Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-05-12, 10:50 pm

Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):To jednak naprawdę zależy od różnych perspektyw. Na pewnym poziomie - to jednak właśnie chleb powszedni, to dlatego są ludzie niektórzy przywódcami. To tego w dawnej Europie uczono - jak np. Bonę Sforzę nauczono rzemiosła władczyni i do dzisiaj korzysta się z tego, jak wykonywała rzemiosło jako Królowa. To dlatego - by już dojść do rzeczy dramatycznych, jak choroba ojca - Mieszko musiał umieć zaakceptować, że syn jest zakładnikiem a Bolesław Chrobry już osiągnął ten poziom odpowiedzialności i był zakładnikiem korzystnie. Dlatego też - cokolwiek by mówić o Jarosławie Kaczyńskim (byleby nie powtarzać już chorych skrajności propagandy, jaką sączy tvn i wyborcza) - to naprawdę ma mój szacunek za odpowiedzialną państwową postawę, gdy była katastrofa w Smoleńsku a on bodaj najlepiej z Polaków zachował postępowanie męża stanu....

Dalej nie musiałem już czytać. Nie chcę kolegi obrażać, ale porównywać ostatnie pożegnanie się z umierającym tatą do meczu piłkarskiego albo do kurdupla? Ja p***le..... :redface:

Dobranoc....

Też nie chcę obrażać Kolegi, więc życzę, by jak się Kolega obudzi, to by wrócił rozum i nie tylko pozwolił wystrzegać się wulgaryzmów i niedopuszczalnej pogardy wobec ludzi, gdy mówimy o śmierci ich brata - ale też życzę, by ten powrót myślenia pozwolił zrozumieć, co jest napisane, gdy na hasło i przykłady przez innych w tym wątku wywołane analizuje się, że jedni piłkarze wobec śmierci ojca zachowują się tak, jak tu przytoczono a inni mają prawo zachowywać się inaczej. Nie ja wymyśliłem w wątku mówienie o zachowaniu piłkarza wobec śmierci ojca - ja tylko pomagam problem przemyśleć.
August napisał(a):Niezła ekipa wplątana w spraę Sanogo. Bona Sforza Aragońska, Mieszko I, Chrobry i Kaczyński. Brakuje mi jeszcze analizy kol. Blajpiosa na przykładzie casusu Lucjusza Domicjusza znanego pod ksywą Neron.

Analizy Blajpiosa nie będzie. Jak Koledze tej analizy brakuje, to musi u kogoś innego zamówić. Nie chcę być złośliwy, więc nie podpowiem u kogo by tu ją mógł Kolega zamówić.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-12, 10:58 pm

Blajpios napisał(a):Analizy Blajpiosa nie będzie. Jak Koledze tej analizy brakuje, to musi u kogoś innego zamówić. Nie chcę być złośliwy, więc nie podpowiem u kogo by tu ją mógł Kolega zamówić.

Tylko nie ja wlepiłem w prywatną sprawę sympatycznego Francuza postaci, które nijak się do tego mają nie wspominając o ideologii smoleńskiej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-05-12, 11:09 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Analizy Blajpiosa nie będzie. Jak Koledze tej analizy brakuje, to musi u kogoś innego zamówić. Nie chcę być złośliwy, więc nie podpowiem u kogo by tu ją mógł Kolega zamówić.

Tylko nie ja wlepiłem w prywatną sprawę sympatycznego Francuza postaci, które nijak się do tego mają nie wspominając o ideologii smoleńskiej.
Obu Wam, Koledzy, coście tak po jednych pieniądzach ramię w ramię stanęli, odpowiedziałem tutaj: viewtopic.php?f=1&t=10001&p=300998#p300997 Na nieporadności w czytaniiu ze zrozumieniem nic więcej nie poradzę. A jako "bonusik" dodam: w sprawie wydarzeń w Smoleńsku 10 kwietnia tzw. "nawiedzeni" jednej strony mówią o "pewnym zamachu" a drugiej o ideologii względnie religii smoleńskiej. Ludzie obiektywni mówią o katastrofie w Smoleńsku - i o rzetelnym śledztwie w tej sprawie, czy też o konieczności rzetelnego śledztwa.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-12, 11:34 pm

Blajpios napisał(a):Ludzie obiektywni mówią o katastrofie w Smoleńsku

Ludzie obiektywni na forum Zagłębia Sosnowiec życzą po prostu Vamarze jak najlepiej aby przetrwał trudne chwile. Po prostu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-05-12, 11:51 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Ludzie obiektywni mówią o katastrofie w Smoleńsku

Ludzie obiektywni na forum Zagłębia Sosnowiec życzą po prostu Vamarze jak najlepiej aby przetrwał trudne chwile. Po prostu.

Hm, to do tej wzniosłej grupy "załapie się" czy nie załapie i pozostanie jedynie człowiekiem obiektywnym niższego rzędu, z pospólstwa poza Forum Zagłębia — autor poniższego zdania?:
Zostawmy juuż V. Sanogo, bo i w tym wypadku za wiele nie wyduskutujemy. Skoro Klub podjął taką decyzję, na takie rzeczy się umówił - to już tylko zaakceptować to pozostaje, co najwyżej w dodatku można jeszcze o nim pomyśleć, życzyć mu siły i życzyć, by na tyle byli mądrzy i umiejętni, że pożegnają się i pozstaną już na zawsze w swej dobrej więzi.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-05-13, 12:02 am

Ha jestem człowiekiem niższego rzędu. Niech na tym stanie i na tym koniec bzdurnej dyskusji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-05-13, 12:18 am

August napisał(a):Ha jestem człowiekiem niższego rzędu. Niech na tym stanie i na tym koniec bzdurnej dyskusji.
Ha, właśnie wracałem na Forum, by zmienić zdanie z pytającego "czy się załapie" na wyrażające nadzieję, że "to chyba się załapie" na ten tytuł autor poniższego zdania. W tym samym więc momencie mieliśmy ten odruch, że tej dyskusji nie ma co ciągnąć w tym kierunku, w którym zaczęła zmierzać.
Jakkolwiek muszę oprotestować podsumowanie Kolegi, gdyż nie ma wątpliwości, że Kolega, to na pewno życzy tych sił Vamarze Sanogo :-) czyli na ten zaszczytny tytuł Człowieka Obiektywnego na Forum Zagłębia Sosnowiec "się łapie" i niepotrzebnie temu przeczy :!: To o innego autora zdania chodziło. Przyznam natomiast, że faktycznie trochę mnie "ruszyło", gdy oto zostałem zaatakowany jako napastujący V. Sanogę właśnie wtedy, gdy staram się zachęcić raczej do współczucia piłkarzowi i zarazem dać płaaszczyznę porozumienia dwom stronom dyskutującym o Sanogo z przeciwstawnych pozycji, w tym jednej atakującej go za brak profesjonalizmu (wszakże by nie sponiewierać tak sądzących za kompletny brak serca, to dobrze jest wskazać, że słusznym jest oczekiwać, iż każda misja społeczna, nawet piłkarza, ma jakiś wymóg dystansowania się do uczuć, co najlepiej pokazać na przykładzie dostojników, w tym i J. Kaczyńskiego nie tracącego głowy w dniu śmierci brata, niezależnie od tego, co się o postawie późniejszej myśli - jakkolwiek oczywiście że nie tego rzędu obowiązek jest u piłkarza). Niemniej faktycznie, dalsza dyskusja wokół tego, czy ktoś w swoim wpisie tak powiedział czy inaczej - nie ma sensu. Zdecydowanie zamiast niej - to lepiej jest dobrze i życzliwie pomyśleć o V. Sanogo, czy też inaczej okazać mu życzliwość. No i gdy wrócą Koledzy, co byli na meczu - to "na świeżo" zająć się wymianą zdań na temat zwycięstwa, bo sądząc z relacji, umiejętnej walki trzeba pogratulować - a i kibicom chyba też warto bić brawo (pomijając sprawę wyzwisk) - bo przez relację nawet w olsztyńskim radio, przebijał się zagłębiowski doping, pochwalony zresztą przez trenera Dudka. D. Dudek zresztą jeszcze jednym mnie ucieszył - mianowicie pochwałą dla M. Perdijića, bo słuchając transmisji nie jeden raz miałem wrażenie, że prezentuje pewną maestrię płynącą z doświadczenia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2018-05-13, 6:40 am

Słowotok kolegi Blajpiosa pozostawiam bez komentarza. Ze swojej strony napiszę ze szczerego serca tylko jedno: VAMARA, WYRAZY WSPÓŁCZUCIA. TRZYMAJ SIĘ! ;-(

Wracając do tematu zapraszam na... BRAMKI Z MECZU :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez petromar 2018-05-13, 6:57 am

[quote="Adam1906"]Słowotok kolegi Blajpiosa pozostawiam bez komentarza. Ze swojej strony napiszę ze szczerego serca tylko jedno: VAMARA, WYRAZY WSPÓŁCZUCIA. TRZYMAJ SIĘ! ;-(

przychylam się do słów kolegi , ciężko to nawet czytać...:(
ale za to zdecydowanie łatwiej i przyjemniej czyta się forum cyganów :lol: :lol: :lol:
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-05-13, 7:30 am

Niepotrzebne te spory bo spieramy sie o sprawę o której mamy blade pojęcie . Przypadek przypadkowi nie równy . Jest pogrzeb , piłkarz jedzie , wraca i gra . Czasem pogrzeb odbywa sie bez niego bo nie zdąży i tez gra . Sa przypadki ze członek rodziny umiera tydzień miesiąc rok bo przypadki sa rożne i wtedy klub powinien jednak z góry określić masz tyle wolnego i wracaj . Jak cos sie zmieni to znowu pojedziesz . Jesli jest znany termin odłączenia od respiratora to tez inna sprawa . Skoro znany jest termin to czy to sa dwa czy cztery mecze to trudno , nic sie nie poradzi tak jak w przypadku kontuzji . Mysle ze w tym przypadku i piłkarz i klub postąpił przyzwoicie i zgodnie z regułami ktore wszyscy zaakceptują . Teraz koledzy Sanogo powalczą jak lwy a Sanogo im pomoże . Byc moze właśnie w ostatnim lub przedostatnim meczu gdy wszyscy beda zajechani to właśnie Vamara zrobi decydujący sztych i zadedykuje go ojcu . Na razie dzieje sie cos co nie występowało wczesniej . Wszystkie niepowodzenia jak kartki , kontuzje czy absencje sa prawie niezauważalne . I nie rozdmuchujmy . Niech tak zostanie . A Perdic naprawdę zasługuje na bonusa i kolejny mecz a moze nawet pozostanie w bramce do końca . Bedzie nam potrzebny w nowym sezonie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez turku 2018-05-13, 12:07 pm

Ja tu patrzę. Wszyscy się podniecają zwycięstwem Zagłębia nad Stomilem, jakby to było nie wiadomo co.
Ale czego żeście się Koledzy spodziewali. Czwarta drużyna ligi gra z czerwoną latarnią zajmującą 16 miejsce. No to jaki miałby być wynik. Naturalnym było nasze zwycięstwo. Tak bywa w większości normalnych lig. No chyba że polskie ligi to takie amelinium co to go nie ogarniesz ani nie pomalujesz :)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-05-13, 12:32 pm

turku napisał(a):Ja tu patrzę. Wszyscy się podniecają zwycięstwem Zagłębia nad Stomilem, jakby to było nie wiadomo co.
Ale czego żeście się Koledzy spodziewali. Czwarta drużyna ligi gra z czerwoną latarnią zajmującą 16 miejsce. No to jaki miałby być wynik. Naturalnym było nasze zwycięstwo. Tak bywa w większości normalnych lig. No chyba że polskie ligi to takie amelinium co to go nie ogarniesz ani nie pomalujesz :)



Hmmm , to powiedz to tym z Bukowej ( Stomil , Ruch , dorzuce jeszcze Bytovie i Puszcze a tu jeszcze Olimpia i Leczna ) Ja w przeciwirnstwie do kokegi zauwazam jeszcze jedno optocz radosci na forum ,kazdy ale to naprawde kazdy podchodzi to tego caky czas z chlodna glowa . Jeszcze nie wszystko zalezy od Nas a nawet jakby juz zalezalo to i tak po doswiadczrenach z zeszlego sezonu potrafi trzymac jakis tam dystans . Przed meczem ze Stomilem tak bylo i tak samo jak i nie bardziej bedzie przed trzema ostatnimi
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-05-13, 1:05 pm

Kolega sie dziwi naszej radości ze zwyciestwa nad jakimś Stomilem . I ze to dziwne bo silny zawsze powinien wygrywać ze słabszym . No to hiszpańska najwyższa liga jest rownie porąbana a Real to dziady . Pamietam ze grała tam drużyna Teneryfy . O ile nic nie pokręciłem bo to ładnych pare a moze i 20 lat temu . I ta Teneryfa co roku broniła sie przed spadkiem . I pech tej amatorskiej drużyny z Madrytu ( kto by tam ich lubił :lol: ) polegał na tym ze dwa lata z rzędu w przedostatniej kolejce remisowali z Wielkim Realem pozbawiając ich mistrzostwa . W innych ligach tez sie to zdarza tylko u nas moze cześciej . GKS powiedział hop i wpadł w gówno . My po prostu nie mówimy hop nawet przed Ruchem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez paw25 2018-05-13, 1:24 pm

Meczu na żywo nie widziałem ale na następne spotkania widział bym w bramce Perdijica. Dlatego że bije na głowę Kudłe grą na przedpolu.Nic do Kudły niemam charakterny bramkarz ,ale obserwując jego gre w całym sezonie meczu nam nie wybronił.Dudek po meczu w Olsztynie bardzo chwalił Chorwata..Dlatego wyczuwam...zmiane warty na tej pozycji.
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Stomil Olsztyn - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-05-14, 8:27 am

Matko w jedenastce sportu, to daje do myślenia trenerowi bramkarzy.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników