ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tomcjo 2018-07-30, 8:10 pm

Ledwo zaczęła sie liga a tu juz trzeba grzać silniki na piątkowy mecz . Wreszcie wieczorem przy światłach bedzie czuć ekstraklasowa atmosferę . Kibice ze Szczecina chyba nie oddadzą walkowera i stawia sie na Ludowym . Drogę znają ;-) .
Ja licze ze trzeci mecz i bedzie progres w grze i wyniku . Pora zagrać odważnie i mądrze w obronie bez machania łapami w naszym polu karnym . Wystarczy . Szczęście sprzyja lepszym wiec pora żeby tym razem lepsze było Zagłębie i zdobyło trzy punkty . Ciagle nie tracę nadzieji ze zagramy dwoma napastnikami . Sanogo najlepsze mecze grał jak był tym drugim cofniętym napastnikiem bo i włączał sie w walkę i rozegranie a równie dobrze strzelał . To typowy walczak a na szpicy to sie nudzi i spala . Pora przed nim postawić Torunarighe i niech chłopisko pokarze co potrafi . Wrzesinski wreszcie na skrzydło . Za nim Niemiec , po drugiej stronie Malheiro w środku Jędrych i Wiatrak . Lewe skrzydło Udovicic w środku Nowak a z nim ??? Tu nie mam pojęcia bo defensywni szału nie robią .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Elijash 2018-07-30, 8:49 pm

Do trzech razy sztuka! Będzie dobrze. Czyli 3 pkt zostają w Sc.

PS. Piast jeszcze namiesza, to nie była w tym roku drużyna dolnej części tabeli. Zaczynamy z trudnymi rywalami, ale to dobrze.

Rozpedzimy się.

Widzimy się w piątek na meczu.
Elijash
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2004-07-24, 3:22 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Michał_Wwa 2018-07-30, 8:57 pm

Moze Banasiak na defensywnym bo prawe skrzydlo to raczej nie jest pozycja dla poteznie zbudowanego lewonoznego pilkarza...ze tez Dudek tego nie widzi. Poza tym ma wieksze doswiadczenie od Milewskiego czy Rzoncy ktorzy odebrac jeszcze potrafia ale prawie kazda proba rozegrania konczy sie strata.
Co nie znaczy ze trzeba ich skreslac bo to mlode ambitne chlopaki. Jak napisalem po meczu z Piastem i podtrzymuje po KGHMie: na ekstraklase z racji doswiadczenia nadaja sie dzis Nowak, Udo, Sanogo i mimo wszysko podtrzymuje pechowy Polczak. Kudla tez pewnie kilka punktow nam wybroni. Martwia mnie plotki o Lewickim w Rakowie, mimo wszystko zasluguje na szanse w ekstraklasie, jakos wydaje mi sie lepszym pilkarzem niz Junior T. Janusz Gol tez by sie bardzo przydal bo w 2 pierwszych meczach bledy defensywnych pomocnikow przy wyprowadzaniu pilki a nie obrony spowodowaly strate bramek jak chocby gol Maresa.
A wiec to daje nam dopiero polowe jedenastki. Oby z czterech zagranicznych youtuberow Stanka wypalil choc 1 , dwoch byloby juz zajebiscie. To daje osmiu a na utrzymanie trzeba 13-14 grajkow na ekstraklasowym poziomie. No chyba ze mimo wszystko jeszcze mlodzi i ambitni jak Wrzesinski, Milewski, Rzonca, Alex, Jedrych wybiegaja i wyszarpia punkty z gardel rywali. Na wiosne dojdzie jeszcze Martin, oby w formie sprzed 2 lat. Babiarz jak dla mnie zupelnie bez jaj, niech wraca do kolegow z Chorzowa.
Ogolnie to optymizmem napawa mnie nieco fakt, ze po posprzataniu rok temu po Banasiku zostal utrzmany sklad, po awansie niekomu nie podziekowano i mamy w druzynie troche mlodych chlopakow ktorzy chca cos jeszcze w karierze osiagnac i beda gryzli trawe za Zaglebie. Wole wierzyc ze np. taki Milewski okrzepnie i odpali niz patrzec na kolejnych Dudkow i Markowskuch odcinajacych kupony od dawnej slawy.
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez bolo73 2018-07-31, 8:55 am

Apeluję do kibiców, tych bardzo nagrzanych i rozpalonych aby czasami o głowy im nie przyszło palić flagi Pogoni czy też robić burd na trybunach bo to byłaby największa głupota. Już w ub. sezonie w podczas meczu Górnika z Piastem doszło do dymów i Piast walczący o utrzymanie i prowadzący bodajże 2:0 został ukarany w.o. za zachowanie swoich kibiców. Tak więc apel o nie działanie na szkodę klubu!!!
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Adam1906 2018-07-31, 10:35 am

Obrazek

W najbliższy piątek 3 sierpnia 2018r. rozpocznie się 3. kolejka Ekstraklasy, w której Nasze Zagłębie Sosnowiec o godz. 20:30 podejmie na Stadionie Ludowym Pogoń Szczecin. Wcześniej o godz. 18:00 w Płocku miejscowa Wisła zagra z Koroną Kielce, pozostałe spotkania 3. kolejki zostaną rozegrane w weekend a zakończy ją poniedziałkowy mecz Cracovia - Arka Gdynia.

Obrazek

W dwóch pierwszych spotkaniach sezonu 2018/19 zapłaciliśmy frycowe, ulegając u siebie 1:2 Piastowi Gliwice oraz na wyjeździe również 1:2 Zagłębiu Lubin. W tym czasie Pogoń Szczecin przegrała 0:1 w Legnicy z Miedzią oraz u siebie 0:2 z Piastem Gliwice. Jak widać po tabeli ligowej piątkowy mecz urasta do rangi tego za przysłowiowe 6 pkt!

Obrazek

Zwycięstwo w piątek pozwoli nam na złapanie oddechu przed dwoma ciężkimi wyjazdami, najpierw do Poznania na mecz z Lechem a następnie do stolicy na mecz przyjaźni z Legią Warszawa.

Obrazek

CZEKALIŚMY Z UTĘSKNIENIEM TYLE LAT NA GRĘ NASZEGO ZAGŁĘBIA W EKSTRAKLASIE, WIĘC POKAŻMY CAŁEJ POLSCE, ŻE JESTEŚMY GODNI GRY W ELICIE RÓWNIEŻ JAKO KIBICE!!! MOBILIZUJCIE SIĘ NAWZAJEM I W PIĄTEK WSPÓLNIE POMÓŻMY PIŁKARZOM ODNIEŚĆ PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W EKSTRAKLASIE!!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-07-31, 11:12 am

Czy będzie dobrze tego nie wiem ale mam taką nadzieję. Pierwsze mecze pokazały, że każdy punkt trzeba będzie wyrywać przeciwnikowi z gardła. Póki co o waleczność grajków się nie martwię. O słabszych stronach sporo już napisano więc nie ma się co powtarzać. Pogoń zagrała pierwsze dwa mecze słabo, tracąc bramki po być może bardziej koszmarnych błędach swojej defensywy niż w naszym przypadku. I tu upatruję szansy dla nas. Chyba, że Runaić przemebluje blok obronny na mecz z nami. Mimo wszystko uważam, że Pogoń, jeżeli chodzi o potencjał, to dla mnie dużo groźniejszy przeciwnik od dwóch pierwszych. Nie można zapominać, że wiosną to była jedna z lepiej punktujących drużyn w ekstraklasie. A zdaje się, że u nich aż tak się bardzo nie zmieniło. OZ czołowych zawodników odeszli bodajże Murawski, Piotrowski oraz Zwoliński a w ich miejsce przyszedł m.in. Majewski z Lecha czy dwóch ciekawych grajków z za granicy. Słabi więc raczej nie są. A do tego dochodzi ciekawy trener, który znakomicie ogarnął bajzel pozostawiony przez Skorżę i spokojnie utrzymał drużynę, która była jesienią outsiderem i wielu już widziało ja w I lidze. Dlatego jestem przekonany, że Pogoń zacznie punktować i powinna sobie zagwarantować pierwszą ósemkę. Mam tylko nadzieję, że nie nastąpi to w meczu z nami. Póki co , staram się być nastawiony optymistycznie choć – jak wspomniałem – uważam, że lekko nie będzie. W końcu gramy u siebie. Bo jak nie teraz to kiedy ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tomcjo 2018-07-31, 11:49 am

Podobało mi sie rozgrywanie piłki w pierwszej połowie meczu w Lubinie . Widać było ze zawodnicy sami zwracali sobie uwagi na wzajem . A głownie to było spokojnie panowie nie szalejemy , rozsądnie . Ale to było dobre na 0-0 . Niech grają to samo z Pogonią ale dwójka w ataku . Bo kiedy trzeba spokojnie to ok a kiedy trzeba zaatakować to sam Sanogo nie daje rady . Jak grał jeszcze Pribula to szalejąc razem z Żarko dawali zmiany w ataku a teraz pojedynczego Vamara łatwo przypilnować . Tym bardziej ze obrońcy ekstraklasowi to nie to samo co w pierwszej lidze . Zobaczymy co wymyśli Dudek bo jesli bedzie postęp jak miedzy pierwszym a drugim meczem to jestem w miarę spokojny . Dzieciom zeby nie ssały kciuka smaruje sie palec jakimś paskudztwem . Czym wysmarować łapy Polczaka ??? Smarem silnikowym ???
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-31, 12:40 pm

Mecz będę oglądał w TV - nie będę prorokiem co się tyczy wyniku
Liczę że drużyna zagra lepsze spotkanie od meczu w Lubinie
Życzę drużynie i Nam Kibicom 3 pkt w meczu z Pogonią.
Interesuje mnie - Jak trener zestawi wyjściową jedenastkę.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Adam1906 2018-07-31, 5:19 pm

Nie wiem, czy trener Dudek nas czyta, ale uważam, że jeżeli chcemy wygrać z Pogonią, to zagrajmy wreszcie na dwóch napastników. Mam wrażenie, że przyczyną tych fochów, które strzela na boisku Vamara, jest jego bezsilność spowodowana tym samym, co przeżywał swego czasu osamotniony w ataku Reprezentacji Polski Lewandowski. Dajmy Vamarze więcej miejsca i możliwości poprzez wystawienie naszego drugiego silnego napastnika Juniora Torunarighe :)

WSZYSCY NA LUDOWY!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez pete_zs 2018-07-31, 6:27 pm

bolo73 napisał(a):Apeluję do kibiców, tych bardzo nagrzanych i rozpalonych aby czasami o głowy im nie przyszło palić flagi Pogoni czy też robić burd na trybunach bo to byłaby największa głupota. Już w ub. sezonie w podczas meczu Górnika z Piastem doszło do dymów i Piast walczący o utrzymanie i prowadzący bodajże 2:0 został ukarany w.o. za zachowanie swoich kibiców. Tak więc apel o nie działanie na szkodę klubu!!!


Przyłączam się do apelu Bolo. Piast do momentu meczu z Górnikiem miał dobrą pozycję w tabeli i 3 pkty zdobyte na boisku z Górnikiem pozwoliłyby mu się spokojnie utrzymać. Zamiast tego, była rozpaczliwa walka o utrzymanie, bo żabole urządzili udaną prowokację z paleniskiem. Nasz Klub jest w równie trudnej sytuacji w walce o utrzymanie, a Komisja Ligi, po skróceniu kary Lecha, tylko wypatruje, komu by pierwszemu solidnie przyłożyć. Także, nie róbmy żadnego paleniska, bo będą zakazy wyjazdowe, czy u siebie.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez novack 2018-07-31, 7:56 pm

Trnawa- 66 tysięcy mieszkańców i 19 tysięcy widzów na meczu z Legią, Zagłębie region liczący nie mniej niż 400 tysięcy ludzi i..? że o nowoczesnym stadionie w tym miasteczku, przez litość dla Winiarskiego nie wspomnę. Pewnie ciekawe też byłoby porównanie budżetów Legii i Trnawy ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez August 2018-07-31, 8:25 pm

novack napisał(a):wnie ciekawe też byłoby porównanie budżetów Legii i Trnawy

Akurat zapamiętałem że była o tym wzmianka w zeszłym tygodniu:

Klub ma dziesięć razy mniejszy budżet od Legii. Nie robi żadnych transferów gotówkowych.
http://weszlo.com/2018/07/24/spartak-tr ... derkidzie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez zag23 2018-08-01, 2:00 am

wie ktos czy beda kibice gosci?
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez Adam1906 2018-08-01, 4:05 am

zag23 napisał(a):wie ktos czy beda kibice gosci?

Będą.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Pogoń Szczecin 03.04.18 20.30

Postprzez STACH PL 2018-08-01, 8:44 am

[quote="novack"]Trnawa- 66 tysięcy mieszkańców i 19 tysięcy widzów na meczu z Legią, Zagłębie region liczący nie mniej niż 400 tysięcy ludzi i..? że o nowoczesnym stadionie w tym miasteczku, przez litość dla Winiarskiego nie wspomnę. Pewnie ciekawe też byłoby porównanie budżetów Legii i Trnawy ;-)[/quot

Na meczach ligowych już nie mają tak kolorowo jak wczoraj i nie mam tu na myśli pomalowanej murawy :-) Budżet mają 3 razy mniejszy od Legii myślę że jakby legioniści zagrali systemem 4-4-2 w pierwszym meczu to by przeszli dalej.
Ale to nie nasz problem skupmy się na Pogoni bo tutaj upatruje pierwszych punktów co do flagi Pogoni to słyszę o jej spaleniu przynajmniej od 2 tygodni myślę że będą kary i zakazy wyjazdowe :!:
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack