ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-05, 11:12 am

Aleś się uparł na to weszlo. A oni również tak ładnie o nas napisali:
(...)
Słowa uznania dla Zagłębia, które po 80 minutach gry ogarnęło fakt, że naprzeciw siebie ma totalny ogórków i zaczęło punktować tę obronę przypadkowych ludzi wystawionych na pozycjach obrońców. Brawa dla ekipy Dudka, która wreszcie zapunktowała.
(...)
http://weszlo.com/2018/08/03/pogon-obec ... tej-lidze/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tomcjo 2018-08-05, 3:44 pm

:lol: z weszło nie wygrasz . Trzeba sie śmiać z nich albo z nimi . Traktowanie ich serio nie ma sensu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez gregor 2018-08-05, 7:05 pm

" A co więcej pierwsi działacze i twórcy klubu pochodzili z Kresów m.in. z Wołynia. " Szanowny Auguście wg. mej wiedzy twórcy lwowskiej POGONII wylądowali na Śląsku . Ukraińców wspierających upa przesiedlono na Pomorze min. do Szczecina .
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-05, 7:53 pm

gregor napisał(a):wg. mej wiedzy twórcy lwowskiej POGONII wylądowali na Śląsku . Ukraińców wspierających upa przesiedlono na Pomorze min. do Szczecina .

Właściwie szkoda byłoby czasu na polemikę z takimi głupotami. Ale mam też świadomość, że forum przeglądają różni ludzie z różnych stron kraju. I ja po czymś takim naprawdę nie dziwię się jeśli się pisze i mówi o Sosnowcu jako o stanie umysłu. Bo naprawdę trzeba się postarać aby połączyć akcję "Wisła" z kibicami choćby najbardziej znienawidzonego klubu i nazwać czymś co jest w Polsce synonimem bestialskich mordów. Natomiast przechodząc do rzeczy, nie napisałem, że Pogoń tworzyli byli działacze Pogoni Lwów tylko m.in. Kresowiacy jak np. Lucjan Kosobucki z Wołynia a co ciekawe innym z pierwszych działaczy był Feliks Gawroński rodowity zawiercianin. No a twórca obecnej Pogoni czyli słynny Florian Krygier miał z UPA tyle wspólnego co Stanek z japońską dynastią Yamato. A sama Pogoń ma tyle wspólnego z Pogonią Lwów co nazwę i barwy na cześć dawnego klubu. Reasumując, mnie Pogoń jako klub kompletnie nie interesuje. Natomiast uważam, za coś wyjątkowo nie tylko głupiego i prostackiego ale i ohydnego oraz obrzydliwego używanie sformułowań kojarzących się z kimś kto dokonywał ludobójstwa na Polakach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez pete_zs 2018-08-06, 1:57 pm

turku napisał(a):Tak na szybko, kluczowe czynniki zwycięstwa:
- Polczak w końcu zagral w odpowiedniej drużynie
- skrzydła. skrzydła i jeszcze raz skrzydła
- pogoń jest tak słaba jak sik węża, każdy inny zespół wypunktował by na w ciągu pierwszych piętnastu minut drugiej połowy.

I taka uwaga do prowadzących doping. Śpiewać "moje ukochane Zagłębie ma ekstraklasę" czy coś w ten deseń, to byłoby ok w ostatnich kolejkach I ligi gdy mieliśmy zapewniony awans. A teraz... wszystkie zespoły z którymi gramy mają ekstraklasę. To nic wyjątkowego i w dodatku ten motyw był kontynuowany przez 70% dopingu.


W Ekstraklasie jest...nasze Zagłębie... Powiem Ci, że jak będą wygrywać, to niech to leci i przez całą rundę. :brawo:
Ostatnio edytowano 2018-08-07, 2:21 pm przez pete_zs, łącznie edytowano 1 raz
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-08-07, 9:29 am

Wpis będzie bardzo krótki, a mianowicie Pogoń Lwów = Polonia Bytom
Pozdrowienia
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Blajpios 2018-08-07, 9:59 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Wpis będzie bardzo krótki, a mianowicie Pogoń Lwów = Polonia Bytom
Pozdrowienia
Tadeusz

Chyba to wpis zbyt krótki dla tak mało kumatych, jak ja. Co prawda dodam moją opinię, że tego znaku równości nie wolno postawić, maksimum to "w przybliżeniu równe" a jeszcze leplej jakaś strzałka "dążenia do" - ale co to w ogóle ma wspólnego z tematem meczu Zagłębia z Pogonią Szczecin?
Oczywiście, też pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-08-07, 10:58 am

Szanowny Blajpiosie - wg mojej pamięci mam na myśli powojenną Polonie
to w składzie tej drużyny grało bardzo dużo zawodników zawiązanych z
Lwowem (Trampisz, Szymkowiak itd.) wszystkich nie wymienię po i pamięć
już nie ta. Ale mogli tam być również zawodnicy określę to jako drugie
pokolenie a może nawet krewni. Reasumując pamiętam iż w gronie Kibiców
mówiło się właśnie że Polonia Bytom miała w swoim składzie grajków ze
Lwowa. To na tyle - Pamiętam jak Trampisz wypowiadał się w tej sprawie.
Przepraszam jeśli pomyliłem watki - wydawało mi się że właśnie tutaj był
poruszony. Wyżej Kol. August napisał o Lwowie i Pogoni a ktoś dodał
jeszcze watek ślaski a ja pociągnąłem troszeczkę. Przepraszam
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-07, 11:16 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Kol. August napisał o Lwowie i Pogoni a ktoś dodał
jeszcze watek ślaski

Nie pisałem tyle o Lwowie i Pogoni jako takiej o ile zareagowałem na ohydny i obelżywy - moim zdaniem - wpis określający naszych ostatnich rywali jako "banderowców.". Można mieć nie wiadomo jaką kosę z kibicami Pogoni ale są pewne granice. Natomiast kwestie kresowe czy też lwowskie to pochodna tematu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez RUDI 2018-08-07, 12:04 pm

August napisał(a):Nie pisałem tyle o Lwowie i Pogoni jako takiej o ile zareagowałem na ohydny i obelżywy - moim zdaniem .....

August historia nie jest taka prosta (ta historia) ,może kolega miał na myśli innych przesiedleńców ? a na pewno miał bo to zaznaczył ,przesiedleńcy na zachodnie tereny Polski to nie tylko "kresowiacy" ale też "ofiary" akcji Wisła (napisałem "ofiary" chociaż według niektórych historyków nie były to tylko "ofiary" ale czynni pomocnicy oddziałów UPA ) przesiedleńcami do woj szczecińskiego nie byli tylko repatrianci z kresów dawnej II Rzeczypospolitej ale też przymusowo wysiedleni ze wschodnich terenów "nowej Polski" obywatele określeni jako "obywatele pochodzenia ukraińskiego" .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-07, 12:33 pm

RUDI napisał(a):August historia nie jest taka prosta (ta historia) ,może kolega miał na myśli innych przesiedleńców

Co ma k***a historia do tak obelżywego obrażania innego nawet nielubianego klubu to ja nie wiem. Broń dalej kretynów a potem nie dziw się memom na temat Sosnowca. A chyba w kraju mają sporo racji w kontekście takiego stanu umysłu . A idąc tym tokiem myślenia to należy rozumieć że Czerwone Zagłębie to miejsce pełne Ubeków i różnej maści komuchów oraz absolwentó WUML-u. Rzygać się chce\ jak się to wszystko czyta.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez maniek-75-75 2018-08-07, 1:07 pm

August napisał(a):
RUDI napisał(a):August historia nie jest taka prosta (ta historia) ,może kolega miał na myśli innych przesiedleńców

Co ma k***a historia do tak obelżywego obrażania innego nawet nielubianego klubu to ja nie wiem. Broń dalej kretynów a potem nie dziw się memom na temat Sosnowca. A chyba w kraju mają sporo racji w kontekście takiego stanu umysłu . A idąc tym tokiem myślenia to należy rozumieć że Czerwone Zagłębie to miejsce pełne Ubeków i różnej maści komuchów oraz absolwentó WUML-u. Rzygać się chce\ jak się to wszystko czyta.

Jakby to była facesraka wcisnalbym lubię to
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-07, 1:47 pm

maniek-75-75 napisał(a):Jakby to była facesraka wcisnalbym lubię to

A jest czego żałować. Słyszałem już, że miałeś dostać od poniższych za to najwyższe odznaczenie:
https://kom-pol.org/kontakt-2/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez RUDI 2018-08-07, 2:16 pm

Chyba się August nie zrozumieliśmy ,a co ma historia do ,,obelżywego,, obrażania ? znajdź co nie ma w przypadków klubów/kibiców .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-08-07, 2:42 pm

RUDI napisał(a):a co ma historia do ,,obelżywego,, obrażania ? znajdź co nie ma w przypadków klubów/kibiców .

No przecież sam użyłeś zwrotu "historia nie jest taka prosta". A tu jest sprawa prostsza niż nam się wydaje. To, że Heinloth jest Niemcem a ktoś z jego rodziny służył w Einsatzkommando nie oznacza, że można go nazwać gestapowcem. Jeśli wygraliśmy z rucholami w życiu nie nie pomyślałbym nawet aby stwierdzić, że wygraliśmy z ss-manami nawet jeśli paru kiepów nosiło na meczach czapki ze swastyką. Jak poniekąd słusznie powiedziałeś, w każdym klubie coś się znajdzie. Tyle, że przede wszystkim zawsze znajdzie się jakaś zakała. Ale myślę Rudi, że zwłaszcza, że nie ma co drążyć tematu tym bardziej, że ja nie chcę z Tobą żadnych kwasów. Co więcej, jeżeli już mielibyśmy podejmować jakieś "ciekawe" tematy to przy jakimś kuflu. Najwyżej, w najgorszym razie damy sobie po razie ;-) Mam nadzieję, że jak były Prezydent jesteś za a nawet przeciw. Ale to po moim urlopie, na który właśnie się wybieram. Pozdrawiam.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla

cron