EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez krysteksc 2018-10-08, 11:52 am

August napisał(a):
django napisał(a): żadnego ZPS moim zdaniem nie będzie

Takie głosy pośrednio dochodzące z UM już słyszałem. Co ciekawe, Chęciński nawet ostatnio przed kamerą w c+ w opisanym już wcześniej dokumencie "Witaj w klubie" twierdził, że budowa ZPS niedługo się rozpocznie. Zastanawia mnie w jaki sposób - nawet po wyborach - wybrnąłby z sytuacji rezygnacji z budowy. Moim zdaniem póki co ZPS (spółka) raczej skupi się na budowie stadionu.

Zbudują stadion który pochłonie środki przewidziane na całość i wtedy ze względów ekonomicznych nie będzie hali i lodowiska.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm


Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez django 2018-10-08, 11:55 am

Najprościej będzie mu się wycofać na etapie rozstrzygnięcia przetargu i rynkowej weryfikacji rzeczywistych kosztów. Nie zdziwię się jeśli zrobi to rękami radnych, żeby wyszło, że car dobry, tylko bojarzy źli.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez RUDI 2018-10-08, 11:56 am

django napisał(a): ..krótka droga do lustracji finansowej pracowników MOPS u..

Po to są podawane te dane aby z nich korzystać mógł "podatnik" ,lustracja? trochę nadużywasz tego określenia ,ale jeżeli Ci odpowiada takie "słowo" w odniesieniu do moich wpisów to ok ,ja dalej będę "lustrował" hipokrytów ubolewających publicznie nad swoim losem (np mojego ulubionego radnego który płakał/płacze nad finansami miasta a jakoś nie chciał zaakceptować mojej sugestii dotyczącej aby zawiesić pobierania diety i działać Pro bono )
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-10-08, 12:05 pm

krysteksc napisał(a):Zbudują stadion który pochłonie środki przewidziane na całość i wtedy ze względów ekonomicznych nie będzie hali i lodowiska.

Myślę, że Chęciński nie zdecyduje się na budowę samego stadionu w granicach powiedzmy powyżej 200 mln zł.
django napisał(a):Najprościej będzie mu się wycofać na etapie rozstrzygnięcia przetargu i rynkowej weryfikacji rzeczywistych kosztów

To może być niestety dość realny scenariusz choć mimo wszystko podejrzewam, że Chęciński może się zdecydowac na budowę stadionu ale tak jak napisałeś wcześniej, ostateczny projekt przyjęty do realizacji może mocno odbiegać od pierwotnie zakładanego właśnie z powodu maksymalnej obniżki kosztów budowy. Przykładowo w Szczecinie, koszt budowy stadionu (dużo większego niż w Sosnowcu) miał wynieść ponad 280 mln zł a najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 100 mln zł wyższą czyli aż 1/3 kwotę planowanych kosztów inwestycji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez django 2018-10-08, 12:13 pm

Rudi, różnica jest taka, że Ty piszesz o tym co przeczytasz o zarobkach ludzi na kierowniczych stanowiskach, a ja znam szeregowych pracowników MOPS u, jednostek UM czy szkół. I uwierz mi, że przepaść jest ogromna. Z UM odeszła już duża część doświadczonych pracowników, właśnie że względu na gówniane zarobki i brak możliwości awansu, który jest zarezerwowany dla ludzi z nadania. W miejsce tych co odeszli przyszli nowi, którzy nie mają pojęcia, a ich jedynym atutem jest gotowość do roboty za miskę ryżu. I w tym momencie jesteś niekonsekwentny. Jeżeli dla Ciebie zarabiają odpowiednio wysoko, to nie rozumiem dlaczego oburzasz się na poziom obsługi w MOPSie. Jaka płaca taka praca i poziom ludzi, którzy ją wykonują.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-10-08, 12:33 pm

My tu - jak mawia kol Blajpios - spozatemacamy, a tradycyjnie w klubu - mimo kolejnej porażki - żadnych wieści. I bynajmniej nie mam li tylko i wyłącznie ewentualnej kwestii dalszych losów Dudka ale również odpowiedzi na pytanie: co dalej ? Za niespełna dwa tygodnie mecz z Miedzią, która zajmuje 12 miejsce ale ma już 5 pkt przewagi nad nami. Sytuacja już jest bardzo zła bo zaczynamy punktowo odstawać od reszty stawki a może zrobić się jeszcze gorsza.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez RUDI 2018-10-08, 12:39 pm

django napisał(a):Z UM odeszła już duża część doświadczonych pracowników, właśnie że względu na gówniane zarobki i brak możliwości awansu,

Aha i urzędnicy przeszli do "konkurencyjnej" firmy która zaproponowała im lepsze warunki ?
django napisał(a): który jest zarezerwowany dla ludzi z nadania

Teraz się obudzili ? a dlaczego nie awansowali gdy miastem rządził inny Prezydent ?duża rotacja w tym urzędzie ,co prezydent to całkowita wymiana kadry kierowniczej ;-) .
django napisał(a):Jeżeli dla Ciebie zarabiają odpowiednio wysoko, to nie rozumiem dlaczego oburzasz się na poziom obsługi w MOPSie. Jaka płaca taka praca i poziom ludzi, którzy ją wykonują.

U mnie w bloku dozorca myje klatkę schodową (sprząta) zarabia nie za dużo ,uważasz że to go upoważnia do mycia "co drugiego schoda" ? ja tak nie sądzę i on chyba też nie bo pracę wykonuje solidną .To samo można powiedzieć o wielu osobach nas obsługujących ,niskie wynagrodzenie (według osób o których piszemy)nie upoważnia nikogo do tego aby kogoś olewać .
Ps nauczyciele to osobna "sprawa' Ty znasz jednych ja znam innych (Ty znasz na pewno takich którzy dopiero zaczynają "karierę" ,tak przypuszczam, a ja znam takich którzy "siedzą" w tym zawodzie od lat )a specyfika tego zawodu jest taka jaka jest a nie inna (przywileje ,podziel sobie pensje na godziny pracy a będziesz miał obraz ich zarobków )
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez RUDI 2018-10-08, 12:47 pm

August napisał(a):a tradycyjnie w klubu - mimo kolejnej porażki - żadnych wieści.

Bo to jak sam zaznaczyłeś "jest taka świecka tradycja" Naszego klubu ;-) spodziewałeś się jakiś zmian w polityce informacyjnej ? ja nie i już chyba do tego przywykłem i jest mi wstyd za te moje zachowanie :redface:
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez django 2018-10-08, 12:57 pm

Sorry, że w podpunktach, ale piszę z tel. i nie chce mi się wycinać cytatów.

1. Tak. Są ludzie, którzy którzy poszli pracować np. do firm produkcyjnych, gdzie na starcie dostają o kilkaset złotych wyższe wynagrodzenie niż po kilku latach pracy w UM.
2. Wymiany sa na stanowiskach kierowniczych, gdzie można zarobić przyzwoite pieniądze. Wśród szeregowych pracowników UM jest duże ciśnienie na Chęcińskiego, bo w swoim stylu naobiecywal im cudów i się nie wywiązał. Poza tym poziom obsadzania tych lukratywnej szych stanowisk przez miernych ale wiernych jest podobno wyższy niż za Górskiego.
3 z całym szacunkiem dla dozorcy, ale praca w UM wymaga nieco innych kompetencji intelektualnych niż mycie schodów. I o ile każdy jest w stanie umyć schody, to już nie każdy przygotuje np. sensowny projekt finansowania czegoś do budżetu.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-10-08, 1:04 pm

RUDI napisał(a): spodziewałeś się jakiś zmian w polityce informacyjnej ?


Nie ale po pierwsze chciałem spowodować zakończenie defloracji kwestii wynagrodzeń w MOPS-ie po wtóre cały czas mi chodzi po głowie kwestia Dudka. Do meczu z Lechią byłem bardziej przekonany aby chłop kontynuował swoja pracę. Ale powtarzalna nieudolność grajków a przede wszystkim taktyka Dudka jego zachowanie i taka sama gadanina po meczu że musi usiąść, zastanowić się i pogadać aby poszukać jakiegoś impulsu, sprawia, że mam coraz więcej zarówno wątpliwości czy chłop jest cokolwiek więcej zrobić zważywszy, że mamy za sobą 1/3 sezonu zasadniczego a jest coraz gorzej. A jednocześnie nabieram coraz więcej przekonania, że i tak Dudek nie dotrwa zimy bo nasze Trio będzie chciało rzucić kogoś na pożarcie a wiadomo, że Stanek nie poleci w siną dal.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez django 2018-10-08, 1:08 pm

Moim zdaniem Dudek już nie ma pomysłu co zrobić. Przecież na meczach wygląda momentami jakby się miał zaraz rozpłakać. Jest zupełnie pozbawiony charyzmy, więctrudno też żeby mentalnie wpłynął na drużynę. Zresztą po samej wypowiedź Udovicicia można się zorientować jakie ma poważanie wśród grajków.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-10-08, 1:13 pm

Jeszcze nawiążę do ostatnio wspomnianego filmu gdzie Dudek wypowiada się o tym, jaką przepaść dzieli I ligę od ekstraklasy. Tak jakby sobie kompletnie z tego wcześniej nie zdawał sprawy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez django 2018-10-08, 1:16 pm

Dziwne bo i grał w piłkę i pracował na tym poziomie jako drugi trener. Może nie zdawał sobie sprawy, że pomaganie Broszowi to nie to samo co robienie za słupa dla Stanka.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez novack 2018-10-08, 1:19 pm

Widzew zapomniał sobie, że jest beniaminkiem i zapomniał też o frycowym, ale tam jest Mroczkowski...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-10-08, 1:31 pm

Jeśli miałaby nastąpić zmiana to obecna przerwa w rozgrywkach byłaby odpowiednim momentem bo nowy trener miałby nieco czasu na poznanie drużyny. Pozostają dwa aspekty. Jeden - to "silna" więź towarzyska Dudka z naszym Trio ale jeśli wierzyć doniesieniom, że uczucie Wszechmocnego Dyrektora do trenera wygasło to nasz Umiłowany Robert nie powinien mieć problemów aby przekonać do zmiany Prezesa i Jose Arkadio. Drugi - równie chyba ważny - to finanse. Trzeba będzie płacić Dudkowi a zarazem wybulić niemałą kwotę na nowego trenera. A zdaje się, że budżet już jest napięty. Checiński nie da a sponsor strategiczny musi się układać z wierzycielami. Płock - mimo zdecydowanie lepszej pozycji - działa. Media donoszą, że płocczanie rozmawiają z czterema kandydatami. No ale budżet mają obecnie dużo większy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników