KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez zag23 2018-07-28, 10:38 pm

Wnioski po dwoch kolejkach to musimy koniecznie grac Wrzesińskim na prawym skrzydle a nie na prawej obronie, Polczak niestety rezerwa, Malheiro za Puchacza na lewej obronie..Torunarigha musi grac wiecej minut...Vokic ławka...wole Banasika lub niech sie pokaże Mello.

dla mnie optymalny sklad poki co to : Kudła - Malheiro, Jedrych, Cichocki, Heinloth - Udovicic, Banasik, Nowak, Wrzesiński - Mello - Lewicki ..niektórych dalem do skladu dajac kredyt zaufania a także dlatego że zawodnicy podstawowi sa tak przecietni ze Ci powinni byc lepsi
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-07-28, 11:24 pm

Tytuł mówi wszystko: http://weszlo.com/2018/07/28/o-roznicy- ... zaglebiem/ Jak dla mnie dwa pierwsze mecze pokazały że absolutnie nie mamy zespołu na ekstraklasę. Dotychczasowe „wzmocnienia” jak na razie nic nie wniosły i jeśli myśleć o czymkolwiek to potrzeba ci najmniej kilku realnych wzmocnień w każdej formacji.
Ostatnio edytowano 2018-07-29, 7:56 am przez August, łącznie edytowano 2 razy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-29, 7:29 am

Artykuł "Weszlo" - pisany przez kogoś z Lubina i tyle - stopniowo damy sobie radę
Wszyscy krzyczą wzmocnienia znaczące - pytam a skąd wziąć KASE na te znaczące
jeżeli zawodnicy w Extra mają Ktr po 50.000 - 70.000 a jeden ma Milion/rok
Pytam skąd wziąć KASE ?
Widać że pierwszy skład się krystalizuje i to na lepsze - mecz z Pogonią na Ludowym
da nam odpowiedz na pytanie Czy to jest progres ? Mam taka nadzieje.
W tych zawodnikach jest potencjał trzeba to poukładać - problem jest Sanogo gra
przysłowiowy "piach" - poza tym aktorzy.
Mecz ze Szczecinem ważny.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-07-29, 7:46 am

100/100 Panie Tadeuszu! Więcej wiary Panowie! Teraz najważniejszy jest najbliższy mecz na Ludowym z Pogonią Szczecin. Do piłkarzy należy zadziałanie w myśl przysłowia "do trzech razy sztuka", a do nas obecność na trybunach i doping, żeby im w tym pomóc!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jacmar 2018-07-29, 7:58 am

Dobrze że Dudek zaczyna widzieć też swoje błędy to co dotychczas gra Milewski wygląda bardzo blado i moim zdaniem Udo może i szarpie tylko to ostatnie podanie.....
jacmar
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2007-05-14, 12:39 pm

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez RUDI 2018-07-29, 9:09 am

A wyjazdowe stroje Zagłębia jeszcze na taśmie produkcyjnej ? Chyba dotrą razem z koszulkami przeznaczonymi do sprzedaży kibicom (czwarta/ piąta kolejka ?).
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Luis 2018-07-29, 10:10 am

Ktos wczesniej napisal, ze niepotrzebnie Zaglebie w 2 polowie poszlo na wymianie ciosow. Nie zgadzam sie z tym. My wcale nie poszlismy na wymiane ciosow, tylko Lubin bardzo przyspieszyl gre dajac nam szanse na kontry i dlatego tak to wygladalo. Mam nadzieje, ze z pogonia zostanie na lewej stronie Nuno, bo jednak gral lepiej od puchacza, chociaz lewy obronca i tak jest potrzebny. Vokiv jak w 1 polowie ladnie wchodzil miedzy obroncow, tak w 2 polowie robili z nim co chcieli. I tu jest problem, bo Babiarz i Milewski tez bardzo slabo na defensywnym pomocniku. Dalbym w piatek szanse Banasiakowi. Martwi mnie Alex. Dwa mecze, ani jednego szarpniecia skrzydlem. Pytanie jak wkomponuje sie Heinloth. Bo jesli okej, to Wrzesinski za Alexa na prawa pomoc a on robi roznice. Wystawilbym w piatek Juniora. Sanogo poza swieta gra tyłem totalnie bezproduktywny. Nawet jesli dolaczy Gol to mnie sie marzy taki zawodnik jak Szczepaniak. Zagra na obu skrzydlach, w srodku, a jak trzeba to i w ataku. Wierze, ze z pogonia bd 3 pkt, bo gdyby nie pecha Polczaka mielibysmy 2 pkt.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bbartek 2018-07-29, 12:06 pm

Pomimo dwóch porażek ze średniej klasy zespołami i wyraźnymi lukami personalnymi (środek i atak)jestem umiarkowanym optymista.
Wierze w Polczaka i w obrone po korektach .
Zawiedziony jestem postawa Milewskiego, ale może odzyska forme i zaangażowanie kiedy graliśmy w I lidze.
Pozytywnie odbieram tez samokrytykę trenera co do błędów personalnych
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-07-29, 4:10 pm

bbartek napisał(a):Pomimo dwóch porażek ze średniej klasy zespołami i wyraźnymi lukami personalnymi (środek i atak)jestem umiarkowanym optymista.
Wierze w Polczaka i w obrone po korektach .
Zawiedziony jestem postawa Milewskiego, ale może odzyska forme i zaangażowanie kiedy graliśmy w I lidze.
Pozytywnie odbieram tez samokrytykę trenera co do błędów personalnych

Co by nie pisać to w porównaniu do pierwszego meczu z Piastem Gliwice ja zauważyłem poprawę w grze Zagłębia. Gdyby ten zespół wzmocnić 2-3 doświadczonymi piłkarzami to jestem przekonany, że będziemy mieli jeszcze niezłą pociechę z naszego Zagłębia :)

Żeby jednak nie było: od czasów gry w I lidze tragicznie rozgrywamy stałe fragmenty w postaci rzutów wolnych i rzutów różnych. Przykład ostatnich Mistrzostw Świata udowodnił, że są to zabójcze elementy gry. Nie wiem dlaczego ich egzekutor, czyli posiadający niezłe kopyto w nodze Tomasz Nowak, zamiast wrzucać piłkę silnym centrostrzałem w światło bramki przeciwnika, to dośrodkowuje tzw. balonika? Panie trenerze, ma Pan u mnie kredyt zaufania, ale takie rzeczy to powinien Pan sam zauważać...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Lars 2018-07-29, 4:12 pm

Niektórzy narzekają jakby im zęby szły.
Przegraliśmy dwa mecze, płacąc frycowe. Słoweniec gra dobrze, Polczak również podniósł jakość defensywy.
Za chwile zaczniemy wygrywać, to malkontenci zaczną pisać, że Dudek słaby bo przegrał dwa pierwsze mecze a mogliśmy być w ósemce.
Chcieliście grać w pierwszym sezonie o mistrzostwo to musielibyśmy się bardzo zadłużyć. Pamiętajcie jakie pieniadze zarabiaja pilkarze. 4-5 razy kopnął tam gdzie chciał i 50k pln za miesiac kopania. Za 20 tys/ m-c też da się grać w ekstraklasie. I to powinna być górna granica, płaca liderów drużyny. Grzechem byłoby płacić więcej...i tyle.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Luis 2018-07-29, 4:27 pm

Adam1906 napisał(a):
bbartek napisał(a):Pomimo dwóch porażek ze średniej klasy zespołami i wyraźnymi lukami personalnymi (środek i atak)jestem umiarkowanym optymista.
Wierze w Polczaka i w obrone po korektach .
Zawiedziony jestem postawa Milewskiego, ale może odzyska forme i zaangażowanie kiedy graliśmy w I lidze.
Pozytywnie odbieram tez samokrytykę trenera co do błędów personalnych

Co by nie pisać to w porównaniu do pierwszego meczu z Piastem Gliwice ja zauważyłem poprawę w grze Zagłębia. Gdyby ten zespół wzmocnić 2-3 doświadczonymi piłkarzami to jestem przekonany, że będziemy mieli jeszcze niezłą pociechę z naszego Zagłębia :)

Żeby jednak nie było: od czasów gry w I lidze tragicznie rozgrywamy stałe fragmenty w postaci rzutów wolnych i rzutów różnych. Przykład ostatnich Mistrzostw Świata udowodnił, że są to zabójcze elementy gry. Nie wiem dlaczego ich egzekutor, czyli posiadający niezłe kopyto w nodze Tomasz Nowak, zamiast wrzucać piłkę silnym centrostrzałem w światło bramki przeciwnika, to dośrodkowuje tzw. balonika? Panie trenerze, ma Pan u mnie kredyt zaufania, ale takie rzeczy to powinien Pan sam zauważać...


No wlasnie tak jak mowisz, jakby wzmocnic Zaglebie 2-3 zawodnikami..... a iloma jeszcze wzmocnimy ? Moze jednym. Moze.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-07-29, 4:34 pm

Luis, tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Niechby był tylko ten jeden. Ważne żeby zrobił różnicę. A trenerowi oraz drużynie po pierwsze trzeba dać kredyt zaufania, a po drugie... pomóc dopingiem w osiągnięciu celu jakim są ligowe punkty z Pogonią Szczecin i pozostałych meczach w Ekstraklasie :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-07-29, 5:05 pm

Adam1906 napisał(a):tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Niechby był tylko ten jeden. Ważne żeby zrobił różnicę

Ale niestety tych wzmocnień potrzebujemy. Nie odmawiam chęci i walki tym chłopakom ale wydaje mi się że mamy zachwianą równowagę w tym sensie, że mamy zbyt dużo niedoświadczonych piłkarzy. Na boisku to się przejawia np. z problemami z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego czy takimi zagraniami jak w przypadku Milewskiego po którym straciliśmy w konsekwencji bramkę.
Lars napisał(a):Za chwile zaczniemy wygrywać, to malkontenci zaczną pisać, że Dudek słaby bo przegrał dwa pierwsze mecze a mogliśmy być w ósemce.

Niech zaczną cokolwiek zdobywać punkciki. Liczyłem, że w pierwszych dwóch kolejkach zdobędziemy przynajmniej jeden punkt. Jeden. Mam nadzieję, że zacznie się od meczu z Pogonią. Zawsze istnieje obawa, że po lichym początku morale zespołu zjedzie a zanim się ogarną sytuacja zrobi się bardzo trudna.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: KGHM Zagłębie Lubin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-29, 5:44 pm

Zaliczyłem telewizyjnie mecz Górnika z Płockiem - w grze Górnika nie było szału
do czego zmierzam - drużyna musi się ograć w tej Extra - wg moich szacunków
Płock prezentował się lepiej w grze szybkość akcji, dokładność podań, sytuacje
pod bramką - stałe fragmenty - bo i ile pamiętam Płock gra w Extra od 2016/2017
to już jest doświadczenie - nie mówię o budżecie bo to jest oczywiste.
jest sprawa oczywistą iż nasi powinni się ogrywać przed rozpoczęciem sezonu
co do tego nie ma wątpliwości.
Na Jesień 2018 - mamy taką kadrę jaką mamy - czy będzie jeden transfer nie
wiemy - zaznaczam jestem zwolennikiem wydawania tyle KASY ile MAM nie biorę
kredytów. Po meczu w Lubinie - widać lepsza grę drużyny - ten skład osobowy pozwala
zakładać że będzie lepiej w sensie tym ze drużyna zacznie punktować. Ja po cichu
byłem takim optymistą ze Piasta na Ludowym pogonimy - dużo nie brakowało.
Moja opinia jest taka iż Sztab Szkoleniowy na czele z Trenerem musi wykonać
gigantyczną robotę aby wyeliminować te mankamenty które Koledzy wyżej cytujecie
ile na potrzeba czasu - Ja nie wiem - ale wiem jedno że w tej drużynie jest potencjał.
Potencjał na Extra i tego będę się trzymał i będę kibicował na rzecz skuteczniejszej
a lepszej gry tzn. punkciki na nasze konto.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników