Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-16, 10:09 pm

django napisał(a):Na trybunach widziany był Boniek

Ponoć był z całą rodziną. I wszyscy rzucali bez przerwy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-12-16, 10:20 pm

Wóz VAR próbował rozjechać Polczaka ale ten przymarzł do murawy i wóz rozwalił cała maskę i chłodnice . Zawodnik bez szwanku został wycięty razem z trawą i zaniesiony do magazynu . Na wiosnę odmarznie i będzie jak znalazł .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez michaelus 2018-12-16, 10:31 pm

August napisał(a):
django napisał(a):Na trybunach widziany był Boniek

Ponoć był z całą rodziną. I wszyscy rzucali bez przerwy.


A bratanek Bońka na linii cały czas pokazywał nasze spalone i faule :lol:
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez slawekchicago 2018-12-16, 10:31 pm

Krotkie pytanie .
Czy trybuny w koncu ZAREAGOWALY ????
Prosze o odp.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez wojtaszko 2018-12-16, 10:53 pm

Na krytej było ciekawie z moim udzialem dostało się checinskiemu(ironicznie się uśmiechał) prezesowi(na spotkaniu pwoeidzial że jak spadniemy to zleci y do drugiej ligi siła rozpedu i oczywiście stankowi ale to szmata bez honoru. Jakaś tam grupka się burzyla do ochroniarzy że nie interweniuja w sprawie wyzwisk w stronę zarzadu
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-16, 11:22 pm

Mógłby ktoś wkleić w całości? Podsumowanie mocne i konkretne: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... robil.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-17, 12:17 am

Kolega August prosi o wklejenie całości artykułu W. Todura, ponieważ jestem jednak w podobnej sytuacji, tzn. "wyczerpałeś limit" - to i ja w tej kwestii dołączam się do prośby, ale póki co więcej o artykule nie jestem w stanie napsisać. Wydaje mi się jednak, że trochę też przemawia przez W. Todura to, co odczuwają wszyscy Zagłębiacy i też pod tym wpływem kategorycznością gromów chce trochę "zaradzić bólom serca". Inne bowiem serwisy tej gazety trochę łagodniej piszą. Nawet bowiem relacja poznańska red. Hanny Urbaniak też w zajawce (akurat tu też mi wyskoczył "limit") - nie wprowadza tak ostro, choć podobnie jak W. Todur dochodzi do czego na koniec części wstępnyj i on doszedł: dobra gra Zagłębia na początek. Oczywiście, poznańska redaktorka cieszy się wielkim sukcesem Lecha - ale nie wiesza tak psów na Zagłębiu.
Ogólnopolski zaś serwis - który gdzieś mi się udało jakoś otworzyć - wkleja zaś artykuł pokazujący ten mecz, owszem, jako totalne zwycięstwo poznaniaków - ale ogólnie, to nazywa go meczem absurdów i konkludując, że to spektakularne zwycięstwo Lecha może dodać mu poczucia mocy, nieść go przez całe przygotowania do wiosny - ale jeszcze czeka go dużo pracy, by gra była jak wyniki, bo na razie tak nie jest.
w serwisie sport.pl Dawid Szymczak, dn 16.12.2018 o 21:26 napisał(a):Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Cuda, cuda ogłaszają. Historyczny mecz Kolejorza
Najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Lecha Poznań w historii ustanowił najmłodszy strzelec gola w dziejach klubu. Kolejorz wygrał z Zagłębiem Sosnowiec aż 6:0, chociaż po pierwszych trzydziestu minutach, w których Lech właściwie nie dotykał piłki, nikt nie mógł przypuszczać, że w Sosnowcu zostanie napisany taki kawał historii klubu.

Lech się nie mylił - już cztery celne strzały pozwoliły Lechowi wyjść na prowadzenie 4:0 i odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe od 133 dni. W dodatku, tak wysoko (6:0) Lech poza Poznaniem nie wygrał jeszcze nigdy w historii. Gola w debiucie strzelił 16-letni Filip Marchwiński, który wymazał z historii Lecha Dawida Kownackiego, dotychczas najmłodszego strzelca w jego dziejach. Co więcej, pierwsze gole w Ekstraklasie strzelili też Robert Gumny i Tymoteusz Klupś. Wszyscy ci piłkarze mają poniżej 21 lat i pochodzą z Poznania. To historyczny sukces akademii Kolejorza.

Ale cudów było więcej: Zagłębie w pierwszych 20 minutach posiadało piłkę przez 80 proc. tego czasu, a niewidoczny przez cały mecz Joao Amaral, skończył go z dwoma golami. Po takim spotkaniu tylko występ Nikoli Vujadinovicia daje pewne poczucie stabilizacji.

REKLAMA
Absurdalna pierwsza połowa
Są mecze, które nawet w ekstraklasowych warunkach wydają się absurdalne. Gra oto najgorszy zespół w lidze z drużyną, która ma walczyć o mistrzostwo Polski. I wygląda to tak, że do 20. minuty Lech Poznań nie przeprowadza ani jednej akcji. Żadnej, nawet byle jakiej.

Posiada piłkę łączenie przez cztery minuty! Oddaje pole gry rywalowi, który pewnie wbrew przypuszczeniom radzi sobie całkiem dobrze. Potrafi wyciągnąć środkowych obrońców Lecha nieco wyżej i zagrać wtedy prostopadłą piłkę w powstałą lukę. Zagłębie powinno prowadzić już na początku meczu po tym, jak Konrad Wrzesiński ośmieszył Nikolę Vujadinovicia. Właściwie to Czarnogórzec ośmieszył się sam swoją szybkością i zwrotnością, a pomocnik rywala tylko to wykorzystał.

Pierwsza ofensywna akcja Lecha od razu pozwoliła mu wyjść na prowadzenie. Wołodymyr Kostewycz niedokładnie dośrodkował, piłki nie sięgnął ani Tymoteusz Klupś ani Patrik Mraz. Dopadł do niej dopiero Robert Gumny i zrobił coś, co absolutnie nie pasowało ani do tej akcji, ani do tego meczu w ogóle. Trafił idealnie, prosto w narożnik bramki z dobrych dwudziestu metrów. Tak boczny obrońca strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Kolejorz rozpędzał się w tempie Vujadinovicia, więc na drugi celny strzał trzeba było poczekać aż do 41. minuty. Znów świetnie zachował się Gumny, który dośrodkował w pole karne Zagłębia, a tam osamotniony Gytkjaer uderzył głową i trafił do siatki. Do przerwy Lech prowadził 2:0, po dwóch celnych strzałach.

I historyczna druga
Ale po zmianie stron żarty się skończyły. Dwie akcje Lecha przyniosły kolejne dwa gole i zupełnie podcięły skrzydła Zagłębiu. Kolejorz przejął kontrolę nad meczem i zdobył kolejną bramkę. I wtedy wszyscy kibice zapragnęli, by na boisko wszedł 16-letni Filip Marchwiński, który tak zachwycił Adama Nawałkę na treningach, że kazał czym prędzej zgłosić go do rozgrywek Ekstraklasy. Warunki do debiutu miał idealne: prowadzenie 4:0, rywal, który już nie walczy, komplementy z ust trenera na konferencji prasowej i szansa na zapisanie się w historii klubu.

Chwilę po jego wejściu na boisko gola na 5:0 strzelił Amaral. Brakowało już tylko jednego trafienia, by Lech odniósł najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w swojej historii. No kto mógł strzelić tego gola jeśli nie Machwiński? Dwa rekordy upieczone na jednym ogniu. Maciej Makuszewski płasko dośrodkował z lewej strony pola karnego, na piłkę nabiegł właśnie Marchwiński i trafił tuż obok Dawida Kudły.

Dawid Kowncaki pierwszego gola w Ekstraklasie strzelił w 6188. dniu życia, a Marchwiński zrobił to o cztery dni szybciej, mając dokładnie 16 lat, 11 miesięcy i 6 dni. Wykorzystał zatem jedyną szansę, by zostać najmłodszym strzelcem w historii klubu. Piątkowy mecz przeciwko Wiśle Kraków już by na to nie pozwolił.

Po porażce w debiucie i wymęczonym zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław, Adam Nawałka ma pierwszy spektakularny wynik. Na takim paliwie może przejechać ze swoimi piłkarzami cały okres przygotowawczy. By po nim gra była równie dobra jak wyniki. Na razie nie jest.
.
http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24284 ... T_2Zdjecia
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez RUDI 2018-12-17, 12:24 am

August napisał(a):Jakby Lech zagrał ba 100% możliwości ...

Chyba przesadzasz August ,to nie Lech był mocny (albo półmocny) to Zagłębie było drużyną do dupy ,bez pomysłu ,bez "profesjonalistów" ,chociażby Lech zagrał dzisiaj na 120% każda inna drużyna (oprócz Zagłębia) by ich rozjebała na maksa .Lech był do ogrania ale nie przez gorszych nieudaczników niż sami oni ,grali tak jak im pozwolili nasi "nieudacznicy" .Podsumowując Lech nic takiego nie pokazał (różnice klas taka była widoczna ?tak przeważali "kunsztem"gry ? oczywiście jeżeli weźmiemy skuteczność to byli 100% skuteczni ale grą chyba nie zachwycali ) to my byliśmy słabi(jak zwykle) a nie oni mocni.Gdyby to był mecz otwierający rozgrywki to typowałbym Lecha do walki o utrzymanie ,ale to tylko takie moje przemyślenia ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez RUDI 2018-12-17, 3:32 am

slawekchicago napisał(a):Czy trybuny w koncu ZAREAGOWALY ????


Tak ,nawet nie dzisiaj a wczoraj na kolacji wigilijnej prezes i prezydent nie mogli wytrzymać tych "wymownych" spojrzeń .Kto ma Sławek reagować ? Ci którzy chlają gorzołe stawianą(wspólne picie) przez Stanka w podróżach(na szlaku), czy może ta garstka maniaków i masochistów którzy przychodzą na Ludowy ? a może Ci którym Zagłębie robi dobrze bo stworzyło Klub Kibica Niepełnosprawnego( garstka ale coś się dzieje) a może mają reagować członkowie Sportowego Zagłębia ? ktoś fajnie "żeruje" na Zagłębiu i dopóki istnieje klub dopóty trzeba go doić ,takie jak widać mają hasło "decyzyjni". Temat nowego stadionu już odchodzi w zapomnienie ."Nikt wam tyle nie da ile ja wam obiecam" jak widać to nie jest hasło "pisiorów " to jest hasło zadufanych w sobie "maczo" .

Ps trybuny zareagują na meczu z Legią ,Prezes z Prezydentem pewnie jebną darmową kiełbaskę(albo coś innego) do biletu, "decyzyjni" przybiją sobie piąteczki z chujami którzy doprowadzili do takiego ośmieszenia MOJEGO klubu i będzie wszystko cacy ,ale mnie tam na pewno nie będzie (na tym meczu/stadionie) niech się palanty fajnie bawią i spijają sobie śmietankę z ust .

Ps 1 na spotkanie ostatniej kolejki (z Legią) nikt "normalny "nie powinien się pojawić na Ludowym .Niech sobie przybijają zgodę w knajpach (kibice). PUSTY LUDOWY ,ZAGŁĘBIE - LEGIA- bez kibiców .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-17, 7:25 am

Pozwoliłem sobie po prostu przepisać podsumowanie red. Todura. Bo krótkie i treściwe. Jak wspominałem, nie mam możliwości przeklejenia całości z aplikacji ale tu akurat wystarczy:

"Zagłębie z tym składem nie ma czego szukać w Ekstraklasie. Włodarze klubu czy prezydent miasta Arkadiusz Chęciński mogą szukać różnych przyczyn kolejnych porażek. Błędy sędziowskie, kontuzje… Pierwotna przyczyna jest jednak inna. Za pieniądze miasta i sponsorów zbudowano koszmarnie słaby zespół. Zmarnowano te pieniądze. Każdy, kto się do tego dołożył, bo winy nie ponosi tylko dyrektor Robert Stanek, powinien przeprosić kibiców za cotygodniowe odzieranie z nadziei i złudzeń".
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez slawekchicago 2018-12-17, 7:36 am

Ja sie wycofuje . Wroce jak bedzie normalnie . Zaglebie w sercu ale nie z tymi ludzmi
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez michaelus 2018-12-17, 7:37 am

Mam bilet na czwartek, ale w tygodniu podjadę go zwrócić. To nie ma sensu i jeszcze Prezydent bezczelnie się śmieje pokazując, gdzie ma argumenty.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-17, 7:55 am

slawekchicago napisał(a):Ja sie wycofuje . Wroce jak bedzie normalnie . Zaglebie w sercu ale nie z tymi ludzmi

Nie zarzekaj się bo raczej prędko byś nie wrócił. Tu długo nie będzie normalnie o ile w ogóle. Chęciński tak przyspawał Jaroszewskiego ze Stankiem do stołków, że nijak ich wyrwać. Poza tym nawet gdyby, to obserwując sposób obsadzania innych podmiotów w Mieście to Chęciński nijak nie umie zatrudnić jak tylko po linii partyjno-towarzyskiej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez robercik 2018-12-17, 8:17 am

Może taki protest że zwracaniem biletow.
Ja na szczęście mam drugą zmianę w czwartek
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez patrios91 2018-12-17, 11:57 am

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Ja sie wycofuje . Wroce jak bedzie normalnie . Zaglebie w sercu ale nie z tymi ludzmi

Nie zarzekaj się bo raczej prędko byś nie wrócił. Tu długo nie będzie normalnie o ile w ogóle. Chęciński tak przyspawał Jaroszewskiego ze Stankiem do stołków, że nijak ich wyrwać. Poza tym nawet gdyby, to obserwując sposób obsadzania innych podmiotów w Mieście to Chęciński nijak nie umie zatrudnić jak tylko po linii partyjno-towarzyskiej.

Najgorsze jest to, że "święta trójca" rozpierdzieli cały budżet ze sporym "bagażem" finansowym na koncie, na zapas. Długo to my do ESA nie wrócimy, a bezczelny Jaroszewski będzie piepszył o tym, że "nie ma aktualnie lepszych kandydatów". Przez pewien czas myślałem, że on jest trochę ofiarą tych układów. O pewnych rzeczach mówić nie może, a na inne musi przymykać oko. Nie. To taka sama menda wysysająca publiczne pieniądze jak Chęciński czy Stanek. Nie mam już słów. Fajne święta nam panowie sprawili. Nie chodzi już tylko o sam wynik na koniec rundy jesiennej, a o brak przyszłości obecnego składu, obciążenia finansowe za podpisywanie kontraktów z ogórami z zagranicy czy brak strategicznych sponsorów. Powiedziałem: "Wybór Chęcińskiego na prezydenta to dalsza śpiewka o mocnym Zagłębiu i destrukcja klubu układami od wewnątrz. " Jak napisałem, tak było. Sami wybraliście panowie i panie.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników