ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez Luis 2018-08-28, 7:38 am

Po cichu licze, ze jeszcze w tym okienku pozyskamy rozgrywajacego i napastnika, a kontrakt rozwiazemy z Babiarzem i Rzonce wypozyczyny. Chyba i tak nierealne.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez novack 2018-08-28, 7:59 am

Moim zdaniem nauka idzie Panu trenerowi zbyt wolno i jeśli dalej w takim tempie przyswajał będzie wiedzę, to się nie wyrobimy. Bo jeśli w zasadzie wszyscy widzą i wiedzą, że absolutną czołówką w drużynie są Sanogo, Żarko i Pawłowski (potwierdza to każdy mecz), a pan trener na słabiuteńką Legię dwóch pierwszych sadza na trybunach, Pawłowskiemu daje pare minut, a w pierwszym składzie wychodzą Melo i Turnariga, to pytanie brzmi kto odpowiada za stratę punktów? Wczoraj kolejny dowód bezmyślności, to wystawienie Rzoncy. Przecież pierwszą połowę graliśmy w zasadzie w dziesiątkę i gdy już pan trener nauczył się niestety w trakcie meczu, że Rzonca nadaje się góra na derby rezerw z Grodźcem, to było już 0:2 w plecy. Wiem, że jest coś takiego jak selekcja negatywna, ale trener powinien robić ją na podstawie treningów i sparingów, a nie w meczach już o wszystko. Jeśli trener się nie ogarnie i będzie konsekwentny, to teraz czeka nas posadzenie Pawłowskiego na ławce, a szansę dostanie... no już sam nie wiem kto!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez August 2018-08-28, 8:26 am

Nie chcę bronić trenera bo nie o to chodzi. Ale faktem jest, że chłop ma relatywnie wąska kadrę zawodników, którzy są w stanie cokolwiek powalczyć w tej lidze. I ci goście nie pociągną przez całą rundę po 90 minut. Jeżeli już to jak wspomniałem to można raczej mieć pretensje o niezrozumiałą dla zwykłego kibica politykę transferową. Ja rozumiem, że nie trafi się w 100% ale lista nabytków jest dość długa. Nie wiadomo na jakiej podstawie pozyskano Torunarighę, Mello, Vokicia a jednocześnie nie podjęto nawet próby podziękowania za współpracę Babiarzowi, Rzoncy, Puchaczowi czy Cichockiemu. A można by jeszcze doliczyć paru grajków, którzy ewidentnie rozczarowują (Cristovao, Polczak czy Niuniek). Myślę też, że przy solidniejszym środku mniejsze szanse na załapanie się do składu miałby i Nowak. A zatem spora grajków, która jak dotąd nie odpaliła i mało prawdopodobne, że będzie z nich jakiś pożytek. A jednocześnie klub ponosi koszty związane z ich zatrudnieniem. Do samego trenera można tez mieć pretensje, że „konsekwentnie” bronił np. Puchacza, który wiosną był jednym z najsłabszych ogniw zespołu w I lidze. A ekstraklasa szybko i brutalnie zweryfikowała umiejętności chłopaka. A jednocześnie fakt, że próbowano rozmów z Broziem dowodzi, że w klubie mieli świadomość pozyskania solidnego grajka na te pozycję. Konsekwencji jednak nie wystarczyło a zamiast tego podpisano nie wiadomo po co i na co kontrakt z Mello. Być może w klubie zdecydują się jeszcze na kogoś ale mam odczucie, że do większego wietrzenia dojdzie dopiero zimą.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez robercik 2018-08-28, 8:45 am

Jak dla mnie wystarczy wypie.dolic pana stanka i polityka transferowa diametralnie się zmieni.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez novack 2018-08-28, 9:03 am

Stosunek ilości środkowych pomocników do lewych obrońców wygląda tak:
- Kokoszka, Babiarz, Banasiak, Melo, Milewski, Nowak, Pawłowski, Vokić, Rzonca tj. 9,
- Niuniek (nasz), Puchacz wypożyczony tj. 2, a w zasadzie 1 + wypożyczony.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez August 2018-08-28, 9:12 am

I z powyższej grupy zastrzeżeń nie można mieć jedynie do Pawłowskiego i tak sprowadzonego już po rozpoczęciu rozgrywek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez hanson 2018-08-28, 9:41 am

Zmiana trenera kompletnie nic nam nie da. Nasza drużyna zwyczajnie nie zasługiwała na awans do ekstra klapy, Od czasów Derbina Zagłębie zamiast rozwijać się zwijało. Już wcześniej mieliśmy wartościowych piłkarzy... Dudek, Michalak, Pribula(kontuzjowany) Bartczak.Najbardziej zagłębiu zaszkodził trener Banasik a najbardziej brakuje mi Pribuli, w mojej opinii był to najlepszy zawodnik zagłębia, który robił różnice mam wrażenie że był szybszy od udo i od Wrzesińskiego. Mimo wszystko i tak bałem się, że będzie gorzej... Przegrywamy, bądź remisujemy przez głupie błędy... gdyby nie te 3 głupie łapy w Polu karnym to bylibyśmy w pierwszej 8. PS Szkoda, że nie gra u nas nasz wychowanek Pietrzak :)
hanson
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez bolo73 2018-08-28, 9:50 am

Auguście w pełni zgadzam się z Tobą, ale jednocześnie zachodzę w głowę i nijak nie mogę skumać na jakiej podstawie zakontraktowano Mello skoro rok temu był za słaby na 1 ligę a teraz nagle w oczach tego samego sztabu (no z wyjątkiem trenera, którego rok temu nie było i teraz pytanie czy to on miał decydujące zdanie w przypadku kontraktowania Brazylijczyka?) okazał się wzmocnieniem na ekstra. Osobę Puchacza nasz prezes w ostatnio przytaczanym wywiadzie zaliczył do kluczowych graczy zespołu, który wywalczył awans więc tutaj nie polemizowałbym zbytnio z nim bo przecież facet lepiej zna się od nas na futbolu i lepiej widzi co dany zawodnik reprezentuje sobą na boisku, nieprawdaż? Sprawa Juniora T. i jego zatrudnienia to już mi bokiem wychodzi i nie chce mi się tego komentować. Co do osoby młodego Vokića to tutaj nie skreślałbym jeszcze go bo po pierwsze jest młody i ciągle uczy się, po drugie przeszedł do innej ligi i być może, powtarzam być może potrzebuje więcej czasu na to by u nas okrzepnąć, poznać styl gry, mentalność etc. Uważam, że powinien przede wszystkim grać, teraz może w rezerwach czy meczu pucharowym, ale także wchodzić w niektórych spotkaniach ekstraklasy by nabierać ogłady i poznawać nasz polski futbol. Polczak póki co średnio, Kokoszka po roku rozbratu z piłką wg słów prezesa we wspomnianym wywiadzie potrzebuje czasu na oswojenie się, którego my jednak nie mamy i tutaj ponawiam pytanie dlaczego sprowadzamy gościa, który zamiast być wzmocnieniem od zaraz, stanowi dla nas obciążenie budżetu a gra mało albo wcale? Chciałbym usłyszeć jakieś racjonalne wytłumaczenie zaistniałego stanu rzeczy. Pawłowski faktycznie pokazał, że on jako jedyny stanowi realne wzmocnienie i swoją grą zasługuje na to aby na niego stawiać. I końcowe pytanie: czy nie można było lepiej rozeznać rynku i zamiast tych 7-8 gości sprowadzić takich powiedzmy 3-4 Pawłowskich? Zakładając margines błędu to gdyby z tych 3-4 wypaliła połowa to i tak mielibyśmy realne wzmocnienie składu a nie tylko uzupełnienie i przystanek na odbudowę lub emeryturę.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez August 2018-08-28, 10:20 am

bolo73 napisał(a):zachodzę w głowę i nijak nie mogę skumać na jakiej podstawie zakontraktowano Mello skoro rok temu był za słaby na 1 ligę a teraz nagle w oczach tego samego sztabu (no z wyjątkiem trenera, którego rok temu nie było i teraz pytanie czy to on miał decydujące zdanie w przypadku kontraktowania Brazylijczyka?) okazał się wzmocnieniem na ekstra

To chyba wiedzą sami Prezes z Dyrektorem. Odnoszę przy tym wrażenie, że rzeczywiście można odnieść wrażenie, iż Dudek nierzadko nie ma wiele a może wcale do powiedzenia w kwestiach transferowych. Doświadczenie doświadczeniem ale trudno wyjaśnić to, że kontraktuje się zawodników, którzy nawet w I lidze furory nie zrobili (Melo) czy też których Dudek na własne oczy nigdy nie widział (np. Torunarigha). Tym bardziej, że Dudek wygląda na inteligentnego człowieka, a że zgodził się na taką a nie inną formułę pracy (wpływ Stanka nie tylko na transfery ale również i na skład meczowy) to już inna kwestia. Nie można też odmówić trenerowi tego, że jest pracowity. Wrażenie może robić np. fakt, że w piątek Dudek prowadził Zagłębie z Pogonią, w sobotę był na meczu w Gdańsku a w niedzielę we Wrocławiu. A zatem nie ograniczał się do relacji w c+. Dlatego ze swej strony doceniam takie zaangażowanie i życzę jak najlepiej nawet jak czasami przesłodzi w dziękowaniu kibicom czy będzie się upierał przy niektórych zawodnikach w składzie. Zastanawia mnie poza tym właśnie to jakby sobie poradził gdyby odciąć od niego Stanka. A jeżeli już mowa o tym drugim to jakby się zastanowić w ogóle nad transferami dokonywanymi przez dajrektora to mamy więcej dziwnych transferów grajków, którzy wzięli się nieraz w ostatniej chwili i albo byli za słabi albo w ogóle nie zagrali choćby wymienić Boettchera, Mozlera, z którym podpisano 3-letni kontrakt. No i swoistą „perełkę” Makengo, który kurował się na koszt sosnowieckich podatników przez okrągły rok.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-08-28, 10:28 am

Będzie krótko - Ja jestem adwokatem dwóch zawodników a mianowicie
Mello i Alexa - Mello to jest zawodnik na pewno z górnej półki tylko
potrzebuje dużo grania a będzie z niego pożytek natomiast Alex to
nie jest skrzydłowy - przecież to jest napadzior w testowych meczach
z Wisłą Kraków właśnie grał jako napastnik i było nie zle. Mianowanie
go skrzydłowym obniża jego wartość - to by było na tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez August 2018-08-28, 10:48 am

Co do Mello to jestem ciekaw czy Dudek odważy się go wystawić na jego nominalnej pozycji czyli w środku pola. Zarówno w Poznaniu jak i w Warszawie grał na lewej stronie i o ile w tym pierwszym meczu rzeczywiście były symptomy, że może dobrze zagrać to w meczu w Warszawie Dudek popełnił duży błąd nie biorąc Udovicicia nawet na ławkę bo chłop wyglądał kiepsko. Natomiast w przypadku Cristovao to właśnie zasługa Dudka, że znalazł dla niego nową pozycję, w której w rundzie wiosennej błysnął w kilku meczach. Natomiast jeszcze w I lidze widać było, że snajper z niego żaden. W każdym razie ewidentnie od Sanogo odstawał. Z kolei już w ekstraklasie, w meczach, w których Cristovao wystąpił. Ten szczebel rozgrywek to dla Alexa mogą być już za wysokie progi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez novack 2018-08-28, 11:09 am

A może wytłumaczeniem dla dziwnych transferów jest suma kwot prowizji wypłaconych przez Zagłębie pośrednikom? Chyba August wkleił te dane i byliśmy na drugim miejscu w lidze za Ruchem, ale oni pół roku liczeni byli jeszcze z ekstraklasy, więc to chyba Zagłębie w zeszłym roku wypłaciło najwięcej z pierwszoligowców.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez bulion 2018-08-28, 11:26 am

robercik napisał(a):Jak dla mnie wystarczy wypie.dolic pana stanka i polityka transferowa diametralnie się zmieni.


I zamiast niego Jerzy Dudek na dyrektora sportowego i trenera bramkarzy ;)
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez krysteksc 2018-08-28, 12:05 pm

2 połowa pokazała, że naprawdę nie ma czego się w tej lidze bać. Graliśmy agresywnie szybko z doskokiem efekt 3 gole w 10 minut! a powinno być ich co najmniej jeszcze 2 setka Nowak który nie wiadomo po co oddaje piłkę i strzał Wrzesinskiego, ale takie Zagłębie jak w drugiej połowie chcę oglądać a wtedy będzie dobrze. Kolejny sprawdzin w gdyni.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ŚLĄSK WROCŁAW 27.08.18 GODZ.18

Postprzez August 2018-08-28, 12:59 pm

(…)
kiedy wydawało nam się, że w dzisiejszym odcinku niewydrukowanej tabeli będziemy tylko chwalić, nadszedł poniedziałek i mecz Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem. Mecz, w którym Tomasz Kwiatkowski zupełnie się nie popisał. Jakim cudem, zarówno na żywo, jak i oglądając sytuację na monitorze, nie doszukał się faulu na Sanogo?

Jakby tego było mało, w 61. minucie gry drugą żółtą kartkę zobaczył Augusto. Faul oczywiście był, ale ani jakiś szczególnie brutalny, ani z użyciem dużej siły, ani przerywający korzystną akcję. Najnowsze wytyczne są takie, że drugie żółtko powinno być pokazywane po naprawdę konkretnym przewinieniu, tudzież po tzw. uporczywym faulowaniu. Jako że żadna z tych okoliczności nie miała miejsca w przypadku Augusto, jego wykluczenie – przez które Śląsk przez ponad pól godziny grał w osłabieniu – traktujemy jako ewidentną krzywdę gości. Jako że Kwiatkowski skrzywdził obie drużyny po razie, finalnie udało mu się nie wpłynąć na wynik meczu, ale zadowolony z siebie z pewnością być nie może.
http://weszlo.com/2018/08/28/sedziom-dl ... iatkowski/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack