Puchar Polski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Puchar Polski

Postprzez wilczy_jezdziec 2018-09-27, 8:20 pm

RUDI napisał(a):"uczymy się ekstraklasy "

A repeta będzie w 1 lidze :lol: :twisted:
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie


Re: Puchar Polski

Postprzez August 2018-09-27, 8:28 pm

W normalnie funkcjonującym klubie w piątek powinny zostać ogłoszone solidne kary finansowe wszystkim grającym w Kielcach i Grudziądzu grajkom oraz sztabowi trenerskimi. Ponadto Jaroszewski ze Stankiem z własnej kiesy powinni oddać wszystkie pieniądze karnetowcom oraz opłacić koszty organizacji 3 kolejnych meczy na Ludowym. A tym samym darmowymi biletami na mecze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Puchar Polski

Postprzez Tomcjo 2018-09-27, 8:29 pm

Dudek niech idzie do gejksy i tam siÄ™ uczy
Ekstraklasa albo smierć
Ekstraklasa albo smierć
Ekstraklasa albo smierć
Ekstraklasa albo smierć
Ekstraklasa albo smierć
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Puchar Polski

Postprzez ojcieczawodnika 2018-09-28, 6:41 am

Problem największy to nie jest że przegrali- to jest sport. Zawsze może się coś zdarzyć. Większy problem to brak ambicji zaangażowania, Pawłowski w dwóch pierwszych meczach wyglądał bardzo dobrze, teraz dopasował się do ogółu. Czy to błąd trenerski w przygotowaniach, nie wiem znawcą nie jestem.
Ostatnio czytałem wypowiedź jednego z trenerów na temat trenowania. Dość mocno się zgadzam z tym co opisał.

Cyt "
Marek Papszun w punkt...

"Piłkę trzeba kochać, to musi być pasja. Oni by chcieli na treningach grać, dziadka. Mówię: nie ma problemu. Macie do dyspozycji boisko, proszę przyjechać 2 godziny wcześniej, nikt was nie wygoni. Ktoś przyjeżdża? Nie.

Przyjeżdżacie do pracy, więc na treningach macie robić to, czego się od was wymaga. Czy masz biegać, robić pompki, strzelać – to masz to robić, bo to twoja praca. W Polsce się utarło, że zawodnikowi musi się podobać trening. Co to ma być? A pani w Biedronce się podoba praca na kasie? Pani ma wykonywać pracę, której się podjęła. Nie chodzi o to, żeby się podobało. Trening ma być skuteczny, a nie się podobać. Niektórzy trenerzy sami wpędzają się w kozi róg. Robią treningi, które się podobają zawodnikom, ale nie przynoszą efektów. Mnie w ogóle nie interesuje, ja nawet nie chcę o tym słyszeć, czy mój trening się komuś podoba, czy nie.

Jak piłkarze na treningach ciągle grają i strzelają, później nie wiedzą, co robić na boisku. Później wyjdzie taki i powie: – On nas niczego nie nauczył, nie wiemy nawet, jak się mamy poruszać! A jak wiedzą, jak się poruszać, ale przegrywają: – Brakuje nam czucia piłki, mamy za mało gierek! Zawsze jest jakieś wytłumaczenie.

U nas bieganie czy przygotowanie fizyczne to w ogóle chore podejście. Że zawodnik jest nieprzygotowany. No jak może być nieprzygotowany? To tak jak pani z Biedronki nie potrafiłaby obsługiwać kasy. Ona musi to umieć, a piłkarz zawsze musi być przygotowany. I to nie jest rola trenera. Jak powie publicznie, że jest nieprzygotowany, to znaczy, że to leń i nierób, który chce się tylko wymigać.

Sukcesy są tam, gdzie prezesi podchodzą do pewnych spraw inaczej. Nie trzeba daleko szukać. Dolcan Ząbki. Przyszedł Podoliński, cudem uratował przed spadkiem. Utrzymali się, kolejny sezon zaczęli słabo. Wtedy właściciel klubu, pan Doliński, wszedł do szatni: – Prędzej was wszystkich wyrzucę niż trenera. Jedno zdanie i jaki przekaz? Musimy wziąć się w garść, bo nas wypierdoli, a trener i tak zostanie. Tego wsparcia potrzebował Robert. I co się okazało? Wyciągnął Dolcan do miana czołowej drużyny pierwszej ligi. Dać popracować, zaufać i pokazać zawodnikom: to nie jest tak, że wy jesteście święte krowy. To samo mówiliśmy o Probierzu. Kto tam mu się przeciwstawi? "


Czy kogokolwiek z nas w pracy pytają, czy kilof nie jest zbyt ciężki, czy przy piecu na hucie nie za gorąco.
Tutaj mamy graczy ciemnoskórych , których gdyby tylko odchudzić to pewnie byłby większy pożytek. Oni nie mają dynamiki.
Stanek dno, Jaroszewki się stara ale błądzi, ten cały dyrektor wykonawczy to już w ogóle persona non grata. Niby od wszystkiego a tak naprawdę od niczego.
Akademia to przynajmniej 60 % trenerzy bez jakiejkolwiek przeszłości piłkarskiej, ponieważ występy na poziomie A i B klasy to poziom podwórka.
ojcieczawodnika
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2014-11-09, 7:02 am

Re: Puchar Polski

Postprzez Tomcjo 2018-09-28, 7:32 am

Dodałbym ze w ostatnich latach nasi snajperzy maja rewelacyjne pół roku a potem zjazd i całkowita indolencja strzelecka . Trochę się wyłamał Sanogo ale przecież aż tak dużo goli to on nie strzela . Praca z bramkarzami tez nie daje rewelacyjnych efektów choć tragedii nie ma . Tragedia za to jest w stałych fragmentach gry . To co powinno być podstawa umiejętności drużyny . To czym Polonia Warszawa zdobyła mistrzostwo u nas nie istnieje . Setki fatalnych wyrzutek z rogu . Brak wielowariantowych rozegrań rzutów wolnych . Całkowita nieporadność i duże straty przy obronie stałych fragmentów . To efekt braków sztabu szkoleniowego . Dudek to fajny chłop ale tak jak Derbin ma duże braki w podstawowej wiedzy trenerskiej . Jeśli takiego się zatrudnia bo tak jak Derbin umie poderwać drużynę do boju to powinien mieć co najmniej dwóch doświadczonych trenerów do pomocy . Jeden trener to był wzór prowadzenia klubu w latach siedemdziesiątych w Polsce bo nie na zachodzie . Zawodowy klub musi mieć managera i cały sztab trenerski . Specjalistów od wszystkiego plus dietetyk , psycholog itp . W naszym przypadku nie wszyscy na etacie . Cześć wystarczy jak współpracuje z klubem ale sztab trenerski to konieczność .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Puchar Polski

Postprzez STACH PL 2018-09-28, 8:05 am

Sukcesy są tam, gdzie prezesi podchodzą do pewnych spraw inaczej. Nie trzeba daleko szukać. Dolcan Ząbki. Przyszedł Podoliński, cudem uratował przed spadkiem. Utrzymali się, kolejny sezon zaczęli słabo. Wtedy właściciel klubu, pan Doliński, wszedł do szatni: – Prędzej was wszystkich wyrzucę niż trenera. Jedno zdanie i jaki przekaz? Musimy wziąć się w garść, bo nas wypierdoli, a trener i tak zostanie. Tego wsparcia potrzebował Robert. I co się okazało? Wyciągnął Dolcan do miana czołowej drużyny pierwszej ligi. Dać popracować, zaufać i pokazać zawodnikom: to nie jest tak, że wy jesteście święte krowy. To samo mówiliśmy o Probierzu. Kto tam mu się przeciwstawi?[/quote]

Może to samo powinien zrobić u nas Chęciński jako właściciel i rozpocząć rozmowę od 'świętej krowy' dyr Stanka
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Puchar Polski

Postprzez novack 2018-09-28, 8:25 am

Rodzi się kolejne pytanie o metody treningowe Pana Dudka, bo jeśli jak sam przyznał, jeszcze miesiąc temu przed meczem w Warszawie Turnariga był w lepszej formie niż Sanogo, to jakie popełniono błędy, że po pracy na treningach Zagłębia Turnariga "osiągnął" aktualną formę?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Puchar Polski

Postprzez RUDI 2018-09-28, 12:12 pm

W 1/16 finału Pucharu Polski nie zagramy z Wisłą Płock .Mecz byłby chyba na Ludowym ,kużwa w cenie karnetu był ,znowu w plecy ;-( .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Puchar Polski

Postprzez Adam1906 2018-09-28, 12:17 pm

"Technika" wykonania rzutu karnego przez Arkadiusza Jędrycha jest porażająca... :redface:
https://youtu.be/HlUzA8bd67o
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Puchar Polski

Postprzez RUDI 2018-09-28, 12:20 pm

Adam1906 napisał(a):"Technika" wykonania rzutu karnego przez Arkadiusza Jędrycha jest porażająca... :redface:

A bo gwizdali na trybunach skurkowani :twisted:
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Puchar Polski

Postprzez Tomcjo 2018-09-28, 12:49 pm

Ja akurat nie mam pretensji do Jedrycha ze nie trafił tylko kto go urwa wytypował do strzelania
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Puchar Polski

Postprzez RUDI 2018-09-28, 1:21 pm

Tomcjo napisał(a):Ja akurat nie mam pretensji do Jedrycha ze nie trafił tylko kto go urwa wytypował do strzelania

Masz rację ,ja też nie miałbym pretensji do kierowcy który potrąciłby mnie na przejściu dla pieszych tylko do tego który "dał" mu prawo jazdy ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Puchar Polski

Postprzez August 2018-09-28, 3:25 pm

Karne nie loteria i nie tacy jak Jędrych odpalali wtedy manianę. Problem polega na tym, że jakby nie było zespół ekstraklasowy przegrał z zespołem grającym o dwie klasy niżej i to jeszcze w takich okolicznościach, że przez ponad 30 minut graliśmy z przewagą zawodnika a jednocześnie dna boisku przebywali tacy zawodnicy jak Nowak czy Udo, którzy (ponoć) stanowią o sile naszego zespołu w Klapie. Ja nie wymagałem od zespołu dojścia w PP nie wiadomo jak wysoko bo na to trzeba mieć szeroką i wyrównaną kadrę czego akurat nie mamy. A priorytetem jest utrzymanie się. Ale tego rodzaju porażka każe mi oceniać i sztab trenerski i tych, którzy cokolwiek grali w tym spotkaniu jak piłkarskich czy trenerskich jełopów. Mnie za fuszerę w robocie dawno by pogonili. Jeszcze inna sprawa to fakt, że sporo "grajków" udowodniło, że czym prędzej należałoby ich z Sosnowca wywieźć. Jak nie podrzucić na Bukową to wsadzić w statek do Władywostoku. Z Torunarighą i Vokiciem na czele. Nie wiem czemu niektórzy wciąż plotą, że ten drugi to jakaś "nadzieja." Cieńki jak polsilver. Jak słusznie napisał Maniek. Lepiej było zostawić takiego Mulara. Gorzej by nie grał. A nie brałby w twardej walucie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Puchar Polski

Postprzez Piotrek34 2018-09-28, 4:22 pm

A wg mnie to był istny sabotaż ze strony Jędrycha. Zobaczcie jak on to strzelił. Noż kuźwa mać ... Przecież każdy przeciętny grajek jeżeli miałby przestrzelić to minimalnie. A tu? Pierdyknął bez wahania 3 metry nad bramką. Zresztą chyba już się z trenerem nie lubią. Co Wy na to?
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Åšl./Sosnowiec

Re: Puchar Polski

Postprzez xenon 2018-09-28, 4:26 pm

ale jaki zespół o dwie klasy niżej!!!! jeszcze 4 miesiące temu grali w tej samej lidze.Więc prezentują podobny poziom.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników