Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez turku 2018-05-24, 11:23 am

robercik napisał(a):Ci co pojawia sie w chorzowie musza pilnowac sie nawzajem. Duzo odpowiedzialnosc spoczywac bedzie na organizatorach wyjazdu. Pokazmy im, ze jestemy cywilizowani,

Jeżeli w ogóle zaczynamy myśleć w ten sposób to tylko pokazuje jaka patologia jest w naszym futbolu. Ludzie to nie zwierzęta (chyba), więc powinni usiedzieć na dupach, w imię lepszej sprawy.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-05-24, 12:07 pm

turku napisał(a):
robercik napisał(a):Ci co pojawia sie w chorzowie musza pilnowac sie nawzajem. Duzo odpowiedzialnosc spoczywac bedzie na organizatorach wyjazdu. Pokazmy im, ze jestemy cywilizowani,

Jeżeli w ogóle zaczynamy myśleć w ten sposób to tylko pokazuje jaka patologia jest w naszym futbolu. Ludzie to nie zwierzęta (chyba), więc powinni usiedzieć na dupach, w imię lepszej sprawy.

No, dobrze - ale jeżeli "imię lepszej sprawy", to: pilnowanie władzy półświatka, ogólnopolska wojna ze światem porządku w imię wolności robienia burd, niszczenia, zmuszania innych do zapłaty za swawolę? Jeżeli chodzi o zachowanie kontroli nad wpływami z interesów, nad prowadzeniem np. interesów narkotykowych - oraz pilnowanie władzy nad jakimś tam zbiorem ludzi, że zarządzamy i podporządkowują się? Pewnie nie wszystkie z powyższych ale wystarczająco niektórych z powyższych było, że ostatnio w Poznaniu dowódcy zdecydowali się rzucić na front żołnierzy, bo ta sprawa wyższa się domagała zrobienia burdy. W imię też któryś z powyższych, wracający z Poznania "legioniści" (małą, bo nie kibice ani nawet kibole, tylko chuligani co najmniej) - zdecydowali się wypatrzyć mniejszą stacyjkę, gdzie było niedużo policjantów do pilnowania, zatrzymali pociąg i uderzyli. W imię tych racji w Krakowie terroryzują kibiców/kiboli Wisły i Cracovii - w imię tych racji pewnie robili rozgrywki prowokacyjne na stadionach przywłaszczając sobie niecnie barwy Górnika, Ruchu, GKS Tychy czy GKS Katowice kolejni co najmniej chuligani. Już dawno o tym pisałem nie raz - że błąd dotychczasowych władz rządowych, być może po części też dlatego, że chcieli "dołożyć" narodowcom, obrzydzając patriotyzm - polegał na tym, że zagorzałych kibiców, kiboli, wrzucano do wora, wpychano pod "opiekuńcze skrzydła" wspomnianych tu zarządców półświadka, nazywając ich kibolami, poniżając przy tym prawdziwych zagorzałych kibiców. Budowano tu mur między "preferowanymi piknikami" a zagorzałymi kibicami - wpychając tych ostatnich do rzezimieszków. Tymczasem - należało ten mur budować, ale izolując przestępców, chuliganów. Paradoksalnie - jakiś cień szansy jest, że obecny rząd odważy się te rzeczy zobaczyć i przeprowadzić. W każdym razie, do rozwiązania sytuacji by doszło - konieczne jest zaangażowanie jednak sił walki z przestępczością zorganizowaną. Nie raz pisałem - same kluby nie wystarczą. Podobnie parę miesięcy temu mówił J. Filipiak, po wydarzeniach w Poznaniu też D. Mioduski. Dziwnym trafem - nie prezesi klubów zasilanych z budżetów miejskich, czyli płacących pieniędzmi od społeczeństwa wziętymi - tylko prywatni właściciele.
Tak, wiem. Po pierwsze - piszę znowu rzeczy zbyt mogące być skutecznymi, tylko wymagające analizy - i w dodatku nie w tym czasie, bo przecież już nic innego tu nie panuje, jak pełne emocji patrzenie na teraz, nawet w temacie o przyszłości - bez tego, co choćby parę dni temu znowu wpisałem, że decydująca jest przyszłość; że - może by warto pomyśleć i o rozwoju społeczeństwa kibicowskiego w Zagłębiu, nawet z marzeniem przestawienia właściwie muru: nie między kibicami "soft" i kibicami "zagorzałymi" - a między tymi ostatnimi a ocieracjącymi się o przestępczość czy przestępcami, nadto chuliganami, amatorami burd w których się "wykażą" i bezkarnie każą płacić innym za ruinę, którą czynią.
Po drugie - wiem, że obecny przypadek, uchronienia się przed prowokacjami na meczu z Ruchem, jest trochę inny. Choćby dlatego, że tu i prowodyrzy rozrób i zagorzali kibice i "softkibice": mogą mieć zbieżny interes, jeżeli przyjąć już tę perspektywę "na teraz, mobilizacja, bo bliski awans a to już trochę czasu od spadku minęło i wspaniale byłoby awansować na dziesięciolecie od spadku". To może spowodować, że faktycznie mobilizacja do obrony przed prowokacją może być łatwiejsza, jeżeli wszystkie te frakcje będą chciały jednego (a nie jak w Poznaniu ostatnio, gdzie chodziło o wojnę) - to jest kwestia przypilnowania pojedynczych osobników. Nie zmienia to faktu, że jednak warto zadać sobie pytania kluczowe, jeżeli chodzi o przyszłość. Co prawda, jak coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że Górny Śląsk połknął Zagłębie, tak i coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że lepiej przestać łudzić się, iż w Zagłębiu Sosnowiec uda się stworzyć formy faktycznie rozwojowe ku Wielkiemu Klubowi Regionu: ale może jednak jest inaczej, jest nadzieja?
W kontekście więc powyższego - pozostaje i pytanie, czy jednak zacząć się przyzwyczajać, że miejsce na bilecie oznaczone, jest miejscem, które należy zająć - czy bronić niby z sarmacką wolnością albo może i z sarmacką wolnością ale w złym wydaniu, de facto pokutującego w naszym narodzie przez te przeszło 200 lat niewoli (z dwudziestoletnią przerwą 1918-39), że trzeba torpedować prawo, bo prawo jest nie nasze tylko wrogów?
A już tak całkiem "odchodząc na drugi krąg", czyli w dalszej perspektywie... Kiedyś sygnalizowałem, że "W Sieci" rozpoczynało raz w miesiącu, w ostatni poniedziałek miesiąca, dodatki pod hasłem "Bohaterowie Niepodległej". W maju, 28 V, wyjdzie chyba przedostatni dodatek z tej serii, w każdym razie ma znaleźć swe miejsce w nim także słynny Chłopak z Sosnowca, Jan Kiepura.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-05-24, 12:28 pm

Sędziuje sędzia z Warszawy.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-05-24, 12:48 pm

Spodziewałem się tego iż te dwa mecze poprowadzą sędziowie zawodowi
1. Tomasz Kwiatkowski z Warszawy mecz Ruch - Zagłębie
2. Jarosław Przybył z Kluczborka mecz Miedz - Chojniczanka
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez MarcelZS 2018-05-24, 3:45 pm

Poważni ludzie pojadą i na pewno nie ministranci ;)
Nie bardzo widzę rozsądne rozwiązanie - w tym wypadku ani owca nie będzie cała ani wilk syty ;)
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-24, 4:40 pm

Nasi już pokazywali w Chorzowie na co ich stać: http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... lebia.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bolo73 2018-05-24, 9:31 pm

fan78 napisał(a):Zostanie wprowadzona selekcja. Pojada tylko zasluzeni. Pewnie bedzie zakaz alko i innych uzywek. Raczej jestem spokojny o to ze damy sie sprowokowac. Pojedzie sztywna ekipa ktora wie o co biega. Haslo "razem po awans" obowiazuje.


A można wiedzieć na czym ta selekcja będzie polegała tzn. jakimi kryteriami klub będzie się kierował? No bo chyba bilety otrzymał klub a nie kibice z grupy ultrasów? Nie to żebym czepiał się, ale chciałbym wiedzieć coś bliżej na ten temat. Ot po prostu jestem taki, że lubię prawdę więc powiedz/powiedzcie jak jest? Kto jest tym zasłużonym? Ten kto jeździ na wyjazdy? Ten kto udziela się na forum? Ten kto był z Zagłębiem wówczas gdy spuszczano nas do A klasy i jeździł po różnych wioskach z drużyną? Ten kto jest blisko Arkadiusza/Marcina/Roberta/Dariusza? Kogo nazywamy zasłużonym? Kto by nie jechał to powinien mieć jednak świadomość, że uczestniczy w wydarzeniu historycznym, o którym będzie mówiło przyszłe pokolenie. Jeszcze jedna sprawa. Ruchu można nie lubić, ale szacun im się należy (podobnie jak nam) bo widać, ze są z klubem na dobre i na złe a dodatkowo wyrazili zgodę na to aby kibice z Sosnowca zawitali na ich stadion a przecież nie musieli tego zrobić. Tak więc jeżeli oni nas wyzywać nie będą to my też nie róbmy tego. Jeżeli będą to wiadomo, że nie wolno pozostać dłużnym. Powodzenia
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-24, 9:48 pm

bolo73 napisał(a):Ruchu można nie lubić, ale szacun im się należy (podobnie jak nam) bo widać, ze są z klubem na dobre i na złe

Jak najbardziej. Jak dla mnie chorzowscy to niekwestionowany nr 1 wśród śląskich kibiców. Żabolom nie mówiąc o mniejszości romskiej do nich daleko.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-05-25, 1:22 pm

bolo73 napisał(a):A można wiedzieć na czym ta selekcja będzie polegała tzn. jakimi kryteriami klub będzie się kierował? No bo chyba bilety otrzymał klub a nie kibice z grupy ultrasów?

Od kilku godzin prowadzone są zapisy w sklepie Zagłębiak na wyjazd do Chorzowa.
Dzisiaj od godziny 10:00 w Sklepie Zagłębiak ( 3 maja 11) można się zapisać na wyjazd do Chorzowa. Biletów zostało bardzo mało.Koszt wyjazdu to 60 zł. Zbiórka na parkingu przy Kresowej w niedzielę o godzinie 9.30.
WSZYSCY BEZ WYJĄTKÓW JADĄ W CZARNEJ KOSZULCE I SZALIKU

https://pl-pl.facebook.com/UltrasZaglebieMlodaWiara
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez wilczy_jezdziec 2018-05-26, 11:41 am

Dzisiaj finał Ligi Mistrzów a mnie obchodzi to w tym roku tyle co zeszłoroczny śnieg :) . Wszystkie myśli są już dzisiaj w Chorzowie 8)
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-05-26, 12:01 pm

Właśnie finał ligi mistrzów to świetny powód żeby na chwile przestać myśleć o jutrzejszym meczu w Chorzowie . W tygodniu była praca i dni jakoś leciały ale sobota bedzie ciężka . Pora rozgrywania meczy ciut absurdalna ale to tez dobrze ze bedzie raz dwa i po bólu . Pożegnamy niebieskich i ...
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-26, 12:27 pm

Tomcjo napisał(a):Właśnie finał ligi mistrzów to świetny powód żeby na chwile przestać myśleć o jutrzejszym meczu w Chorzowie

Będziesz w stanie przestać myśleć choć na chwilę? Bo ja nie. Finał LM mam w miejscu, w którym trudno otworzyć parasol. Tylko Zagłębie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-05-26, 12:40 pm

A ja "czyszczę" głowę na szlakach rowerowych pod Siewierzem, po powrocie zabrudze sobie w barze i... będzie rano 8) Pozdrowienia ze szlaku.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-05-26, 3:33 pm

Wywiad z Alexandrem Cristovao przed meczem z Ruchem Chorzów.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6805
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Ruch Chorzów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-05-26, 9:45 pm

Cristovao budzi coraz większa moja sympatie . Gra coraz lepiej i o ile na początku sprawiał wrażenie delikatnej panienki to teraz jest chłop na schwał i niezły walczak . Na Ruch ja bym jednak wystawił Udovicica . Cristovao moze byc bardziej potrzebny w końcówce gdyby wynik nie był korzystny .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników