KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez novack 2018-09-25, 11:24 am

Klub "nie wiedział" ale prócz tego w rozmowie przedmeczowej na Łazienkowskiej Pan trener publicznie oświadczył, że aktualnie Turnariga jest w wyższej formie niż Sanogo dlatego gra, o przewadze Melo nad Żarko chyba nie opowiadał, ale posadzenie Żarko na trybunach może świadczyć o jego tajemnej wiedzy w tym temacie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez GrubyPerez 2018-09-25, 2:56 pm

novack napisał(a):Pan trener na spotkaniu z kibicami zapewniał, że ostateczny głos w temacie transferów należy do niego, zatem to on jest odpowiedzialny za taki drobiazg jak zakontraktowanie 13 pomocników

bo jest odpowiedzialny, również za Tarantulę , za którym to on właśnie optował i koniecznie chciał go mieć. Więc nie Stanek, którego się tutaj nieco zanadto demonizuje, choć nie twierdzę, że swojego za uszami nie ma. Tarantula zresztą dwa razy wczoraj ładnie się urwał, ale niestety spalony- pierwszym razem z winy podającego , drugim razem z rozpędu, bo raczej sędzia powinien to puścić. Inna sprawa, czy wykorzystał by dwa razy sam na sam. A jeśli?
Wczoraj niestety zawiedli Ci na których najbardziej liczyliśmy - czyli Żarko i Szymon niestety - dużo wiatru a mało pożytku i taka elektryczność jakby pierwszy raz na boisko przy publiczności wyszli. Dawid bez farta, bo dwa razy telewizor( siata) ale fakt że chyba powinien odpocząć , bo dobry bramkarz MUSI mieć farta. Czas więc chyba na Matko w bramce.Ktoś, kto się zna dużo ciepłych słów mówił mi o Babiarzu....niestety, mnie on nawet babiarza nie przypomina, a co dopiero ODPOWIEDZIALNEGO piłkarza. Poczułem pewnie jak i Wy- przyznajcie się, że będzie źle w momencie kontuzji Patrika Mraza, wg mnie powinien wejść za niego Milweski do Nowaka, Żarko do tyłu a Szymon na lewą . Zmiana Września na młodego Vokića - bez sensu. To kolejna absolutnie nie przemyślana zmiana DD .Będziemy się chyba modlić o utrzymanie ...
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez August 2018-09-26, 12:37 pm

GrubyPerez napisał(a):bo jest odpowiedzialny, również za Tarantulę , za którym to on właśnie optował i koniecznie chciał go mieć. Więc nie Stanek, którego się tutaj nieco zanadto demonizuje, choć nie twierdzę, że swojego za uszami nie ma.

Nie zamierzam bronić w tym przypadku Dudka. Co więcej, jeśli rzeczywiście to on uparł się na to coś, to dużo stracił w moich oczach. Niezależnie od tego ktoś w tym klubie powinien mieć cokolwiek co przypominałoby w jakiejś części pracę mózgu. Trener powinien zgłaszać jakiego zawodnika, na jaką pozycję i o jakich cechach potrzebuje a spec od transferów szuka kandydatów w ramach możliwości finansowych klubu. Nie jesteśmy Lechem Poznań ale też już nie jesteśmy Lechem Rypin w 3 lidze i sam fakt gry w ekstraklasie powinien być jakimś atutem.
GrubyPerez napisał(a):Tarantula zresztą dwa razy wczoraj ładnie się urwał

Chyba z choinki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez RUDI 2018-09-26, 12:47 pm

GrubyPerez napisał(a):bo jest odpowiedzialny, również za Tarantulę , za którym to on właśnie optował i koniecznie chciał go mieć

Jarek a czasami nie Stanek Ci to powiedział ;-) ? Coś za bardzo mi się nie chce wierzyć w taką wersję ,nie wierzyłbym nawet gdyby Dudek powiedział mi to przy piwie .Jego gdzieś tam rzucone słowa o przydatności tego zawodnika dla drużyny traktuję jako "dyplomatyczne" .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez GrubyPerez 2018-09-27, 12:41 am

RUDI napisał(a):
GrubyPerez napisał(a):bo jest odpowiedzialny, również za Tarantulę , za którym to on właśnie optował i koniecznie chciał go mieć

Jarek a czasami nie Stanek Ci to powiedział ;-) ? Coś za bardzo mi się nie chce wierzyć w taką wersję ,nie wierzyłbym nawet gdyby Dudek powiedział mi to przy piwie .Jego gdzieś tam rzucone słowa o przydatności tego zawodnika dla drużyny traktuję jako "dyplomatyczne" .


nie , Rudi :)

zupełnie inny ktoś.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez Blajpios 2018-09-27, 8:15 am

GrubyPerez napisał(a):
RUDI napisał(a):
GrubyPerez napisał(a):bo jest odpowiedzialny, również za Tarantulę , za którym to on właśnie optował i koniecznie chciał go miećt

Jarek a czasami nie Stanek Ci to powiedział ;-) ? Coś za bardzo mi się nie chce wierzyć w taką wersję ,nie wierzyłbym nawet gdyby Dudek powiedział mi to przy piwie .Jego gdzieś tam rzucone słowa o przydatności tego zawodnika dla drużyny traktuję jako "dyplomatyczne" .


nie , Rudi :)

zupełnie inny ktoś.
Cóż, mogłoby to pasować, że coś trener Dudek widzi w tym zawodniku. Z tym, że przestrzegałbym teraz z kolei na Torunaridze się skupić z opinią z góry przesądzoną. Ja zaraz po meczu pisałem o, powiedzmy, 1,5 sytuacji, w której to - choć był spalony, to moim zdaniem, nieźle pokazał się ten zawodnik (oglądałem tylko w trakcie meczu). Raz bowiem - to raczej zaspał podający mu, bo jakby wstrzymał podanie, lub po prostu ślamazarnie grał i nie zobaczył rodzącej się sytuacji, drugi raz trochę niejasne to było. Kol. GrubyPerez nawet wprost napisał o dwóch dobrych urwaniach się - być może myślimy o tych samych sytuacjach, bo zaś nie grał za długo. To, że raczej wszyscy się zgadzamy, że Torunarigha to dość dziwny wynalazek i niewielkie dajemy szanse na to, by odpalił - to nie powinno jednak sprowadzać się do ustalenia pewnika, że w każdej sytuacji gra źle i tylko źle i nie jest możliwe, by np dobrze urwał się obrońcy (nawet, jeżeli wiemy, że raczej pasuje do taktyki, gdy potrzeba wieźy oblężniczej i/lub tarana a nie harcowników).
Niemniej faktycznie widzę, że jest możliwe, iż sam D. Dudek optował za tym zawodnikiem - po pierwsze przy założeniu, które wydaje mi się całkiem logiczne, że przyjęto postawę ryzykancką od początku w transferach. To znaczy - jedziemy trochę po bandzie, bo może wtedy za tanie pieniądze, coś wypali, ktoś zaskoczy - jak swego czasu V. Sanogo wypalił (nie rozstrzygam przy tym, że to wynik poszukiwań zagłębiowskich "skautów", bo może w drodze nakazowej na wypróbowanie przysłała Legia, by Zagłębie jako figurant sprawdził im zawodnika - a może umowa z managerem, że oni gdzieś go musieli umieścić, czy cokolwiek innego - podobnie jak przy innych ryzykanckich transferach też tu w grę może wchodzić). Jeżeli przyjąć, że prawdopodobnie taka taktyka transferowa w pewnym sensie jest w Zagłębiu - i jeżeli jeszcze jest drugie, mianowicie sytuacja, o której myślę była już za D. Dudka: to mielibyśmy powtórkę z sytuacji. Jakiś czas temu bowiem też było dwóch kandydatów do napadu - obaj Murzyni - i jeden był "taranowaty" a drugi raczej zwinny, w moim odbiorze. Ten drugi w opiniach Forumowiczów oglądających sparing pasował lepiej - a chyba wtedy też było podane, że trener jakoś uzasadniał, dlaczego wybrano tego taranowatego (chyba chodziło o Christovão, on został). Tak więc, pasowałoby na wybór do gry taktyki, że napastnik miażdży, że tego chcą, chce trener. Może za szybkiego zwinnego uważają V. Sanogo, może uważają że nie potrzeba większej dywersyfikacji, co moim zdaniem trochę błąd, jeżeli "za tarana" uznano Christovão, za "sprytnego" V. Sanogo, to przydałby się szybkościowiec. No, ale to moje myślenie - tymczasem tutaj chciałem napisać głównie to, że wydaje mi się, że takie dość "taranowate" w napadzie są tendencje dominujące obecnie przy ustalaniu składu, więc jest możliwe, że jakoś tak też wybiera D. Dudek.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 24.09.18 godz.18

Postprzez GrubyPerez 2018-09-27, 12:13 pm

Blajpios napisał(a):Ja zaraz po meczu pisałem o, powiedzmy, 1,5 sytuacji, w której to - choć był spalony, to moim zdaniem, nieźle pokazał się ten zawodnik (oglądałem tylko w trakcie meczu). Raz bowiem - to raczej zaspał podający mu, bo jakby wstrzymał podanie, lub po prostu ślamazarnie grał i nie zobaczył rodzącej się sytuacji, drugi raz trochę niejasne to było. Kol. GrubyPerez nawet wprost napisał o dwóch dobrych urwaniach się - być może myślimy o tych samych sytuacjach, bo zaś nie grał za długo



dokładnie o te same, więcej ich nie było :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników