ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez jackie57 2018-11-02, 7:04 pm

Adam1906 napisał(a):
jackie57 napisał(a):Powinny być przeprowadzone zakłady, czy w kolejnym meczu Zagłębie znów straci gola z rzutu karnego i czy sprawcą będzie Pan Polczak.

Możesz napisać cokolwiek innego a nie tylko Polczak to, Polczak tamto? Na 10 Twoich postów 9 jest o Polczaku :lol:
Jest Twoim "szwagrem" czy cuś?...

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW DLA KIBICÓW - SZCZEGÓŁY TUTAJ

Obrazek

Nie, ale sprokurować 4 rzuty karne w rundzie, która jeszcze nie dobiegła do końca, to wyjątkowa "sztuka". Dziwię się trenerom, że na to nie reagują.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez Adam1906 2018-11-02, 7:27 pm

Jackie, oczywiście zgadzam się z Tobą, że tak doświadczony obrońca nie może odwalać tak często numerów w naszym polu karnym, ale ja powoli przekonuję się, iż problem może leżeć również "w głowie" Polczaka. Każdy z nas, jakby w dwóch pierwszych meczach zrobił takie numery, to pewnie później też byłby elektryczny przy każdej interwencji. Może trzeba z nim popracować indywidualnie? Uważam, że nowy Mourinho jest w stanie "wyprostować" gościa, czego już nie potrafił Dudek. A jeżeli Polczak "wyprostować się" nie da, cóż, w przerwie zimowej do widzenia... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez slawekchicago 2018-11-02, 7:31 pm

novack napisał(a):Piotrek Polczak Piotrek :brawo: :brawo: !!!
Piotrek Polczak Piotrek :brawo: :brawo: !!!


Podpisuje sie pod tym obiema rekami . Wiem co pisze bo czlowiek to przezyl
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez django 2018-11-02, 9:25 pm

Wszystko fajnie, tylko chciałbym przypomnieć że gość miał opinię słabego obrońcy na długo zanim przyszedł do Zagłębia i jego gra jest tylko potwierdzeniem tych ocen, a nie żadnym zaskoczeniem. Polczak gra dobrze w powietrzu i jest silny fizycznie, dlatego przyzwoicie gra w meczach z drużynami, których taktyka opiera się na ladze w pole karne. Niestety jest też totalnie drewniany, stąd te faule w szesnastce i notoryczne błędy z przeciwnikami nastawionymi na szybką, kombinacyjną grę. I tutaj żadne "Piotrek Polczak, Piotrek" nie pomoże, bo od tego nie stanie się szybszy ani zwrotniejszy.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez jackie57 2018-11-02, 9:32 pm

django napisał(a):Wszystko fajnie, tylko chciałbym przypomnieć że gość miał opinię słabego obrońcy na długo zanim przyszedł do Zagłębia i jego gra jest tylko potwierdzeniem tych ocen, a nie żadnym zaskoczeniem. Polczak gra dobrze w powietrzu i jest silny fizycznie, dlatego przyzwoicie gra w meczach z drużynami, których taktyka opiera się na ladze w pole karne. Niestety jest też totalnie drewniany, stąd te faule w szesnastce i notoryczne błędy z przeciwnikami nastawionymi na szybką, kombinacyjną grę. I tutaj żadne "Piotrek Polczak, Piotrek" nie pomoże, bo od tego nie stanie się szybszy ani zwrotniejszy.

Ktoś decydował jednak o transferach.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez August 2018-11-02, 9:35 pm

django napisał(a):gość miał opinię słabego obrońcy na długo zanim przyszedł do Zagłębia

No dobra ale ten rzekomo słaby gość rozegrał ponad 160 meczy przede wszystkim w ekstraklasie choć nie tylko.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez django 2018-11-02, 9:39 pm

W polskiej piłce ilość rozegranych meczów w żaden sposób nie świadczy o klasie piłkarza. To co widzę lw meczach Zagłębia potwierdza opinię, która się za nim ciągnie.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez jackie57 2018-11-02, 9:44 pm

Jednak gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że nie jest to jedyne słabsze ogniwo w drużynie Zagłębia.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez August 2018-11-02, 9:51 pm

django napisał(a):W polskiej piłce ilość rozegranych meczów w żaden sposób nie świadczy o klasie piłkarza

Jakby był superkladowym obrońcą to by zapewne grał co najmniej w Legii. Ale mimo wszystko myśle że jakby był kompletnym cieniasem to prawdopodobnie by i tak przepadł.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez django 2018-11-02, 10:17 pm

Z mojego posta nie wynikało, że jest kompletnym cieniasem, tylko że jest drewniany. Wydaje mi się, że obejrzenie dotychczasowych meczów z jego udziałem potwierdza tą tezę. Natomiast wskazałem też jego atuty. O ile na ekstraklasę jest za słaby, to uważam że w I lidze może stanowić filar defensywy i jeśli Zagłębie spadnie, a on zweryfikuje swoje oczekiwania finansowe, to warto by go było zatrzymać.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez Blajpios 2018-11-02, 10:23 pm

Ale uporządkujmy może fakty. Czy P. Polczak jest topowym obrońcą? Nie jest. Czy było błędem go zatrudnić. Nie wiem, zależy. Na pewno było błędem, jeżeli ktoś spodziewał się, że będzie w czołówce polskich stoperów - skoro ja wiedziałem, że nie będzie. Jeżeli jednak ktoś na to nie liczył, to nie wiem, błąd czy nie błąd - bo nie znam na tyle sytuacji finansowej klubu, oczekiwań zawodnika itd itp. Może więc to było najrozsądniejsze. Nawet jednak, jeżeli to był wielki błąd - to czy winny jego jest P. Polczak? Najprawdopodobniej nie, nawet jeżeliby w negocjacjach zarzekał się, że daje gwarancje bycia w trójce najlepszych stoperów w lidze. Jeżeli to był błąd - to nie jego. Faktycznie nie jest demonem prędkości i zwrotności, lepiej sobie radzi przy walce tak, jak Kol. django opisał.
Tylko to nie jest opis całej sytuacji - a tak tu dyskusja trwa i jakby chodziło o to, czy faktycznie jest dobry czy nie i czy on temu winien, że gra w Zagłębiu.
Moim zdaniem - nie można mu odmówić ambicji i uczciwości, pokory. To dodatkowe walory do jego plusów, choć jak ktoś też tu pisał - może nie do końca. Gdyby pokazał takie chamstwo, jak pokazał P. Brożek - to może byłoby inaczej z tym karnym z Wisłą - i może z jeszcze jednym wcześniej, bo o ile mnie pamięć nie myli, to co najmniej jeszcze jeden był mu przypisany w dyskusyjny sposób. Ten zaś ostatni karny, to niby już "wszyscy wiedzą", że karny był wynikiem oszustwa a przynajmniej mocno naciągany - ale dalej się "ujeżdża" po zawodniku, jakby sprokurował z największą głupotą ordynarnego karnego. Dodatkowo - zapomina się, że te jego wpadki to nie zawsze były "tam, gdzie główna wina jego" - bywały skutkiem asekuracji innych. Choć też nie jest szybki i zwrotny - to jednak jest opanowany i zdaje się na zimno dosyć myśleć, jak choćby to, że nie rwie się z szabelką np. po straconych golach czy niesprawiedliwych werdyktach. Natomiast - mając sytuację, jaka jest, zawodnika ambitnego, znowu nie takie największe drewno w polskiej lidze - i nie tylko polskiej, hejtują go ludzie Zagłębia - co dając przez to Zagłębiu. Poziomu, formatu nie przeskoczy już. Jak napisałem, największe drewno nie jest, także w rosyjskiej lidze grał i rumuńskiej. Owszem, rumuńska, jak polska, ale grał cały sezon regularnie, w rosyjskiej owszem, nie przebił się w Tiereku, ale jednak z kilkanaście meczów zagrał, plus również do składu w Wołdze się przebił, jak Wołga dołowała, niemniej rosyjska liga na pewno wyżej stoi. Obecnie - walczy ile może i dobijanie go ze strony Zagłębia jest głupie. Dodanie otuchy - niekoniecznie głupie, bo jak napisałem, pułapu nie przeskoczy, ale zmobilizowanie najwięcej, ile może: to akurat Zagłębiu może na dobre wyjść, choć oczywiście, trzeba założyć, że nie ma pewności, iż prokurowanie przezeń karnych się wyeliminuje. Mając jednak do wyboru, że przez nagonkę zrobi ich dwa razy więcej - lub przy "pewności za plecami" połowę mniej: to wybór jakiego kierunku działania jest sensowniejszy.
Natomiast sytuacja, że wybrali go sobie na kozła ofiarnego i obiekt do kopania - raczej jest pewna, świadczyć o tym może choćby wypowiedź P. Brożka. Owszem, można powiedzieć, ale skąd tak jest? - czyż nie dlatego, że na pochyłe drzewo kozy skaczą? Tak, to też prawda - tylko czyim interesem jest doginać to drzewo całkiem do ziemi?
Zaś - zwłaszcza weszło wydaje się to robić już naprawdę we wredny sposób, choć oczywiście to tylko wrażenia. Jednak bowiem na przykład - gdy zagrał dobry mecz, to wręcz go wstawili do jedenastki kolejki. Niemniej, po ostatnim meczu, OK! mogli na gorąco też odczytać "no, tak Polczak znowu swoje, karny". Niemniej następnego bodaj dnia - w innym artykule - znów wracać i pisać o "wykoszeniu" P. Brożka, gdy już "połowa internetu" wyśmiewała aktorzynę z Krakowa i w sondażu było 2-1 na rzecz tego, że Brożek ukradł karnego: to naprawdę już świadczy o "uwzięciu się". Przecież - już te reakcje widzieli większości komentatorów innych, przecież na stronach ekstraklasy, gdyby chodziło o szukanie naprawdę, co było - mogli obejrzeć powtórkę, która wręcz sugeruje zupełny brak kontaktu. Co więcej. Czekałem na dalszą więc reakcję weszło, czy będą mieć odwagę podważyć tę swoją nagonkę, przeprosić zawodnika. Ciekawa rzecz. Nie pamiętam weszło, by "Niewydrukowanej tabeli" nie zaprezentowali we wtorek. Może o dwudziestej trzeciej z groszami, ale we wtorek. Tymczasem czekałem wtorek, środą - i dopiero we Wszystkich Świętych, gdy ludzie czym innym zajęci, opublikowali ocenę i tej sytuacji, jako bodaj szóstą opisywaną? Wcześniej - jakieś inne, trochę naciągane. Chyba też już było po meczu Legii, w którym odwołano karnego na pewno dużo bardziej ewidentnego. Czy weszło przy tym pisze, że się pomylili? Czy przeprasza P. Polczaka? Czy piszą, że Brożek wymusił? Ale gdzie tam! Brożek nie wymusił, tylko "nie było karnego Brożka" i "wyrzucił nogi do góry jak rasowy napastnik". A dalej - zarzekają się, że na pewno był kontakt, choć nawet on jest dyskusyjny. Jednak, łykają jakoś tę żabę, przyznam Zagłębiu "zabrane" punkty. Już jednak dzisiaj - wracają do nagonki. Dlatego wsparcie tego zawodnika, dodanie mu przez to siły mentalnej: to bynajmniej nie jest chyba zły pomysł. Bo przemożne natarcie, także w wykonaniu zdaje się, że pokrętnych niektórych dziennikarzy zdąża twardo w przeciwną stronę.Tymczasem grozi, to akurat to, że go "właśni kibice" flekować będą pospołu z nieprzyjaznymi ludźmi.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez Adam1906 2018-11-02, 10:44 pm

Blajpios, to dla Ciebie za ten post :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez August 2018-11-02, 11:27 pm

django napisał(a):Z mojego posta nie wynikało, że jest kompletnym cieniasem, tylko że jest drewniany. Wydaje mi się, że obejrzenie dotychczasowych meczów z jego udziałem potwierdza tą tezę. Natomiast wskazałem też jego atuty. O ile na ekstraklasę jest za słaby, to uważam że w I lidze może stanowić filar defensywy i jeśli Zagłębie spadnie, a on zweryfikuje swoje oczekiwania finansowe, to warto by go było zatrzymać.

Wiesz, może się mylę ale mam cały czas odczucie, że z chłopa da się jeszcze coś na ekstraklasę wycisnąć. O tym że ma problemy ze zwrotnością i refleksem sam pisałem natomiast w ostatnich dwóch meczach widziałem że fajnie czyścił przedpole a poza tym dość jednostronnie przywalona mu wyłączną winę za utratę obu bramek. A tak z pewnością nie było.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez Blajpios 2018-11-03, 12:13 am

To i ja dzięki i :brawo: dla Adam1906 (nie potrafię tak ładnych filmowych wkleić braw). Tym bardziej, że faktycznie pisałem "na podwójny czas" ten wpis, bo przed 23:00 musiałem wysłać coś w innym wymiarze i nie forumowego - i na pewno należał ten wpis, jeżeli chodzi o organizacje myśli i składnie: do trudniejszych; więc łatwo można było się "wku***ć", że znowu myśl - przez myśl - i z myśli, rwący potok. Jednak cieszę się, że przebiła się ta główna myśl, by popatrzeć "od środka sprawy Zagłębia i zaangażowania zawodnika" a nie pomagać obcym hejterom skutkiem własnego zawodu, bo w marzeniach oczekiwało się za dużo.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Jagiellonia Białystok

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-11-03, 12:51 pm

Nie można tak pisać o naszym stoperze Piotrze - ze jest cieniasem, drewnem
i jeszcze Bóg wie jakie negatywy. Jest naszym zawodnikiem i należy się szacunek
dla zawodnika - jeżeli nawet piłka trafia Piotra w rękę to nie robi tego zawodnik
celowo - przecież ta sytuacja z Brozkiem w meczu z Wisła - to sędzia okazał się
być takim mało profesjonalnym rozjemcą. Panowie więcej Szacunku dla Piotra
a będzie dobrze.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników