ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez xenon 2018-12-01, 6:24 pm

Miedź też leje spadkowicza
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez petromar 2018-12-01, 8:37 pm

no to mamy już teraz mecz z typu "byc albo nie być" - po wygranych miedzi i kurnika strata jest już niebezpieczna.....
petromar
 
Posty: 820
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Lars 2018-12-01, 8:59 pm

no to dzieje sie to o czym chcieliśmy nie mysleć.
Zwycięstwo albo czerwona latarnia...
Do Boju Zagłębie !!!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez August 2018-12-01, 9:53 pm

Lars napisał(a):Zwycięstwo albo czerwona latarnia...

Przecież nawet jak wygramy dwucyfrowo to i tak będziemy czerwoną latarnią. Zresztą bez wzgledu na wynik i tak spadniemy. To dla mnie w sumie piąty sezon Zagłębia w ektraklasie, w którym dość szybko widać jak odbiegamy od poziomu ekstraklasy wiec z doświadczenia wiem co piszę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Blajpios 2018-12-01, 11:49 pm

August napisał(a):
Lars napisał(a):Zwycięstwo albo czerwona latarnia...

Przecież nawet jak wygramy dwucyfrowo to i tak będziemy czerwoną latarnią. Zresztą bez wzgledu na wynik i tak spadniemy. To dla mnie w sumie piąty sezon Zagłębia w ektraklasie, w którym dość szybko widać jak odbiegamy od poziomu ekstraklasy wiec z doświadczenia wiem co piszę.

No, tak, słusznie. Precyzyjniej, to Kolega Lars napisałby "zwycięstwo - albo jaskrawa czerwona latarnia" (czyli bardzo czerwonym "bijaąca w oczy" i w dodatku teraz już wyraźnie fajtająca się na odstającym kiju z tyłu wozu).
Dlatego jednak - ma jakąś wagę ten mecz dużą, bo to nie tylko kwestia przedłużenia ewentualnych nadziei. Nadziei różnie się rozkładających - i zresztą, kto wie, jeżeli chodzi o nadzieje. Może bowiem właśnie - w kalkulacjach niektórych - to nadzieje wiążą się z tą wrzeszcząco czerwoną latarnią, klub doprowadzony do takiej pozycji ławtwiej sprzedać tanio, nikt nie będzie chciał sprawdzać, tylko radość będzie, że udało się upchać i nadzieje przedłużyć.
W grze jednak jest coś jeszcze - tym bardziej, jeżeli w dodatku nie byłoby "nowego otwarcia z nowymi właścicielami", co jest najbardziej prawdopodobne, jeżeli nie przeprowadzany byłby scenariusz "jak najgorszy klub jak najtaniej sprzedać". Pisałem to pod koniec zeszłego sezonu, gdy awans jeszcze nie był przypieczętowany, tylko groził. Mianowicie - jaki plan rozwoju? Po co teraz awans? Powtórzyłem też pisząc o celach już po awansie na rozpoczynający się sezon. Po doświadczeniach sprzed 10 lat - lub jak to ujmuje Kol. August - z ostatnich 5 sezonów gry Zagłębia w Ekstraklasie (ja na szczęście z tych, co silniej pamiętają wcześniejsze lata), to nasuwa się jedno, o czym pisałem... Najgorsza rzecz byłaby - wobec której byłoby lepiej w ogóle nie awansować niż realizować tę ścieżkę - to wyraźny spadek, czyli "spadek z hukiem", "spadek przy wyraźnej niechęci (żeby nie pisać obrzydzeniu) reszty towarzystwa z racji tej, że byłoby się zespołem wyraźnie nie pasującym do Ekstraklasy.. Pisałem, że na to po prostu nie stać Zagłębia, to byłby gwóźdź do trumny, pogrzebanie czy przynajmniej utytłanie marki Zagłębia na długo i nie do poznania w gumiakach, żeby użyć frazeologii, która ma szanse przemówić do niektórych. Dlatego ten mecz jednak jest bardzo ważny, nawet jeżeli trzeba liczyć się na poważnie ze spadkiem. Jednak spadek "bez żalu ze strony pozostałego towarzystwa ekstraklasowego albo wręcz z ich ulgą, z ich zadowoleniem": to niepowetowana szkoda, Zagłębia nie stać na nią, to byłoby dobijanie już sfatygowanej marki Zagłębia. Cóż, pisząc to ten jakiś czas temu, obawiałem się, że to nie za bardzo jest zrozumiałe dla "ważnych Zagłębia", obawiałem się, że to moje pisanie może budzić reakcje "co ten facet bredzi, jaka walka o spadek z honorem i że możliwy jest nawet spadek, byleby nie był spadkiem ku radości pozostałych; to był czas, gdy oficjalnie, nawet jeżeli nie wierząc, to mówiono o awansie do pierwszej ósemki więc raczej nie zajmowano się perspektywą spadku". Teraz jednak, gdy to jest już ewidentne nawet dla patrzących jedynie poprzez zakochanie w Zagłębiu - to może jednak "Centrum Zarządzające" na serio weźmie do serca zadanie uniknięcia skrajnej przegranej, może to już przemawia? Dlatego - jednak jest ważne, by ten niedzielny szok w Ekstraklasie nastąpił. Jakkolwiek, obawiam się, że danych do tego po prostu może zabraknąć. Szkoda tych 3 czy 4 piłkarzy, co walczą o awans do lepszej drużyny - że muszą walczyć o awans do lepszej drużyny w takim towarzystwie. Jednak może to jednak wystarczy do "szarpnięcia"? Teraz celem strategicznym jest trzymać się za wszelką cenę ogona, by odstawać o jeden, maksimum 2 punkty, bo jeżeli Zagłębie jutro odpadnie bardziej od stawki, to będzie to wyglądało jak realizacja tego właśnie scenariusza spadku z hukiem i wstydem i ulgą u pozostałych, czyli spadku skutkiem frymarczenia tak zasłużoną marką.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez slawekchicago 2018-12-02, 6:16 am

Zabolom wyszedl mecz w Plocku , Miedzi w Bialymstoku.Czemu Nam ma w koncu nie wyjsc mecz od A do Z . Nie szkodzi , ze domowy .My potrzebujemy takiego mecze TU I TERAZ

TYLKO 3 PUNKTY !!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez novack 2018-12-02, 9:11 am

Jeśli dzisiaj wygramy, to na dole tabeli zrobi się ciasno i ciekawie, do 11 miejsca będą tylko 2 punkty, ale jeśli (twu, twu) nie wygramy, to... nawet nie chcę pisać ;-( ;-( ;-(
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-02, 9:30 am

Tego nie zakładałem ale Koledzy August & Blajpios -będzie się bardzo zle
czuli w Czerwcu - to by było na tyle - trochę optymizmu nie jest żle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Piotrek34 2018-12-02, 9:41 am

p. Tadziu, spójrzmy realnie na to co się dzieje u nas w klubie. Jestem niestety kolejną osobą, która wątpi w to, że się utrzymamy. Na pewno nie z tym składem. Światełko w tunelu nie zgaśnie jeśli dzisiaj wygramy, a w przerwie zimowej dokonamy 3-4 UDANYCH transferów. Tylko taki scenariusz będzie pozwalał patrzeć z nadzieją w przyszłość. Remis każdy z nas będzie traktował jak porażkę, bo jak inaczej - jeśli wszyscy - którzy byli przed nami, powygrywali swoje mecze w tej kolejce. Chciałbym żeby było inaczej, ale niestety ciężko w takim przypadku być optymistą.
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez michaelus 2018-12-02, 9:50 am

Wyniki rywali są takie, że albo dziś jest dzień zwycięstwa, albo powoli możemy gasić światło.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez August 2018-12-02, 10:43 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Koledzy August & Blajpios -będzie się bardzo zle
czuli w Czerwcu -

Ja tam przeciw tego rudzaju złemu samopoczuciu nie będę miał nic przeciwko. Póki co, uważam że klapa zjada nas pod każdym względem. A mecz z Lubiem traktuję jako ostatnią okazję do zdobycia pkt w tym roku. A swoją drogą, ależ wychodzi to jak Dudek z.srał taktycznie mecze w Warszawie, ze Śląskiem, zabrskimi czy Cracovią. Z tego z palcem w nosie powinno było być min. 5 pkt więcej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Piotrek34 2018-12-02, 10:47 am

Ja tam przeciw tego rudzaju złemu samopoczuciu nie będę miał nic przeciwko. Póki co, uważam że klapa zjada nas pod każdym względem. A mecz z Lubiem traktuję jako ostatnią okazję do zdobycia pkt w tym roku. A swoją drogą, ależ wychodzi to jak Dudek z.srał taktycznie mecze w Warszawie, ze Śląskiem, zabrskimi czy Cracovią. Z tego z palcem w nosie powinno było być min. 5 pkt więcej.


Dudek jak Dudek, ale swoje też zrobili "obrońcy". Mikołaj dopiero teraz, a oni prezenty rozdawali już od sierpnia
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez August 2018-12-02, 10:51 am

Ni właśnie przy takiej a nie innej obronie i jednobramkowym prowadzeniu (czy remisie w W-wie) Dudek taktycznie za każdym razem bronił wyniku.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-02, 11:46 am

Tak jest Kol. August - pierwsze mecze były bardzo żle prowadzone przez
ówczesnego trenera - odrobimy to i damy radę.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Zagłębie Lubin

Postprzez achter 2018-12-02, 11:54 am

"'odrobimy to i damy radę'" :brawo:
achter
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników