Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-12-07, 9:20 am

Jednym słowem śledź w śmietanie i z cebulka . Jakoś nie widzę tych naszych kalek jak punktują Pogoń . Choć w ekstraklasie wszystko jest możliwe to do tej pory trafiały nam się tylko niemożliwe karne podyktowane przeciw nam . Z drugiej strony są drużyny z którymi nie sposób wygrać jak my z Lubinem . Może Zagłębie stanie się zmorą dla szczecinian
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-12-07, 10:58 am

novack napisał(a):Jeśli potwierdzi się kontuzja Budziłka, to śledzie zostali w zasadzie bez bramkarzy, bo na ławce mają dwóch młokosów z żadnym doświadczeniem:
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=34747&id_sezon=93
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=33318
i tu trzeba szukać szansy, a przy założeniu, że to Pogoń raczej będzie przy piłce, to jest bardziej niż pewne, że ich bramkarz nie będzie rozgrzany, szczególnie w grudniu. Czyli strzały z daleka, Banasiak, Pawłowski, Vokić (o ile Waldek da mu jeszcze szansę). Do tego w polu też mają szpital, a ostatni ich wynik pozwala mieć nadzieję, że coś tam z ciągłością znakomitej passy zostało zachwiane.
Z kolei u nasady Waldek dał wyraźny sygnał, że z nim nie ma żartów i oczekuje rehabilitacji po blamażu z KGHM Podatnik Polski Lubin (bo chyba taka powinna być ich nazwa pochodząca od głównego sponsora).
Ja widzę światełko w tunelu. Panowie - lecim na Szczecin i jedziem ze śledziem!!!

Najpierw może od sprawy ogólnej zacznę, mianowicie tego Podatnika Lubin. Jak kontrowersyjny dla mnie bywa M. Szczęsny, to czasem też całkowicie się z nim zgadzam. Kiedyś więc w jakimś programie mówił jasno, że ścigać i karać należy za spalenie czy znieważenie każdej flagi kibicowskiej, jakiegokolwiek klubu - a nie tylko Reprezentacji. Poniżanie symbolu przeciwnika nie świadczy dobrze o duchu kibicowskim, tylko przeciwnie, moim zdaniem bardzo kiepsko. Nawet, jeżeli w tle jest i to, że - dodatkowo - tutaj w grę wchodzi jeszcze kwestia poczucia bycia okradzionymi z nazwy i trochę z szacunku dla marki oraz leczymy sobie kompleksy i złość, że tyle krzyczymy to Zagłębie, Sosnowiec jest prawdziwe, ale nigdy nie udało się ograć w lidze tego niby gorszego. Naprawdę nam nie przeszkadzało np. Zagłębie Pol-Acqua? A co dopiero byłoby tylko KH (Klub Hokejowy) Pol-Acqua Sosnowiec? Tym bardziej, że naprawdę w tej "zagorzałości" blisko byłoby do Prezesa i Jego Gumofilców. Jako że - w takim razie: Podatnik Miejski Sosnowiec? Taka byłaby chyba analogiczna nazwa.
Naprawdę, uważam, że w ogóle kibiców, jeżeli nie chcą ocierać się o chuligaństwo, lub gorzej jeszcze - to jest stać na szacunek elementarny do przeciwnika, jego barw, nazwy, symbolu, godła. Tym bardziej uważam, że Zagłębie, Kibiców Zagłębia stać na mobilizację nie przez poniżanie a przynajmniej nie aż takie przeciwnika. Przy czym, zaznaczam, że rozumiem, że Kolega nie pisał tego tak strasznie serio, raczej jako rozważania z grą słów w nich zawartą, trochę pokpiwając, nie całkiem na serio przypinając jeszcze zbroję.
Co do wpisu na temat meczu z Pogonią - tak, to jest to! Dzięki też za sprawdzenie ich kadry, też bowiem, gdy czytałem wieczorem tę informację o ich brakach kadrowych pomyślałem, dwóch dobrych, ogranych bramkarzy - to kogo mają na rezerwie jeszcze, trzeciego? Czy to aby nie szansa będzie? Teraz dzięki poszperaniu Kolegi widać, że jakaś jest i w tym szansa. Z tym, że trzeba by "napocząć" dość szybko, bo inaczej, to wbrew intencjom, jeżeli obroni ze dwa, trzy strzały, można wykreować bohatera. Tymczasem - wolelibyśmy, by takim był, akurat D. Kudła, dodatkowo pewnie cieszący się z takiego obrotu sprawy, że jest bohaterem meczu w Szczecinie. Niemniej, nie można opierać tylko na takich przesłankach "negatywnych", nawet jeżeli się nawarstwiają. Dodatkowo bowiem - w polu także mają większe straty Szczecinanie niż Zagłębie, z tej rozpiski wynika. Jeżeli jednak "napędzanie się" będzie tylko takie, by "łapać frajerów na ich nieszczęściu" ("nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku" trzeba sobie przypomnieć) oraz złość Kudły, by coś udowodnićń to może właśnie nas własny kwas spalić. Tymczasem - szansa jest, wykorzystać ją jednak trzeba pozytywem, choć korzystając z ułatwień, jak pisałem wczoraj, obojętnie czy zbudowanych z błędów sędziów, gapiostwa (słabości) Pogoni czy nawet własnych kiksów. Jakkolwiek, nawet jeżeli ta szansa się powiększa i wszyscy liczymy na jakiś "cud", ogólna sytuacja pozostaje jednak ciągle taka sama, jak wiemy, trudna. Bo nie wystarczy, że na nowo jakoś ponapędza trener, zmotywuje, zagrzmi, zwyzywana nawet, nabuzuje i tak wyjdą. "Na mój gust" bowiem, to i ostatnio było "ponapędzane". Skoro jednak trener już publicznie potrafi mówić, że na poziomie solidnej Ekstraklasy (no, tej kiepskiej wg Prezesa Jaroszewskiego Jagiellonii ponad stan) - to Zagłębie ma co najwyżej 5 zawodników - to na tyle oni jednak znają się na piłce, by to samo wiedzieć przecież! Toteż - wychodzą i choć przećwiczyli "skok do gardła lwu" - już na boisku schodzą do realiów "zajączka Króla Puszczy" na boisku już przed słoniem wołającego "ale mi się dzisiaj pieprzy". Dla mnie ten początek meczu tak wyglądał - oraz druga połowa. Gdyby może jeszcze wyrównali w pierwszej połowie, to może. W drugiej zaś, choć mieli przecież dowody sami po sobie, że potrafią wyciągnąć ze złego wyniku, za co im chwała (np. Śląsk, Miedź), to jednak w wypadku Zagłębia Lubin jakby zobaczyli, że są z innego, niższego poziomu drużyną niż przeciwnik i tylko ten niższy pułap potrafili osiągnąć. Tak więc - nie wystarczy samo nawet przygotowanie i doskonałe przećwiczenie wariantów na treningu. Oni muszą w to uwierzyć na boisku. Cóż, tu z kolei kadra Zagłębia za dużo nie daje podstaw do takiej wiary - ale pozostaje nadzieja, że coś jednak wykrzeszą, dojdą te słabości przeciwnika: i choćby punkt "się ugra".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez pete_zs 2018-12-07, 11:56 am

Dawid - ma być dzień konia jak z Piastem. Panowie, przypomnieć sobie mecze z Rakowem, Odrą, od których rozpoczęliście zwycięski marsz. Spojrzeć na tych kibiców, co jeźdżą przez całą Polskę i jazda !
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-07, 12:09 pm

Blajpios napisał(a):Podatnik Miejski Sosnowiec? Taka byłaby chyba analogiczna nazwa

Nawet nie analogiczna a bliższa prawdzie. Przeszacowny kol. Novack niechcący rąbnął sobie pociskiem przeciwpancernym w stopę bo kasa KGHM przeznaczana na klub to środki własne wypracowane przez spółkę i nie pochodzą z podatków tak jak u nas. Można co najwyżej mówić o ewentualnie niższej dywidendzie a wydatki na klub przy zyskach grupy kapitałowej to raczej niewiele no a Państwo ma bodajże niewiele ponad 30% akcji Polskiej Miedzi. Jestem przekonany, że podatnicy czy to w Sosnowcu czy w Katowicach czy Wrocławiu mogą się czuć bardziej "pokrzywdzeni" bo tak jak u nas w Mieście notorycznie słyszy się o braku funduszy na realizację wielu zadań podstawowych Gminy. A w Lubinie z tego co słyszę KGHM-owi wystarcza również i na wspomaganie Gminy (nie tylko samymi podatkami).
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jackie57 2018-12-07, 7:31 pm

Tomcjo napisał(a):Jednym słowem śledź w śmietanie i z cebulka . Jakoś nie widzę tych naszych kalek jak punktują Pogoń . Choć w ekstraklasie wszystko jest możliwe to do tej pory trafiały nam się tylko niemożliwe karne podyktowane przeciw nam . Z drugiej strony są drużyny z którymi nie sposób wygrać jak my z Lubinem . Może Zagłębie stanie się zmorą dla szczecinian

Gdy jeden z zawodników nie pojawiał się w składzie, to i niemożliwe karne jakoś zniknęły.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-08, 9:25 am

Zawodnicy bija sie w piers za mecz z Lubinem . To faktycznie qzwa pokazcie charakter w Szczecinie i WYGRAJCIE . Bo narazie z klubu w tym i od Was plyna puste deklaracje i zapewnienia . Warto w Was wierzyc ? Sami musicie Nam to udowodnic . Dla mnie punkt bedzie SENSACJA .QZWA DO CZEGO TO DOSZLO
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-08, 11:14 am

slawekchicago napisał(a):Dla mnie punkt bedzie SENSACJA .QZWA DO CZEGO TO DOSZLO

Szczecin bęcki dostanie. Zobaczysz.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-08, 11:41 am

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Dla mnie punkt bedzie SENSACJA .QZWA DO CZEGO TO DOSZLO

Szczecin bęcki dostanie. Zobaczysz.


Zycze tego WSZYSTKIM nawet dajrektirowi a przede wsxystkim sledziom
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Lars 2018-12-08, 12:06 pm

na ten moment żeby się utrzymać, musimy zdobywać 1.5 pkt na mecz. Remis więc nas nie urządza. W przypadku porażki to już będzie 1.55 punkta/ mecz, a gdy przegramy wszystko do końca roku to na wiosnę będzie trzeba zdobywać 1.75 punka na mecz. To oznacza, że jeśli w grudniu nie zapunktujemy to na wiosnę nie wystarczy nam nawet zwycięstwo w co drugim meczu. Także do roboty i grać o zwycięstwo w Szczecinie. Ambicja, koncentracja i trzeba wierzyć!!!

Zagłębie :!: :brawo:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-12-08, 12:19 pm

https://gm.efortuna.pl/zaklady_bukmacherskie/piłka-nozna/ekstraklasa-polska
Kurs na nas 5,50
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-12-08, 2:37 pm

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-12-08, 2:42 pm

Obstawiam, źe Milewski dostanie kartkę, a Polczak nie zrobi karnego.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-08, 2:54 pm

novack napisał(a):Obstawiam, źe Milewski dostanie kartkę, a Polczak nie zrobi karnego.

...Pawłowski zdobędzie w końcu 50 bramę w ekstraklasie a Sanogo dojdzie do dziesiątki
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-12-08, 3:13 pm

Wziąłem tabletki przeciwbólowe i mogę oglądać .
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-08, 3:14 pm

Ale ze nasz Holender nie gra a Udo wreszcie od 1 min .fiu fiu TO JUZ CIESZY . TERAZ TYLKO 3 PKT
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników