Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-17, 11:58 am

patrios91 napisał(a):Jak napisałem, tak było.

Jeszcześ Asan przewidział, że Waldiemu starczy nowej miotły na góra dwie kolejki
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-18, 10:01 pm

Szanowny Kol. Blajpios - Kolegi wpis z dnia 16.12.2018 9.58 pm
Przyznam iż tekst ten przeczytałem z uwagą i chyb 2 razy albo
i więcej - w tekście tym padają mocne słowa - rozsadek -odwaga -
prawda - kierownicze stanowisko - tak Kol. Blajpios to są słowa
które Kol. zamieścił w tym wpisie - one dotyczą mojej osoby tylko
drobny szczegół - w moim życiu prywatnym i zawodowym miały i mają
pozytywne znaczenie włącznie z otrzymywanymi wyróżnieniami.
Kol. Blajpios - co się nie zmieni u mnie to mój stosunek do mojego
klubu i drużyny Zagłębie Sosnowiec. A co się zmieni to postanowiłem
iż bardzo mocno ograniczę swoją obecność na Forum aby nie przeszkadzać
Kolegom w wymianie poglądów.
Kolego Blajpios mamy teraz czas przed Wspaniałymi Świętami Bożego
Narodzenia składa Koledze Życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego
Roku również.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-18, 10:55 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):co się zmieni to postanowiłem
iż bardzo mocno ograniczę swoją obecność na Forum aby nie przeszkadzać

Forum bez Pana to jak Sosnowiec bez Pogoni a Zagłębie bez czterech Pucharów Polski.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-19, 12:32 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Kol. Blajpios - Kolegi wpis z dnia 16.12.2018 9.58 pm
Przyznam iż tekst ten przeczytałem z uwagą i chyb 2 razy albo
i więcej - w tekście tym padają mocne słowa - rozsadek -odwaga -
prawda - kierownicze stanowisko - tak Kol. Blajpios to są słowa
które Kol. zamieścił w tym wpisie - one dotyczą mojej osoby tylko
drobny szczegół - w moim życiu prywatnym i zawodowym miały i mają
pozytywne znaczenie włącznie z otrzymywanymi wyróżnieniami.
Kol. Blajpios - co się nie zmieni u mnie to mój stosunek do mojego
klubu i drużyny Zagłębie Sosnowiec. A co się zmieni to postanowiłem
iż bardzo mocno ograniczę swoją obecność na Forum aby nie przeszkadzać
Kolegom w wymianie poglądów.
Kolego Blajpios mamy teraz czas przed Wspaniałymi Świętami Bożego
Narodzenia składa Koledze Życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego
Roku również.
Pozdrawiam
Tadeusz

Forum bez Pana to jak Sosnowiec bez Pogoni a Zagłębie bez czterech Pucharów Polski.[/quote]
Wracam ja sobie do domu po całym dniu poza i przed jutrzejszym od wczesnego rana takimże - więc w autobusie przeglądam jeszcze prasę, Forum i nie mam zamiaru nic dopisywać dzisiaj - a tu takie niespodzianki.
Co napisać? Oczywiście, pełna zgoda z Kolegą August (i nawet jeszcze :brawo: :brawo: za świetne ujęcie tej prawdy):
August napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):co się zmieni to postanowiłem
iż bardzo mocno ograniczę swoją obecność na Forum aby nie przeszkadzać
Myślę dokładnie tak samo. Natomiast, cóż - taki był mój zamysł, by faktycznie podpowiedzieć coś, dzięki czemu Kolega TadeuszWisniewski nie będzie musiał przechodzić co rusz udręk i zawodów i takich kołatań serca po poszczególnych meczach. Być może - jeżeli chodzi o porażki, to jedynie jeszcze jeden a może nawet "stanie się cud z Legią i nie będzie dwucyfrówki"? Jest prawdopodobne, że na tym się skończy, bo władze miejskie ze względów choćby ambicjonalnych zdecydują się w zimie wpompować dużą kasę w dobrym kierunku a nie tak jak w wakacje, byle uratować Zagłębie. Naprawdę nie wykluczam tego. Jeżeli komuś to zresztą do szczęścia wystarczy, to być może będzie miał radosną wiosnę. Z mojej zaś strony pozostaną pytania, po pierwsze o to, czy można spokojnie tak się tylko cieszyć, że "Zagłębie uratowane", gdy raczej zdecydowana większość Sosnowiczan zapytania o przeznaczenie takiej ilości pieniędzy (podając dane prawdziwe) i tylko na uratowanie zawodowego klubu przez spadkiem do drugiej ligi — prawdopodobnie odrzuci taki pomysł. Drugie pytanie, tym bardziej wobec pierwszego - to powracające moje pytanie, czy to wystarczy, że uratowane przed spadkiem Zagłębie - jeżeli nie ma rozwoju, wizji, perspektyw i horyzontów w klubie, choćby na takim poziomie, o jakim parę dni temu był artykuł wyraźnie wskazujący, kto - zdaniem autora - przede wszystkim jest winien katastrofy z Lechem; i był to artykuł, który ukazał się przecież w gazecie, która jest bliska opcjom politycznym, z których wywodzi się Prezydent Sosnowca! Natomiast, przypomnę, o potrzebie takiego rozwoju, ludzi z horyzontami i wizją, zdolnych przeprowadzać ją: ja piszę od pierwszych tutaj moich wpisów, czyli prawie 15 lat — jest to więc pisanie niezależne od spraw politycznych, tylko zdroworozsądkowo patrząc od strony rozwoju Klubu.
Jak wspomniałem - mój wpis skierowany do Kolegi TadeuszWisniewski podyktowany był życzliwością, życzeniem, próbą podpowiedzi rzeczy, które pomogą uchronić się jednak przed tak bolesnymi przeżyciami dla Kibica tak uczuciowo związanego - nawet w wypadku, gdy wiosna nie okaże się tak łaskawa. Sądzę, że raz dopuszczając realistyczny ogląd, przeżywa się ból większy - ale łatwiej się konfrontuje z każdą następną wpadką Klubu. Mogę to potwierdzić po prostu po sobie, jakkolwiek z natury jestem trochę inny, raczej "ostrożny" a nie tak wielkiego przywiązania uczuć, jak Kolega TadeuszWisniewski. Jeżeli więc Kolega tak właśnie odczytuje te sugestie, że obroni się przed (być może) stanami przedzawałowymi w ten właśnie sposób, zmniejszając sobie dawkę wzburzeń związanych z lekturą Forum, cóż za znaczenie może mieć, że czuję z tego powodu dyskomfort ja - jak i inni, przekonany jestem, że Kolega August wyraził opinię wielu. Faktycznie chciałem pomóc, by uniknąć takich skrajnych doświadczeń - i jeżeli to jest właśnie ta droga, to nadal najważniejsze jest, by bliski w jakimś sensie mi człowiek, choć nie spotkaliśmy się pewnie "w realu" - był mniej narażony na skrajne skoki emocji.
Tak jednak, jak przed chwilą napisałem, że Kolega August nie tylko swoje i moje opinie wyraził ale zapewne wielu - tak i sprawdza się to przy tezie "by nie przeszkadzać". Jeżeli o mnie chodzi, to jest to jasne - tym bardziej gdy ktoś dokładnie czytał. Wyraźnie pisałem o szacunku, jakim tu Kolega TadeuszWisniewski jest otoczony, o podziwie dla Jego przywiązania do barw, o podziwie z racji "niezdolności" Kolegi do traktowania nie z głęboko zakorzenionym uczuciem spraw Klubu. Nie tylko nie jest to wyrażenie, że ktoś podziwiany "przeszkadza" - ałe jest to wyrażenie wręcz przeciwne: podziwiany, to jednak chyba jest chętnie widziany? Powtarzam - przekonany więc jestem, że nie tylko ja ale wielu innych tak właśnie patrzy a nie jakoby Kolega przeszkadzał. Skoro zaś w zasadzie na bazie mojej wypowiedzi jest wpis Kolegi - to dlatego przypominam, co mówią moje słowa o podziwie - trudno więc uzasadniać, że tu sprawa, żeby "nie przeszkadzać". Ba! Jeżeli ktoś przeszkadza - to raczej ja właśnie, od piętnastu prawie lat dręcząc przepowiedniami typu, jak ostatnio, że niedobrze byłoby, gdyby Zagłębie spadało z ulgą u innych, po raz kolejny pokazując rzeczy, które pomogą być postronnym przekonanymi, że to nic, jak tylko Sosnowieś. Podobnie przeszkadzam - to raczej ja, stawiając pytania o cenę ratowania przed spadkiem i sugerując, że tym bardziej będzie to działanie problematyczne, jeżeli nadal nie będzie strukturalnego rozwoju.
Mam nadzieję przy tym - bo teraz świta mi myśl horrendalna - że wszystkie te słowa podziwu, przywoływania zawodowej własnej historii czy kariery: zostały odebrane, jak były napisane - bo to prawda. Mam nadzieję, że nie zostały odebrane z przekąsem, jako nieszczere — bo pisane prawdziwie i myślę, że to było wyraźne. Historia życia i awansów z zasłużonymi pochwałami, nagrodami - tylko mnie cieszy i szczerze gratuluję i właśnie dlatego, że tak je odbierałem - odwoływałem się do nich, m.in. by przekazać, że tak samo pożądanym jest, by te standardy można było odnosić do Zagłębia Sosnowiec.
Jeżeli wszakże odbiór był inny - to choć wbrew moim byłby intencjom, "nie przypisywalny więc" ściśle - jednak ponieważ zaistniał pewnie wtedy ból, to po prostu przepraszam. Jeżeli powstało jakoś jednak wrażenie, że nie szanuję choćby osiągnięć, czy w ogóle osoby, że manipuluję tymi pochwałami — jeżeli jakoś nieczytelne było, że zależy mi na tym, by pomóc w orientacji się jako Kibicowi zaangażowanemu: to za ten ból, smutek, przepraszam.
Jeżeli wszakże też - jak pisałem - taka decyzja służy zmniejszeniu bolesnych doświadczeń, jak napisałem także - szanuję, zgodnie z prawdziwą moją intencją wsparcia.
Oczywiście - z wielką radością, faktycznie w tej bliskości Dni, o których Kolega TadeuszWisniewski pisze: przeczytałem słowa życia. Tak samo również - z serca odwzajemniam, życzeniami naprawdę pokoju i balsamu ciepła tych dni Bożego Narodzenia - niech będzie to czas doświadczenia przychodzącej mocy, zwycięstwa dobra. Również i płynące dalej dni całego roku - niech pozostaną w tym nurcie i dostarczają coraz piękniejszej, mocniejszej w codzienności dobroci - także z sukcesami rozwoju Zagłębia!
To korzystając z tego impulsu płynącego od Kolegi TadeuszWisniewski - Wszystkim Forumowiczom życzę tego doświadczenia radości i mocy tych dni, jak całego roku dobra - łącznie z sukcesami rozwoju Zagłębia!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-19, 9:50 am

Szanowny Auguscie - Serdecznie dziękuje za słowa które Pan zamieścił
wyżej - wlał Pan słodycz w moje skromne Zagłębiowskie serce -
Dziękuje Najpiękniej.-
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-19, 10:00 am

Nie ma za co Panie Tadziu bo taka jest prawda. Dla mnie nie ma znaczenia, że dość często się nie zgadzamy ale forum właśnie jest po to aby każdy kto jest z sercem z Zagłębiem jako klubem i i tym Dąbrowskim jako regionem mógł i powinien wyartykułować swoje zdanie, myśl i cokolwiek czym mógłby i chciałby się podzielić z innymi/ Jak słusznie podniósł kol. Blajpios, ma Pan swoje zdanie i niezależnie od tego czy się zgadzamy czy nie ja to własne zdanie doceniam. Poza ty, jako człowiek pamiętający tyle rzeczy, które w piłkarskim Zagłębiu miały miejsce, swoją osobą uosabia wszystko co najpiękniejsze zdarzyło się w historii klubu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez pete_zs 2018-12-19, 8:51 pm

jackie57 napisał(a):Wypowiedź Pawłowskiego, że Zagłębie mogło wygrać z Lechem 2:0, traktuję jako skecz kabaretowy. Nawet oderwanie od rzeczywistości ma swoje granice, bo inaczej popada się w śmieszność.


Słuchaj, byłeś na meczu ? Przez pierwsze 30 min. Lech nie istniał, gdybyśmy mieli kogoś z nastawionym celownikiem z przodu, to Zagłębie mogło prowadzić. A że później Lechowi , wszystko wpadało, co kopnęli w bramkę i po 2:0 zespół totalnie siadł, to inna sprawa. Tak więc, mogło się skończyć wygraną, gdyby po strzeleniu bramki zamurowali jak z Piastem, któremu nic nie wpadało, a mogło się skończyć i 2:5. Faktem jest, że drużyna siadła, a trener powinien zareagować zaraz po pierwszej strzelonej bramce, a nie idiotycznie trzymać się taktyki defensywnej. Inna sprawa, że ten mecz boleśnie zweryfikował kilku piłkarzy. Ciekawe, czemu Udo przyspawany do ławki cały mecz. Plusem była dla mnie gra Babiarza, jak to ktoś napisał, zapieprzał jak mały samochodzik. Tylko z celnością słabo.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników