Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez django 2018-08-13, 1:11 pm

Moim zdaniem Mello bardziej nadaje się na rozegranie niż na skrzydło. Ale trudno go oceniać w kontekście przydatności po 20 minutach gry. Trzeba też pamiętać, że Lech w drugiej połowie raczej starał się, żeby się jak najmniej zmęczyć, niż rzucił się do szturmu po dwucyfrowe zwycięstwo, dlatego Mello miał stosunkowo łatwe zadanie i dużo miejsca.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-08-13, 1:23 pm

Ale mam nadzieję że w przypadku Mello Dudek będzie go próbował na środku pomocy. Sądząc po ocenach największym rozczarowaniem wydaje się być Jędrych dotąd zbierający dość dobre noty. Babiarzowi mam nadzieję trzeba będzie podziękować. Masz rację że lepiej ogrywać młodych vide: Milewski. Jeszcze inna ciekawa rzecz. Djurdievic ustawił na prawej pomocy dwóch nominalnych czyli Makuszewskiego i Jóźwiaka czyli świetnie był zorientowany że mamy słabiutka lewą stronę. Dudek chyba jest tego świadom a jednak nam odczucie że nie ma żadnego pomysłu w takich sytuacjach. No i pytanie o pomysł Dudka na Pawlowskiego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez django 2018-08-13, 1:36 pm

Na usprawiedliwienie Jędrycha i Polczaka jest to, że nikt im nie pomaga. O lewej stronie napisałeś, a w środku pomocy mamy nawet nie dziurę, tylko krater. Dudek jest tego świadomy, widać że szuka - praktycznie w każdym meczu mamy inne zestawienie defensywnych pomocników: Rzonca, Babiarz, Vokić, Milewski, Kokoszka. Niestety żaden z nich nie prezentuje poziomu ekstraklasowego. Podobnie z lewą obroną. Tu do wyboru jest słaby Nuno i bardzo słaby Puchacz z alternatywą cofnięcia podobnie słabego na tej pozycji Udovicicia. Najbardziej martwi mnie jednak ten środek pola, bo jak on nadal nie będzie istniał to się zwyczajnie nie utrzymamy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-08-13, 2:17 pm

django napisał(a):Najbardziej martwi mnie jednak ten środek pola, bo jak on nadal nie będzie istniał to się zwyczajnie nie utrzymamy.

Dla mnie mimo wszystko lewa obrona, środek pomocy a po odejściu Lewickiego brak snajpera. Mnie najbardziej martwi klubowa prowizorka w zmianach transferowych. Przed sezonem wszyscy utrzymywali że nie potrzeba nam więcej niż 3-4 nowych zawodników. Tymczasem mamy już 7 nowych w tym ostatnie dwa na cito a braki jak były tak są. Lewa obrona była słaba w 1 lidze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Piotrek34 2018-08-13, 3:33 pm

Doszukując się słabych punktów w drużynie można by wymienić całą jedenastkę. Ale Panowie nie o to chyba chodzi. Pozwólmy się im się ze sobą zgrać. Widać, że trener dalej szuka optymalnego składu. Pomimo wszystko w środku pola dałbym szansę Milewskiemu. Niech się chłopak ogrywa. Wiem, że nie ma na to czasu. No ale trudno. Tak krawiec kraje na ile mu materiału staje. Nie możemy za każdym razem tam gdzie zobaczymy jakiś mankament szukać nowego zawodnika. Jeszcze 2-3 mecze i powinno wszystko jakoś na to utrzymanie zatrybić. I jak to jeden z kolegów tutaj się wyraził: parówy do góry i jedziemy dalej
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-08-13, 6:17 pm

Tak naprawdę to ważny mecz zagramy dopiero ze Śląskiem . Porażki z Legia czy z Lechem wiele nie zmieniają a ewentualna wygrana z Wrocławianami postawi nas na nogi i da nadzieję . Wiec może nie warto wypruwać żył a po prostu ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć .
Tak na pocieszenie . West Ham United w zeszłym sezonie koniec tabeli w tym nakupił drogich i dobrych piłkarzy z nadzieja na pierwsza ósemkę a moze i wiecej . Pojechali do odwiecznych wrogów z Liverpoolu którym marzy sie mistrzostwo . No i tez dostali lanie a nasz reprezentant Fabiański sięgał cztery razy do siatki .
Boje sie ze zarzad wpadnie w panikę o czym świadczą transfery . Oby piłkarze rozumieli ze jak sie nie da to trudno . Za to ze słabszymi musi byc walka na noże i zdobyte punkty
Ostatnio edytowano 2018-08-13, 9:31 pm przez Tomcjo, łącznie edytowano 2 razy
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-08-13, 7:21 pm

Tomcjo , nic dodac nic ujac :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez patrios91 2018-08-14, 8:00 am

August napisał(a):
django napisał(a):Najbardziej martwi mnie jednak ten środek pola, bo jak on nadal nie będzie istniał to się zwyczajnie nie utrzymamy.

Dla mnie mimo wszystko lewa obrona, środek pomocy a po odejściu Lewickiego brak snajpera. Mnie najbardziej martwi klubowa prowizorka w zmianach transferowych. Przed sezonem wszyscy utrzymywali że nie potrzeba nam więcej niż 3-4 nowych zawodników. Tymczasem mamy już 7 nowych w tym ostatnie dwa na cito a braki jak były tak są. Lewa obrona była słaba w 1 lidze.

Najbardziej dziwi mnie brak reakcji Dudka po pierwszej połowie apropos Nuno. Gość jest objeżdżany, wręcz gnojony przez młodego Jóźwiaka, a gra do końca. Skoro przegrywamy, cofam Udo na lewą obronę i wpuszczam ofensywnego zawodnika. Takie to trudne ? :!: Tego Dudka nie nauczyli na jego zagranicznych stażach, że w momencie kiedy zawodnik zawala mecz trzeba go zmienić i zrobić korektę w ustawieniu ? :!: Babiarz to jest jakaś piłkarska tragedia. Milewski pierwszy skład bezapelacyjnie. Niech zagra dwa, trzy mecze po 90 minut w Ekstraklasie to przywyknie.
Najbardziej widoczny apropos całego składu jest jakiś paraliż powodujący brak wymiany pięciu dokładnych podań. Dosłownie. Non stop straty. Błędy w ustawieniu, a co dopiero w kryciu towarzyszą nam od pierwszej kolejki. To tak trudno zrozumieć, że trzeba być blisko przeciwnika i mieć go dosłownie na klacie ? :!: To są podstawowe piłkarskie braki, które nie mają prawa się zdarzać na tym poziomie. Mam nadzieję, że Dudek wyciągnie w końcu konsekwencje.

P.S Polczak ławka. Kolejny zawalony przez niego mecz. Karygodne błędy w ustawieniu i bezsensowne bieganie w sektorach, w których go być nie powinno. On chyba ma poważne problemy motoryczne. Niech trochę potrenuję.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bolo73 2018-08-14, 11:39 am

Meczu nie widziałem, ale jeśli faktycznie był problem z lewą obroną a wszystkie komentarze wskazują, że był to trener powinien zareagować bardzo szybko. Nie zrobił tego, podobnie jak nie uczynił tego w meczu z Piastem i podejrzewam, że to kosztowało nas punkt lub punkty. Na tym poziomie trzeba reagować bardzo szybko i bądź to robić zmianę zawodnika, bądź jeśli trudno to uczynić z powodu braku dobrego zmiennika - należy dokonać roszad w ustawieniu na boisku. Podobne zastrzeżenia co do Babiarza, który generalnie od przyjścia do nas niczym specjalnym nie wyróżnił się. Młody Milewski grał w porzo w 1 lidze, teraz w meczu inauguracyjnym z Piastem nie poszło mu dobrze, ale on jest młody i niedoświadczony więc należy dawać mu szansę skoro inni starsi i ograni w różnych ligach grają słabo. Tak samo problem z Sanogo. Posadzić go na ławce i nie traktować jak świętego byka, w ataku dać szansę komuś innemu a gwiazda niech zrozumie, że miejsca za darmo w składzie nikt nie dostanie. W ogóle spróbowałbym teraz w Warszawie całkowitego przemeblowania bo o punkty będzie i tak ciężko więc można potraktować mecz w pewnym sensie eksperymentowo i popróbować innego ustawienia z innymi aktorami. Bo po meczu w Warszawie trzeba już walczyć ze wszystkich sił z każdym o każdy punkt. OCZYWIŚCIE nie mówię, że w niedzielę mamy przejść obok meczu no ale wiadomo, że o punkty będzie ciężko i to nie tylko biorąc pod uwagę aspekt czysto sportowy.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez RUDI 2018-08-14, 12:12 pm

bolo73 napisał(a): Tak samo problem z Sanogo. Posadzić go na ławce i nie traktować jak świętego byka, w ataku dać szansę komuś innemu a gwiazda niech zrozumie, że miejsca za darmo w składzie nikt nie dostanie.

Myślę że Sanogo może stać się "zarzewiem" jakiegoś konfliktu w drużynie ,bo "prucie żył" przez niektórych piłkarzy wypracowujących mu doskonałe sytuacje bramkowe i marnowanie ich przez niego może owocować ich wku....niem (oby nie położeniem lagi na zaangażowanie ) Jak pamiętam już coś podobnego było parę sezonów temu gdy jakiś piłkarz wypowiedział się (nie pamiętam już który :-( )że brakuje sił aby naprawiać błędy obrony i strzelać jedną bramkę więcej niż przeciwnicy .
Ale obym się mylił .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Lech Poznań - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-08-14, 3:49 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron