Krzysztof Tochel - były trener Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Postprzez MarcelZS 2005-10-31, 1:31 pm

Z Tochelem jest jeden problem - za długo trenuje niektórych zawodników, więc nie potrafi ich zmotywować do treningu, sportowego życia, dobrej postawy na boisku - poprostu znają jego metody i brak im szacunku do jego pracy.
(Co do treningów to owszem dają może z siebie wszystko, ale jak jest Tochel - naszego drugi trenera traktują jak kumpla, a co grosza on ich traktuje jako kolegów, więc treningi pod jego okiem to wielka lipa) - widziałem kilkakrotnie - taki zajęcia WF jak w podstawówce - trenre nie widzi to można lecieć w "kule".
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec


Postprzez keff79 2005-10-31, 5:33 pm

Treneiro to bym nie ruszał.. po cholere zamieniać trenera na takiego co to przyjdzie do Zagłębia bo tu są wypłaty na czas..
Krzysztof Tochel ma w sercu Zagłębie i zna specyfike naszej piłki jak nikt inny - problemem są piłkarze.

Zimą powinni zatrudnić :

1. Bramkarza bo ani Beben ani Piętka nie są golkiperami najwyższych lotów, a w perspektywie I-ligi to już w ogóle lepiej żeby zajeli się ogrodnictwem..

2. Napastnik - wielkim fuksem jest to że chłopak z Iskry Pszczyna okazał się diamentem do oszifowania.. ale nie możemy na nim opierać całego ataku, z Małochą to chyba i trener dał już sobie spokój - ale jego dozgonna wiara w tego człowieka często mnie zastanawiała.. Zuban ok.

3. Defensywny pomocnik - takim miał być Butryn jak wyszło każdy widział desrtukcja 4+ ..rozegranie PAŁA! czasami wydaje mi się że dobry na tej pozycji byłby Dzenan Hosic ale wtedy potrzebowalibyśmy b.dobrego obrońce na jego miejsce..

Obrona nie jest zła tu bym rewolucji nie robił, ofensywna strona pomocy też wporządku stwarzamy dużo okazji tyle że często nie ma kto tego wykończyć..

No i nie mamy dublerów.. cinizna na ławce. Chyba tylko na prawym skrzydle jest dwóch dobrych zawodników reszta pozycji gra bez "zapasu".

Także panie dyrektorze Rudy już bym zaczął napełniać walizy pieniędzmi, które kiedyś trzeba wydać na transfery.. bo i tak już długo jedziemy na tych zawodnikach z kartą na ręku.
keff79
 
Posty: 452
Dołączył(a): 2005-05-09, 8:41 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Behind Mountain!

Postprzez zgredos 2005-10-31, 6:02 pm

MrCricket napisał(a):Zgredos trochę za ostro . Nie mogę zrozumieć czemu .

Dlaczego ? chyba śmiieszny jesteś
OGRAŁ NAS REZEZWOWY BRAMKARZ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: i to jest podstawa że trener musi odejś
zgredos
 
Posty: 1433
Dołączył(a): 2003-08-06, 3:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń

Postprzez wieszczu 2005-10-31, 6:37 pm

Do meczów Zagłębia podchodzę w bardzo emocjonalny sposób,ale nie potrafię inaczej.Stąd też często moje skromne wypowiedzi podyktowane są właśnie emocjami.Jednak analizując wszystko na spokojnie,to faktycznie,niektóre decyzje naszego trenera muszą budzić kontrowersje i czasami są zupełnie niezrozumiałe.Trzeba mieć dużą dozę tolerancji,bo materiał ludzki jest w Zagłębiu taki a nie inny. Jednak zupełny brak aprobaty jest,jeśli chodzi o faworyzowanie Bębna.Inaczej tego nazwać nie można,tym bardziej po tym, co zaprezentował Piętka,gdy dano mu szansę gry.Większość była przekonana,że to właśnie On stanie na dłużej między w bramce naszego klubu.Jednak nic takiego się nie stało.Dlaczego?Odpowiedz zna tylko trener Tochel.Tak samo było wcześniej z Małochą,ale chyba Krzysztof w końcu zrozumiał,że gorzej grać już nie można.Według mnie również zbyt często rzuca się w oczy zupełny brak koncepcji na grę u naszych piłkarzy.Nie można oczywiście za wszystko obarczać winą trenera,ale fakt jest taki,że niektóre decyzje są cokolwiek dziwne i to Tochel powinien wyciągnąć z tego jak najszybciej wnioski.
wieszczu
Żółta kartka
 
Posty: 268
Dołączył(a): 2004-11-13, 2:14 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2005-10-31, 7:31 pm

Dzisiaj mam pelna podstawe, aby zabrac glos w sprawie jako ze bylem na LUDOWYM na tym wspanialym meczu, dokumentacja Bilet No 02037
z wizerunkiem przystojnego Daniela Trescinskiego - tyle spraw formalnych.
Szedlem na ten mecz pelen entuzjazmu, wiary w wygrana noi oczywiscie zadowolony ze tam bede wsrod Ziomow.
Kiedy zobaczylem nasza druzyne no to mysle -oni ich tu rozwala w pyl.
Kiedy mecz sie zaczal i zaczeli grac nasi wspaniali z minuty na minute moj entuzjazm malal mimo ze nasze Zaglebie prowadzilo 1-0 powiem wprost gra mojej druzyny byla brzydka nie lubie ogladac takiego footbalu
a na dodatek cos mi mowilo iz ZAGLEBIE tego meczu nie wygra w szczegolnosci kiedy nasi zaczeli II polowe. O zgrozo co sie dzieje oddali kompletnie srodek pola- Polkowice robily co chcialy - prawe skrzydlo bylo bardzo aktywne, szybkie i stwarzalo najwiecej zagrozenia.
A teraz moje Zaglebie rzecz podstawowa gra footbal powiem leniwy wolno
wolniutko, nie grali skrzydlami - prawie wszystkie akcja srodkiem, brakuje mi w druzynie pomocnika rozgrywajacego ale takiego jak mowi kol. MALY z jajami, doswiadczonego ktory bedzie mial dokladnosc podan
95 %.
Podzielam opinie Wasza Koledzy odnosnie Marcina B. cholernie niepewnie
gra i na poziomie nizej II liga. Na litosc Boska - przeciez Gorski wiedzial jak mu walnac aby nie dac mu szans, zna bramkarza z gry w Odrze i wie ze nasz keeper ma problemy z gornymi pilkami.
Jeden ze stojacych obok Kolegow uswiadomil mnie iz Zaglebie gra FOOTBAL DESTRUKCYJNY, zyje juz pare lat na tym swiecie, ale nie znam takiej odmiany footbalu chociaz staram sie byc na biezaco.
Wrocilerm do domu mocno zamyslony co dalej, noi oczywiscie zdegustowany, inaczej wyobrazalem sobie Niedzielne Popoludnie na LUDOWYM.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3205
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Postprzez Ralph 2005-10-31, 7:52 pm

zgredos napisał(a):
MrCricket napisał(a):Zgredos trochę za ostro . Nie mogę zrozumieć czemu .

Dlaczego ? chyba śmiieszny jesteś
OGRAŁ NAS REZEZWOWY BRAMKARZ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: i to jest podstawa że trener musi odejś


Stary z Lepperem moglibyście podać sobie ręce.
Gratuluję świętnej logiki i błysku inteligencji, jak i cudownej argumentacji.
Zanim coś napiszesz, to 2x się zastanów i jeszcze spytaj znajomego, czy dobrze dedukujesz.
Takimi postami to raczej Ty zasługujesz maluczki człowieczku na miano debila.

BTW - poza tym Zagłębie przegrało, bo Balcerowicz musi odejść...
Ralph
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2005-10-04, 8:47 pm
Lokalizacja: Będzin Miasto

Postprzez mike79 2005-10-31, 8:01 pm

Jeśli jest DOBRZE a chce się LEPIEJ to zazwyczaj wychodzi wielkie g...... !!
I nikt mi nie powie że jest ŹLE.Bo jeśli drużyna "która nic nie gra", paktycznie przez cała rundę jest w czubie tabeli, tracąc do lidera kilka punktów TO AŻ STRACH POMYŚLEĆ co będzie się działo jak ONI ZACZNĄ GRAĆ.A niestety innego wyjścia nie mają skoro CELEM TEJ DRUŻYNY JEST EKTRAKLASA i w perspektywie RUNDA WIOSENNA(zazwyczaj o niebo lepsza od tej z jesieni).

PS.Do wszystkich antyTochelowskich "kibiców" miałbym prośbę o wskazania ewentualnego kandydata na stanowisko trenera ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC ?? Bo wyj.........można każdego, ale jeszcze na jego miejsca trzeba mieć jakąs alternatywe !!
mike79
 
Posty: 576
Dołączył(a): 2005-03-17, 9:16 am
Lokalizacja: SOSNOWIEC-piękna okolica gdyby nie WARSZAWA byłaby STOLICA

Postprzez lys1975 2005-10-31, 8:08 pm

no właśnie!Trener-trenerem,ale na boisku za nikogo grał nie będzie.Gdyby skład który wystawia dawał z siebie tyle ile oczekuje trener i kibice to nikt by do nikogo nie rościł pretensji żadnych nie miał,a tak to wszystko do dupy!Panowie,trener nie gra,tylko piłkarze,a że im się nie chce w piłkę grać...Niech grają w bierki to może się bardzo nie spocą,a i sukces się może jaki trafi...
lys1975
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2005-10-17, 8:53 am
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Postprzez Wally 2005-10-31, 8:11 pm

Weźmy Kubicę, bo go z Polonii wyrzucili :lol: Engel też byłby ok, ale już wybrał Apoel Nikozja :wink:

Pełne poparcie dla Krzysztofa Tochela :!:

Piętka grał z Odrą i stracił 3 gole, byłem pewien, że wyjdzie Bęben przeciw Polkowicom...
Wally
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 2003-07-29, 10:34 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Zagórze

Postprzez MrCricket 2005-10-31, 9:57 pm

mike79 napisał(a):
PS.Do wszystkich antyTochelowskich "kibiców" miałbym prośbę o wskazania ewentualnego kandydata na stanowisko trenera ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC ?? Bo wyj.........można każdego, ale jeszcze na jego miejsca trzeba mieć jakąs alternatywe !!


Chętnych byłoby mnóstwo. Ostatnio zwolnieni Kuras, Bobo Kaczmarek, Dragan, Brosz i wielu innych, którzy na pewno szukają roboty i po jednym telefonie, byliby następnego dnia na Kresowej. Ale mimo wszystko, zmiana trenera wydaje mi się mało prawdopodobna, chyba, żeby pozostałe mecze okazały się katastrofami (tak jak z Polkowicami), to wtedy byłoby to realne. Ale wolę, żebyśmy tego nie doświadczli, bo punkty uciekają, a co za tym idzie 1 liga też :(
MrCricket
 
Posty: 1157
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez dynamitek 2005-10-31, 11:21 pm

MrCricket napisał(a):
mike79 napisał(a):
PS.Do wszystkich antyTochelowskich "kibiców" miałbym prośbę o wskazania ewentualnego kandydata na stanowisko trenera ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC ?? Bo wyj.........można każdego, ale jeszcze na jego miejsca trzeba mieć jakąs alternatywe !!


Chętnych byłoby mnóstwo. Ostatnio zwolnieni Kuras, Bobo Kaczmarek, Dragan, Brosz i wielu innych, którzy na pewno szukają roboty i po jednym telefonie, byliby następnego dnia na Kresowej. Ale mimo wszystko, zmiana trenera wydaje mi się mało prawdopodobna, chyba, żeby pozostałe mecze okazały się katastrofami (tak jak z Polkowicami), to wtedy byłoby to realne. Ale wolę, żebyśmy tego nie doświadczli, bo punkty uciekają, a co za tym idzie 1 liga też :(


Pewnie, że byłoby mnóstwo! A pomyślałeś o ich oczekiwaniach płacowych? Myślę, że nawet gdybyś dorzucił do aktualnej płacy Tochela swoje kieszonkowe, to by nie starczyło. ;) A tak poważnie, to chciałbym się odnieść jeszcze raz do niektórych wątków poruszanych na forum... Otóż trener faktycznie sam nie biega po murawie, więc trudno nazwać jego błędem brak ambicji i chęci do gry grajka, który przed meczem zapewnia, że będzie gryzł trawę, tym bardziej, że na treningach wszystko na to właśnie wskazuje. Po drugie, trudno obwiniać trenera za to, że Zagłębie ma taką kadrę a nie inną. Ja już pisałem, na jakiej zasadzie może on prowadzić selekcję i z czego musi wybierać, więc jak czytam czyjeś wypociny, że "sam sobie wybrał takich grajków", to mnie ch... strzela. Bo ten ktoś, kto to pisze albo jest debilem, który nie rozumie tekstu, albo absolutnie nie rozumie polityki transferowej klubu, albo też zabiera głos bez wcześniejszego przeczytania całej dyskusji... Tu żaden trener nie pomoże, jeśli zasady poszukiwania "wzmocnień" się nie zmienią! Czy to tak trudno zrozumieć?! Wreszcie temat piłkarzyków i ich mentalności. Ja nie wiem, czy są to aż takie wielkie pieniądze (te, które zarabiają), żeby aż sodówka musiała im do główek uderzać. No k***a, na całe życie się chyba w Zagłębiu nie ustawili, żeby aż mogli sobie olewać sprawę, nie? Chyba że są niedorozwinięci... Noooo... więc jeśli trener wyjebie 10-ciu z nich zimą, to ja mu tylko i wyłącznie przyklasnę! Bo ci kolesie się nie nadają... Tochel mówiąc, że ma wyrównaną kadrę, wcale nie miał na myśli tego, że ma samych dobrych zawodników. Chodziło o to, że wszyscy są jednakowo zaangażowani, jednakowo głodni sukcesu, jednakowo ambitni, choć praktycznie żaden nie był jebanym Ronaldinho! Rozumiecie w czym rzecz? Jeśli nie, to już inaczej do niektórych nie jestem w stanie mówić, pisać, żeby to było jasne... I teraz pytanie retoryczne... A dlaczego retoryczne??? Bo odpowiedź każdemu przy zdrowych zmysłach nie jest obca... Pytanie: Jak można przewidzieć, że chłopak, który gra ambitnie, jest pełen zapału i chęci, chce się rozwijać, gryzie trawę, nagle traci ochotę do gry, nie chce mu się biegać, bo się poczuł jebaną drugoligową gwiazdą, co? No JAK?????? A co, Tochel to jakaś pieprzona wróżka? Taki piłkarzyk jest do wyjebania tym bardziej, że daleko mu do sportowego trybu życia... Imprezy, dupy, piwko... A co to ma być? Tak się prowadzą niektórzy nasi gwiazdorzy... Trenera to można zwolnić, jak przychodzi, robi rewolucję kadrową, sprowadza grajków za ciężkie pieniądze, robi bez sensu transfery, zarabia kupę kasy, a po roku gra w barażach o utrzymianie! To jest powód... I na koniec "wykładu" o trenerce Tochela przykład z Wisły... Cupiał to debil... Bo wyrzucając ogromne pieniądze na trenerów, zmiany kadrowe itp. zwalnia kolejnych trenerów, zanim ci w ogóle zaczynają pracę... I jak to się kończy? No prawdopodobnie powrotem Kasperczaka... To może się okazać jeszcze droższe, niż pierwotnie było... Gdzie tu sens? A coś mi się zdaje, że niektórzy chcę naśladować złe wzorce... A zatem żeby oceniać pracę trenera, trzeba mu najpierw dać wszelkie konieczne środki i narzędzia do pracy i dopiero brać się za rozliczanie go z jej efektów. Póki co, Tochel jeszcze takiego komfortu pracy nie ma...
Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do tematu obsady bramki... Ja też mam dość Bębna... Ale czy nasz drugi bramkarz gra przekonująco w drugiej drużynie? hmmm... Choć osobiście jestem zwolennikiem dania mu szansy w Ostrowcu. Niemniej uważam, że potrzeba Zagłębiu nowego bramkarza, co najmniej dwóch pomocników ze wskazaniem na lidera, kogoś kto pociągnie grę, dobrze rozegra, kogoś technicznego i z pomysłem... bynajmniej nie nikogo za darmo, kto skłonny byłby grać za 1000pln! Cuda się zdarzają, owszem... ale niezmiernie rzadko, dlatego też nazywamy je cudami! ;) A takim cudem nazwałbym znalezienie kogoś takiego z kartą na ręku... I wreszcie napastnicy. Pitry jest ok, ale jest chyba zbyt skromny i zbyt mało przebojowy na to, by grać pierwsze skrzypce w ataku. Zuban...hmmm... ok, ale z ławki... i tym sposobem dochodzę do wniosku, że Zagłębie nie ma napastników z prawdziwego zdarzenia. Jeden przynajmniej doświadczony, z instynktem jest konieczny, żeby Pitry się uczył i wreszcie złapał wiart w żagle... Póki co nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom... Zwróćcie uwagę ile bramek strzelili w Zagłębiu napastnicy, a ile razy musieli ich wyręczać pomocnicy i obrońcy... Jednym słowem w ostanim meczu z Polkowicami widziałem chyba aktualnie najmocniejszy skład Zagłębia, tylko że szczerze mówiąc połowa z tych panów powinna w najlepszym wypadku siedzieć na ławce... A zatem albo zmiana polityki transferowej, albo pora zejść na ziemię i zweryfikować plany. Bo nawet jeśli zdarzy się cud w postaci awansu, to po jednym sezonie spadamy z wielkim hukiem! Takiego awansu to ja nie chcę... Amen!
dynamitek
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2004-06-29, 1:27 pm
Lokalizacja: Będzin

Postprzez Gilardino 2005-10-31, 11:35 pm

Nie rozumiem wypowiedzi tu niektórych, że trener święty, tylko piłkarze albo za słabi ,albo im się nie chce, albo że rżną gwiazdy etc. etc.

Ale u licha kto ich wyselekcjonował, trenuje, ustawia i motywuje ?????????????? Chyba trener !!!!!!!!!! Trener Tochel, z całym szacunkiem dla jego dokonań, jest tu już po powrocie chyba 4 sezon i ma w miarę wolną ręke w zatrudnianiu zawodników. Mogł przebierać, wybierać, modyfikować. Skoro nie potrafi ich dobrać to tez o czyms świadczy. Ostatnio 11 (słownie jedenastu) nowych zatrudnił i co teraz tez będzie pół kadry wymieniał ??? Skoro tyle zawodników się przewija przez nasz klub , a wiekszość się nie sprawdza to... ?

Skoro wiecznie coś zmienia, a potem po kazdym niemal słabszym meczu powtarza ze on sobie a zawodnicy co innego i że nie każdy się nadaje to znaczy, że sobie przestał radzić. PROSTE !!!

PS> całe szczęscie , że w tym sezonie wszyscy w 2 lidze kiszą ogóra bo nie ma w tabeli dramatu. W zeszłym sezonie byłoby duuzo gorzej.
Gilardino
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2004-06-14, 9:32 am
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE (Będzin)

Postprzez mike79 2005-11-01, 9:17 am

Po ostatnim poście widać że niektórzy są"nieroformowalni" i racjonale argumenty(m.in.dynamitka) gdzieś im umykają bokiem.Szkoda....

Kol. MrCricket jesli uważasz że Kuras czy Bobo Kaczmarek zgodziłby się na pracę w Sosnowcu na podobnych warunkach jak Tochel to JA GRATULUJĘ POCZUCIA HUMORU !! Proponuję zejść na ziemię, postąpać po niej czas jakiś i dopiero potem napisać coś "ziemskiego" na forum.
Do kolejnych dwóch nazwisk które wymieniłeś - zapytam: KIM ONI SĄ I CO TAKIEGO W PIŁCE OSIĄGNĘLI ?? Przecież Dragan wpoił Arce taki STYL GRY, że tego ANTYFUTBOLU nikt i nigdzie NIE CHCIAŁ OGLĄDAĆ !! Jeśli to samo miałby wdrażać na naszej Zagłębiowskiej ziemi TO JA DZIĘKUJĘ, NIE SKORZYSTAM.
A Brosz ?? Trudno cokolwiek o nim powiedzieć, poza tym że ma praktycznie czystą kartę trenerską, nich się najpierw wykaże w jakimkolwiek innym klubie.A potem zobaczymy co dalej...
mike79
 
Posty: 576
Dołączył(a): 2005-03-17, 9:16 am
Lokalizacja: SOSNOWIEC-piękna okolica gdyby nie WARSZAWA byłaby STOLICA

Postprzez Fan 2005-11-01, 9:25 am

Poki co nie jestem za zwalnianiem trenera - byloby to bez sensu. Ale cos jest w tym NIE TAK skoro nie potrafi, (nie umie, nie chce) juz nie wiem jak to nazwac ostro zapanowac nad swoimi grajkami. Rozumiec mozna ze oni staja sie czy niektorzy juz stali sie gwiazdami (pierdolone wypociny dziennikarzy o transferach c*** wie gdzie, staze w Torino itd). Do tego nie graja u nas za 800 PLN a wiec maja kase, posade i jest ok. Trener tyle razy powtarzal ze go nie sluchaja, graja swoje a nie to co on narzuca przed meczem. Gadac to kazdy z nich moze ze chce awansu a jak jest na prawde?? Tak jak ktos wczesniej napisal przyczyna moze byc obawa przed wyjebaniem ze skladu w 1 lidze i skoncza sie pieniazki. Moze byc jakis konflikt pilkarzy z trenerem i zaczynaja grac pod niego (to wniosek z tego ze trener sam mowi ze go nie sluchaja). Pilkarzyki poki co w tym klubie rzadzic nie bedziecie bo od tego jest pan Tochel. Dlatego moim zdaniem w przerwie zimowej potrzebna jest ostra selekcja i trener sam powinien wiedziec juz kogo pozegnamy. I to niezaleznie od tego czy nazywa sie Lachowski, Hosic czy dajmy na to Butryn. Bo jesli przez kogos takiego co jest tu tylko dla kasy i robi dobra mine do zlej gry mielibysmy miec znowu rok stracony to nigdy nie awansujemy do extraklasy.
Fan
Working Class
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2003-01-02, 3:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez maras24 2005-11-01, 10:00 am

Póki co mamy 24 pkt tylko 2 pkt mniej niż lider cel jest jasny AWANS i mimo tego że mnie również czasami zaskakują decyzje Tochela to nie ma mowy żeby odszedł!!!!Proponuje coś na ostudzenie rozpalonych głów tym którzy krzyczą że Tochel powinien odejść.Z pracy naszego trenera rozliczą go po sezonie.Proponuje zamknąć już ten temat bo chyba wszystko już zostało napisane a powoli schodzimy znów na osobe Krzyśka Tochela a nie meczu z Polkowicami!!
maras24
 
Posty: 217
Dołączył(a): 2005-05-13, 11:08 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników