ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez django 2018-07-24, 9:57 am

August napisał(a): Aże poczułem powiew "optymizmu". Jeśli ci z pomocy, którzy cokolwiek biegali po murawie nie są równorzędnymi przeciwnikami dla graczy zespołu raczej z dolnej połówki tabeli to kto nam zostaje w odwodzie. Babiarz z Mello?


Milewski, Słoweniec i Rzonca nigdy nie grali w ekstraklasie, więc trudno powiedzieć na co ich stać. W I meczu zawiedli, zobaczymy jak będzie dalej. Jedyny doświadczony zawodnik defensywny w środku pola czyli Babiarz jest najwyraźniej w takiej formie, że Dudek woli wystawiać debiutantów. Logika nakazywałaby by myśleć, ze skoro tak zagrali z Piastem, to co będzie z Lechem czy Legią. Pozostaje liczyć na cud ogarnięcia się przez nich, ewentualnie na jakieś sensowne transfery przed końcem okienka i zimą.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez RUDI 2018-07-24, 10:03 am

Narzekamy jak potraktowano wczoraj kibiców na Ludowym ,a wychodzi na to że byliśmy na innym meczu/stadionie.
Na głównej napisane jest między innymi "Cała otoczka i przygotowania organizacyjne do meczy były na wysokim poziomie."
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez August 2018-07-24, 10:11 am

django napisał(a):Milewski, Słoweniec i Rzonca nigdy nie grali w ekstraklasie, więc trudno powiedzieć na co ich stać

Co do Milewskiego mam odczucie, że chłopaka najzwyczajniej w świecie zjadła trema. Niezłe zagrania przeplatał słabymi albo wręcz babolami. Pytanie ile czasu potrzebuje na to aby dojść do jako takiej rutyny. Bo nie mam wątpliwości, że pożytek z chłopaka będzie. Pierwszy natomiast występ Słoweńca to oczywiście za mało aby cokolwiek o nim autorytarnie napisać. Ale jakieś przebłyski dobrych zagrań były. Ale to też melodia przyszłości w sytuacji gdy czasu aby czekać nie mamy. Rzonca z kolei był kompletnie niewidoczny i akurat co do niego miałbym największe wątpliwości. jestem trochę zaskoczony negatywnymi opiniami co do Cristovao bo wydawało mi się, że zagral niezle spotkanie. Sporo walczył a i kilka dobrych zagrań widziałem. A sądziłem, ze został zdjęty ze względu na siły. Ale może się pomyliłem skoro tyle osób ocenia go mocno ambiwalentnie. Reasumując. Młodym chłopako w pomocy jest potrzebny ktoś bardzo doświadczony. Ktoś kto nie tylko będzie kreował grę umiał poderwać zespół w określonym momencie ale też i pomoże tym chłopakom jak najszybciej nabrać rutyny. Bo nie wierzę, że tak jakościowo odbiegamy od Piasta, Górnika czy Korony.
Tyle, że w kwestii transferów Prezes (o ile mówił prawdę) wypowiadał się tak:
(…)
Zagłębie nie dokonywało zbyt wielu transferów przede wszystkim z powodu swojej sytuacji finansowej i rosnących wymagań zawodników. Pojawiają się negatywne głosy, że ściągają tylko obcokrajowców. Prezes Marcin Jaroszewski przyznaje jednak wprost, że na krajowych graczy nie było ich stać.

– Gdybyśmy chcieli skupić się przede wszystkim na polskich zawodnikach, mielibyśmy ograniczone pole manewru. Im mniejsza konkurencja, tym wyższe ceny. Zdecydowaliśmy się na kilku zagranicznych graczy. Nie ukrywam – rozmawialiśmy z dwiema „dziewiątkami” z Polski, ale cena okazała się ogromna jak na realia finansowe, w których się obracamy. Podobnie było z prawym obrońcą. Rozmawialiśmy z jego menedżerem, sondowaliśmy możliwość transferu. Niestety, jego wymagania odnośnie do długości kontraktów i zarobków sprawiły, że zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim. Doszedłem do wniosku, że po prostu na nie stać. A rynek poza granicami Polski wygląda nieco inaczej.

Nie chcę porównywać ludzi do rzeczy, nie chcę, żeby zostało źle odebrane. Ale spójrzmy – gdybyśmy mieli do wyboru kupić samochód w jednym autosalonie, a sprzedawca wiedziałby, że musimy go kupić, to windowałby cenę bez względu na jakość. A jeżeli salonów byłoby pięćdziesiąt, sprawa wyglądałaby inaczej – zauważa.
(…)
http://weszlo.com/2018/07/23/niedoswiad ... ie-atutem/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-24, 10:58 am

Nowe myśli po przespanej nocy - Piast nie był lepszy od Zagłębia a to dlatego
iż Zagłębie pozwoliło na wiele drużynie z Gliwic. Na pewno nie jesteśmy potęgą
w Extra ale przy konstruktywnej korekcie w składzie poradzimy sobie w tej
lidze - mam ból zębów jak patrzę na lewa obronę - tu można zrobić na próbę
zamianę Wrzesień zostaje na prawej a Misza idzie na lewą obronę potrafi grać
na tej pozycji. Co się tyczy Lewickiego to pokazane było w TV że ma kontuzje
Myślę że jest na gwałt konieczny "Top Class" rozgrywacz / play maker itd. itp.
I rzecz najważniejsza nasi zawodnicy muszą wiedzieć że potrafią grać w piłkę
kopaną - nie lękać się Extra - zaznaczam przy konstruktywnym podejściu do
tych spraw - poradzimy sobie w Extra - Zawodnicy musza zresetować głowy
najlepiej jak to potrafią. Wysokie temperatury nie powinny być przeszkodą
przy grze ofensywnej(dobrze się pisze ale ..) Wierze w moją drużynę i ludzi
którzy zarządzają - DAMY RADĘ -
Jeszcze jedno - to dobrze ze sporo wiemy po pierwszym meczu dalej może
być tylko lepiej.
Pozdrawiam ekstraklasowo
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez August 2018-07-24, 11:37 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Zawodnicy musza zresetować głowynajlepiej jak to potrafią

To jest to czego się obawiam w przypadku ewentualnych dalszych niepowodzeń w dwóch, trzech następnych kolejkach. Dziennikarz c+ w rozmowie z Dudkiem słusznie - moim zdaniem - podkreślił, że 3-4 pierwsze kolejki w przypadku beniaminka mogą zdefiniować cały sezon. Dlatego ten pierwszy mecz z takim przeciwnikiem jak Piast był ważny. Oby zespół potrafił się zresetować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez mason 2018-07-24, 1:10 pm

August napisał(a):Dowcip dnia:– Może nieco głupio to zabrzmi, ale walczymy o tytuł mistrza Polski – oznajmia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.


Bo Chęciński ma kiepełe nie od parady! Wszystko zna, wszystko rozumie, wszystko wie!
I czyż nie ma racji? Przecież już po 1 kolejce jesteśmy w tabeli wyżej niż w-ce mistrz i mistrz! :lol:
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez mason 2018-07-24, 1:17 pm

August napisał(a):Krzesełka tez zdaje się były brudne. Facet pitoli o rzekomo wydanych 700?tys. ale gdzie i na co to Bóg jeden wie. Chyba że jak pisałem te dwie konstrukcje na kamery są warte po 350 tys. każda


Nie 700 tys a 700-800 tys (cyt A. Chęciński). Ale to ambony a ambony jak przyzna każdy ksiądz swoje kosztują. Nie zapominaj jednak jeszcze o nowych blatach dla dziennikarzy i poduszkach pod dupę na sektorze VIP. A poduszki to jak mówi Ferdek Kiepski droga rzecz, więc musi kosztować! ;-) :lol:
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez slawekchicago 2018-07-24, 2:53 pm

:zolta: nie dla pilkarzy , ale dla tych co narzekaja . Braklo chlodnych glow zarowno na boisku jak i na trybunach i teraz na forum . Krok po kroku , nie udalo sie teraz ale trzeba szukac punktow wszedzie . Gramy o utrzymanie i kazdym meczu bedzie ciezko . Nie bylismy soba wczoraj oprocz Puchacza oczywiscie i tu narzekania jak najbardziej sluszne tylko te nic nie dawaly nie daja i nie beda dawac . Polczak ? Bez sensu pisanie ze slaby , dla mnie na plus harowal za dwoch ( siebie i Puchacza ) reka przypadkowa 50%/50% karny lub nie .minus przy bramce Jodlowca ale to byl okres ze caly zespol gral slabo . Glowy do gory w Lubinie bedzie bardzo ciezko ale wyczuwam wejscie Babiego tu diswiadczenie w srodku bedzie bardzo bardzo potrzebne no i zmiana na lewej obronie ale to nierealne , chyba.
P.S. Jestem dumny , dla mnie Eurosport to Tour de France a wczoraj ZAGLEBIE . Az sie lezka pojawila . Tak wiec Panowie pierwsze sliwki robaczywki czy frycowe jak kti woli . Wczoraj nie bylo zle bo zle grali , bylo jak bylo bo trema i presja . Z meczu na mecz bedzie ciezko ale punktow spodziewam sie z Pogonia bo w Lubinie , Poznaniu , Warszawie bedzie niespodzianka nawet jeden . Chlodna glowa to i moze punkciki nadprogramowe wpadna ;-)
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez novack 2018-07-24, 6:38 pm

O 20 na nSport powtórka meczu, zobaczę jak to wyglądało w tv.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez Tomcjo 2018-07-24, 6:43 pm

Wkurzyła mnie wypowiedź Babiarza . Nie żebym sie nie zgadzał . Przeciwnie . Powiedział on ze chłopaki sie spalili tak długo czekając do poniedziałku na mecz . Coś w tym było no i dodałbym paraliżujący strach . Nasi wyglądali jak potraktowani taserem . Co mnie wkurzylo ? No właśnie to ze sie spalili emocjonalnie bo czekali . No urwał nać . A po co był sparing poniedziałkowy ze Ślęzą czy nie po to aby by zagrać w poniedziałek . Tak sie składa ze zagrał tylko Sanogo i on sie nie spalił . To po co Dudek wystawil rezerwy skoro zażyczył sobie poniedziałkowego sparingu . Totalna amatorka organizacyjna . Najpierw dobrze kombinują a potem nie wystawią pierwszej jedenastki choćby na pół meczu . Skoro takiescie cwaniaki z PKSu to ja teraz oczekuje ze w Lubinie w sobotę będziecie zapierdalac przez 90 minut i cisnąć miedziowych az padną . Bez wzgledu na wynik oczekuje od zawodnikow ostrej harówki a nie człapania .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez RUDI 2018-07-24, 8:54 pm

Tomcjo napisał(a):Najpierw dobrze kombinują a potem nie wystawią pierwszej jedenastki choćby na pół meczu .

Mógł wystawić na sparing chociaż obronę w składzie w jakim grać zamierzał w pierwszych meczach ekstraklasy (z nowymi nabytkami) .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Piast Gliwice 23.07 18.00

Postprzez August 2018-07-24, 9:28 pm

Marne pocieszenie ale póki co Centrala proporcjonalnie bardziej Dupiata z Trnavą niż nasi z Piastem. Edit: ogromnie teraz żałuję że w pierwszej kolejce nie graliśmy z Legią. Byłaby większa szansa na pkt niż z Piastem. A tak, myślę że do meczu z nami wymienią tego pajaca, którego mają. Choć od dłuższego czasu właściciel Legii nie potrafi zatrudnić fachowca. Tak czy siak to nie tyle my mamy zawieszoną poprzeczkę w porównaniu z Gleiwitz co Lubin z nami w porównaniu z Legią :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników