EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-25, 12:09 pm

Z tego co widzę ile osób tyle poglądów. Wydaje mi się czy aby nie warto się zastanowić czy aby jako klub jesteśmy gotowi pod względem organizacyjno-finansowym na skuteczną walkę o utrzymanie. Patrząc z perspektywy a i owszem awans zapewniliśmy sobie kolejkę przed końcem ligi niemniej patrząc z dystansu czasowego czy aby nie wynikało to z naszej siły a raczej słabości rywali ? Wszak bodajże jeszcze w kwietniu trudno było sobie nawet wyobrazić, że jesteśmy w stanie cokolwiek włączyć się skutecznie w walkę o awans. Zwłaszcza po meczu w Suwałkach. Do idących wtedy jak burza Katowic traciliśmy chyba ze 6 a może i więcej pkt. W przeciwieństwie do Miedzi przez większość sezonu pałętaliśmy się raczej w środku tabeli przy czym ze zwycięzcą ligi dwukrotnie przegraliśmy i to sromotnie. I to nie tylko seria zwycięstw w końcowej fazie ale gremialna strata punktów przez kontrkandydatów (choć to po prostu wykorzystano) pozwoliła zająć premiowane miejsce. Kolejna sprawa – finanse. Jak wiadomo z publicznych analiz, wbrew stwierdzeniom Zarządu, nie mieliśmy dużego budżetu, opartego zasadniczo o miejskie pieniądze. Choć i to można przekuć w sukces. Ok, bez dużych pieniędzy też się da. Co prawda triumfalnie ogłoszono sponsora strategicznego ale szybko się okazało, że tenże jest w dużych kłopotach finansowych i można mniemać, że pieniądze za sponsoring nie są duże o ile są. Czy awans pozwolił ściągnąć innych reklamodawców ? Chyba nie bardzo. Podpisano umowę z firmą bukmacherską. Tyle, że ta jest sponsorem strategicznym w innych klubach nawet I-ligowych i umowa wynika raczej ze strategii firmy niż starań naszego Zarządu. Chyba jeszcze doszedł Polstal choć nie jestem pewny. I chyba na tym koniec. W każdym razie nie słychać aby sukces przekuł się w większe zainteresowanie. Albo inaczej, zmotywował Prezesa do dalszego działania. Zatem budżet jest zapewne oparty w dużej mierze o wpływy z ekstraklasy i pieniądze miejskie (o ile tegoroczne jeszcze są). Niemniej nie można zapominać, że wydatki (w tym pensje grajków) są zapewne dużo większe. Przy czym jak się zdaje pozatrudniano trochę nowych osób. Ale ok. może sytuacja tego wymagała. Już pisałem kiedyś, że dwa lata temu taki Płock czyli zespół z najmniejszym budżetem i który ledwo się utrzymał, mając konkretnego sponsora (Orlen) zanotował 10 mln zł straty za sezon. U nas zarabia się praktycznie wyłącznie na dobrej sprzedaży zawodników. Dobrej czyli sprzedanych w milionach euro. U nas takich nie było i nie ma. Dlatego niezależnie od wyniku końcowego klub raczej pogłębi stratę finansową. A boję się myśleć co będzie w przypadku spadku i końca kasy z E. Tutaj Zarząd i tak może mieć zagwozdkę, czy iść w zadłużanie podejmując niepewnej próby ratowania E. czy też ograniczać stratę finansową nie robiąc np. przewietrzenia kadry zimą.
Sprawy kadrowe. Trudno oczywiście aby po awansie zmieniać trenera nawet jak ten jest niedoświadczony. Jak widać, obecnie w ocenie opinii publicznej zaczyna się to zmieniać. Abstrahując od zasadności w tym zakresie należałoby zadać pytanie czy przynajmniej próbowano dokonać jakiejkolwiek przydatności piłkarzy w E. Minusem był z pewnością stosunkowo krótki czas latem ale wydaje mi się, że sztab powinien był zabrać się za robotę zaraz po końcowym gwizdku w Chorzowie. Chyba tego nie zrobiono bo zamiast tego ogłoszono z pompą, że wszyscy zostają a wzmocnień będzie niewiele. A eksperci (np. Łapiński) dość konkretnie oceniali, że zespół potrzebuje większych zmian. Co prawda kilku zawodników już nie ma. Ale odeszli już po zakończeniu sporej części okresu przygotowawczego lub w trakcie nowego sezonu. I to niekoniecznie tacy, co do których można by mieć wątpliwości, że nie dadzą rady (poza Puchaczem rzecz jasna). A przecie jeszcze w trakcie ubiegłego sezonu można było mieć wątpliwości czy Babiarz bądź Rzonca stanowią o sile zespołu w I lidze nie mówiąc już o E. No i rzeczywiście początkowo wzmocnienia nie były początkowo duże. Przy czym postawiono na „egzotykę” (poza Polczakiem oczywiście). Czym się kierowano przy doborze Vokicia czy Torunarighi, już pytałem. Dość powiedzieć, że Panowie nic jak dotąd nie wnoszą zapewne kasują pieniądze w niezbyt korzystnych dla klubu euro. Dla przykładu, w kontekście argumentu o małym budżecie na sensowniejsze wzmocnienia, jeżeli wierzyć doniesieniom, że za Juniora trzeba było zapłacić 50 tys. euro odstępnego aa miesięcznie kasuje on 8 tys. euro netto to za rok „pracy” mamy kwotę mniej więcej 630 tys. zł. Doliczając do tego inne koszty typu prowizje, podatki, koszty utrzymania grajki itd. To myślę, że za pierwszy rok spokojnie się uzbiera kwota jednego miliona zł. Mało? Nie wiem. Mnie się wydaje, że dużo. Do tego dochodzą inni zawodnicy, którzy raczej nie inkasują wypłat w złotówkach czy ukraińskich hrywnach (Cristovao, Niuniek, Rzonca), a którzy niewiele albo nic nie wnoszą do gry. No a z czasem w widocznym pospiechu zakontraktowano grajków z „nazwiskiem”, z których jeden nie grał ponad rok, drugi – na szczęściem okazał się solidnym wzmocnieniem no a trzeci jest dopiero od niedawna więc trudno cokolwiek powiedzieć. Czy tak te transfery miały przebiegać ? Bez względu na zasobność to jednak chyba nie. A w tej chwili właściwie pretensji można nie mieć co do transferu Polczaka (każdy oczekiwał od takiego nazwiska więcej) ani wątpliwości (Pawłowski ewentualnie Heinloth).
Kolejna kwestia to niezrozumiałe i nieoficjalne układy personalne. Bardzo dużo osób twierdzi, że Szarą Eminencją w klubie jest Stanek. Nie tylko na sprawy transferowe ale i szkoleniowe. Nierzadko podczas meczy widać jak wiele rzeczy Dudek (bo musi?) konsultuje ze Stanleyem m.in. przed dokonywaniem zmian. O niejasnych kryteriach pozyskiwania zawodników (prześmiewczo zwanych: przez youtube) już wspominałem. Natomiast dochodzi do tego siedzenie na trzech stołkach. II trener, Dyrektor Sportowy, trener bramkarzy. Czy de facto da się cokolwiek tu robić wszystko dobrze? Czy w innych klubach ekstraklasy takie przypadki maja miejsce ? Ja nie słyszałem. A czy zamiast dywagacji co do poziomu gry Kudły nie powinno się zastanowić czy aby on i inni nie potrzebują fachowca na własne potrzeby treningowe ? Bo mnie się wydaje, że tak. I jeszcze na koniec: „pitolenie”. Bo to sformułowanie przychodzi mi na myśl gdy wspomnę buńczuczne zapowiedzi Prezesa czy Prezydenta odnośnie celów stawianych na sezon. Teoretycznie bardzo fajnie jak się stawia jak najwyższe cele ale chyba nie może to być oderwane zbytnio od rzeczywistości. Naszym celem powinno było być od samego początku. Efektem jest to, że wielu zaczęło w to wierzyć i powtarzać bez sensu a i niejednokrotnie pokazywano irytację gdy co poniektóre portale czy eksperci i tak nas stawiali jako numer jeden do spadku. No i efekt na dziś jest taki, że mogą mieć rację. Bo wynikami się nie bronimy. Możemy sobie wmawiać, że niewiele brakowało albo „gdyby”. Ale i jak dotąd czegoś brakło i tego „gdyby” było dość dużo. Co nas czeka ? Nie wiem. To przede wszystkim problem Zarządu i działaczy. Kierowanie klubem to nie tylko blichtr fleszy tv ale i radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach. W mojej ocenie Prezesowi nikt nie odbierze awansów. Natomiast prawdziwe zadanie do zrealizowania dopiero przed nim.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2018-09-25, 12:32 pm

Jak pisałem po meczu w Lubinie i Poznaniu, że cienko to widzę i wytykałem transfery to byli tu tacy co mówili, że potrzeba czasu na zgranie, że na oceny przyjdzie czas po rozegraniu 10 meczów, że gramy teraz z silnymi a po Legii dopiero z tymi łatwiejszymi. Okazało się, że ówczesna Legia była jednym z łatwiejszych rywali póki co, okazało się wiele rzeczy o których wielu kolegów tutaj wspominało i wspomina łącznie ze mną. Po co było kontraktować 8 zawodników, z których tylko Pawłowski jest transferem bardzo udanym, Polczak średnio udanym, Heinloth w miarę solidnym, Mraz to się okaże. O reszcie nie będę się powtarzał bo już powiedziane było wszystko. Teraz tylko mam pytanie. Ba! Ja a myślę także i Wy także żądam odpowiedzi od ludzi z klubu na jakiej podstawie zakontraktowano:
1. gościa z 4 ligi niemieckiej,
2. gościa, który rok temu nie nadawał się u nas aby grać w 1 lidze, grał w Ruchu, gdzie nie błyszczał a tenże Ruch poleciał klasę niżej
3. gościa, który przez ponad rok nie grał bo leczył kontuzję a my bez większego zastanowienia bierzemy go do siebie
Kuźwa żądam aby mi ktoś z klubu tutaj odpowiedział i wytłumaczył bo każdy laik nie znający się na piłce po przedstawieniu tychże faktów uznałby to za nienormalne a ludzie uważający się za znawców piłki i odpowiedzialni za prowadzenie klubu bez mrugnięcia okiem poczynili takie transfery.
Pisać mógłbym jeszcze wiele, ale nie chce mi się. Mam serdecznie dość. Zamiast cieszyć się ekstraklasą to ja w każdym meczu wkur... się. Bo albo frajersko tracimy punkty za wygrane lub remisy, albo przegrywamy z ekipami z którymi nie powinniśmy w danym dniu przegrać, albo nie wykorzystujemy sytuacji bramkowych. A szkoda pisać i gadać. Nie widzę szans na utrzymanie się. A najgorsze jest to, że przy odrobinie mądrości w zarządzaniu klubem to utrzymanie mielibyśmy raczej spokojnie bo z tego co obserwuję to są ekipy słabsze od nas np. obecny Górnik lub potencjałem zbliżone, z którymi można śmiało powalczyć.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-25, 1:10 pm

bolo73 napisał(a):gościa, który przez ponad rok nie grał bo leczył kontuzję a my bez większego zastanowienia bierzemy go do siebie

Tego ewidentnie wskazał Dudek. Wszak znali się z pracy we Wrocławiu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez novack 2018-09-25, 1:15 pm

Wie ktoś jak poważne są urazy Mraza i Sanogo?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Tomcjo 2018-09-25, 4:04 pm

Nawałka został trenerem reprezentacji ponieważ ze słabych zawodników ( co pokazały losy Górnika po jego odejściu ) wydusił rewelacyjny wynik . My narzekamy nie bez powodu na nasza drużynę ale ja uważam ze jest lepsza niż miał Nawałka . Jeżeli jest źle to tylko wina duetu trenerskiego . Najpierw nie potrafili wykorzystać entuzjazmu po awansie i gasili zespół wdając się w jakieś gierki z Żarko Lewickim i innymi . Potem zapanował spory chaos z przychodzącymi wzmocnieniami a szczytem trenerskiej kompromitacji była przerwa na reprezentacje po której piłkarze wyglądają jakby wrócili z octoberfest .
Moim zdaniem po pewnej kompromitacji z krakusami obaj trenerzy powinni być zwolnieni . Rozumiem jednak problemy finansowe itp . Nasunął mi się jeden pomysł żeby wilk syty i Manchester City . Stanek aut bo to on sieje ferment w drużynie . Dudek zostanie z pełnia władzy i odpowiedzialności . Jego cel to zakonczyc rundę z liczba punktów równą liczbie meczy . Trudne ale przy szczęściu możliwe . Ale ale . Uważam ze nie daje rady wiec do pomocy dać mu na miejsce Stanka Leszka Baczyńskiego . Przynajmniej do zimy . Nie jako nadtrenera ale kogoś doświadczonego kto poradzi i pomoże uniknąć dużych wpadek . To czy z rad skorzysta to wola Dudka ale Baczynski jako prezes pomagał naszym trenerom i sam zna fach . Choćby to robił na pół etatu czy cały .
Jedynie taka możliwość przyszła mi do głowy żeby zostawić Dudka . Bo inna to zatrudnić kogoś teraz lub zima obejmie drużynę typu Wdowczyk lub Michniewicz tylko najpierw musielibyśmy znaleźć sponsora który takie szalone wydatki sfinansuje . Generalnie sponsor potrzebny na gwałt . Gwałciciele do popełniających zbyt duża ilość pomyłek też :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez GrubyPerez 2018-09-25, 11:58 pm

Tomcjo napisał(a):Trudne ale przy szczęściu możliwe . Ale ale . Uważam ze nie daje rady wiec do pomocy dać mu na miejsce Stanka Leszka Baczyńskiego .



Musi Zagłębie zacząć wygrywać bo niektórzy nasi koledzy albo już poszaleli albo uczynią to wkrótce.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-29, 10:27 am

owcy głów wchodzą do gry

Dariusz Dudek na celowniku. Po raz pierwszy od momentu zatrudnienia w Zagłębiu Sosnowiec słychać żądania jego dymisji. – Za długo siedzę w piłce, żeby nie wiedzieć, kto za tym stoi – mówi szkoleniowiec beniaminka.


To może być czarny tydzień dla ekipy z Kresowej. W poniedziałek sosnowiczanie przegrali 1:3 ligowe spotkanie z Koroną w Kielcach, przez co ugrzęźli w strefie spadkowej. W czwartkowy wieczór pożegnali się z Pucharem Polski, już w I rundzie uznając wyższość występującej dwie klasy niżej Olimpii Grudziądz. A jeśli jutro ulegną u siebie Cracovii, z głuchym łoskotem uderzą o dno ligowej tabeli. Część kibiców ze Stadionu Ludowego wykazuje czytelne symptomy utraty cierpliwości…
Wielu by chciało

W ogniu krytyki znajdują się nie tylko piłkarze, ale również trener Dariusz Dudek. Po raz pierwszy od objęcia w Zagłębiu posady pierwszego szkoleniowca – czyli od sierpnia 2017 roku – słychać głosy domagające się jego dymisji. Najczęściej pojawiający się argument? Brak doświadczania w samodzielnym dowodzeniu zespołem na szczeblu ekstraklasy.

Główny zainteresowany zachowuje jednak pełen spokój. – Rozumiem głosy niezadowolenia – mówi Dudek. – Z drugiej strony za długo siedzę w piłce, żeby nie wiedzieć, kto za tym stoi. Jest wielu trenerów, którzy chcieliby pracować w ekstraklasie, a obecnie nie mają takiej sposobności. Mają za to swoich menadżerów, swoich dziennikarzy, więc kiedy tylko nadarza się okazja, dbają o swój interes we właściwy sposób. W żadnej mierze nie zmieni to jednak filozofii mojej pracy i sposobu przygotowania zespołu do kolejnych, arcyważnych spotkań.
Stawka ogromna

Najbliższa próba to niedzielna konfrontacja z Cracovią, najniżej sklasyfikowaną obecnie drużyną ekstraklasy. Taki stan rzeczy może jednak raptownie ulec zmianie. Zagłębie plasuje się w tabeli ledwie lokatę wyżej i ma na koncie tyle samo „oczek”.

– Jeśli ktoś dzisiaj mówi, że to będzie mecz o sześć punktów, to ja się bez wahania do tego przychylam – oznajmia Dudek. – Stawka tego spotkania jest ogromna, również w aspekcie psychologicznym. Nie stawiałbym jednak sprawy w ten sposób, że staną naprzeciw siebie dwie najsłabsze ekipy ekstraklasy. Mamy taką ligę, że tu w każdej chwili ostatni zespół może wygrać z pierwszym. Inna sprawa, że jesteśmy beniaminkiem i nadal budujemy tę drużynę dzień po dniu. O zwycięstwo jest o wiele trudniej niż w I lidze. Pracujemy nad wyeliminowaniem błędów indywidualnych i poprawą skuteczności w ataku. Jeśli to się uda, szybko nadejdą lepsze dni.
Pytanie o stabilność

Skuteczność – słowo klucz. W trakcie pucharowego starcia z Olimpią sosnowiczanie nie byli w stanie skierować piłki do siatki przeciwnika przez 120 minut. A w serii rzutów karnych okazali się od niżej notowanych rywali słabsi. Fakt, że wyszli na murawę mocno rezerwowym składem, stanowi jakieś wytłumaczenie – tyle że mało budujące w perspektywie nadchodzących tygodni. W talii dublerów od początku tego sezonu nie ma choćby jednego dżokera i niewiele wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Ostateczna decyzja o tym, że do Grudziądza pojedzie „drugi garnitur”, zapadła dzień po powrocie z Kielc. W domu zostało aż siedmiu zawodników z grupy najczęściej grających w bieżącym cyklu o ligowe punkty. Chodziło o ich jak najlepszą regenerację. To niezbity dowód na to, jak wielkie znaczenie ma jutrzejsza konfrontacja z Cracovią.
Czy również dla trenera Dudka? – Jego posada jest stabilna – słyszymy krótką odpowiedź na Ludowym. Sęk w tym, na ile będzie ona aktualna również w niedzielne popołudnie…


Rejestr pożegnanych

Dariusz Dudek funkcję pierwszego szkoleniowca Zagłębia pełni od 13 miesięcy i 8 dni. Przy Kresowej to najdłużej zatrudniony trener po awansie do I ligi. Wiosną tego roku wyprzedził na liście Artura Derbina. To spore osiągnięcie zważywszy na fakt, że akurat w Sosnowcu o pokaźny kredyt zaufania w ostatnich latach łatwo nie było. Długość stażu pracy obrazuje poniższy wykaz.

Jarosław Araszkiewicz 10 dni (2016)
Tomasz Łuczywek * 30 dni (2016)
Michal Farkasz * 35 dni (2016/17)
Romuald Szukiełowcz 1 miesiąc i 4 dni (2015)
Piotr Mandrysz 1 miesiąc i 25 dni (2016)
Jacek Magiera ** 3 miesiące i 17 dni (2016)
Dariusz Banasik 7 miesięcy i 19 dni (2017)
Artur Derbin 9 miesięcy i 22 dni (2015/16)
* kadencja o charakterze tymczasowym
** wykupiony przez Legię Warszawa
http://sportdziennik.pl/lowcy-glow-wchodza-do-gry/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2018-09-29, 11:29 am

August napisał(a):owcy głów wchodzą do gry

– Jeśli ktoś dzisiaj mówi, że to będzie mecz o sześć punktów, to ja się bez wahania do tego przychylam – oznajmia Dudek. – Stawka tego spotkania jest ogromna, również w aspekcie psychologicznym. Nie stawiałbym jednak sprawy w ten sposób, że staną naprzeciw siebie dwie najsłabsze ekipy ekstraklasy. Mamy taką ligę, że tu w każdej chwili ostatni zespół może wygrać z pierwszym. Inna sprawa, że jesteśmy beniaminkiem i nadal budujemy tę drużynę dzień po dniu. O zwycięstwo jest o wiele trudniej niż w I lidze. Pracujemy nad wyeliminowaniem błędów indywidualnych i poprawą skuteczności w ataku. Jeśli to się uda, szybko nadejdą lepsze dni.
Pytanie o stabilność



Nadchodzi 10 mecz Zagłębia w sezonie więc zgodnie z tym co pisali niektórzy nadchodzi czas pierwszego podsumowania naszych "osiągnięć" w ekstraklasie. Z tego co mówi Dudek to prawdą jest, że każdy może wygrać z każdym tylko pytanie dlaczego to nie dotyczy Zagłębia? Mogliście Panie Dudku wygrać w Warszawie a nie uczyniliście tego i to mnie i wielu tutaj bardzo boli i wkur... To że jesteśmy beniaminkiem to każdy wie no i co z tego wynika? Miedź też jest beniaminkiem. Górnik też rok temu był beniaminkiem. Widzi Pan różnicę czy dalej klapki na oczach? Budujecie drużynę dzień po dniu? A w jaki sposób ja się pytam? Transfery - temat rzeka więc nie będę powtarzał tego co tutaj już wspólnie z kolegami ustaliliśmy a czego Wy znawcy futbolu nie widzicie do dzisiaj. Dalej, niezrozumiałe rotacje, że wspomnę tylko brak Żarko i Sanogo w meczu z Legią, niezrozumiałe zmiany w trakcie meczu. Budujcie dalej, powodzenia. Wiadomo, że w ekstraklasie jest trudniej - nic odkrywczego Pan nie powiedział wszak to najwyższy szczebel rozgrywek, ale... - o tym dalej. Pracujemy nad wyeliminowaniem błędów indywidualnych i poprawą skuteczności w ataku. Poważnie? 1/3 sezonu niedługo za nami a Wy wciąż pracujecie i efektów nie widać.Einstein powiedział: "Głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać różnych rezultatów". Myślenie nie boli i ma ogromną przyszłość. Ok. teraz to co miało być dalej. Otóż Panie Dudek w ekstraklasie jest trudniej, ale wcale tak być nie musiało, tym bardziej, że wiele drużyn, z którymi przyszło Wam rywalizować do tej pory podawało Wam tlen, dawało prezenty etc. I tak chronologicznie:
1. Piast Gliwice - nic nie gracie, strzelacie przypadkową bramkę, macie okazje grać tak jak lubicie czyli z kontry a jednak nie zdobywacie nawet punktu,
2. Zagłębie Lubin - gra wyglądała lepiej, przynajmniej w ofensywie, ale jednak Lubin był lepszy i zasłużenie wygrał więc pretensji nie mam,
3. Pogoń Szczecin - meczu nie widziałem, ale z relacji i wypowiedzi na forum wynika jasno, że wygraliście mega szczęśliwie bo byliście po prostu słabsi,
4. Lech Poznań - podobnie meczu nie widziałem, ale sytuacje mieliście - jednak Lech chyba zasłużenie wygrał,
5. Legia Warszawa - tutaj niezrozumiały brak Żarko i Sanogo, słaba Legia czego nie potrafiliście wykorzystać, dostaliście prezenta w postaci możliwości ogrania słabej Legii na jej terenie w obecności kilku tysięcy swoich kibiców, nie zdobyliście nawet punktu,
6. Śląsk Wrocław - fatalna pierwsza połowa po czym Ślązaczek "wyciąga" do Was pomocną dłoń i pozwala doprowadzić do remisu, łapie reda podając Wam dodatkowy tlen abyście mogli wygrać. Wy jednak zachowujecie się bardzo gościnnie pozwalając grającemu w 10 przeciwnikowi wyrównać pozbawiając się tym samym pewnych 3 punktów,
7. Arka Gdynia - tutaj nie mam większych zastrzeżeń bo mecz można było tak wygrać jak i przegrać więc w konsekwencji jego przebiegu zdobycie punktu jest zadowalające,
8. Górnik Zabrze - mecz, który zremisowaliście jak frajerzy - ot wszystko bo szkoda więcej słów,
9. Korona Kielce - nie było Was na boisku, zasłużona przegrana
10. Cracovia Kraków - mecz o przysłowiowe 6 punktów - nie jesteście w nim faworytem i niestety śmiem wątpić w jakąś zdobycz punktową (obym się mylił).
Uczcie się dalej, eksperymentujcie, wyciągajcie wnioski a może na zakończenie sezonu uda się coś wygrać z ekipami nie grającymi już o nic. Powodzenia
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez xenon 2018-09-29, 11:41 am

Z Sanogo mogła być klauzula, że nie może grać przeciwko swojemu klubowi, a co do reszty to się zgadzam i dodam, że ten zespół chyba jest słabszy od tego co wywalczył awans. Czy wszystkiemu jest winny Dudek? Jakoś dziwnie zniknął nasz prezes, który po awansie był wszędzie i opowiadał co tu nie tworzy. zamiast Stanka powinien być Bęben na tym stanowisku
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez novack 2018-09-29, 12:03 pm

xenon napisał(a):Z Sanogo mogła być klauzula, że nie może grać przeciwko swojemu klubowi, a co do reszty to się zgadzam i dodam, że ten zespół chyba jest słabszy od tego co wywalczył awans. Czy wszystkiemu jest winny Dudek? Jakoś dziwnie zniknął nasz prezes, który po awansie był wszędzie i opowiadał co tu nie tworzy. zamiast Stanka powinien być Bęben na tym stanowisku

Być może była klauzula, ale Pan trener twierdził, że gra Tarantula bo jest w lepszej formie od Sanogo, a do braku Żarko i Sanogo dodać trzeba Pawłowskiego na ławce. Chciał wygrać w Warszawie z Legią grając Melo, Puchaczem i Turnarigą, którzy są za słabi na trzecioligowy Grudziądz grający w dziesiątkę!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-29, 2:23 pm

Dla mnie nieco już irytujące jest ciągłe - jak w ostatnim artykule - klepanie Dudka o tym, że jesteśmy beniaminkiem i o budowaniu dzień po dniu drużyny.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez xenon 2018-09-29, 3:05 pm

Ciekawe czy zauważył, że Zagłębie jest drużyną najmniej posiadającą piłkę więc jak można wygrywać mecze takim graniem.
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Tomcjo 2018-09-29, 5:35 pm

Moja teoria ze nasi kumple od spadku tak jak solidarnie wygrali w poprzedniej kolejce tak teraz przegrają szybko została obalona . Wisła Płock 1-0 z Lechia . Wprawdzie przy pomocy sędziego jednak 3 pkt są . Arka znowu wraca z Warszawy zadowolona z punktem a Pogoń na razie prowadzi z Zagłębiem w Lubinie . My nie jesteśmy w doopie . My jak przegramy z Cracovia a remis to tez porażka to będziemy w jelicie grubym . I nawet szczypcami nas nie wyciągną . Potrzebne są rozmowy nie tylko z trenerami ale z piłkarzami . Niektóre z naszych łamag jak nie zgodzą się na rozwiązanie kontraktów przynajmniej zima to trzeba szukać super prawnika żeby zrobił to sądownie . I to takiego magika jak ten co wynalazł pomroczność jasna dla syna Wałęsy . Niech udowodni ze Torunarigha to kochanek Stanka i byli w zmowie działając na niekorzyść miasta Sosnowiec byle rozwiązać co Stanek zawiązał .
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-29, 5:58 pm

Na razie wygląda że za partnerów będziemy mieli żaboli.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez xenon 2018-09-29, 6:02 pm

Za bardzo piłkarzy to bym się nie czepiał gdyż w poprzednich klubach nie mieścili się w składach swoich drużyn, a wielu z nich grało w dużo niższych klasach.To nie ich wina, że ktoś ich tutaj ściągnął i liczył, że stworzą świetną drużynę, która będzie w stanie spokojnie się utrzymać, a nawet sprawiać niespodzianki.Duże znaczenie ma też postawa kibiców z młyna, którzy nie reagują na to co się dzieje i pewnie tak też będzie jutro gdyby wynik był remisowy lub przegrana.Zwyczajnie nie ma kto wstrząsnąć tym klubem i jedyne czego będzie się można spodziewać to ponowne odejście kibiców z Ludowego
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników