Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez RUDI 2018-10-08, 12:18 am

django napisał(a):Nie może, gdyż ze względu na swoją multifunkcyjnosc zabrakło mu czasu na edukację i nie ma uprawnień do prowadzenia drużyny piłkarskiej.

Uważasz że w dzisiejszych czasach koledzy mu tego nie załatwią ? (kto prowadzi te całe szkoły PRO ?)
django napisał(a):Zresztą Adam słusznie zauważył, że to taki casus Kaczyńskiego.

Teraz przejrzeliście na oczy ? casus Kaczyńskiego ? Miler tak pięknie się "spierał" z Kwaśniewskim ,Kopacz z Komorowskim ? a kto pociągał za sznurki ? na pewno nie ten wyśmiewany "suweren" ,a zwisa mi kto siedzi "na tylnym" siedzeniu ,ja ma to w du..ie tylko widzę ludzi normalnych(nie przez szybę samochodu) którzy są zadowoleni bo ktoś im tą godność bycia człowiekiem i obywatelem oddał (chcesz konkretów ? to opiszę Ci moje "przygody" z RPO ,z sądem albo z Policją ,kiedyś i dziś ,może opiszę Ci moją batalie o wykup mieszkania gdzie popier...olne towarzystwo pana Milera ,Balcerowicza i innych kazało mi płacić dwa/trzy razy za to samo ,może opiszę Ci sytuację gdy notariusz za pieczątkę w akcie notarialnym zaśpiewał sobie tyle ile warte było całe mieszkanie ,może opiszę Ci sytuację gdy z 300 tyś wkładu mieszkaniowego ktoś nagle zrobił mi 0 ten sam "ktoś" stworzył pierwszych milionerów w Polsce )
Tak, dzisiaj jestem "suwerenem" .
Ps Kaczor mi wisi ,ale na swój "nieogarnięty " mózg widzę że to jest Mój kraj ,do zobaczenia przy urnach ,Janusze i Grażyny was osądzą ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez Adam1906 2018-10-08, 8:09 am

Ja p***le, a miało nie być polityki. Rudi, Ty spać nie możesz, bo tak Cię casus Kaczyńskiego uwiera? Przecież to był TYLKO przykład jak rządzi w Naszym klubie Stanek. Przykład i nic qrwa więcej!!! Jak tak Ci nie pasuje Kaczyński = Stanek to niech Ci będzie Kim Dzong Un = Stanek. Teraz pasuje? ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez RUDI 2018-10-08, 8:40 am

Adam1906 napisał(a):Teraz pasuje? ;-)

Tak Adam ,teraz pasuje :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez Adam1906 2018-10-08, 9:25 am

RUDI napisał(a):Tak Adam ,teraz pasuje :)

:niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez Blajpios 2018-10-08, 10:53 am

Adam1906 napisał(a):Ja p***le, a miało nie być polityki. Rudi, Ty spać nie możesz, bo tak Cię casus Kaczyńskiego uwiera? Przecież to był TYLKO przykład jak rządzi w Naszym klubie Stanek. Przykład i nic qrwa więcej!!! Jak tak Ci nie pasuje Kaczyński = Stanek to niech Ci będzie Kim Dzong Un = Stanek. Teraz pasuje? ;-)

A mnie tak pasuje... hm, średnio. Bo pasuje mi, że od ataków politycznych na chyba straszącego po nocach Kolegę Adam1906 upiora, jakiego sobie wytworzył z obrazu J. Kaczyńskiego - Kolega WRESZCIE odszedł przy okazji tematów kibicowsko-piłkarskich (choć nie ma pewności, że na długo Kolega odszedł, chcę jednak wierzyć, że w roztropny sposób to będzie, dlatego próbuję pomóc). Nie pasuje mi bowiem natomiast — że nie odszedł Kol. Adam1906 od tego atakowania w ogóle zanim pierwszy raz tu wtrącił to porównanie. Słabo pasuje mi, że nie doszedł do tego powstrzymania się, gdy ktoś zaprotestował - tylko zdaje się raczej wolał słuchać tylko tego, jak ktoś tam inny się wypowiadał wykazując podobne skrzywienie anty-Kaczyńskowe, jakby fobie lewicowców były tu na Forum co najmniej uzasadnione albo wręcz prawem, podczas gdy nawet nie skrzywienia jeszcze (bo to byłaby paralela) ale nawet opinie prawicowe, to są tu jak zanieczyszczanie powietrza? Naprawdę, proszę wierzyć - kilka razy w ostatnich dniach wstrzymałem się przed napisaniem tu prostego komentarza w rodzaju następującym. "tak, tak, Kaczyński, wysysa krew i noc przebija szpileczkami postaci wrogów"; na tyle długo żyję na tej ziemi, że naprawdę pamiętam i takich, co wierzyli w stonkę zrzucaną przez Amerykanów i inne wymysły propagandy - toteż i obecnie, że ktoś łyka wytwory propagandy, wierząc święcie w monstrum Kaczyńskiego w tym wypadku, czy też inne monstra: to mnie nie dziwi.
Jak napisałem, chcę pomóc, toteż nie wchodzę tu na ścieżkę rozbijania omamów propagandy. Napiszę jasno - nie mam wątpliwości, że Kol. Adam1906 nie robił tu wtrętu, by politycznie jątrzyć, by walczyć z przeciwnikami politycznymi i/lub wykorzystać wątek do wrzucania poglądów politycznych. Odbieram to raczej tak, że trochę nie skontrolował sytuacji. Przynajmniej tak to odebrałem, dlatego też powstrzymałem się od komentarza. Nawet takiego, że porównanie użyte przez Kolegę Adam1906 jest groźne... dla Zagłębia. Co by nie powiedzieć, klasę polityczną i zakres horyzontów J. Kaczyńskiego, rozumienia nie przez pryzmat prywatny lecz ogólnopaństwowy (niezależnie, czy podzielamy ten pogląd) - przecież znamy, jest w stanie czynić znaczące sprawy. Czy naprawdę chodziło Koledze o utwierdzenie przy okazji przekonania, że mamy tu do czynienia porównywalne potencjały?
Tak więc - faktycznie tak to odebrałem, założyłem, że Kol. Adam1906 po prostu szczerze, naprawdę, podzielił się tym, o czym jest przekonany, że J. Kaczyński spełnia taką straszną rolę - jak strasznie też postrzega, dzieje się w Zagłębiu. I tu był błąd wypowiedzi - bo zdaje się, że opinię, iż strasznie zarządza Klubem R. Stanek zdają się popierać zarówno liczni myślący lewicowo, jak i liczni myślący prawicowo, których zaboli to porównanie z J. Kaczyńskim. Dlatego napisałem, że efekt końcowy mi pasuje, jak najbardziej - i cieszę się, gratuluję, że Koledzy "przybili piątki" w końcu. Niemniej, jak napisałem - pasuje mi to średnio, bo pewnych rzeczy nie powinno się przy okazji przemycać. Tak samo - nie pasuje mi, że Kol. Adam1906 nie tylko że nie zmitygował się po pierwszym sygnale - to jeszcze wręcz atakuje oskarżając innych o to, co sam zrobił. Prześledźmy: w tym wątku pierwszym, który wprowadza polityczne porównanie jest Kol. Adam1906. Na mocny ton - reaguje Kolega RUDI - po czym jakoś tam się łagodzi sytuacja, z zapewnieniem Kolegi RUDI, że nie chce eskalować polityki. Po czym odzywa się inny jakiś Kolega, wzbudzając na nowo polityczny wątek napastliwy dla PiSu; tu więc znów Kolega RUDI przywołuje do ładu. Właśnie więc w tym momencie: Kol. Adam1906 jak najsłuszniej zmienia wreszcie konotacje na mniej drastyczne, ale zamiast milczeć lub jeszcze lepiej grzecznie przeprosić, że trochę nieopatrznie rozjątrzył - to wręcz atakuje bez pardonu, mianując wielką swoją łaską zrobienie tego, co najlepiej by było, gdyby zrobił na początku. Co więcej, swoją własną fobię - bo raczej każdy, kto czytał pierwszy wpis Kolegi Adam1906 nie miał wątpliwości, że "koleś nie lubi Kaczyńskiego, daje go jako przykład wredoty, kojarzy mu się on jako wredny typ": to Kol. Adam1906 próbuje jeszcze podrzucić tę fobię oponentowi, wręcz oskarżając go o to, z czym wydaje się samemu u siebie nie może sobie poradzić. Summa summarum, wynik końcowy zaproponowany przez Kolegę Adam1906 pasuje mi; faule popełniane zanim do niego doszło, jak również fakt, że trzeba było walczyć o ten wynik: to już mi nie pasuje.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez django 2018-10-08, 11:42 am

Tak jak napisał Adam, każdy może sobie wstawić przykład jaki chce. Ja wybrałem najbardziej moim zdaniem oczywisty. A o polityce nie mam zamiaru dyskutować.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez August 2018-10-08, 12:52 pm

pyla napisał(a):Ja z ZAGŁĘBIEM jestem od ponad 50 lat

Zapomniałem odpowiedzieć zatem czynie to teraz. Nie chce się licytować choć moje "chodzenie" na Ludowy miało (ponoć) miejsce jeszcze w okresie prenatalnym bo były i takie czasy gdy i ciąża nie przeszkadzała chodzić na mecze Zagłębia. Jak ktoś jest ponad 50 lat nie tyle ze jednym klubem co z Naszym Zagłębiem - jak Ty - to taki człowiek ma wg mnie przyklepane miejsce w Niebie. Jak wielokrotnie podkreślam, nie jest łatwo być kibicem Zagłębia niemniej uważam, że w określonych sytuacjach lepszym wyjściem jest zachowanie umiaru i pokory i w niczym to nie uchybi danej osobie. My na dziś mamy bardzo niewiele atutów aby postawić się bądź co bądź człowiek w tej chwili drużynie ekstraklasy jaką jest Lechia. Co zresztą mecz i jego przebieg pokazał. Ciepło i serdecznie pozdrawiam.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez slawekchicago 2018-10-08, 1:06 pm

Ja zamkne dyskusje znanym sloganem
" To wszystko wina Tu....tfu Stanka :lol: "
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez novack 2018-10-08, 1:15 pm

Pamiętam jak wiele lat temu uczyłem moją kilkuletnią córkę składu Zagłębia, gdy grał jeszcze Stanek, i dziecko żeby zapamiętać robiło skojarzenia, w tym przypadku PRZYSTANEK, w składzie był też Toster, ale hitem było skojarzenie córki mojej siostry którą dekadę wcześniej uczyłem składu Zagłębia i grał wtedy u nas Koń Arek ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-10-08, 1:25 pm

Na pewno są w Sosnowcu Kibice Zagłębia którzy mają znaczący staż - Ja
nie licytuję się z nikim - Ja zacząłem chodzić na Stal Sosnowiec która
grała przy Mireckiego 67 lat lat temu zaznaczam byłem chłopcem i nie
zmieniłem moich sympatii do Klubu i drużyny - zawsze bardzo mi bliskie.
Widziałem mecz z Lechią - czy byłem zły po tym meczu na trenera i na
świat cały - NIE - byłem zly na drużynę na zawodników - grali w Gdańsku
jak ostatni frajerzy - druga bramka dla Lechii doświadczony Pawłowski
zachował się ja ostatni frajer - zostawił Niemca z tym zawodnikiem który
wyczyniał różne sztuczki w polu karnym - Pawłowski zostawił obrońcę
który sobie sam nie poradził. I od tego mo9mentu zaczęła się KASZANA.
Smiem twierdzić że w drużynie nie funkcjonuje zasada JEDEN ZA
WSZYSTKICH - napisze tak nie oczekuję zmiany trenera - może jest tam
osoba która trenerowi przeszkadza - powinien sobie z tym poradzić tak
myślę Ja. Mecz w Gdańsku przegraliśmy po frajersko straconych bramkach
W dalszym ciągu drużyna musi stanowić 11 chłopa których jedynym celem
jest zwycięstwo a nie frajerskie porażki. Liczę że w którymś momencie
to się odblokuje oby jak najwcześniej.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez August 2018-10-08, 1:36 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Ja zacząłem chodzić na Stal Sosnowiec któragrała przy Mireckiego 67 lat lat temu zaznaczam byłem chłopcem i niezmieniłem moich sympatii do Klubu i drużyny - zawsze bardzo mi bliskie

O ile Pyla jest już co najmniej jedna noga w niebie to Pana Panie Tadziu trzeba by kanonizować.Natomiast co do Pawłowskiego, popełnił błąd, fakt, ale asekuracja była do …. Z kolei druga połowa tak naprawdę przypominała drugą połowę z Cracovią z ta różnicą, że Lechici bezlitośnie to wykorzystali. A to moim zdaniem wina Dudka, który - jak pokazały kamery tv z relacji z meczu - w przerwie stał i dał mordę na sędziów zamiast skupić się na drużynie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez Blajpios 2018-10-08, 2:53 pm

django napisał(a):Tak jak napisał Adam, każdy może sobie wstawić przykład jaki chce. Ja wybrałem najbardziej moim zdaniem oczywisty. A o polityce nie mam zamiaru dyskutować.
To mnie naprawdę przykro jest, że na tym Forum ktoś tak butnie oświadcza, jak nie przymierzając Hitler, Stalin czy jakiś inny totalitarny despota: ja sobie wrzucam moje opinie polityczne i to jest bezdyskusyjne, nie mam zamiaru nawet o tym dyskutować!
Jak dotąd udaje mi się powstrzymać od dyskusji politycznych, bo naprawdę nie ten wątek tutaj - więc jedynie jak na razie zobrazowałem sytuację, chcąc pomóc do wyjścia z impasu. Tylko po co "Wasza opcja" tę politykę tu wpycha przez porównania polityczne, o których musicie wiedzieć, że dla niektórych będą drażniące - i w dodatku przemocą chce ją tu utrzymać obłudnie twierdząc, że nie chce politykować? Jak napisałem - naprawdę sądzę, że trochę Kolega Adam1906 się zapędził, nie uwzględniając tego faktu a rzeczywiście obrazując tak, jak w jego postrzeganiu świata mu się wydawało to najwymowniejsze. To można ścierpieć, nawet jeżeli nie przeprosił, gdy się zorientował, że tak to zabrzmiało. To przecież normalna reakcja, gdybyśmy się szanowali w różnorodności naszych poglądów. Po co jednak zamiast takiego zachowania - atak na tego, który zaprotestował wobec głosu nie szanującego jego poglądów? Po co - gdy sytuacja zmierzała do wyciszenia, to akurat następny wskakuje w zgodzie z pierwszym głosem upolityczniającym i w zgodzie ze "swoim porównaniem najbardziej oczywiście oddającym polityczne niechęci"? Czy naprawdę dlatego, że mamy wszystko prawo porównać, to na jubileuszu u jakiejś ciotki w rodzinie zaraz po toaście porównać ją można "że wygląda jak ta stara baba z naprzeciwka, której tak bardzo nie lubi"? W rodzinie, to pewne - ale choćby w dobrym sąsiedztwie, klubie dyskusyjnym regularnie uczęszczanym czy choćby na Forum tutaj, wydawało mi się, że też: będziemy jednak baczyć na to, co niepotrzebnie rani czy jątrzy - choćby dlatego raczej z tematów wyłącza się kwestie poglądów politycznych.
Tak, świadomie na początku tego wpisu - jednak dałem przykład przeciwny; wiem, że porównanie mogło zaboleć niektórych, jeżeli nie są skończonymi cynikami, na co mam nadzieję (że nie są); przepraszam więc, jeżeli faktycznie zabolało - niestety jednak, "chirurgicznie było konieczne" dla zobrazowania sytuacji i może stworzenia szansy lepszego wyciągnięcia wniosków.
Na powyższym kończę "spozatemacanie" w tej partii dyskusji. Po kim można się było spodziewać logicznej analizy: temu już wystarczy tutaj tych treści - a kto woli inaczej, to nie ma potrzeby dać mu się wciągać w utarczki.
Wracam zaś do poprzedniej podpowiedzi merytorycznej, choć odnoszącej się bardziej do aktualnej sytuacji "po Lechii" niż do samego tego meczu. Oczywiście, cenne są uwagi analizujące np. grę tego, czy tamtego zawodnika, chwalące T. Nowaka za odwagę sądu itp. W gruncie rzeczy - takie uwagi, coś też i wnoszą. Jakkolwiek jednak przypomnę - nie wiemy jednak "drugiej i następnych stron medalu", naprawdę trudno się domyślić - i to jeszcze osiągając pewność sądu - czy np. to nie jest strategia obrony zawodnika, który już szczyt swój osiągnął i nie da rady więcej i lepiej przez cały mecz "wydusić z siebie"?
Niemniej, nawet przyznając rację, że to cenne uwagi i wypowiedzi - to wrócę jednak do poprzednio zadanego pytania: co pomoże nie rozładowywać energii w dywagacjach i być w końcu usatysfakcjonowanym z jakiejkolwiek zmiany jaka nastąpi - tylko przez sensowne dyskusje dodać się coś, co pomoże sprowokować jak najlepsze zmiany?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 6.10.2018r. g. 18.00

Postprzez GrubyPerez 2018-10-08, 4:41 pm

novack napisał(a):Pamiętam jak wiele lat temu uczyłem moją kilkuletnią córkę składu Zagłębia, gdy grał jeszcze Stanek, i dziecko żeby zapamiętać robiło skojarzenia, w tym przypadku PRZYSTANEK, w składzie był też Toster, ale hitem było skojarzenie córki mojej siostry którą dekadę wcześniej uczyłem składu Zagłębia i grał wtedy u nas Koń Arek ;)



Koń Arek mnie rozpipcył, leżę i kwiczę....Muszę mu to przekazać :) :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników