SPARINGI SEZON 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-25, 8:45 am

Cóż. Patrzę - na stronę główną "100 procentowego Zagłębia" - najbliższy mecz jeszcze ze Slavenem Belupo podają. Na oficjalnej - to dopiero ze Śląskiem. Mogłoby to znaczyć, że i Zagłębie się zbiesiło w Medulinie, jak Slaven, ale mam nadzieję, że nie. Tym bardziej, że wtedy wskoczyłby sparing z ŁKS-em. Tak więc, to pewnie chodzi o to, że na głównej najbliższy ligowy.
W takim razie - oczywiście, że nie jest to jakaś strasznie ważna rzecz, ale może apel na główną stronę o sprostowanie? Już chyba jakieś wieści z Medulina od Zagłębia doszły? Jakkolwiek - to wychodzi na to, jak już komentowałem to we wczorajszym wpisie wieczornym. Przeciwnikiem Zagłębia będzie Znojmo. Morawianie z ligi czeskiej. (jak teraz widzę, wieczorem i ja popełniłem błąd - ale chodzi o Znojmo, nie Zbrojovkę, niemniej to też Morawianie a wieczór sprawił, że myśląc o Znojmo - pisałem o bardziej znanej Zbrojovce). W każdym razie - tak wynika z wiadomości u Chorwatów, której końcówkę cytował też Kolega Adam1906. To tak, by wiedzieć.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Adam1906 2019-01-25, 5:45 pm

Wszystko się zgadza kolego Blajpios. Slaven Belupo spakował manatki i wyjechał wcześniej z Medulin, więc gramy z 3. drużyną z grupy II FC Znojmo:

Sosnowiczanie w ostatnim teście sparingowym mieli zagrać z zespołem, który zajął drugie miejsce w przeciwnej grupie. Rywalem Zagłębia miał być NK Slaven Belupo, jednak do tego meczu nie dojdzie z przyczyn wcześniejszego wyjazdu rywala.

Zagłębiacy w najbliższą niedzielę zmierzą się w Medulin z FC Znojmo. Drużyną, która swoje mecze rozgrywa w czeskiej drugiej lidze i zajmuje tam trzynaste miejsce. Ostatni sparing rozpocznie się o godzinie 11:00.

http://zaglebie.eu/aktualnosci/5495-zagramy-z-fc-znojmo
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Adam1906 2019-01-26, 12:35 pm

Na oficjalnej to chyba jakieś kłamczuszki piszą. FC Znojmo miało grać o 5 miejsce z Žarkowo Belgrad a my ze Slavenem Belupo o miejsce 3. Z uwagi na "wcześniejszy wyjazd" ekipy z Belupo gramy z FC Znojmo. To jak na oficjalnej wytłumaczą fakt, że właśnie teraz Žarkowo Belgrad gra ze Slavenem Belupo?

Wyjechali, nie wyjechali?... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez bulion 2019-01-26, 12:53 pm

Na stronie FC Znojmo pisze, że organizator zgodził się na taki manewr.

https://www.1scznojmo.cz/clanek.asp?id= ... misto-5245
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Adam1906 2019-01-26, 2:33 pm

bulion napisał(a):Na stronie FC Znojmo pisze, że organizator zgodził się na taki manewr.

https://www.1scznojmo.cz/clanek.asp?id= ... misto-5245

A więc zwracam honor prowadzącemu oficjalną :)

Najbardziej przekonało mnie to zdanie na stronie FC Znojmo ;-)

Nakonec však bude vše jinak.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-26, 2:43 pm

Tak, organizator się zgodził, poprosili chyba zaraz po przegraniu meczu o finał - i to było podawane już w tej notatce telewizji, czy drugiej ich - dlatego pisałem o tym w komentarzu przedwczoraj, że głównie to nie fair jest ze strony zespołu z Koprivnicy (Slaven) a trochę organizatorów. Jakkolwiek nie wiem, może i pytali pozostałe zespoły a przynajmniej bezpośrednio zainteresowane (Zagłębie, Znojmo, Żarkovo - wszystkie ;-) "z grubsza na Z" - to by już było trochę lepiej). W każdym razie, dlatego też pisałem o tym, że hehe, mogą od innej strony się przeliczyć, gdy Serbowie zagrają jak z Zagłębiem ostro - ale też nie wykluczałem, że Serbowie "na polecenie" tak grali ostro. W każdym razie, trochę mnie to zniesmaczyło wtedy i do dzisiaj jakoś trzyma, że tak sobie wybierają - ale faktycznie od razu taką prośbę zgłosili i to nie jest sprzeczne z tym, co na głównej napisane jest, tylko że powinni byli to wcześniej pisać i wyjaśnić lepiej. Zagrawszy dzisiaj - zbierają się do domu dzisiaj jeszcze, bo przecież nie mają daleko, na wieczór dojadą, niedziela w domu dla relaksu z rodziną, do kościoła spokojnie pójdą rodzinnie, zawodnicy mają więc plus taki. W ogóle, to nie wykluczam, że oni liczyli na wygraną - i jak odpadli, to zeszło z nich powietrze, chcieli szybko zakończyć. Niemniej, niesmak zostaje, bo psują właśnie fajną zabawę, na którą wszyscy się umówili - i trzeba by wszyscy dotrzymywali słowa, także przegrani: to wtedy zabawa wychodzi.Oczywiście, wszyscy przyjeżdżają głównie na obóz treningowy, sparingi, ale ten element rywalizacji i to o coś, o Puchar - to też dodatek mający znaczenie w całości. Dlatego pisałem, że może kiedyś tak by się udało taki "Puchar Zagłębia" w letniej przerwie. Do tego jednak trzeba - dotrzymania warunków przez wszystkich. Dlatego też, jednak jestem trochę zniesmaczony postawą tego zespołu, jakkolwiek wszystko było w porozumieniu, pewnie jakieś racje też mieli, ale nam nie przekazano - i trochę szkoda. No, bo czy Zagłębie, zakładając, że wygra - będzie mogło się cieszyć, że zajęło trzecie miejsce w tym turnieju? No, może chociaż wygra dość wysoko, bo to byłoby przydatne na koniec ekspresowego zgrywania.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-26, 3:04 pm

Adam1906 napisał(a):
bulion napisał(a):Na stronie FC Znojmo pisze, że organizator zgodził się na taki manewr.

https://www.1scznojmo.cz/clanek.asp?id= ... misto-5245

A więc zwracam honor prowadzącemu oficjalną :)

Najbardziej przekonało mnie to zdanie na stronie FC Znojmo ;-)

Nakonec však bude vše jinak.

Tak, faktycznie będzie inaczej. Podają za organizatorami, że mają grać o trzecie miejsce - bo jak mają podawać. Tyle że na tych stronach drugoligowca ze Znojmo jest to, o co się przed chwilą upominałem, czy wytykałem oficjalnej stronie naszego ekstraklasowca: wytykałem, że nie podano poważniejszej racji (prócz tego pisałem, że późno informują, bo przecież skoro myśmy mogli o tym dyskutować już przedwczoraj, to oni mając relacje bezpośrednie zapewne od ekipy - mogli wczoraj wcześniej rozwiać wątpliwości). No i - Czesi podają rację poważniejszą tej zmiany, której Zagłębie nie podało: że Slaven w środę gra mecz ligowy (zaległy jeszcze z jesieni a potem zaraz następna kolejka), więc to trochę zmienia sytuację, to nie sama kwestia zawodu przegraną czy chęci relaksu po turnieju, której wszyscy by chcieli. Wystarcza to do zniwelowania zniesmaczenia, tego właśnie nie wykluczałem, pisząc, że być może są poważniejsze racje - ale tego też właśnie brakowało na stronach Zagłębia. Drugoligowiec czeski potrafi wytłumaczyć - a na stronach Zagłębia tego brakło, jak również wyjaśnienia, które pozwoliłoby z kolei Koledze Adam1906 nie niepokoić się, gdyby jasno napisano, że grają w sobotę i wyjeżdżają w sobotę, więc wcześniej niż by wyjeżdżali, gdyby grali o III miejsce (zrezygnowali z III miejsca, by przygotować się do meczu ligowego).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Adam1906 2019-01-26, 3:13 pm

ARENA CUP 2019 (MEDULIN - CHORWACJA)
AKTUALIZACJA


O miejsce 7:
Inter Zaprešić - OFK Titograd 3:1 (2:1)

O miejsce 5:
Žarkovo Belgrad - Slaven Belupo 2:4 (0:2)

O miejsce 3:
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - FC Znojmo (niedziela 27.01 godz. 11:00)

Finał:
Istra 1961 Pula - Lokomotiva Zagreb (niedziela 27.01 godz. 14:30)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Tomcjo 2019-01-26, 5:07 pm

Skoro Slaven woli grać o piąte miejsce to nie widzę problemu . W komentarzach przy transmisji pojawiały się lekceważące komentarze ze gramy na boiskach A klasowych . Nie pojechaliśmy dla ładnych stadionów . Gramy w dobrych warunkach z rywalami dobrymi jak na sparingi . Gramy i trenujemy w warunkach w miarę dobrych a boiska w lutym w Polsce to będą raczej kartofliska lub lodowiska . Drużyny które pojechały do Turcji graja przy dużych deszczach a dziś samoloty zostały uziemione przez wichury i Pogoń utknęła na lotnisku . Ładne widoki nie pomogą nam w ekstraklasie a dotychczasowe przygotowania można uznać za bardzo dobre . Może powiedziałbym ze brakuje mi jednego meczu więcej ale może lepiej poświecić więcej czasu na treningi a ilość meczy to tez krótki czas do startu ligi . Możliwe ze pierwsza czy któraś z kolejnych kolejek wypadnie z powody pogody wtedy rozegramy dodatkowy sparing . Do meczu ze Śląskiem musimy przystąpić silni ale tez na pewnej świeżości , gotowi do walki o wszystko .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez Blajpios 2019-01-26, 5:22 pm

Ja tam pewien problem, kto gra o to III miejsce, to widzę... Ale może tak mam. Nie widzę żadnego problemu - a nawet plusy - gdy po rundzie zasadniczej następuje "podział" punktów, skoro taki jest regulamin: a tu na lewo i prawo krzyczą, nawet takie spryciarze jak Boniek, że to niesprawiedliwe. Nie jest niesprawiedliwe, taka jest umowa - zresztą logiczna, bo "na finiszu metry są ważniejsze", dobrze to rozumieją zresztą nie tylko w kolarstwie ale i w hokeju; toteż - skoro w piłce trudno, to można od razu w sezonie zasadniczym za zwycięstwo przyznawać 1,5 punktu - albo "nie dzielić dorobku", tylko w finałowej rundzie przyznawać 6 punktów. Bo taka jest umowa, dla wzmożenia emocji finiszu. No i tu pies pogrzebany dla mnie - taka też była umowa zasad turnieju, więc odstępstwo trochę boli.
Dla jasności - nie boli w znaczeniu jakiegoś no, pobudzania do wielkiego protestu. Nie boli teraz, gdy się wyjaśniło - że jakiś tam ważny powód mieli prosić o zmianę. W końcu - faktycznie, też powiem "może być: ze względu na to, że liczą się przygotowania, to tylko obóz przygotowawczy. Ale - walka o coś uczciwa, to też element może być obozu przygotowawczego.
Właśnie. Mam nadzieję, że tym elementem będzie też wystarczająca pogoda jutro, jeżeli opady, to nie torpedujące jednak gry... wtedy, to nawet można powiedzieć, że to przygotowanie będzie do pierwszych kolejek. Faktycznie bowiem, przyznam, miałem taki odruch rechotu, jak czytałem te wszystkie wieści o kłopotach tych "większych ligi", którzy pojechali do wspanialszej Turcji a nie jakieś "dla biedoty wyjazdy", "tylko do Chorwacji". A tu co, proszę - jedni za drugimi kłopot w tej Turcji mają. A już szczególnie pobudzające do złośliwego rechotu - jest to, co Lecha spotyka. Mieli pojechać na ten turniej do Medulin (i na ten obóz) Lechici. Gdy odszedł trener Bjelica - wycofali się (przypuszczam, że to oni się wycofali, choć nie można wykluczyć, że organizatorzy zrezygnowali, ale raczej nie, skoro pasuje im Zagłębie). W końcu - jaki efekt? Zagłębie gra pięknie po kolei, planowo swoje sparingi... A Lech - nie! Opis tych ich perypetii w artykule, którego rzecz jasna nie wklejam, bo nie o Zagłębiu, ale podaję odsyłacz, choćby z racji tej zamianki, na której wyszli jak wyszli Lechidi, ale Zagłębie chyba nie narzeka! https://sport.interia.pl/klub-lech-pozn ... Id,2803598
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez STACH PL 2019-01-27, 11:31 am

Z relacji na oficjalnej na razie wynika że' Nasi Gruzini' bardzo aktywni,a Znojmo gra trochę agresywnie
1:0 Giorgi Gabedawa :niezle:
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-27, 11:34 am

I juz 2 2 2 2 2 :0 :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez jondek 2019-01-27, 11:40 am

GABEDAWA :brawo:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez novack 2019-01-27, 11:41 am

Ciekawe, czy chociażb bamki po fakcie będzie można zobaczyć?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: SPARINGI SEZON 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2019-01-27, 11:44 am

novack napisał(a):Ciekawe, czy chociażb bamki po fakcie będzie można zobaczyć?


A juz mialem napisac ze pochwalilismy ( za wczesnie -jedna jaskolka wiosny nie czyni :lol: )stronke za live z drugiego meczu ale kolega novack troszke w innych slowach mnie uprzedzil
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron