29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2018-10-29, 10:26 pm

Zagłębie powinno złożyć oficjalny wniosek o usunięcie sędziego z listy sędziów ekstraklasy nawet jak nic to nie da . Domagac się dowodów ze przepisy mówią o podyktowaniu karnego za drgniecie ochraniacza lub wrażenia faulu. Ja zawsze słyszałem ze sędzia nie dyktował karnego nawet jak miał wątpliwości bo poszkodowany przesadził z aktorstwem . Tu sędzia nie miał ich i ukarał Brozka który odwalił szczyt tandetnej próby oszustwa . Więc co się stało jak jedna kamera pokazała wyraźny prześwit między nogami zawodników a druga pokazała nogę na tle nogi bo obraz jest dwuwymiarowy a następnie porażenie prądem Wiślaka . Niech drukarz udowodni posiadanie paralizatora przez Polczaka . Kolejny dowód to ze w przypadku brutalnego faulu reakcja poszkodowanego następuje z opóźnieniem a tu natychmiastowo . Nie możemy tej grandy tak zostawić bo będą nas tak ruchac do końca sezonu aż spadniemy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez tork 2018-10-29, 10:43 pm

wilczy_jezdziec napisał(a):
tork napisał(a):Polczak do spółki z Kudłą potrafią odwrócić losy każdego meczu, zwłaszcza dającego nadzieję na zwycięstwo.

Co Ty chces od Kudły? Rozumiem, przytrafil mu sie babol ale bez konsekwencji. Za to dzisiaj jeden z jego lepszych meczów w Ekstraklasie.


Po prostu miał ewidentną spółkę z Polczakiem przy drugiej bramce. Nie przypilnował krótkiego słupka. Przy takim kącie i prędkości można jedynie rozgrzeszać go, gdyby to była pileczka do golfa lub tenisa.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2018-10-29, 11:09 pm

Przy drugiej straconej bramce, to udziałowców jest więcej, bo jeszcze wcześniej, tak mi się wydaje, co najmniej "jedna trzecia udziałów", to A. Jędrych, któremu siatkę założył Wiślak - potem P. Polczak, który daje się ograć - i potem faktycznie D. Kudła, który rzeczywiście nie błysnął, zostawiając lukę, którą dostrzegł napastnik. Niemniej - to są ułamki sekund, blisko bramki, chyba z tej trójki najmniej D. Kudła się dołożył. Niemniej faktycznie - tak mu koledzy ułatwiają trenowanie obrony karnych przy meczowych emocjach - a on chyba ani razu nie był blisko obrony. Niemniej - to z kolei jednak karne, nie można mówić, że to bramkarz ma bronić, więc jak gol, to źle bronił - to raczej jak nie strzeli, to źle strzelał napastnik. Prócz tego zaś w tym meczu D. Kudła z dwa razy wybronił zespół, plus jeszcze fuksiarski słupek, który obronił z kolei D. Kudłę, więc summa summarum za dziś nie najgorzej.
Wracając zaś do karnego i P. Polczaka. Cóż, obawiam się, że go już polubiono w Polsce ustawiać w roli kozła ofiarnego i już się z tym godzi. Toteż nie wyczytujmy z ruchu warg, że powiedział "nie wiem, zobaczymy", to dowód. A co miał powiedzieć? To już kolejny karny - i o ile pamiętam co najmniej przy jednym też były kontrowersje. Jeżeli więc przy tamtym był pewien, że nie było karnego "a z fanfarami VARu zagwizdali"??? To co teraz powie? W dodatku, naprawdę tak to jest pewne w meczu - ja jakoś nie tak to postrzegam - żeby tak móc dokładnie w emocjach za każdym razem powiedzieć, dotknąłem, nie dotknąłem? W niektórych sytuacjach owszem, w niektórych jednak człowiek nie będzie pewien, zwłaszcza z takimi doświadczeniami. Wracając więc już do drugiej połowy, drugiej bramki, wydaje mi się, że dodatkowo już pewność P. Polczakowi siadała, już brak zdecydowania w grze - i to też chyba odezwało się przy drugiej bramce Wisły. Tak więc, faktycznie chyba można by dać mu odpocząć, zresetować się. Tym bardziej - że to sytuacje, gdzie można coś bronić. Do tego dodać można, że rzeczywiście, łącznie z meczem z MIedzią - lepiej się spisywał także w pierwszej połowie. Ale ogólnie jednak, faktycznie nie jest demonem szybkości, mniej zwrotny, więc sumując jeszcze z tym pechem - odpoczynek może dobrze zrobić. Ale trener jednak jest bliżej, będzie też widział jaką siłę psychiczną prezentuje, jakie zaangażowanie - i czy M. Cichocki oraz A. Jędrych, we dwóch z mniejszym doświadczeniem, dadzą więcej.
Wracając zaś jeszcze do karnego... Hm. Przegląd Sportowy już chwilę po 20-tej zamieścił osobną notkę ze znankiem zapytania w tytule, czy aby sędzie nie dał się nabrać na symulkę Brożka. https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ym/tptjs4c Obejrzałem przed chwilą - tam jest zapis z oficjalnej strony ekstraklasa.tv. Przyznam, że moją wcześniejszą opinię raczej utwierdza to video. Prawdopodobieństwo styku - i to słabego i ułamek sekundy - jest naprawdę tylko prawdopodobieństwem z tego ujęcia patrząc: i to chyba nawet mniejszym niż 50:50. Co więcej, widać wyraźnie, że P. Polczak cofa nogę, gdy jest jeszcze wyraźnie widać, że do styku daleko, stąd naprawdę pytanie o możliwość tego zetknięcia, nie mówiąc już o nieproporcjonalnej sile "wystrzelenia nogi" P. Brożka - jakkolwiek oczywiście nie to jest decydujące, czy dodał coś czy nie dodał, jeżeli kontakt był. Z tego ujęcia jednak wciąż co najwyżej "pół na pół widać". Natomiast jeszcze dalsza reakcja P. Brożka, gdy dostaje kartkę - mniejsza z tym, że sprawia wrażenie dalszego aktorstwa, to są odczucia. Niemniej jest to wyraźnie silna presja. Jak by to napisać. Ceniłem dotąd mocno P. Brożka może niekoniecznie za europejską karierę, bo to nie był ten format - ale za przywiązanie do barw, nie fruwanie wszędzie, byle zarobić, za jakąś uczciwość w swym "wiślactwie". Dużo punktów w tym momencie u mnie stracił.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2018-10-30, 12:01 am

Na boisko wszedł Torunarigha . Ktoś go zauważył ? :lol: taki mały drobny nierzucający sie w oczy :)
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2018-10-30, 6:01 am

Tomcjo napisał(a):Na boisko wszedł Torunarigha . Ktoś go zauważył ? :lol:

Tak. Dzięki niemu padł gol na 2:2. Bo oczywiście nie zauważyłeś, że przy dośrodkowaniu Torunarigha ściągnął na siebie dwóch obrońców Wisły, co umożliwiło wyrównanie przez Cristovao...

Jak widzę animozje co poniektórych wobec zawodników sięgają zenitu. Szczególnie jednego z kolegów, który w każdym swoim poście hejtuje Polczaka. Ten Polczak żonę mu dupczy, że tak go nienawidzi?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2018-10-30, 6:01 am

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez wojtaszko 2018-10-30, 6:39 am

A tak na marginesie to jest 3 mecz Cristovao z Wisłą i jego 5 bramka :brawo: :brawo: :brawo:
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez xenon 2018-10-30, 7:15 am

szkoda, że na Ludowym doping tak nie wygląda...Co do graczy to myślę, że trener wskaże kogo wysłac do rezerw i będzie miał wpływ na zakup takich, którzy pociągną temat
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez August 2018-10-30, 7:21 am

Adam1906 napisał(a): przy dośrodkowaniu Torunarigha ściągnął na siebie dwóch obrońców Wisły, co umożliwiło wyrównanie przez Cristovao

Być może. Ale tez znamienne jest, że przy kontuzji Sanogo Waldi jednak nie zdecydował się sięgnąć po Juniora tylko na Cristovao, który - jak dotąd - nie potwierdzał bycia typową dziewiątką. Choć, co najważniejsze, trener miał nosa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez novack 2018-10-30, 7:29 am

To piąta bramka strzelona Wiśle przez Alexa, teraz niech idzie za ciosem i drugiej Wiśle też pięć ;)
Ostatnio edytowano 2018-10-30, 7:38 am przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2018-10-30, 7:30 am

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez slawekchicago 2018-10-30, 10:06 am

Drugi mecz i drugi raz nie poznawalem druzyny ." Jeden za wszystkich wszyscy za jednego " :brawo: to powoli wyglada tak ze kazdy zawodnik druzyny z ktora gralismy bedzie bal sie otworzyc lodowke bo tam tez bedzie Nasz zawodnik :brawo: .Sa bledy , niestety , ale spokojnie krok po kroku . Akcja Wisly na 2:1 koronkowa i wszystko dzialo sie tak szybko ze jedyne co Polczak mogl zrobic to faul i WTEDY BY SIE DZIALO . Przy pierwszej juz tak na spokojnie Brozek DOLOZYL DUZO ale karny ........ odpowiedzcie sobie sami jakby to Nasz zawodnik byl . Swoja droga podanie do Brozka przednie . Mecz cudo , liczy sie to co w sieci .Dwa razy gonilismy wynik wiec punkt na korzysc choc niedosyt pozostal . Grunt ze przy takiej grze trybuny "Dziadka Ludowego " znow zaczna sie wypelniac .
Szkoda mi Dudka , ale widac teraz jak bardzo sie mylilem zeby zostal choc ......... moze to zasluga ze oprocz Pierwszego trenera mamy tez innego Drugiego ??? :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez jackie57 2018-10-30, 12:01 pm

gothblack napisał(a):Jezuuu co do karnego to sam Polczak przyznał, że był....., a jak to zrobił?? przed varem kamera najechała na niego i kogoś z naszej drużyny już nie pamiętam kto to i on zadał pytanie był karny? z ruchu ust Polczaka można było odczytać " nie wiem zobaczymy" i to powinno zamknąć temat bo Brożek to Brożek, ale to on się upominał o VAR, a nasz stoper zawinął się w kąt. Mnie też wydawało się, że to padolino, ale no cóż.....

Dużo piany o nic. Było nie faulować na polu karnym.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2018-10-30, 4:32 pm

Gra wciąż ma sporo wad . To stwierdzenie a nie pretensja . Za to zaangażowanie zbliża się do tego z czasów Derbina czy Magiery a to dobra wróżba na teraz i na wiosnę .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: 29.10.2018 Wisła Kraków -Zagłębie Sosnowiec

Postprzez tork 2018-10-30, 11:48 pm

Adam1906 napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Na boisko wszedł Torunarigha . Ktoś go zauważył ? :lol:

Tak. Dzięki niemu padł gol na 2:2. Bo oczywiście nie zauważyłeś, że przy dośrodkowaniu Torunarigha ściągnął na siebie dwóch obrońców Wisły, co umożliwiło wyrównanie przez Cristovao...

Jak widzę animozje co poniektórych wobec zawodników sięgają zenitu. Szczególnie jednego z kolegów, który w każdym swoim poście hejtuje Polczaka. Ten Polczak żonę mu dupczy, że tak go nienawidzi?...


Tak, z pewnością się uwziąłem na Polczaka i do tego mam zaawansowany astygmatyzm. Podobnie jak redaktorzy z Weszło i red. Wojciech Górski z podsumowania poniżej typując deskę barlinecką na cieniasa kolejki.
https://eurosport.interia.pl/raporty/ra ... Id,2650853.

Choć prawda pewnie jest taka, że mściwy Polczak pierdoli wszystkie partnerki wszystkich redaktorów z naczelnymi włącznie, którzy są wobec niego nieprzychylni. Cóż się dziwić, że chłop ma braki kondycyjne i myśli zapewne o kryciu zamiast skupić się na...kryciu.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników