I ligowa WIOSNA 2016

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez fan78 2016-04-14, 3:00 pm

Tomcjo napisał(a):Ku pokrzepieniu serc . W Barcelonie tez kryzys . Tez nie wiedza co jest grane . A na dodatek nie dotarli do półfinału tak jak my . :lol:

My dotarlismy do polfinalu choc to male pocieszenie widzac gdzie jestesmy teraz.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn


Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tomcjo 2016-04-14, 8:37 pm

Patrzę jak Borussia trzasnęła dwa gole Liverpoolowi i chyba skojarzyłem co sie zmieniło w grze Zaglebia i dlaczego teraz nie idzie . Agresywniej odbieraliśmy przeciwnikowi piłkę . Szybciej biegali , szybciej rozgrywali piłkę , szybciej i celniej strzelali . Nie było to oczywiście przez 90 minut . Często najpierw był gong co pobudzało drużyne do agresywnej i szybkiej gry . I ta szybkość to nie tylko bieganie . W polu karnym było mniej kombinacji a więcej strzałów . Gdy traciliśmy piłkę to od razu siadaliśmy na przeciwnika i była walka . Teraz to jakies lelum polelum i brak głowy . Nie stac nas było na taka gre non stop . Obrona była tak samo tragiczna ale potrafiliśmy długimi momentami grać futbol na wysokich obrotach . Zaglebie kondycyjnie nie wyglada tragicznie . Z tego co wiem u sprintera pracują jednak inne partie mięśni niż u długodystansowca . I tu popełniono błąd . Derbin przesadził i obciął skrzydła i atak . Szybkościowcy stracili szybkość bo pracowali pod za dużymi obciążeniami . Można to chyba odwrocić dając im więcej odpoczynku i zmieniając trening na szybkościowy . To samo dotyczy snajperów . Zamiast zdobywców goli mamy konie pociągowe . A u snajpera oprócz treningu dochodzi psychika i tu jest trudniej to odwrocić .
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-15, 8:25 pm

Płock skromnie ale wygrał. Arka do przerwy z Bełchatowem 2:0 a bramki nie kto inny jak autorstwa zimowych wzmocnień Szwocha i Formelli
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez novack 2016-04-16, 2:23 pm

Mamy chociaż pewność, że niebawem będziemy mieli zawodnika w pelnym gazie i formie, to Budek, który nie zaznał autorskiej koncepcji treningu siłowego Derbina i myslę, ze operacja mniej mu zaszkodzila niz myśl szkoleniowa najbardziej medialnego trenera pierwszej ligi.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5731
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-04-17, 9:59 am

Kol. August - o wzmocnieniach Arki - doczytałem ze zawodnicy M,Szwoch
i D. Formella - to są ludzie z Wybrzeża - myślę ze trudno ich było skierować
w inne rejony naszego kraju, poza tym inne uwarunkowania mogły mieć
również wpływ.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez bbartek 2016-04-24, 7:08 am

Po ostatnim meczu z Olimpia właściwie wszytko zostało powiedziane co do przygotowań, taktyki, obrony...
Nie wykorzystalismy wyjatkowej szansy awansu jaka była w tym sezonie a na nastepna bedziemy czekali...długo.
Tłumaczenie pozycja beniaminka jest dziwne bo jak jest szansa to trzeba ja wykorzystać.
Niestety napinka na PP miała tutaj ogromna negatywna rolę+ zupełnie nie trafione transfery w przerwie zimowej.
Budowanie nowego zespołu ? Najpierw trzeba zatrzymać: Matusiaka, Żarko i Fidzia i postawić transfery z Legii na zdrowych, normalnych zasadach a nie brać tych co Legia nie potrafiła upchnąć w Ruchu, Arce, Wiśle Płock itd...

Podstawowe pytanie : kto to ma zrobić: MJ? Stanley ? Mało doświadczony acz sympatyczny trener?
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-24, 9:48 am

bbartek napisał(a):Nie wykorzystalismy wyjatkowej szansy awansu jaka była w tym sezonie a na nastepna bedziemy czekali...długo.


Andrzej, proszę Cię tylko nie Ty.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tomcjo 2016-04-24, 10:26 am

Moim zdaniem Zaglebie w tym sezonie ani przez moment nie miało szansy awansu . Mieliśmy wysoka pozycje w lidze ale nie szanse awansu . Juz po pierwszej rundzie mieliśmy duzo porażek na koncie . A nasza gra układała sie falami . Słaby początek z kilkoma rodzynkami GKS i Arka a potem znowu słabo i dopiero w meczu z Miedzią nastąpił duży przełom i seria dobrych meczów . Końcówka pierwszej rundy to znowu słabe mecze Zaglebia zakończone kompromitacja w Bydgoszczy . Czy to była podstawa do myślenia o awansie . Wg mnie nie . Byliśmy tuż za podium i tylko to rozpalało głowy bo nasza gra to była ułańska fantazja ale błędy trenera i piłkarzy zbyt liczne . Można było myslec o awansie po paru zmianach . Gdybyśmy na wiosnę bardziej zgrali sie jako team , ustabilizowali formę , poprawili skuteczność i stworzyli obronę . Juz wtedy liczba straconych goli przerażała a drużyna mająca dziurawa defensywę nie moze awansować . I co nastąpiło . Obrona nie została wzmocniona . Inne formacje jesli mieliśmy awansować tez powinny zostać zasilone piłkarzami którzy reprezentują poziom ekstraklasy a beda mieć pół roku przed awansem aby wejść gładko w drużyne przed nowym sezonem . To nie nastąpiło . Przyszedł na dodatek kryzys ktory pokazał ze trener i piłkarze osiągneli maximum swoich możliwości . Wprawdzie istnieją pewne szanse na dalszy rozwój ale tylko niewielki za to po ciężkiej pracy .
Dlatego rozpaczanie z powodu braku awansu moze brzmieć śmiesznie bo potencjału na awans nie było . Tylko szczęśliwy traf . Czy w przyszłym sezonie możemy bić sie o awans . Mysle ze jest to mozliwe . Jesli w ataku utrzymamy nasz potencjał a to moze nastąpić przy wzmocnieniach bo obecni piłkarze jesli nie poczują nacisku to obniża loty . No i całkowita przebudowa obrony i gry obronnej zespołu . Jesli obetniemy stratę goli o polowe i będziemy drużyna najmniej tracąca gole w lidze to awans sam przyjdzie do nas a nie będziemy o niego zebrac jak o wygrana w totka . Jesli transfery sa juz dogrywane to bedzie awans . Jesli zawodnicy przyjdą na tydzień dwa przed inauguracja to bedzie dupa . Najwiecej do zrobienia ma prezes i tego sie obawiam .
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-24, 11:20 am

Tomcjo napisał(a):Moim zdaniem Zaglebie w tym sezonie ani przez moment nie miało szansy awansu

Szanse awansu były jak najbardziej. Podkreślam po raz kolejny i jednocześnie pytam. Czy a jeśli nie, to co zrobiono od jesieni w klubie aby ten był organizacyjnie, finansowo i sportowo przygotowany na walkę i o sam awans ? Otwieram dyskusję. Wypowiadajcie się.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez krysteksc 2016-04-24, 11:47 am

August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Moim zdaniem Zaglebie w tym sezonie ani przez moment nie miało szansy awansu

Szanse awansu były jak najbardziej. Podkreślam po raz kolejny i jednocześnie pytam. Czy a jeśli nie, to co zrobiono od jesieni w klubie aby ten był organizacyjnie, finansowo i sportowo przygotowany na walkę i o sam awans ? Otwieram dyskusję. Wypowiadajcie się.

Organizacyjnie ciężko mi się wypowiedzieć, finansowo możemy powiedzieć, że zimą dochodzi Banimex jako sponsor jak duże jest to wsparcie tego nie wiemy, a sportowo cóż niech podsumowaniem będzie próba wzmocnienia obrony i odpalanie co sparing zawodników po czym bez testów zatrudniamy Bułgara a z jakim efektem to widać. Przed kolejnym sezonem potrzebujemy obok Fidzia (jeśli zostanie) jeszcze 2 napastników, pomocników mamy moim zdaniem dobrych Dudek, Matusiak, Pribula, Ryndak jeśli wszyscy będą zdrowi w dobrej formie to jedynie można poszukać wartościowego zmiennika dla Dudka( młodszy nie będzie ) pamiętajmy jeszcze o Tylcu który wróci, a moim zdaniem taki moment jaki jest teraz byłby idealny aby dać mu pograć uważam, że niepotrzebnie go wypożyczyliśmy dla mnie dałby nam więcej niż Bartczak. Obrona sami wiemy o ile boki Siara i Udo( jego chyba będzie najtrudniej zatrzymać) jeszcze ujdą to środek do wymiany czyli 3 stoperów gwarantujących dobry poziom. A o całej reszcie myślę, że wszystko już zostało powiedziane trener od przygotowania fizycznego priorytetem.
krysteksc
 
Posty: 365
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-04-24, 3:54 pm

AWANS do Extra w sezonie 15/16 był na wyciągnięcie ręki. Mimo udanej jesieni 2015
to wynik mógł być jeszcze lepszy - w niektórych meczach traciliśmy punkty w końcu
spotkania np. remis z Kluczborkiem. Natomiast bola bardzo przegrane z Dolcanem 4-1
Zawisza 6-1 i Płockiem 3-1
Wiosna 2016 zaczęła się bardzo obiecująco od wygranej z Wigrami na wyjeżdzie i mogło
się wydawać iż nasza drużyna będzie punktować mając na myśli AWANS.
Przychodzi mecz z Arka Gdynia - mecz wg. mnie bardzo ważny pod każdym względem
ilości punktów jak również dla drużyny - wygrana na pewno wzmocniłaby drużynę.
90 minuta tego meczu - nasz błąd tracimy 3 pkt a dystans pkt pozostaje bez zmian -
mam wrażenie że ten remis pozostawił w naszej drużynie "dołek psychiczny", ta 90 min
w Gdyni odegrała bardzo istotna rolę na wyniki w następnych meczach.
Kiedy drużyna przegrywa głos zabiera trener Derbin i powiada, ze został zmieniony system gry
w porównaniu z tym z jesieni gdzie drużyna punktowała. Pierwsze mecze przegrane grali nasi
piłkarz systemem "zero z tyłu".
Kibicowi stojącemu z boku jest trudno wypowiadać się na temat transferów - na te część działalności Klubu
skład się kilka elementów - najważniejszy finanse. TYransfery na wiosnę 2016 zostały załatwione
w ostatniej chwili ale o tym decydują wszyscy (Derbin-Łuczywek-Stanek) - były zapewnienia że
transfery są wzmocnieniem dla drużyny.
Odrębne transfery to Legia Warszawa - tutaj tez czekaliśmy b. długo na 2 zawodników z Legii
trener zapewniał że są wzmocnieniem. Po zapewnieniach trenera, po 2 obozach przygotowawczych
należało przypuszczać że drużyna będzie dobrze przygotowana i będzie punktowała.
Życie, praktyka okazały się inne - brutalne - drużyna nie punktuje i przegrywa z drużynami z dołu
tabeli. Moje spostrzeżenia:
1. drużyna nie gra skutecznie jak jesienią 2015 - przyczyna być może manipulowanie z tym systemem gry
2.drużyna nie ma wpojonego systemu "wszyscy bronimy - wszyscy atakujemy" strata dużej liczby bramek
3.minimalny wpływ brak Kapitana - kontuzja
4.minimalny wpływ miały decyzje sędziów na niekorzyść Zagłębia
W sezonie 2015-2016 AWANS dla beniaminka był sprawą bardzo realną, nie wykorzystał tej szansy
nasz Klub. Sezon 2016/2017 będzie trudniejszy i o AWANS będzie na pewno trudniej WIELKA SZKODA
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez krysteksc 2016-04-24, 6:08 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a): Moje spostrzeżenia:
1. drużyna nie gra skutecznie jak jesienią 2015 - przyczyna być może manipulowanie z tym systemem gry
2.drużyna nie ma wpojonego systemu "wszyscy bronimy - wszyscy atakujemy" strata dużej liczby bramek
3.minimalny wpływ brak Kapitana - kontuzja
4.minimalny wpływ miały decyzje sędziów na niekorzyść Zagłębia
W sezonie 2015-2016 AWANS dla beniaminka był sprawą bardzo realną, nie wykorzystał tej szansy
nasz Klub. Sezon 2016/2017 będzie trudniejszy i o AWANS będzie na pewno trudniej WIELKA SZKODA
Pozdrawiam
Tadeusz

Panie Tadeuszu ja bym stwierdził inaczej
1. Gramy ciągle to samo w każdym meczu i zwyczajnie każdy czyta naszą grę jak otartą księge.
2. Systemu obrony i nawyków przy np. stałych fragmentach gry nie mamy każdy stoi w miejscu i nieraz kryje własny cień zostawiamy za dużo miejsca i przeciwnik spokojnie może rozgrywać piłkę na 25 metrze przed nasza bramką.
3. Nie możemy uzależniać naszej gry o Dudiego on pogra może jeszcze 2 sezony a co potem?
4. Było ich sporo ale nie ma sensu nad tym gdybać.
Moim zdaniem jeśli podobnie jak zimą położone zostaną letnie przygotowania jeśli nie wzmocnimy obrony nie znajdziemy 2 skutecznego napastnika to przyszły sezon może być bardzo bardzo ciężki za szybko uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie ograć każdego i mamy szybkie i brutalne zderzenie z rzeczywistością.
krysteksc
 
Posty: 365
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-24, 8:54 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):W sezonie 2015-2016 AWANS dla beniaminka był sprawą bardzo realną, nie wykorzystał tej szansy
nasz Klub

Śmiem twierdzić, że nawet gdyby jakimś cudem udałoby się wywalczyć w tym sezonie awans to biorąc pod uwagę obecny kształt organizacyjny, finansowy itd... klubu to moim zdaniem bylibyśmy czołowym kandydatem do spadku i zapewne zlecielibyśmy z powrotem, co w moim przekonaniu odbiłoby się gorzej dla klubu niż brak awansu. Mnie bardziej martwi sposób w jaki tak szybko odpadliśmy z walki i to, że w klubie nie wyciąga się konstruktywnych wniosków ze swoich błędów. Nikt przed sezonem nie wymagał walki oo awans to raz. Klub musi być pod wieloma względami gotowy na grę o awans to dwa. Tak dla przykładu taki Płock czy Gdynia przygotowywały się do tego przez kilka sezonów to trzy. Dlatego to całe buczenie z powodu rzekomo niewykorzystanej olbrzymiej szansy są przejawem krótkowzrocznego myślenia, to cztery.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez bbartek 2016-04-25, 6:01 am

August, ewentualny awans to m.in.:
- duży zastrzyk finansowy ze strony Canal+,oczywiście też wyższe koszty,ale bilans na pewno na duzy plus,
-wieksze prawdopodobieństwo,że zatrzymamy zawodników na których nam zależy,
-Zagłebie staje sie bardziej atrakcyjnym pracodawca nawet przy transferach z Legii ( nie popieram),
-silniejsza pozycja marketingowa, ,nie wiem czy byłaby wykorzystana,
-większa frekwencja.
Nie jestem przekonany ,że po awansie zaraz byśmy zlecieli bo sportowo, przy założeniu koniecznych wzmocnień, nie jesteśmy tak daleko od Arki, Termaliki, Podbeskidzia...

To wszystko to niestety gdybanie... wracamy do rzeczywistości i czekamy na Rozwój ;-)
Pozdrawiam
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez novack 2016-04-25, 2:42 pm

bbartek napisał(a):August, ewentualny awans to m.in.:
- duży zastrzyk finansowy ze strony Canal+,oczywiście też wyższe koszty,ale bilans na pewno na duzy plus,
-wieksze prawdopodobieństwo,że zatrzymamy zawodników na których nam zależy,
-Zagłebie staje sie bardziej atrakcyjnym pracodawca nawet przy transferach z Legii ( nie popieram),
-silniejsza pozycja marketingowa, ,nie wiem czy byłaby wykorzystana,
-większa frekwencja.
Nie jestem przekonany ,że po awansie zaraz byśmy zlecieli bo sportowo, przy założeniu koniecznych wzmocnień, nie jesteśmy tak daleko od Arki, Termaliki, Podbeskidzia...

To wszystko to niestety gdybanie... wracamy do rzeczywistości i czekamy na Rozwój ;-)
Pozdrawiam

Mam dokladnie te same odczucia. Też pozdrawiam ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5731
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników