nie widzę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez Tomcjo 2019-02-10, 9:51 pm

I Niech zabiorą ze sobą swojego ulubionego prezesa któremu ponoć pomaga Leśny . Ciekawe czy w transferach tez mu pomagał . Gdyby Arkadio był zawodowcem to już by szukał prezesa bo nowy nie będzie cudotwórca i tez będzie potrzebował czasu na ułożenie klubu i kadry .
Tymczasem w moich typowaniach cofnęliśmy się o punkt bo tak typowałem mecz ze Śląskiem i powinnismy sezon zasadniczy skończyć z 27 pkt . 1 punkt do Miedzi i dwa do Górnika . Jednak jak zabrzanie zremisują z Wisłą a typowałem zwycięstwo to tez odejmie im się dwa punkty z końcowego bilansu i w moich typach będą mieć tez 27 pkt po 30 kolejkach punkt za Miedzią .
Waldek musi jak najszybciej ogarnąć drużynę bo nawet remis z Arka będzie tragedia . Arka przegrała a gra ostro i z nami pójdą na noże . Gabedawa jak nie trzyma ciśnienia to na ławkę i głowę do lodu . Po trzydziestu kolejkach możemy być ostatni byle z maksymalnie trzema punktami straty i z drużyna która właśnie na ostatnie mecze osiągnie maksimum swoich możliwości . We Wrocławiu nie było drużyny . Może to było przyczyna ze zagraliśmy równie tragicznie jak z Lechem . Może brak Mraza i Heinlota tez na to wpłynął ze obrona mało zgrana . Z Arka chyba na bramce dostanie szanse Grosso ten Słowak . Jeśli jest w formie to warto spróbować . W ataku zostawiłbym Olafa bo to jedyna nasza nadzieja . Może z Sanogo za nim jeśli potrafią grać razem i ustawienie będzie 4-4-1-1 . Chyba brakło nam jednego sparingu więcej z naprawdę mocnym rywalem . Za to może w tygodniu jakiś słabeusz dla treningu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez August 2019-02-11, 7:37 am

Tomcjo napisał(a):Niech zabiorą ze sobą swojego ulubionego prezesa któremu ponoć pomaga Leśny

Jak na „złość” jestem na feriach a ponoć L+ Extra na c+ była bardzo ciekawa. Ponoć Leśny się pieklił że w Sosnowcu mu sp....ją jego robotę, starania czyli 2 awanse Zagłębia. A kolejne wydanie na być jeszcze bardziej interesujące.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez Blajpios 2019-02-11, 3:11 pm

August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Niech zabiorą ze sobą swojego ulubionego prezesa któremu ponoć pomaga Leśny

Jak na „złość” jestem na feriach a ponoć L+ Extra na c+ była bardzo ciekawa. Ponoć Leśny się pieklił że w Sosnowcu mu sp....ją jego robotę, starania czyli 2 awanse Zagłębia. A kolejne wydanie na być jeszcze bardziej interesujące.

Nie wiem, czy dobrze rozszyfrowałem i trafiłem - dzisiaj zmusiłem się i obejrzałem powtórkę Liga+ Extra i Dograwyka na CAnal+ Sport 2, o ile dobrze pamiętam, z udziałem m.in. B. Leśnodorskiego. Nie wiem, czy dokładnie to ten program ani też - czy powtórki poniedziałkowe to dokładnie to samo, co w niedzielę itd. W każdym razie, jeżeli to to - nie słyszałem od B. Leśnodorskiego żadnego nawiązania do Zagłębia Sosnowiec wprost. Jeżeli - to faktycznie można odnieść wrażenie "rozmowy korespondencyjnej", bo na początku programu był fragment dość ciekawej rozmowy ogólnej na kanwie spraw Wisły o prowadzeniu klubów, o prowadzeniu klubów miejskich, o czym np. B. Leśnodorski wypowiadał się zdecydowanie z dezaprobatą, jakkolwiek nie wykluczając, nawet samemu podając jakąś nazwę, jeżeli chodzi o przykład pozytywny. Jednak generalnie, mówił wprost, że to nie ta droga, powinny być inwestycje prywatnych właścicieli i dodając na zdrowy rozum rzeczy wiadome, o które tu też czasem się zahacza, gdzie mniej więcej jego słowa brzmiały tak, że to przecież niemożliwe mówić o rozwoju, gdy jest sytuacja, że ktokolwiek, czyli np. prezes, ale ma gwarancje, że gdzieś tak kiedyś cokolwiek się dzieje, jakikolwiek błąd: ale będą podesłane pieniądze z miejskiej kasy, by sprawy załatwić — to nie ma szans na poważny impuls do poważnej pracy, do zdrowej walki o rozwój. To nie są dokładnie cytowane słowa, ale taki mniej więcej był wydźwięk jego wypowiedzi.
Cóż. Smutne, to to było, jeżeli w ogóle o tę dyskusję chodzi i o wypowiedzi - choćby w paru punktach takich, że raczej nie wyobrażano sobie możliwości, że nie będzie gdzieś jakiegoś miejskiego układu, że ktoś podejmie się choćby w jednym klubie, odpowiedzialności za klub z odpowiedzialnością za pieniądze publiczne - i z troską o rozwój klubu. Smutne też jest, w takim razie - że prócz "nie smutnego", dobrego czucia odpowiedzialności za rozwój klubu, z którego to powoduwisły, choć odrzucano własność miejską - nie pojawił się ani u jednego rozmówcy wątek, czy to właściwy kierunek, sport zawodowy, by wydawać publiczne, miejskie pieniądze.
W każdym razie wprost - ani u B. Leśnodorskiego w wypowiedziach w programie, czy u innych osób (oprócz jednej) nie było odniesienia do Zagłębia Sosnowiec. Dyskusja wszakże - w ogólnym rozumieniu i też gdyby ją sobie odnieść do Zagłębia, ciekawa, dająca do myślenia - i to "do myślenia" ktoś mógł faktycznie określić, że ona "odnosi się do negatywów w Zagłębiu, które kontrastują. Faktycznie, gdyby ktoś chciał myśleć o szkoleniu w Zagłębiu (ta świetna Akademia Zagłębia, na tle "dennych i bez mądrości zaczerpniętej z Akademii Legi" śląskich klubów szkolących młodzież, przecież chyba dość "cienko" wypadła w ostatnim Memoriale im. Wł. Mazura. Cóż, ja nie umiem się ekscytować tak, jak tym, którym wystarczy, że ograli młodzi dość zdecydowanie GKS Katowice - tym bardziej nie umiem, dy to Zagłębie poza tym meczem z GKS Katowice, raczej dostawało baty. Tymczasem wygląda na to, że w Zagłębiu Sosnowiec przeciwnie, to im wystarcza i zapewne będę długo jeszcze opowiadać, że ważne jest, iż ten mecz młodzi wygrali a w ogóle, to Akademia jest świetna, pracuje przecież na wzorach wspaniałej Legi...
W tym kontekście więc szkolenia - gdyby posłuchano w Zagłębiu i przemyślano, co mówił R. Wisłocki (nawet nazwisko "wzięte z Wisły"), prezes Wisły, choćby o tym, jak ważne jest, by klubowe ikony, nie jedna, ale wiele wymienił: przekazywały uczniom tajniki piłki i swoich sukcesów... Podobnie inne wątki mogły by być mobilizujące.
Sam B. Leśnodorski? Cóż, wzrosło moje "ostrożne oglądanie na wszystkie strony". Wzrostu zaufania te wypowiedzi nie spowodowały. Każdy oczywiście ma prawo do robienia swojej autopromocji. Ale naprawdę trudno było rozstrzygnąć, czy swoje rozgrywa - poprzez mówienie tego, co inni "podyktowali" (choćby samemu układał to, co odczytał, że inni chcą) - czy też on właśnie mówił dyktando tego, co chciałby podać innym do przyjęcia. Tylko wzrosła moja pewność co do tego, co kiedyś pisałem. Mógłby być faktycznie fantastycznym Prezesem Zagłębia Sosnowiec, czy też właścicielem kontrolnego pakietu akcji - ale jedynie wtedy to może nastąpić, gdy będzie pewność, że przejmuje Zagłębie przejmując się Zagłębiem, jako Zagłębiem, związanym z nim w sposób najgłębiej go poruszający. Jeżeli Zagłębie wejdzie - i to głęboko, w powiązaniu mocnym z innymi elementami - w zestaw jego "sreber rodowych", to można mu zaufać.
Zagłębie Sosnowiec pojawiło się jeszcze w kontrowersjach. I tu cóż? Świetny przykład manipulacji, czyli układania, redakcji programu po prostu. Przykład, w którym może być dobrze widać, że właśnie takie manewry są stosowane - jak mógł faktycznie kiedyś A. Chęciński to dostrzegać. Tyle tylko, że pytanie - i co z tego? We własnym gronie można to zauważyć, przedyskutować - jaki jest jednak sens iść gdzieś na zewnątrz, obojętnie, czy płacząc, że to tak to dzieje, czy pomstując, protestując, idąc na wojnę, wytykając. Jeżeli nie ma się siły przyblokowania możliwości odpowiedzi w rodzaju "nie mamy pańskiej kurtki i co nam pan zrobi" przez tego, który rozdaje karty: to nie ma sensu sprawy ruszać, bo on sobie zaś tak rzecz ustawi, że tylko będzie to dla rozdającego karty pomoc, by ustawić rzecz na potwierdzenie i rozszerzenie, co mówił wcześniej. Do Kontrowersji wybrano 3 sytuacje, w których I - wyraźnie wskazano faktycznie skrzywdzony Śląsk i to S. Stempewski wręcz pokazywał, że mógł w ogóle G. Mygas wylecieć z boiska. Później dwie sytuacje z ręką, które pozwoliły sędziemu ciekawie zaanalizować kwestię zagrania ręką, choć mógł lepiej wyjaśnić dlaczego "nie liczy się, czy chciał faulować, czy przez przypadek, przewrócił się zawodnik", niemniej pokazane było - ale w sposób "miękki", niejasny - że nie popełniono błędu ani nie uznając bramki przeciw Zagłębiu ani nie gwiżdżąc karnego przeciw Zagłębiu, gdy bronił w polu karnym Zagłębia V. Sanogo (a niektórzy jeszcze na niego potrafią wygadywać dziwne rzeczy, że nie walczy, nie zauważają, ile przebojowości w grze we Wrocławiu wykazał, jak przechodził po kilku zawodników Śląska, nie bardzo mając do kogo podać). W każdym razie - ten sposób podania wytłumaczenia, że nie skrzywdzono Śląska tak był rozmyty, że nie rozbił wrażenia, że nie skrzywdzono Śląska i nie przebiło się stąd, że inny werdykt sędziego byłby skrzywdzeniem Zagłębia; natomiast cały czas zostało - że w dodatku, Śląsk został skrzywdzony (faktycznie), gdy nie było kartki żadnej dla G. Mygasa. Tyle - że żadnej sytuacji, w której w grę choćby wchodziło pytanie przy analogicznej sprawie kartek, że skrzywdzono Zagłębie - do kontrowersji nie podano. Tak więc - dla widza programu zostaje: żadnej takiej sytuacji nie było, gdzie by skrzywdzono Zagłębie, raz natomiast skrzywdzony Śląsk, nadto miał postawy do narzekania Śląsk.
No i na koniec zostawiłem jeszcze jedną wzmiankę o Zagłębiu Sosnowiec.
Za tydzień, jeżeli dobrze usłyszałem zapowiedź następnego prograrmu - w programie uczestniczyć będzie Prezes Zagłębia Sosnowiec. Czyli po meczu z Arką.
Jest sytuacja bardzo ciężka, za wiele pozytywów nie pokazało Zagłębie, jakkolwiek za taki pozytyw uznaję walkę w dziesięciu, jaką zaprezentowało Zagłębie we Wrocławiu. Niemal to jedyna podstawa do jakichś nadziei przed meczem z Arką. No i własny stadion - może kibice zapomną, co tu piszą i zerwą się do potężnego dopingu, wsparcia. Są więc jakieś nadzieje mimo wszystko - że dadzą radę na Ludowym Zagłębiacy, wydrą te 3 punkty konieczne z meczu z Arką.
Hm. Jakie są nadzieje, że da radę w tym programie Prezes?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez Tomcjo 2019-02-11, 3:27 pm

https://youtu.be/LaIshH87280
A tu po około godzinie pojawia się temat Sosnowca . Chwalą naszego prezesa niebywale .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez novack 2019-02-11, 3:41 pm

Tomcjo napisał(a):https://youtu.be/LaIshH87280
A tu po około godzinie pojawia się temat Sosnowca . Chwalą naszego prezesa niebywale .

Sepleniący typ zarośnięty jak agrest, ma czelność szydzić z cudzego wyglądu, źe o wolnomyślicielu Kowalczyku już nie wspomnę!
Ostatnio edytowano 2019-02-11, 4:08 pm przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez slawekchicago 2019-02-11, 3:54 pm

Pisalismy tu o filmach motywujacych .a puszczac to co Tomcjo dal tak od momentu jak zaczynaja szydxic z Naszego Zaglebia. Ja bym sie wkurwil gryzl trawe a potem przy kazdym wywiadzie pi utrzymaniu smial sie z tych gnoji . Kowalczyk moze i ikona Legii dla mnue persona non grata . W sumie niezle towarzystwo Kowalczyk brynol i Iwan hazardzista : Gdzie wasze posadki w Polsacie :lol:
Iwan , Kowalczyk :czerwona: :czerwona: :czerwona:

ZAGLEBIE JAZDA Z QRWAMI .TERAZ JUZ NIE TYLKO WALCZYCIE O EXTRAKLASE . TERAZ WALCZYCIE O NASZ HONOR , O SZACUNEK DLA TAKIEGO KLUBU JAK ZAGLEBIE O SZACUNEK DLA MIASTA SOSNOWIEC . KTO Z WAS TEGO NIE ROZUMIE NIECH ODRAZU POWIE PAS .
A NASZEMU GRUZINOWI ZYCZE HAT TRICKA Z ARKA Z ZABRZEM I Z wisla SKISLA WTEDY TEN BRODATY OAJAC NAUCZY SIE TWOJEGO NAZWISKA RECYTUJAC JE W PRZERWACH MIEDZY BLAGANIEM NAS BY RYJA MU NIE OBIC
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez August 2019-02-11, 4:44 pm

slawekchicago napisał(a):NASZEMU GRUZINOWI ZYCZE HAT TRICKA Z ARKA Z ZABRZEM I Z wisla SKISLA WTEDY TEN BRODATY OAJAC NAUCZY SIE TWOJEGO NAZWISKA RECYTUJAC JE W PRZERWACH MIEDZY BLAGANIEM NAS BY RYJA MU NIE OBIC

Na razie to zamiast obrażać kpiących z nas ludzi raczej postawiłbym na to, że za jakieś 4-5 miesięcy nasprowadzanego siana w Sosnowcu już nie będzie a prymitywny Kowalczyk będzie miał - słusznie - pełne prawo do wyżywania się na nas.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez Blajpios 2019-02-11, 6:58 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):NASZEMU GRUZINOWI ZYCZE HAT TRICKA Z ARKA Z ZABRZEM I Z wisla SKISLA WTEDY TEN BRODATY OAJAC NAUCZY SIE TWOJEGO NAZWISKA RECYTUJAC JE W PRZERWACH MIEDZY BLAGANIEM NAS BY RYJA MU NIE OBIC

Na razie to zamiast obrażać kpiących z nas ludzi raczej postawiłbym na to, że za jakieś 4-5 miesięcy nasprowadzanego siana w Sosnowcu już nie będzie a prymitywny Kowalczyk będzie miał - słusznie - pełne prawo do wyżywania się na nas.

Ale spokojnie, kpienia z obrażających Sosnowiec, bo tak też można nazwać sytuację - bynajmniej nigdy nie polecam, tym bardziej w sytuacji, gdy może obrócić się to podwójnie przeciw kpiącym. Faktycznie, wprost w tej sytuacji, to popisujący się przed kamerą internetową faceci, których już poważne programy chyba nie chcą zapraszać - nie posuwają się do obrażania Zagłębia a Koledze slawekchicago już puściły nerwy i niepotrzebnie posunął się do już do inwektywy - ale mimo wszystko mam trochę wrażenie, że odpowiedział jednak na poziomie mniej więcej takim, na jakim była prowokacja, kolejny raz jednak nie tylko kpiąca, ale swobodnie poniżająca i to nawet mieszkańców miasta. Mnie najbardziej żal w tym towarzystwie A. Iwana, bo cieszyłem się, że człowiekowi jakoś się udało wydostać z uzależnień, o których mówił - a tymczasem dopasował się do żenującego poziomu bardzo marnej karykatury dziennikarstwa, którą się samoekscytują ci panowie w określonym wyżej miejscu. Niestety bowiem, przy całej życzliwości, W. Kowalczyk tym, co prezentuje, swym już nie zaskakuje ani trochę. Choć akurat właśnie do wypowiedzi W. Kowalczyka się trzeba odnieść chcąc ukazać poziom "merytoryczny", który scharakteryzował te wypowiedzi tak, że trudno mówić o dziennikarstwie u całości stawki, gdyż nikt przecież nie skontrował. Cała bowiem sekwencja wypowiedzi - poza wykorzystaniem skojarzeń i stwierdzeń ku poniżeniu i kpinie - to w warstwie merytorycznej oparło się na stwierdzeniu, że głupio robią w tym Zagłębiu, bo naskupowali tych zawodników a jak spadną, to będzie z nimi problem, bo będą uciekać albo będzie trzeba im płacić. Jeżeli więc nie wiedzą o rzeczy, która była podawana przy informacjach o każdym z transferów: że to półroczne albo jakoś tam nie obciążające, nie obowiązujące po spadku — to to już pokazuje, że nie za bardzo można ich określać mianem dziennikarzy, zwłaszcza że to właśnie był główny temat wątku Zagłębia w tym prawie dwugodzinnym międleniu nie napiszę czego. Jeżeli zaś wiedzą o tym, jak konstruowane były te kontrakty - to tym bardziej sytuacja jest uwłaczająca dziennikarstwu.
Tak więc - oczywiście, nie warto obrażać nigdy, ale to się odnosi chyba do wielu wypowiedzi na różnych forach i różnych autorów, także tu na Forum, nieprawdaż? Oczywiście tym bardziej - gdy to może "za chwilę" rykoszetem przywalić autorom obrażania. Niemniej - myślę, że chyba wielu tu Forumowiczów na poniżania i kpiny tym bardziej będzie odpowiadać mobilizacją i życzeniami takimi, które wyraził Kolega slawekchicago, by hat trickiem odpowiedział właśnie ten Gruzin, który jednak chyba jest poniżany stwierdzeniami sugerującymi, że nie ma co się uczyć jego nazwiska?; jakkolwiek oczywiście, to śliska granica, bo to jak z tą słynną mową nienawiści: łatwo ją widzieć u przeciwnika, podczas gdy to nie do końca jest jasne a trudno we własnej wypowiedzi, choćby i była ona w tej wypowiedzi bezsprzeczna.
Cóż. To dlatego właśnie jeszcze rok temu, gdy rozgrywała się sprawa awansu m.in. pisałem o tym, czy warto, jeżeli kończyć się będzie niebezpieczeństwem blamażu. Po rundzie pisałem, gdy była kwestia "podejrzeń", że zaangażowana będzie duża kasa publiczna w ratowanie sytuacji - z pytaniem, czy warto w ten sposób wychodzić z sytuacji, podejmując walkę o uratowanie Ekstraklasy, czy może lepiej podjąć decyzję, by w inny sposób spróbować osiągnąć główny cel, jaki strategicznie powinien być celem nadrzędnym: by odwrócić właśnie tendencję wyśmiewania i niechęci do Zagłębia, jako Klubu, ale i do Sosnowca i całego regionu Zagłębia. Jednak, zwłaszcza że zaangażowana jest - jak i Kolega slawekchicago zauważa - także i reputacja Regionu i Miasta: to w tej chwili konieczna musi być ta koncentracja na podjętym zadaniu "za prawie wszelką cenę", skoro podjęto decyzje takie a nie inne, być może całkiem słuszne, może nie, mniejsza o to. Skoro ta kasa poszła na cel uratowania Ekstraklasy, w dodatku jednak chyba z pewnym "ograniczaniem się w szale kupowania - z rozsądkiem", to dopiero, gdy będzie już ewidentne, że kampania przegrana, będzie warto dyskusje i rozliczenia ostre podjąć. Wcześniej - to raczej trzeba wszystko ograniczać, co może nie służyć mobilizacji.
Niestety, ta sytuacja, że już "pozamiatane", faktycznie może być niedługo. Oglądam właśnie "kątem oka", podziwiając zresztą piękne podanie R. Pietrzaka, choć nie zrozumiane przez partnera — no i niestety nie mam za bardzo dobrych wieści. Weryfikuje się to, czego byłem pewien w połowie nawet I rundy, jeżeli chodzi o Cracovię - ale jedynie podejrzewałem, jeżeli chodzi o Górnika. Wyszli tak naładowani i składni, że w pierwszych kilkunastu minutach strzelili 3 bramki, co prawda dwie - słusznie - nie uznane, bo ze spalonych, czyli prowadzą tylko 1-0 i Wisła coraz groźniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że nie tylko Górnik naładowany, ale jak napisałem, składny i bardzo szybko grający, więc nawet jeżeli ten mecz przegrają, co byłoby potrzebne Zagłębiu, to raczej walorów nie stracą i będą coraz lepiej grać. Bramkę zaś strzelił - tak, tak, oni także mają na pół roku wypożyczonego zawodnika z Zagłębia Lubin, chyba K. Matras się nazywa - zawodnik, który jest jednak wypożyczony z opcją wykupienia po sezonie. No, właśnie.
Niemniej, nie neguję tutaj ogłoszonego jakiś czas temu "pewnika", że O. Nowak absolutnie nie mógł być wypożyczony z opcją wykupienia jego karty. Piszę to w innym celu. Tak, jak wtedy, gdy padły tu te słowa, że nie było możliwości opcji wykupienia, to ponieważ to wyszło z Centrum Zarządzania Zagłębia Sosnowiec, które wiemy, jak jest szczere i prawdomówne, to bynajmniej nie przyjąłem tego z takim przekonaniem, jak osoba, która tę wiadomość przekazywała chyba bezkrytycznie. Niemniej, nie pisałem tego - bo również ani nie słyszałem argumentów, które towarzyszyły informowaniu naszego Forumowicza przez "wiewiórki w klubie" - ani wcale nie jest nieprawdopodobne, że np młodszego zawodnika z rezerw bardziej widzą w Lubinie za koniecznego w klubie aniżeli nie do końca mieszczący się w składzie innego zawodnika. W dodatku - to porównanie, to jednoczenie jest element, który doskonale obrazuje różnicę w sytuacji Zagłębia i Górnika po pierwszej rundzie. Olbrzymia różnica - która mogła powodować m.in. że zupełnie inną sytuację w pertraktacjach o wypożyczenie miał Górnik, inną Zagłębie. Górnik - który dostawał w dodatku zastrzyk finansowy za kolejny transfer do Serie A swego zawodnika - potrzebował jedynie paru wzmocnień, by zespół już funkcjonujący, wrócił na tory. Z Zagłębiem - zupełnie inaczej.
No i tak. Właśnie kończy się pierwsza połowa tego meczu, dość ciekawa - i już wiem, że to nie K. Matras, tylko Mateusz Matras, bo strzelił drugą bramkę. Tak więc - najbliższy sąsiad Zagłębia w tabeli - zdaje się odjeżdżać zdecydowanie, choć Wisła gra też nieźle, więc szansa jest, że coś odrobią po przerwie.
Mimo wszystko jednak. Nawet jeszcze bardziej zredukowane po tej kolejce szanse - jeszcze są. I też będę się cieszyć, jeżeli jednak ci zawodnicy tak obecnie wyśmiewani, obronią przynajmniej ten wg mnie cel strategiczny, który powinien być głównym: że choćby i spadło Zagłębie, to będą za nim tęsknić nawet i ci, co obecnie kpią i będą podziwiać walkę, podważone zostaną już utarte ścieżki kpienia i poniżania Zagłębia, Sosnowca i całego regionu Zagłębia. Jeżeli zaś udałoby się "niemożliwe", czyli uratowana byłaby Ekstraklasa, to będzie okazja marketingowego odgrzanie czegoś, czego obecnie jakby w ogóle tu nie było widać, bo wykracza to poza horyzonty pamięci: że jednak Zagłębie Sosnowiec to spece od misji karkołomnych i tak jak 45 lat temu wiedziano tu, jak i kogo skąd wyciągnąć, tak i w tym sezonie pomimo kpin, dobrze przeprowadzono akcję ratunkową.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez django 2019-02-11, 7:10 pm

Zagłębie Sosnowiec zostało sprowadzone do roli obiektu żartów dla bandy alkoholików. Zdumiewa mnie tylko to, że pretensje macie do tych alkoholików.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przygotowania do wiosny 2019 Mission Impossible

Postprzez August 2019-02-11, 7:13 pm

Blajpios napisał(a):Jeżeli zaś udałoby się "niemożliwe", czyli uratowana byłaby Ekstraklasa,

Naprawdę, chętnie w takiej sytuacji posypię głowę popiołem niemniej w chwili obecnej bliżej mi do pełnego zrozumienia do Sienkiewiczowskiego „kończ Waść wstydu oszczędź” wypowiedzianego ustami Kmicica.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników