EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Tomcjo 2018-08-25, 8:58 pm

Katowice - Jastrzębie 0-1 . Trzeba będzie przyspieszyć budowę stadionu bo jak cygany spadną do II ligi to Katowiczanie szturmem rusza na mecze ekstraklasy do Sosnowca :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-08-25, 9:00 pm

Tomcjo napisał(a):Katowice - Jastrzębie 0-1

Wynik cieszy. Szkoda tylko, że to pyrzowickie lotnisko namiętnie reklamuje się na Bukowej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Tomcjo 2018-08-25, 9:02 pm

Bo to II ligowe lotnisko nie ekstraklasowe :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-08-25, 9:07 pm

Dodatkowo jednak - choć oczywiście patologia wpływów chuliganerii i strefy przestępczości w tym klubie to utrudnia - to cieszę się z tego powodzenia Wisły, której ostatnio największe sukcesy zapewnił w porzedniej dekadzie Zagłębiak. W ogóle - sympatycznie patrzę na krakowskie kluby, bo to i Małopolskie odniesienie, czyli Zagłębiowskie korzenie - i w Cracovii np. w oragnizacji wbrew opinii wielu widzę pozytywy. Cóż, szczególnie zaś cieszyłoby może zaplecze Ekstgraklasy, czyli Garbarnia, ale póki co to raczej budzi niepokój.
Wracając do Ekstgraklasy i Wisły. Hm, nie wiem, czy zauważa się tu - czy to cieszy, czy może nie, czyli czy pamiętacie o R. Pietrzaku. Toż to chyba jedyny obecnie grającyw Ekstraklasie wychowanek Zagłębia! Dla mnie choćby to jedno jest racją, by się cieszyć tym sezonem jego. Początkowo mogło się wydawać, że załapał się jednak do Wisły, bo kłopoty zdrowotne innych, bo to zespół szykowany na dół tabeli, walkę o utrzymanie i wersja oszczędnościowa, więc się przebił ale i tak się cieszyć trzeba. Tymczasem - i chyba lepsza ta Wisła niiż jej wróżyli - i także grą swą jakoś się broni. A dzisiaj nawet, jak dotąd (mecz jeszcze trwa): gol i asysta. Gratulacje!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-08-25, 9:12 pm

Tomcjo napisał(a):Bo to II ligowe lotnisko nie ekstraklasowe :lol:

No, tak. Zapomniałem - nie dlatego, że śląskie, tylko II-ligowe. Co prawda wyniki ekonomiczne - przynajmniej jak na Polskę - nie wskazują tego, tylko jak również nie wskazuje tego oficjalny magazyn Silesia Airport, także nie wskazuje właściciel i operator, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze - ani nawet podatki płacone w śląskiej giminie też nie wskazują proponowanej interpretacji, ale teraz już się nie dam zwieść, w rejonie tutejszym bujania w internecie fakty są takie, to po prostu II-ligowe lotnisko, stąd boisko w Katowicach właściwe jest na te reklamu. To żadnego nie ma związku z tym, że oficjalnie lotnisko Katowice, AirPort Katowice.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-08-25, 9:27 pm

Blajpios napisał(a):oficjalnie lotnisko Katowice, AirPort Katowice

Tego akurat bym się nie czepiał. Irracjonalnym byłaby oficjalna nazwa lotniska w postaci np "Pyrzowice". Gość z jakichś Antypodów ma szansę szybciej skojarzyć nazwę "stolicy" województwa. Bardziej krwawi serce, że rdzenna Małopolska leży dziś w powiecie tarnogórskim przy okazji załatwiając dużo wyższe wpływy z podatku cit. Ale niestety reformę administracyjną w 1999 r. przeprowadzali gliwiczanie Buzek ze Steinhoffem skutki czego odczuwamy do dziś nie tylko w powyższym czy nazwie województwa gdzie więcej Małopolski niż Śląska ale i w zamkniętych zagłebiowskich kopalniach, których nie trzeba było zamykać.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-08-25, 10:04 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):oficjalnie lotnisko Katowice, AirPort Katowice

Tego akurat bym się nie czepiał. Irracjonalnym byłaby oficjalna nazwa lotniska w postaci np "Pyrzowice". Gość z jakichś Antypodów ma szansę szybciej skojarzyć nazwę "stolicy" województwa. Bardziej krwawi serce, że rdzenna Małopolska leży dziś w powiecie tarnogórskim przy okazji załatwiając dużo wyższe wpływy z podatku cit. Ale niestety reformę administracyjną w 1999 r. przeprowadzali gliwiczanie Buzek ze Steinhoffem skutki czego odczuwamy do dziś nie tylko w powyższym czy nazwie województwa gdzie więcej Małopolski niż Śląska ale i w zamkniętych zagłebiowskich kopalniach, których nie trzeba było zamykać.

Czepiał, nie czepiał, sprawa złożona - bo w pewnej perspektywie oczywiście, że można powiedzieć, pierwsze do kolejności w określaniu lotnisk - są duże miasta, pod którymi są te lotniska. Ale, ale, ja znam miasto dwustutysięczne bliżej Pyrzowic niż Katowice... Choćby z tej racji napisać można a może i trzeba "czepiał, nie czepiał, sprawa złożona". Tymczasem dochodzić mogą i inne aspekty - jak i w kwestii wyborów strategicznych dokonanych.
Ludzie miejcie odwagę, by nie napisać inaczej - spojrzeć prawdzie w oczy, także i rozmaitych zaszłości, nakładania się zaszłości (tu wykasdowałem napisany tekst, by nie być za bardzo oskarżycielski, za bardzo wychodzić poza rolę, którą kiedyś nakreśliłem: ja już nie żyjący od dziesiątków lat w Zagłębiu, raczej przyjmuję do wiadomości wybory mieszkańców, czy zdecydowali się wykasować Zagłębie wprost, czy nieświadomie przez niedostrzegania wszystkiego, czy też głupiemu zgórnośląszczaniu się poddali czy umieją je budować mądrze, skoro się na nie zdecydowali...) W każdym razie, przez dwa dni temat wyjaśniałem, choć były "odpryski w innym kierunku, byl nie przyjąć logiki faktów, jakie się dokonały - i na tym poprzestaję. Już mnie nie rusza, czy ktoś zajmie się Katowicami na przykład a nie Silesia AirPort albo Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym. Mniej więcej chyba sytuacja została nakreślona i każdy mooże wyciągnąć wnioski, jakie są fakty.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-08-25, 10:29 pm

Blajpios napisał(a):pierwsze do kolejności w określaniu lotnisk - są duże miasta, pod którymi są te lotniska. Ale, ale, ja znam miasto dwustutysięczne bliżej Pyrzowic niż Katowice...

Biorąc pod uwagę taki cenzus to w pierwszej kolejności trzeba byłoby wziąć pod uwagę Bytom. Bo tam jeszcze bliżej z lotniska niż np na Pogoń. Niezależnie od powyższego obserwując pewnego rodzaju radykalizm kol. B. odczuwam zakążki jakby zaglebiowskiego hezbollachu w wersji pokojowej
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-08-25, 10:50 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-08-25, 11:15 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):pierwsze do kolejności w określaniu lotnisk - są duże miasta, pod którymi są te lotniska. Ale, ale, ja znam miasto dwustutysięczne bliżej Pyrzowic niż Katowice...

Biorąc pod uwagę taki cenzus to w pierwszej kolejności trzeba byłoby wziąć pod uwagę Bytom. Bo tam jeszcze bliżej z lotniska niż np na Pogoń. Niezależnie od powyższego obserwując pewnego rodzaju radykalizm kol. B. odczuwam zakążki jakby zaglebiowskiego hezbollachu w wersji pokojowej
Fakt, bliżej. Dlatego wiedzieli Ślązacy o co się biją, robiąc wszystko, by wyrwać lotnisko z Zagłębia administracyjnie, finansowo (podatki, o których też dawno pisałem), potem za tym pójdzie kulturowo. Doskonale ich wspieracie, róbcie tak dalej. udowadniajcie na wszelkie sposoby, że to najepsze co można było zrobić - a próba zatrzymania przy Zagłębiu, to najgorsze, co mogło być wymyślone. Sami pomagajcie się rozbrajać, nie za to nie "ugrywając", wręcz wzdragając się przed tym - no i udowadniając przy tym, że jest to najlepsze, co może spotkać. Tak, nieraz już myślałem, że jest jeszcze jeden argument za tym, że Zagłębie, to typowo polska kraina, wręcz typiczna. Wszystkie błędy polskości, jak w soczewce. Nie wiem, jakiego kolegę B. sobie Kolega August na podwórko przyprowadził, którego nam tu wciąga - ale spokojnie, mnie nie wciągnie w te swoje zabawy. Jak dawno powiedziałem, mogę musieć po swojemu godzić się z wyborami, jakie dokonali obecni mieszkańcy tego regionu, z którego niegdyś wyruszali w świat. To jednak, czy są mieszkańcami skansenu, Zagłębiem, czy Górnym Śląskiem, to jednak oni sobie wybierają, ponieważ tam żyją na co dzień.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-08-25, 11:23 pm

Blajpios napisał(a):Doskonale ich wspieracie, róbcie tak dalej. udowadniajcie na wszelkie sposoby, że to najepsze co można było zrobić - a próba zatrzymania przy Zagłębiu, to najgorsze, co mogło być wymyślone. Sami pomagajcie się rozbrajać, nie za to nie "ugrywając", wręcz wzdragając się przed tym - no i udowadniając przy tym, że jest to najlepsze, co może spotkać. Tak, nieraz już myślałem, że jest jeszcze jeden argument za tym, że Zagłębie, to typowo polska kraina, wręcz typiczna. Wszystkie błędy polskości, jak w soczewce.

I to ja jestem temu współwinny?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-08-26, 8:07 am

Rozpiska spotkań 6. kolejki Ekstraklasy z uwzględnieniem rozegranych w piątek i sobotę meczów:

Obrazek

Aktualna tabela Ekstraklasy:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2018-08-26, 3:01 pm

Legia nadak kiepska ale Plock potrafi to wykorzystywac :twisted: w przeciwienstwie do Nas

Juz 0:2 brrrr czyli jestesmy tak wystraszeni tej ligi Tylko ZWYCIESTWO ZE SLASKIEM TYLKO ZWYCIESTWO !!!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-08-26, 3:15 pm

slawekchicago napisał(a):Legia nadak kiepska ale Plock potrafi to wykorzystywac :twisted: w przeciwienstwie do Nas

41 minuta i już 0:2. W odróżnieniu od nas Wisła Płock, czyli drużyna która jeszcze nie wygrała meczu w Ekstraklasie, prowadzi z cienką Legią. Chvj mnie strzela, że myśmy tam nie wygrali :twisted: Teraz muszą być tylko i wyłącznie 3 pkt. ze Śląskiem Wrocław! Innego wyjścia nie ma!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: EKSTRAKLASA - sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2018-08-26, 3:21 pm

GDZIE WIELKA LEGIA , MIODUSKI GDZIE WIELKA LEGIA !!!????!!!!

Zawsze kibicowalem Legii i bede , dlatego troche mnie smuci taka sytuacja . Szkoda straconych punktow w Wawie
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników