I ligowa WIOSNA 2016

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-04-25, 4:03 pm

Bardzo trafne wypowiedzi Kol. BBartek & Novack - AWANS dawał zastrzyk
finansowy z C+ , Extraklasa również jakieś finanse daje plus to co dostajemy
od sponsorów no i Magistrat. Myślę , że suma tych kwot dałaby Budżet pewnikiem
skromny ale wystarczający aby grać w Extra.
Nie spodobała mi się argumentacja , ze Arka i Płock czekali kilka lat, aby awansować
powiem wprost nie interesuje mnie Arka, nie interesuje mnie Płock natomiast bardzo
interesuje mnie Zagłębie Sosnowiec i ten AWANS dałby KOPA miastu i nie tylko stało
się musimy czekać
A tak nawiasem czołowy napastnik Arki - Abbot kontuzja wyłączony z gry na 3 miesiące
a co by było gdyby ta kontuzja dopadła zawodnika wcześniej ? Arka miałaby problem.
Zagłebie mając skromny a wystarczający budżet - jestem przekonany, że poradzi sobie
ze sprawami oraganizacyjnymi, ze sprawami trenersko-lekarskimi - na pewno kiedyś
i u nas w Sosnowcu zaświeci słonce.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy


Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-25, 8:16 pm

bbartek napisał(a):
Nie jestem przekonany ,że po awansie zaraz byśmy zlecieli bo sportowo, przy założeniu koniecznych wzmocnień, nie jesteśmy tak daleko od Arki, Termaliki, Podbeskidzia...

Pozdrawiam

Nie neguję takich oczywistych rzeczy jak kasa z Canal + czy atrakcyjniejsza pozycja klubu ekstraklasowego natomiast uważam że właśnie organizacyjnie do ww. klubów nam jeszcze brakuje zwłaszcza do Arki co pokazuje choćby obecny układ tabeli,natomiast Termalica - choć finansowo zapewne poza naszym zasięgiem - to tylko kaprys bogaczy, który skończy wcześniej czy później jak Pniewy czy Czermno. Natomiast moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie aby klub właśnie od strony organizacyjno-finansowej stale się rozwijał. Wiele zależy od profesjonalizmu działaczy. Uważam też, że - jeśli nie będzie to zaprzepaszczony czas przez działaczy - może stać się pod ww. względami silniejszy i stabilniejszy, co w konsekwencji zaowocuje kolejnym awansem, a w dalszej perspektywie stałym występom w E. bo o to przecież chodzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez bbartek 2016-04-26, 5:50 am

Ja uważam,że ewentualny awans byłby to impuls który wymusiłby na Zarzadzie ( MJ) bardziej zdecydowane i aktywne działanie w sferze oganizacyjno-finansowo marketingowej i trzeba by skoczyć "opowieści biblijne" n/t korzyści płynacych ze współpracy z Legia.
Pozostanie w I lidzie nic lub nie wiele zmieni w tej sferze, ale trudno gramy i kibicujemy dalej.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez django 2016-04-26, 7:39 pm

bbartek napisał(a):Ja uważam,że ewentualny awans byłby to impuls który wymusiłby na Zarzadzie ( MJ) bardziej zdecydowane i aktywne działanie w sferze oganizacyjno-finansowo marketingowej i trzeba by skoczyć "opowieści biblijne" n/t korzyści płynacych ze współpracy z Legia.
Pozostanie w I lidzie nic lub nie wiele zmieni w tej sferze, ale trudno gramy i kibicujemy dalej.


Awans oznaczałby kasę z C+ i większe pieniądze z miasta, co tylko umocniłoby Jaroszewskiego w przekonaniu, że "czy się stoi czy się leży..."
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-26, 7:42 pm

bbartek napisał(a):Ja uważam,że ewentualny awans byłby to impuls który wymusiłby na Zarzadzie ( MJ) bardziej zdecydowane i aktywne działanie w sferze oganizacyjno-finansowo marketingowej i trzeba by skoczyć "opowieści biblijne" n/t korzyści płynacych ze współpracy z Legia.
Pozostanie w I lidzie nic lub nie wiele zmieni w tej sferze, ale trudno gramy i kibicujemy dalej.


A to awans do I ligi i dobre występy jesienią nie mogły być jakimś impulsem dla Jaroszewskiego do jakiegoś bardziej zdecydowanego działania w sferze organizacyjno-finansowo-marketingowej ? Toż był bardzo dobry moment sprzyjający takim działaniom. Dlatego tym bardziej po co Zarząd miałby się wysilać mając kasę z Miasta i C+
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tomcjo 2016-04-27, 7:37 pm

Czy tylko ja mam wrażenie ze narasta konflikt miedzy Stankiem a Derbinem ? Nie mam na to jakichś przekonujących dowodów ale tak cos czuje ze ma to miejsce . Moze nie jest to jeszcze jakaś wielka sprawa ale chyba narasta . Nie bede cytował ostatniego wywiadu Stanka jednak miedzy wierszami wyczuwam rosnąca frustracje . To Stanek jako pierwszy wywalczył awans choć pracowała trojka . To Stanek polecił dinozaura na pierwszego trenera po awansie . Jednak gdy dinozaury wyginęły to pierwszym został Derbin . To go pewnie ukłuło ale przełknął . Potem wszędzie w tv pełno było Derbina . Derbin to Derbin tamto . To chyba wkurzało coraz bardziej . Jednak decydująca sprawa był idiotyczny pomysł żeby na jeden mecz zmienić trenera . Gdy Stanek usłyszał ze bedzie pierwszym był pewien ze teraz wszystko ogarnie i pokaże ze on tez jest dobry . Tymczasem po jednym meczu usłyszał ze to tylko taki żart . Ze żadnej zmiany trenera nie było . Tego chyba juz nie zdzierżył . Poczuł sie zrobiony w ch... Coraz trudniej ukrywać mu rozczarowanie i chyba prezes swoimi głupimi decyzjami skłócił kolegów z boiska i ławki trenerskiej . Obym sie mylił ale chyba chemii miedzy nimi juz nie ma .
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-04-28, 3:25 pm

Kol. Tomcjo - nie tylko Ty masz takie wrazenia. ja w innej kwestii - otóż
ponawiam moje przemyślenia a mianowicie ABY NASI PIŁKARZE JEDNAK
GRALI O TO TRZECIE MIEJSCE W PEŁNI ZDETERMINOWANI. To będzie
dobre podsumowanie rozgrywek 2015/2016. A może to da coś więcej
niż 3 miejsce.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tomcjo 2016-04-28, 8:09 pm

Zeby druzyna z 3 miejsca awansowala to trzy druzyny z Ekstraklasy musza nie dostac licencji . Cudem bedzie jeden taki przypadek . W Polsce to nie przejdzie . Nawet zebracy z Ruchu dostana
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez August 2016-04-28, 8:11 pm

Może jestem idealistą na dzisiejsze czasy ale nie chciałbym takiego awansu kosztem innych nawet jeśliby to miał być Ruch, Piast i Zabrze
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez mason 2016-04-29, 2:31 pm

Tomcjo napisał(a):Zeby druzyna z 3 miejsca awansowala to trzy druzyny z Ekstraklasy musza nie dostac licencji . Cudem bedzie jeden taki przypadek . W Polsce to nie przejdzie . Nawet zebracy z Ruchu dostana


Podobno ten sezon ma być ostatnim sezonem z dzieleniem ekstraklasy na pół.
Mówi się o zwiększeniu liczby klubów w ekstraklasie, więc powinniśmy walczyć do samego końca a nie odpuszczać na sam koniec rozgrywek.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Adam1906 2016-04-29, 8:04 pm

ROBERT STANEK: - Jestem ogromnie rozczarowany wiosennymi wynikami. Mówiąc wprost – runda rewanżowa w wykonaniu Zagłębia to jeden wielki niewypał. Ktoś może powiedzieć, że beniaminek na czwartym miejscu w tabeli to fajna sprawa. Nie, nie jest fajnie! Zagłębie Sosnowiec to nie jest jakaś popierdółka, tylko klub, który nieustannie powinien walczyć o najwyższe cele. W tym momencie powinniśmy sposobić się do finału Pucharu Polski i nadal walczyć o awans do ekstraklasy.

To brzmi jak zarzut wobec sztabu szkoleniowego, którego sam pan jest członkiem…
ROBERT STANEK:
- Mam prawo do swojego zdania i właśnie je wyrażam. Czynię to jako dyrektor sportowy klubu. Nie możemy się głaskać, bo nie na tym ta praca polega! Z tej drużyny nie został wyciśnięty „ostatni sok” – po prostu nie wykorzystano w pełni potencjału, jaki w niej drzemie. I proszę to wyraźnie podkreślić. Po zimowych wzmocnieniach kadrowych ten potencjał jest wielki, ale nie został przełożony na adekwatny wynik w lidze.

Batalia o awans została przegrana. Co teraz?
ROBERT STANEK:
- Ta drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ma swój cel w tym sezonie. Wcale nie walczymy o to, żeby spojrzeć sobie z satysfakcją w twarz. Cel jest konkretny – bijemy się o trzecie miejsce w lidze. Jednocześnie dopinamy plan letnich przygotowań. A lista zawodników, których chcę mieć w zespole przed nowym sezonem, jest już gotowa i leży u mnie na biurku.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12479.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6838
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez Tomcjo 2016-04-29, 8:59 pm

Skończyło sie zmienianie reguł w trakcie gry . Jesli powiększa ekstraklasę ( oby nie ) to najpierw musza wprowadzić poprawkę na walnym w PZPN . Potem ogłoszą od którego sezonu i przed startem bedzie wiadomo . A swoją droga to uważam ze jak ekstra klasa to ekstra . Jak klub nie ma średniej 10 tys widzów to nie powinien grać w ekstraklasie . 12 drużyn to az za duzo .
Tomcjo
 
Posty: 7078
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez GrubyPerez 2016-04-30, 8:28 am

Adam1906 napisał(a):ROBERT STANEK: - Mam prawo do swojego zdania i właśnie je wyrażam. Czynię to jako dyrektor sportowy klubu. Nie możemy się głaskać, bo nie na tym ta praca polega! Z tej drużyny nie został wyciśnięty „ostatni sok” – po prostu nie wykorzystano w pełni potencjału, jaki w niej drzemie. I proszę to wyraźnie podkreślić.


Trochę szkoda, że ta stanowczość pojawia się dopiero teraz. ALe lepiej późno niż wcale, walka w dobrym stylu o jak najwyższe miejsce to coś, czego od Was oczekujemy.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez comitam 2016-04-30, 9:48 am

z 3 miejsca awansu nie będzie, prędzej drużyna z 15 zachowa ekstraklasę, chyba, że Zawisza będzie 3trzecia to Bboniek pomyśli i pomoże bo ostatnio cuda się dzieją taj jaj z Podbeskidziem
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: I ligowa WIOSNA 2016

Postprzez slawekchicago 2016-04-30, 4:08 pm

A ja mimo apetytow ogromnych ktore byly , napisze takTYLKO PUCHARU ZAL :-( :-( :-( bo Lech tak slaby juz sie nie trafi a co za tym idzie taki latwy polfinal. A Liga ??? chyba jednak nie czas w tym sezonie a wnioski z tego beda wyciagniete w przyszlym Oby.niech kazdy sobie odpowie , a co by bylo gdyby tak slaba runada przyszla jesienia . Frycowe Nas dopadlo i trzeba zyc dalej . Niedosyt pozostal coz ale i tak sezon na plus
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników