ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tomcjo 2018-12-02, 8:25 pm

Liczylem wygrane pojedynki Christovao w drugiej połowie . Jeden gdy wrzucił piłkę w pole karne a Sanogo minął się z piłka . Totalnie nieporadny i jeszcze zgarnął z głowy piłkę Sanogo który był lepiej ustawiony a wrzutka szła na niego . Jednak celność podań pozostałych wola o pomstę do nieba . Jakby odliczyć klepanie między obrońcami to celność podań to około 20 %. Ta drużyna od początku sezonu nie osiągnęła poziomu czołówki I ligi i to jest problem a nie to ze niedorośli do ekstraklasy . Waldek tez nas nie zbawi ale trudno jego winić za ten burdel .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez jackie57 2018-12-02, 8:32 pm

Tomcjo napisał(a):Liczylem wygrane pojedynki Christovao w drugiej połowie . Jeden gdy wrzucił piłkę w pole karne a Sanogo minął się z piłka . Totalnie nieporadny i jeszcze zgarnął z głowy piłkę Sanogo który był lepiej ustawiony a wrzutka szła na niego . Jednak celność podań pozostałych wola o pomstę do nieba . Jakby odliczyć klepanie między obrońcami to celność podań to około 20 %. Ta drużyna od początku sezonu nie osiągnęła poziomu czołówki I ligi i to jest problem a nie to ze niedorośli do ekstraklasy . Waldek tez nas nie zbawi ale trudno jego winić za ten burdel .

Wydaje się, że aktualny "megaskład" jest gorszy od tego, który wywalczył awans.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez patrios91 2018-12-02, 8:41 pm

jackie57 napisał(a):Wydaje się, że aktualny "megaskład" jest gorszy od tego, który wywalczył awans.

W punkt. Dodałbym do tego fakt,że budżet rozje..ny na dwa lata do przodu. Nie dość, że szykuje się spadek to jeszcze z ogonem finansowym. Brawo zarząd, brawo prezes, brawo sportowy dyrektor. :brawo:
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez xenon 2018-12-02, 8:57 pm

Nie wiemy jaki budżet mamy na zimowe zakupy, a potrzeba nam kilku na ten sezon i kilku, którzy zastąpią tych co klub nie będzie w stanie zatrzymać.Mamy tak, że nawet w przypadku spadku i wypromowaniu kilku graczy to możemy za nich złamanego centa nie dostać. Mam nadzieję, że Pribula zagra choćby jeden mecz w ekstraklasie.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez August 2018-12-02, 9:04 pm

Sądząc po pomeczowej wypowiedzi Waldiego po kilku meczach doszedł do dokładnie tych samych wniosków co Dudek po meczu w Gdańsku.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tomcjo 2018-12-02, 9:07 pm

Mnie się wydaje ze nie skład gorszy tylko drużyna gorsza . Mamy tu ten przypadek ze lepsi piłkarze tworzą gorsza drużynę . Po prostu zostali ściągnięci za późno , nie przygotowali się razem do sezonu i nie tworzą zgranego zespołu . Spójrzcie na listę sparingpartnerów przed sezonem . Tylko Korona z pierwszoligowcow . To kto miał pokazać ze nie mamy drużyny . Potem słyszymy brednie o pierwszej ósemce z Puchaczami .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez jackie57 2018-12-02, 9:10 pm

Pierwsza ósemka, to chyba chodzi o ząb :-)
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez STACH PL 2018-12-03, 9:36 am

jackie57 napisał(a):Pierwsza ósemka, to chyba chodzi o ząb :-)



Hehe :-) no trzeba wyrwać :!:

Jędrych zajeba...pierwszą bramkę,Cichocki drugą, a Polczak też jest słaby więc wychodzi na to że z 4 zapowiadanych transferów 3 będą dotyczyć obrońców, a gdzie reszta...hmm..
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-03, 4:05 pm

Wypowiedz naszego trenera w języku obcym - taka sobie ale widać
że facet załamany - no to "chłopczyki mają przechlapane" -
zobaczymy jak to będzie w Szczecinie i dwa razy w Sosnowcu.
Dopóki piłka w grze.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Blajpios 2018-12-03, 4:38 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Wypowiedz naszego trenera w języku obcym - taka sobie ale widać
że facet załamany - no to "chłopczyki mają przechlapane" -
zobaczymy jak to będzie w Szczecinie i dwa razy w Sosnowcu.
Dopóki piłka w grze.
Pozdrawiam
Tadeusz

Powyższe - dzięki, Kolego Tadeusz Wisniewski! - skłoniło mnie, by zajrzeć do tej konferencji i przyznam, że zrobiło to na mnie wrażenie. Potwierdzam, załamany, czy wkur***ny, czy "mocno zadziwiony, co zobaczył" - ale na pewno widać było, że faktycznie chłop się przejmuje, skoro podjął się tej roboty, to jest zaangażowany. Wg mnie to plus, nawet jakoś tym się zdziwiłem - ale jeszcze bardziej mnie to także jakoś ucieszyło.
Jeżeli zaś - odbije się to w tym, że znowu będzie "mocny impuls" podczas treningów, to normalne i dobre. Jest tylko jedno jeszcze ale, jednak wydaje mi się, że zdaje sobie z tego sprawę trener. Mianowicie - zdaje sobie sprawę chyba z tego, że mają określone możliwości, określony pułap, także mentalny. Teraz pytanie - jak to poukładać, by rzeczywiście wydobyć groźne dla przeciwników walory w poważnej walce. Tym bardziej, że Pogoń i Legia wyraźnie się już odbiły - a w Lechu A. Nawałka choćby dla swojego prestiżu, zrobi wszystko, by nie dopuścić do dalszej degrengolady - przynajmniej raz przy tym ukąsić. Hm. Kto jest najpoważniejszym kandydatem do bycia ukąszonym?
W obliczu trenera można było też więc chyba zobaczyć jakby tracił przekonanie, że da się wpaść na pomysł, jak z tych chłopaków wykrzesać te groźne dla przeciwnika możliwości. Dzieje się bowiem to, o czym była mowa poprzednio, że porażka tutaj a nawet tylko punkt - to duży przełom w kierunku złym, w kierunku pogodzenia się z rzeczywistością, dryfowania jako czerwona latarnia wystawiona na kiju daleko odstającego już od wozu. W innym wątku ktoś może i słusznie pisał o braku dopingu w II połowie, że nie niósł zawodników - ale prócz tego wydaje się, że zawodnicy prezentowali się jako właśnie już pogodzeni z tym, że nie są w stanie przeskoczyć przeciwnika. Honorowa porażka - to szczyt możliwości. Gdyby... Gdyby Żarko Udovicić nie strzelił tak, że D. Hołdun był w stanie wykonać "świetną paradę" i na przerwę zeszliby z remisem - to może jeszcze po przerwie coś by wykrzesali wiary z siebie, choć wg mnie i to nie jest pewne. Natomiast skoro nie wyszło - może i chcieli, ale nie byli w stanie jeszcze wspiąć się na palce i tak zabiegać przeciwników wolą walki.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez novack 2018-12-03, 4:52 pm

Co tydzień ten sam scenariusz, gra zaczyna się od wejścia Żarko, i co tydzień Żarko zaczyna na ławce :twisted:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Blajpios 2018-12-03, 5:28 pm

novack napisał(a):Co tydzień ten sam scenariusz, gra zaczyna się od wejścia Żarko, i co tydzień Żarko zaczyna na ławce :twisted:

Mam trochę zaufania do tego trenera - nie wiem więc, czy nawet nie zacznie w pierwszej jedenastce - i tak samo jak dotąd zostanie po pół godziny zneutralizowany. Problem Zagłębia jest bowiem w dużej mierze taki, że mają już ich rozpracowanych przeciwnicy. Także Sz. Pawłowski, choć na początku trochę chyba zaskoczył przeciwników, że jest kreatywniejszy niż w poprzednich sezonach - także i K. Wrzesiński już raczej jest rozpracowany, choć może jego wypadek, jest jeszcze dość młody - to trochę porównywalny do problemu K. Piątka w Serie-A. Zaskoczył - potem przychodzi trud, bo nauczyli się go przeciwnicy, przerwa w strzelaniu goli, bo przecież to było niemożliwe do kontynuacji - i teraz zaczyna się walka, czy to będzie zawodnik wybitny; zdaje się trochę, że szanse są, że to dociera do K. Piątka, choć z drugiej strony reakcja po zdjęciu go w ostatnim meczu trochę pokazuje, że wciąż jest takim "młodym chojrakiem, że on im tu pokaże wszystkim". Niemniej - może to tylko odruch dobry, bo chce grać - ale jednak zbiera się do pracy, by wskoczyć na wyższy poziom? Podobnie - może K. Wrzesiński "przytkany" teraz - jednak zbiera się do rozwoju; jedna czy druga sytuacja, choćby podanie dość ekwibrystyczne do Ż. Udovicicia pokazują, że nadzieje są.
Niemniej, całościowy problem, to jest jednak - właśnie kadrowy.
Kogo ma Zagłębie tak na "średniaka ligi"? V. Sanogo, M. Heinloth, może ten K. Wrzesiński, może, niech tam, Udovicić, no mooże D. Kudła
Na "niższe rejony utrzymujące się" kogo ma? Jeżeli nie w średniakach, to tu właśnie D. Kudła, tak też, może nawet bardziej - Ż. Udovicić, który naprawdę imponuje uczciwością zaangażowania, ale tu oceniamy całość, nie tylko to. Pewnie P. Mràz, na pewno Sz. Pawłowski, może T. Nowak czy M. Pribula w formie, której już nie ma, bo kontuzjowali, ale gdyby wrócili po kontuzji od razu do tej formy (wątpliwe - a czasu nie mają, bo wiekowi). Jeszcze może A. Banasiak by się tu załapał albo D. Vokić, czy tam S. Milewski, bo jeszcze mają perpsektywy rozwojowe. Naprawdę - to jest chyba problem, globalnie. Czy zaś ktoś tam zacznie wcześniej czy później... to też problem, ale "jedez spośród kompleksu problemów". Niestety. Oczywiście, to tylko moje zdanie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-03, 5:44 pm

Konsekwencje tej porażki z Lubinem mogą być a może będą czymś nowym
w sensie jakości gry przez Zagłębie - nowa krew na Wiosnę - Ja nie mogę
zrozumieć dlaczego taki Alex gra w pierwszej jedenastce a taki Mular musi
grać dla Bełchatowa - piszę to z cała odpowiedzialnością wolałbym
oglądać Mulara w sytuacjach słabszych spotkań ale jestem przekonany że
nabierałby doświadczenia i pewnikiem coś by ustrzelił - ten facet Alex w
tych meczach w których go widziałem jest słaby.
To co pisze w pierwszym zdaniu to będzie faktem - stoperzy mogą pakować
walizki to jest pewnik ilu nie wiem. Mnie Kibicowi brakuje klasycznego
na poziomie rozgrywacza no i oczywiście napastnika.
W naszych warunkach powinni to być zawodnicy skuteczni - Zagłebie nie
ma czasu aby się uczyli tej skuteczności.
Zadaje sobie pytanie Czy tacy zawodnicy są na rynku ?
Nie mogą to być zawodnicy bardzo młodzi - vide sytuacja w Cracovii
gdzie trener Probierz odstawił dwóch zawodników jeden Reprezentant
Kraju drugi na wypożyczeniu w Sandecji.
Piłka w grze - 3 mecze do rozegrania z drużynami z czołówki Extra
ciekaw jestem jak wypadnie nasza drużyna w konfrontacji z tymi
przeciwnikami tu już nie ma stresu - tu trzeba zasuwać.
Ciekaw jestem co pokaże dzisiaj Pogoń w Gliwicach.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez slawekchicago 2018-12-03, 7:54 pm

a moze zrobic podobna akcje jak w Warszawie Legia przy okazji meczu z Nami . Mecz z Legia I doping dla Legii przez 90 minut a dla Zaglebia tylko

PO CO WY GRACIE JAK WY AMBICJI NIE MACIE
CHCEMY PREZESA A NIE SMIESZNEGO FRAGLESA
CALA WINA TO JEST STANKA BO TRANSFERY TO LAPANKA

z drugiej strony kto ma to zrobic gdy trybuny swieca pustkami
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników