Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2019-05-08, 7:36 am

Adam1906 napisał(a):Z tego co wróbelki ćwierkają to zapomnijmy o Magierze...


To co tam nam te wróbelki ćwierkają ? ? Bo ja słyszałem o Mroczkowskim
wojtaszko
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: Przegląd prasy

Postprzez STACH PL 2019-05-08, 8:32 am

Według dzisiejszego "Sportu" poważne kandydatury na trenera są dwie:

- Jacek Magiera z Tomkiem Łuczywkiem
- Jan Urban który pełnił by rolę także dyrektora sportowego (był na ostatnim meczu).

Jak dla mnie obie opcje ok,ale zobaczymy czy prezes nas jeszcze nie zaskoczy....
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-08, 9:04 am

Urban w Zagłębiu byłby megasensacją nawet w innej roli niż trenerka. Ale po pierwsze czy by chciał pracować w klubie poniżej ekstraklasy, dwa czy stać nas byłoby na gościa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-08, 9:59 am

Z drugiej strony. Kto jest winny degradacji?
Andrzej Wasik

To nieprawda, że w Sosnowcu nie będzie piłkarskiej ekstraklasy. Na wysłużonym Stadionie Ludowym od nowego sezonu wciąż będzie można oglądać mecze z udziałem krajowej elity, tyle że nie z udziałem miejscowego Zagłębia, lecz częstochowskiego Rakowa.
Przesądzone jest bowiem, że beniaminek ekstraklasy w procesie licencyjnym zgłosi właśnie stadion w Sosnowcu jako miejsce rozgrywania spotkań w roli gospodarza. I oby czynił to z większym powodzeniem niż Zagłębie, zdegradowane po jednym zaledwie sezonie występów na najwyższym poziomie.

W Sosnowcu zaś już rozpoczęło się szukanie winnych tego, że piłkarze nie zdołali uratować ekstraklasy. Jeden z portali związanych – nieoficjalnie – z klubem ogłosił wśród swoich użytkowników sondę, która ma ich wskazać. Sugerując dość długą listę kandydatów: piłkarzy, trenerów, dyrektora sportowego, prezesa, nawet prezydenta miasta oraz oczywiście sędziów z osławionym VAR-em. To świadczy najlepiej o frustracji w środowisku fanów Zagłębia, ale dlaczego nie widzą oni też winy u samych siebie?
Okazuje się bowiem, że pod względem średniej frekwencji na ekstraklasowych stadionach Stadion Ludowy też zajmuje ostatnie miejsce, mocno odbiegając od innych. Jak mizernie prezentuje się te nieco ponad 3 tysiące przy Kresowej, podczas gdy przedostatnią w tym zestawieniu Wisłę Płock przeciętnie oglądało ponad 4 tysiące. Może więc ta piłkarska ekstraklasa wcale nie jest aż tak pożądana w Sosnowcu?

Ta frekwencja ma bowiem przełożenie nie tylko na jakość – czytaj głośność – dopingu, ale przede wszystkim na budżet klubu. A ten w Zagłębiu nigdy nie był imponujący, co znalazło wyraz w jakości pozyskiwanych zawodników. Owszem, ich liczba musiała zrobić wrażenie, jednak w żadnej mierze nie znalazło to odbicia na boisku. W zimowej przerwie z Kresowej pozbyto się 10 piłkarzy, a w ich miejsce przyszło 11 nowych. Ilu się sprawdziło? Odpowiedź wydaje się retoryczna.

Nie ma co więc szukać tego jednego winnego spadku, zawiniła bowiem suma błędów – popełnionych przez wszystkich – która okazała się zbyt wielka. Nie pomylili się tylko bukmacherzy, bo ci jeszcze przed tym sezonem właśnie w Zagłębiu Sosnowiec widzieli pewnego spadkowicza z ekstraklasy.
https://sportdziennik.com/z-drugiej-str ... egradacji/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez krysteksc 2019-05-08, 11:43 am

krysteksc
 
Posty: 365
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-08, 11:48 am

Najlepsze w tym wszystkim jest stwierdzenie: Patrząc jednak na transferowe niewypały sosnowieckiego klubu, aż prosi się zmiany na dyrektorskim stołku…

Reszta to gdybanie bądź pobożne życzenia.

A jeszcze: https://sportdziennik.com/tercet-ktory-pamieta/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-09, 6:24 am

W Sosnowcu boleśnie przejechano się na strategii „jakoś to będzie”. Dlatego długo będziemy o Zagłębiu pamiętali


Autor: Marcin Łopienski

2019-05-07 20:04:22

Zagłębie Sosnowiec spadło z Ekstraklasy i chyba ze świecą szukać tego, kto jest tym faktem zaskoczony. Zadziwiać może jedynie strategia zarządzających klubem z Zagłębia Dąbrowskiego, którzy postawili na taktykę, że jakoś to będzie, a ich drużyna stała się pośmiewiskiem i przykładem tego, jak nie kierować polskim klubem piłkarskim.


I stało się. Zagłębie Sosnowiec już w 34. kolejce zapewniło sobie miejsce na następny sezon I ligi. Używając bardziej bezpośrednich słów: beniaminek Ekstraklasy spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna Valdasa Ivanauskasa od lutego momentami sprawiała wrażenie ambitnie walczącej o pozostanie w elicie, a sam trener ze swoimi zawodnikami prężył muskuły. Dobre rezultaty, jakie w tym czasie pojawiały się u sosnowiczan, tylko zamazywały realną siłę śląskiej drużyny.

Spójrzmy na te wyniki: wygrana z Arką Gdynia, Koroną Kielce, Miedzią Legnica, dwukrotnie z Wisłą Kraków. Największym pozytywem na pewno było zwycięstwo nad drużyną Dominika Nowaka, czyli bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Problem w tym, że wszystkie pozostałe wygrane były z zespołami, które w danym momencie przechodziły poważny kryzys. Wiadomo, takie sytuacje też trzeba wykorzystywać i chwała Zagłębiu za podjęcie rękawicy, ale wszystkie pozostałe mecze z ekipami w optymalnej sytuacji zweryfikowały sosnowiczan.

W ankiecie przed wznowieniem rozgrywek w 2019 roku tak pisałem o możliwych szansach Zagłębia na utrzymanie: - Wybór Zagłębia jest oczywisty, ale ich sytuacja również jest podbramkowa. Zimowa rewolucja, duża strata do bezpiecznego miejsca i jeśli misja ratowania nie wypali od samego początku - a sprowadzona zbieranina potrzebuje czasu na odpowiednie zgranie, zaznajomienie się z Ekstraklasą - los Sosnowca będzie oczywisty – pisałem w lutym.

Nie odwołuję się do tych słów, aby chełpić się swoimi przewidywaniami. Wręcz przeciwnie, chcę zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza to upływający czas. Napisałem w lutym, że w sytuacji sosnowiczan najważniejsze będzie jak najszybsze punktowanie i odrabianie strat. Zagłębie słabo realizowało ten plan, bo na trzy lutowe kolejki wygrało raz. W marcu były kolejne dwa zwycięstwa na cztery mecze, ale te dwa pozostałe pojedynki drużyna Ivanauskasa rozegrała z Cracovią i Lechią Gdańsk, czyli czołowymi zespołami Ekstraklasy. Na sześć kwietniowych kolejek przypadło sześć punktów w dwumeczu z Wisłą Kraków i remis z Miedzią. Na pewno nie był to wynik tragiczny, ale jednak też nie jakiś rewelacyjny, jak na zespół walczący o pozostanie w elicie. Gdyby nie potknięcia bezpośrednich rywali w walce o spadek, pożegnalibyśmy Zagłębie już na początku kwietnia.

Druga rzecz, o której wspomniałem, to sprowadzona zbieranina. Zimą do Sosnowca przybyło aż 11 zawodników, a latem ośmiu. Łącznie daje nam to 19 przychodzących piłkarzy – liczba porażająca, nie ma sensu nawet o tym dyskutować. Warto pochylić się nad jakością tych transferów. Te ofensywne: Szymon Pawłowski, Mateusz Możdżeń, Giorgi Gabedawa i Olaf Nowak jako tako zdały egzamin, ale te w defensywie zostały położone na całej linii.

Zagłębie na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu ma na swoim koncie 74 stracone bramki. Aż o 30 goli więcej od Śląska Wrocław. Cofnąłem się do statystyk z poprzednich sezonów Ekstraklasy, bo moja pamięć podpowiadała mi, że tak słabej defensywy już dawno na tym poziomie nie oglądaliśmy. Przejrzałem wszystkie rezultaty rozgrywek doby ESA 37 i żadna z drużyn nie przekroczyła 70 straconych bramek. A sosnowiczanom pozostały jeszcze trzy mecze! Beniaminek już jest niechlubnym rekordzistą, a i tak śrubuje swój wynik.

Każdy, kto oglądał spotkania Zagłębia w tym sezonie, przyzna mi rację, że drużyna prowadzona przez Dariusza Dudka i charakternego Litwina była bardzo wesołą ekipą. Śmiesznie słabą w defensywie i z potencjałem w ofensywie. Sam przyznaję, że lubiłem oglądać ich spotkania, bo tam zawsze coś się działo. Nie pamiętam już, ile pochwał zebrał ode mnie w ciągu sezonu Piotr Polczak – ojciec całego zamieszania w obronie.

Problem w tym, że ktoś byłego obrońcę Cracovii sprowadził do klubu i – o zgrozo! – uczynił go liderem najważniejszej formacji. Ta decyzja najlepiej opisuje podejście władz Zagłębia do transferów i sposobu budowania drużyny. Jakie ono było? Mniej więcej takie, jak kogoś kto wygrał wycieczkę do Krakowa, Wrocławia lub Berlina, ale zakupy na wyjeździe robił w sklepie, gdzie wszystko było po 5 zł.

Bodajże w 2017 roku polski rynek wydawniczy oszalał na punkcie książek z serii Hygge. W największym skrócie opisywała ona duński sposób na osiągnięcie szczęścia. Polacy odpowiedzieli na tę pozycję książką: „Jakoś to będzie. Szczęście po polsku”. Nie wiem, czy zarządzający Zagłębiem studiowali tę lekturę, ale ich sposób przygotowań do gry w Ekstraklasie i późniejsza walka o pozostanie w niej, bardzo przypominały zachowanie opisane w książce.

I przyjemni towarzysze z Sosnowca najpierw stwierdzili, że piłkarze, którzy wywalczyli awans wsparci Polczakiem poradzą sobie na najwyższym poziomie. Kiedy zimą trzeba było ratować Ekstraklasę, sprowadzili zaciąg zagraniczny (oczywiście wszystkie zakupy z kategorii: „wszystko za 5 zł”), szumnie naprężyli muskuły i powiedzieli: jakoś to będzie! Nie zazdroszczę kibicom Zagłębia, bo chyba mało który gracz realizuje taką taktykę w Football Managerze, a zarządzający klubem wcielili ją w życie.

Dziś postawienie na plan „jakoś to będzie” skutkuje zjazdem do I ligi. I nie oszukujmy się, nie jest to ten typ prezencji, jaką na stokach niegdyś prezentował Bode Miller. Dzięki temu Zagłębie Sosnowiec zapamiętamy na długo i będziemy sobie o nim często przypominać. Najczęściej jako przykład tego, jak nie zarządzać klubem piłkarskim.

http://www.2x45.info/aktualnosci/59168/ ... pamietali/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-05-09, 8:32 am

Ograniczam swoje komentarze bo to nie ma najmniejszego sensu . Zreszta wszyscy wkolo widza jak zarzadzany jest klub
My narzekamy a w klubie luz blues bo przeciez
"jakos to bedzie"
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-05-09, 8:33 am

Autora tych wypocin chętnie trzeba wysłać do klas szkoły podstawowej
nauka geografii w stopniu podwyższonym.
A poza tym cała Polska pisze o Zagłębiu w tym samym stylu nic nowego.
Przeżyjemy - Damy Radę - Spokojnie Panowie
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-09, 8:40 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Autora tych wypocin chętnie trzeba wysłać do klas szkoły podstawowej nauka geografii w stopniu podwyższonym.

Akurat te "wypociny" są jednym z lepszych komentarzy jakie dotąd się ukazały. Fakt, autor strzelił byka określeniem Zagłębia jako "śląskiej drużyny" jednocześnie nieco wyżej określając klub " z Zagłębia Dąbrowskiego". Niemniej z merytoryką raczej trudno polemizować w świetle obecnej sytuacji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-05-09, 9:04 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5731
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-05-09, 10:23 am

Szanowny Auguscie - takich wspaniałych tekstów - czytałem już kilka na różnych
forach - wszyscy jeżdżą jak "po łysej kobyle" - po prostu to trzeba przeżyć bo przecież
wiadomo w tym kraju to "mądrości jest dostatek" - jestem przekonany ze Seniorzy
Zagłębia wkrótce doczekają Extraklasy jeszcze bez "wózeczków". Jedna istotna
kwestia - nie przeszkadzajmy jak mówi lider.
Serdecznie pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-09, 10:38 am

Niech się Pan nie dziwi, Panie Tadziu, że dziennikarze jadą po klubie bo i nie ma za co chwalić i po prostu mają rację. Natomiast co do ekstraklasy tu przecież nie chodzi tylko o to aby do niej się dostać ale również o to aby w niej grać. Nasze 4 ostatnie sezony w ekstraklasie, wliczając jeszcze trwający, to sportowo katastrofa. Byliśmy outsiderem i kończyliśmy każdy sezon na ostatnim miejscu. Przy czym sezon 90/91 uratowaliśmy słynnym barażem z Jagą (bo zdaje się wtedy powiększano ligę). Ostatni raz w pierwszej dziesiątce byliśmy w sezonie 84/85. Dlatego uważam, że jakikolwiek następny awans będzie miał sens jeśli klub będzie naprawdę do niego przygotowany, przede wszystkim pod względem organizacyjnym i pracować w nim będą cokolwiek fachowcy. Ileż razy można być świadkiem gry w ekstraklasie gdy nasi dostają w tyłek i okupują przez większą część sezonu ostatnie miejsce a na koniec lecą z wielki hukiem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-05-09, 4:17 pm

[quote="novack"]https://sportdziennik.com/zarko-udoviczic-bez-agenta/[/quote]

Z wywiadu wynika ze trzyletni kontrakt mógłby przekonać Udovicica nawet do pierwszej ligi . Tymczasem prezes proponował takie kontrakty ostatnim ofermą a jemu roczne przedłużenie . Nie dziwie się chłopu ze odchodzi . Napatrzył się przez cztery lata na różne cuda wianki
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2019-05-09, 4:54 pm

Nie roczne, tylko dwuletnie. Mam wrażenie, że jak by chciał zostać, to by podpisał i został. To, że nie ma menadżera, to może i dla niego dobrze, ale dla klubu gorzej, chłop, zamiast koncentrować się na graniu, to musiał negocjować kontrakt i pewnie oferta z Lechii trochę w głowie zamąciła. Tu puchary za pasem...

Rozegrał właśnie sezon życia i chce to zdyskontować, w sumie się nie dziwię, tym bardziej, że wcześniej specjalnie z topu ofert nie miał. Szkoda tylko, że w ostatnich meczach pojawiła się u niego obniżka formy. Mam wrażenie, że jak już dostał ofertę z Lechii, to włączyło się chcąc, nie chcąc, asekuranctwo. Jeszcze z Miedzią na wyjeździe grał b. dobrze. Trudno go specjalnie za to winić, np. taki Żurkowski też nie błyszczał na wiosnę, ale też jak nasze Zagłębie straciło psychicznie jedno z dwóch swoich żądeł, to momentalnie przestało kąsać i tego bardzo szkoda. Inna sprawa, że ja bym Żarko nawet w słabej formie wystawił. Niestety Waldek w ostatnich meczach też nic nie pomógł, co miało dać ściąganie Sanogo z Górnikiem ? bronimy 3:0 ? , ściąganie Możdżenia i wpuszczanie drewno-Gressaka ze Śląskiem ? To jego zadaniem było dotarcie do Żarka, nawet jak zaczął chodzić z głową w chmurach, a nie wysyłanie go na otwartą.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników