Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2021-04-08, 9:07 am

paw25 napisał(a):Chłop co obrażał kibiców jest u nas asystentem.To jest porażka żeby taki ktoś pełnił taką funkcję.

Serio? Skoro obrażanie kibiców poprzez wyzywanie ich od kundli, twierdzenie, że ich opinie na forum śmierdzą niczym toi toi, oraz straszeniem ich za pisanie o braku profesjonalizmu w prowadzeniu klubu nalotami w miejscu zamieszkania policji nie przeszkadza być prezesem, to dlaczego ma Cię dziwić jakiś tam asystent :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2021-04-08, 10:08 am

Gwoli sprawiedliwości do Zagłębia nie powinien trafić ani Małecki a już na pewno nie z kontraktem na 2 lata i wynagrodzeniem, o którym się słyszy. Wiadomo było, że facet jest prymitywnym świrem o złej reputacji z karierą pikującą w dół co zresztą przekładało się na jego grę w naszym klubie. Oczywiście, na tle pozatrudnianej całej masy miernot jaką wartość posiada i bywa przydatny ale to z pewnością nie jest to czego powinno się od niego oczekiwać. Nie wiem również kto wpadł na chory pomysł sprowadzenia Matusiaka w roli drugiego trenera. W pewnym okresie gry – jako zawodnik – stanowi pewną wartość dla zespołu natomiast co najmniej kontrowersyjne są w jego przypadku takie rzeczy jak udział w zwolnieniu trenerów, wspomniane ordynarne zatargi z kibicami zwłaszcza po meczu ze Zniczem, udział związany ze słynną balangą przedarrcyważnym meczem z Chrobrym, który zadecydował, że to Zabrze awansowało a nie my czy tez prowokacyjnymi zachowaniami wobec naszego klubu w czasie jego gry w Tychach. A póki co, nie zanosi się aby facet stał się polskim Hansi Flickiem na poziomie I-ligowym. Przypuszczam też , że przy okazji udzielonego wywiadu, Małecki być może mimowolnie wyjawił pewne zachowanie Matusiaka odnośnie relacji pomiędzy zespołem a sztabem w szczególności Moskalem ale i być może działaczami a co być może przełożyło się na postawę przynajmniej części szatni co do stanięcia za Małeckim. Skoro Matusiak mógł się zachowywać wobec Małeckiego równie dobrze mógł robić to samo wobec innych grajków. Kolejna sprawa, postawa Prezesa. Facet twierdzi, że był bezpośrednim świadkiem zdarzenia i wydaje komunikat, który nijak się ma do rzeczywistości. Bo z tego można wnioskować, że Małecki Bóg wie co zrobił Matusiakowi i nie wiadomo czym mu groził a choćby z wypowiedzi tego ostatniego wynika, że nie doszło do niczego innego jak prymitywnej i ordynarnej pyskówki pomiędzy obydwoma baranami. Chłop powinien od razu i zdecydowanie wkroczyć do akcji i szybko wyjaśnić sprawę ich infantylnego zachowania np. albo panowie od razu podają sobie rękę i w obecności Prezesa wyjaśniają sobie sprawę albo każdego na dywanik i pierdylnąć obydwu solidną karę finansową. Już od kilku miesięcy było słychać, że klub się chce pozbyć Małeckiego ale, primo, nie wiem jaki sens na 3 miesiące przed wygaśnięciem kontraktu, dwa, nie w taki sposób. Wykorzystywanie fatalnego pijaru Małeckiego było cokolwiek prymitywne i w kontekście tego, że było wielu świadków, naiwnością byłoby uważać, że przynajmniej część szczegółów nie wypłynie. Secundo, mamy zdziesiątkowaną kadrę i jak pokazała w ostatnim meczu ławka, nie mamy czym straszyć. Małecki choćby na 30 min. raczej by się przydał. A tak nie gra a coś chyba mu trzeba i tak płacić. A nadal gramy o utrzymanie. Tertio, nie wiadomo po raz który powoduje kompletnie niepotrzebny w tym przypadku smród wokół klubu. Potem się dziwić, że się słyszy, że zawodnicy nie chcą przychodzić do Sosnowca widząc i słysząc o casusach nie tylko Małeckiego ale i Puchacza, Udovicicia czy procesu z Sulewskim. Słowem, kompletny brak myślenia, logiki, wyobraźni i przerażająca indolencja Jaroszewskiego, który zachowuje się już nawet nie tylko jak klasycznie niekompetentny Prezes ale jak pospolity mamlas i chłop bez jaj.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2021-04-08, 10:58 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez paw25 2021-04-08, 3:48 pm

Jaroszewski to druga strona medalu zrobił z tego klubu pośmiewisko i " Stajnie Augiasza".Matusiaka nie lubię jako człowieka i widac ze chłop kręci- ale Marcinek odpowiednio go poinstruował...
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2021-04-09, 9:10 am

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... licznosci/

Szymon trzymamy kciuki i brawo za ten transfer!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2021-04-09, 2:41 pm

http://www.90minut.pl/news/311/news3110 ... olany.html
Miał być transmitowany w Polsacie, to może jednak transmisja z Nowego Sącza? ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2021-04-15, 10:07 am

PKO BP Ekstraklasa. Lechia Gdańsk ma szansę wyprzedzić Zagłębie Sosnowiec w ligowej tabeli wszechczasów
Sport

Lechia Gdańsk przeżywa najlepszy czas w swej historii co znajduje odzwierciedlenie w statystykach.
Liczby nie kłamią. Lechia Gdańsk przeżywa najlepszy okres w swej historii. Trwające rozgrywki Ekstraklasy to 13 kolejny sezon Biało-Zielonych na najwyższym szczeblu. Do tej pory szczytowym osiągnięciem było dziewięć sezonów z rzędu w lidze w latach 1955-63. Dobra passa wynosi gdańszczan coraz wyżej w ligowej tabeli wszechczasów. Z naszych badań (oraz danych portalu 90minut.pl) wynika, że już w najbliższą sobotę wygrywając z Piastem Gliwice (17 kwietnia, godz. 15) lechiści mają szansę wyprzedzić Zagłębie Sosnowiec i wspiąć się na 14. miejsce w klasyfikacji wszechczasów, którą niżej prezentujemy. Z drugiej strony Piast też ma o co walczyć, wygrana zrówna ich punktację z Odrą Opole. To wszystko oczywiście jedynie na marginesie zmagań ligowych, których stawką są europejskie puchary w sezonie 2021/22. Obecnie Lechia i Piast idą łeb w łeb i z taką samą ilość punktów zajmują odpowiednio piąte i czwarte miejsce w sezonie 2020/21 PKO BP Ekstraklasy.

Należy się jedno wyjaśnienie - ligowa tabela wszechczasów prezentuje punkty faktycznie zdobyte, pamiętać trzeba iż do 1995 r. za wygraną w naszej lidze były przyznawane dwa punkty, od tamtego czasu - trzy. Ligowa tabela wszechczasów promuje kluby, które dobrze punktują w XXI wieku (jak np. Lechia) kosztem tych mocnych dawno temu (jak np. Zagłębie). Oba kluby łączy serbski pomocnik Żarko Udoviczić, który do Gdańska przyszedł właśnie z Zagłębia. Pytany o swojego byłego, sosnowieckiego pracodawcę, które wlecze się w ogonie I ligi i jest poważanie zagrożony z niej spadkiem: - (...) poznałem kibiców, wiem że kochają ten klub i im na nim zależy. Z drugiej strony wiem, kto tym klubem zarządza, dlatego pozycja Zagłębia w ogóle mnie nie dziwi.


1. Legia Warszawa - 3361 punktów

2. Wisła Kraków - 2891

3. Ruch Chorzów - 2428

4. Górnik Zabrze - 2353

5. Lech Poznań - 2224

6. Łódzki KS - 1785

7. Pogoń Szczecin - 1544

8. Śląsk Wrocław - 1509

9. Widzew Łódź - 1362

10. Zagłębie Lubin - 1309

11. Cracovia - 1225

12. GKS Katowice - 1030

13. Polonia Warszawa - 966

14. Zagłębie Sosnowiec - 918

15. Lechia Gdańsk - 915

16. Polonia Bytom - 879

17. Stal Mielec - 746

18. Jagiellonia Białystok - 735

19. Szombierki Bytom - 645

20. Korona Kielce - 617

21. Gwardia Warszawa - 539

22. Odra Wodzisław Śląski - 529

23. Wisła Płock - 527

24. Odra Opole - 523

25. Piast Gliwice - 520

26. Arka Gdynia - 510

https://sport.interia.pl/aktualnosci-sp ... gn=firefox
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2021-04-16, 6:34 am

Józef Gałeczka: Ja mam banknot z podobizną, a młodzi mają za dużo zwyczajnych

Józef Gałeczka, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Zagłębia Sosnowiec, został wyróżniony w niezwykły sposób. Jego podobizna zdobi wydany w sobotę kolekcjonerski banknot. Co sam zainteresowany o tym sądzi i jak ocenia obecny zespół z Ludowego?

Rozmowa z Józefem Gałeczką, legendarnym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec
Jak pan się dowiedział, że to właśnie pana wizerunek znajdzie się na banknocie?
Zadzwoniono do mnie z klubu z taką informacją. Musiałem też wyrazić zgodę, bo takie są czasy, że bez tego nie mogliby tam umieścić mojego zdjęcia. Sprawiło mi to jednak wielką przyjemność, na pewno nie spodziewałem się, że spotka mnie takie wyróżnienie, bo to niecodzienna sprawa.

Otrzymał pan „autorski” egzemplarz?
Tak, oczywiście. I przyznaję, że bardzo mi się ten banknot podoba, to znakomity pomysł. Mam w domu miejsce, gdzie zebrałem swoje medale, puchary, zdjęcia i różne pamiątki z lat kariery. Dla tej najnowszej też znalazło się tam miejsce. Na pewno to bardzo nietypowa rzecz i zwraca uwagę. Dziękuję tym, którzy to wymyślili.

Nie czuje się pan trochę oburzony tym, że nominał wynosi 0 euro?
Hahaha. Rozumiem, że to żart. Oczywiście nie mam z tym żadnego problemu. W takich pamiątkach najważniejsze jest coś innego, a nie ile są warte. Czuję się naprawdę wyróżniony, bo chyba niewielu piłkarzy może się pochwalić tym, że ich twarze trafiły na banknoty.

Diego Maradona, Johan Cruyff, trener Kazimierz Górski, teraz Józef Gałeczka. Godne towarzystwo...
Prawda? Powtórzę jeszcze raz: to fajna sprawa.

Koledzy z boiska panu nie zazdroszczą?
Trzeba by ich o to pytać. Do mnie nie dzwonili z pretensjami. Ale w sumie z gratulacjami też nie (śmiech). Nie sądzę jednak, żeby była jakaś zawiść. Myślę, że też traktują to jako ciekawostkę. A może na nich też przyjdzie kiedyś pora i też ich tak wyróżnią?

A myśli pan, że ktoś z obecnych piłkarzy Zagłębia może kiedyś trafić na banknot?
Oni banknotów z innymi obrazkami mają już za dużo, zwłaszcza w stosunku do umiejętności, a już na pewno do ambicji sportowej. Za łatwo im wszystko przychodzi i potem się do tego przyzwyczajają. Nie wkładają w nic wysiłku, a bez tego nie ma sukcesów. My musieliśmy na wszystko ciężko zapracować. Oczywiście, dzisiaj jest inaczej, boiska treningowe, odżywki, lekarze, ale to nie powinno zwalniać od ambicji.

Mówi pan to na podstawie obecnego zespołu Zagłębia?
Też, ale chodzi mi o większość młodych piłkarzy w ogóle. Moim zdaniem są zdemoralizowani wielkimi pieniędzmi, które zarabiają w bardzo młodym wieku, zanim tak naprawdę cokolwiek osiągną. Szybko im się mąci w głowie i nie ma tej radości z grania w piłkę, jaką powinni mieć.

Myśli pan, że to główna przyczyna tak fatalnych występów zespołu Kazimierza Moskala?
Nie wiem czy główna, może nie. Gorsza jest chyba polityka transferowa. Dziwnych piłkarzy sprowadza się ostatnio do Zagłębia, takich, którzy mają dobrych menedżerów, ale w ogóle nie są z tym klubem związani. Nie wiem dlaczego nie stawia się na młodzież z Sosnowca i okolic, albo przynajmniej z regionu. Takich, którzy będą chcieli oddać Zagłębiu serce. Wiem, że czasy są inne, ale to też powinno być brane pod uwagę. A tak piłkarz gra dziś tu, za pół roku tam, bez żadnego wiązania się z miejscem, gdzie akurat mieszka. Za częste są te zmiany, za łatwo znajdują inne kluby zwłaszcza po tym, jak spadną z poprzednim.

Mimo wszystko uważa pan, że Zagłębie się utrzyma?
Bardzo mocno mu kibicuję, śledzę wyniki, oglądam mecze. Mam nadzieję, że ten sezon nie skończy się jakąś wielką katastrofą. Na pewno to nie jest taka słaba drużyna, żeby spaść z pierwszej ligi. Ale niczego nie można wykluczyć, bo przecież przed sezonem nikt nawet nie przypuszczał, że będą tak nisko w tabeli. Bardziej mówiono o awansie do Ekstraklasy.

W 1964 roku był pan królem strzelców ekstraklasy, z Zagłębiem dwukrotnie zdobywał Puchar Polski, strzelił pan 98 goli w 253 meczach.Do tego zaliczył pan 20 meczów w reprezentacji Polski. Pana dawne Zagłębie Sosnowiec wygrałoby z obecnym?
Piłka była całkiem inna. Nie da się tego porównać, ale wiem, że my byśmy w takim meczu nie odpuścili i moglibyśmy obecnych piłkarzy pokonać ambicją.
https://dziennikzachodni.pl/jozef-galec ... 2-15563254
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2021-04-16, 8:58 am

Prezydent "kundli"nie słucha, napotkany na spacerze ;-) odpowiada, że ma fantastycznego prezesa to może wczyta się qrwa w słowa Ikony Zagłębia, że coś jest jednak nie tak.
Swoją drogą obiecał, że będzie patrzył do końca roku 2020 na prace jaroszewskiego i tomczyka dając im szansę, więc może jakaś odpowiedź panie prezydencie na pytanie -Co zrobili takiego, że dalej zasługują na prace za którą w dalszym ciągu płacą mieszkańcy ???
To nie są pana pieniądze wiec wytłumaczenie się należy :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2021-04-16, 9:59 am

Józef Gałeczka napisał(a):Gorsza jest chyba polityka transferowa. Dziwnych piłkarzy sprowadza się ostatnio do Zagłębia

Tylko niech się Pan Józef nie zdziwi, jak mu Jaroszewski z Tomczykiem wpieprzą za to "szczekanie kundla" zakaz klubowy na oglądanie meczów Zagłębia Sosnowiec.... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2021-04-16, 11:25 am

Adam1906 napisał(a):
Józef Gałeczka napisał(a):Gorsza jest chyba polityka transferowa. Dziwnych piłkarzy sprowadza się ostatnio do Zagłębia

Tylko niech się Pan Józef nie zdziwi, jak mu Jaroszewski z Tomczykiem wpieprzą za to "szczekanie kundla" zakaz klubowy na oglądanie meczów Zagłębia Sosnowiec.... :twisted:

Zapomniałeś jeszcze o słynnej wypowiedzi, cyt." Rozumiem wściekłość, nawet wyzwiska, frustrację. Krytyka mi się należy jak psu kość. Gardzę natomiast zimnym wyrachowanym kłamstwem i chęcią ugrania czegoś dla siebie. Toksycznymi zastrzykami, które niewinnym ludziom robią krzywdę. Nie mam z tym problemu, ale nie wszyscy w klubie dobrze to znoszą. Dlatego klub podejmie kroki prawne, przeciwko godzącym w jego dobre imię i ludzi w nim pracujących. Wierzę, że już niedługo policja zapuka do drzwi tych, którym wydaje się, że mogą być bezkarni."

Pozostałby jeszcze problem ze sprzedanymi eurosami. Ale znając niektóre talenta Wszechwładnego, zawsze może zacząć wmawiać, że na nich to jednak nie Gałeczka a np. sam Umiłowany Prezes tylko w wersji oldskulowej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2021-04-23, 5:32 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2021-04-24, 8:30 am

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/zapraszamy-na-stadiony-bilet-na-titanica/

"Nie wiem, czy trener rzeszowskiej jedenastki Radosław Mroczkowski żywi jeszcze urazę do włodarzy klubu znad Brynicy, lecz nie mam złudzeń, że zrobi wszystko, by odesłać sosnowiczan do domu z kwitkiem. Mało tego, jestem pewien, że najchętniej zafundowałby przeciwnikom bilet na Titanica. Ma ku temu możliwości i środki."

Kuzwa, kolejna osoba żywica uraze, zresztą co się dziwić.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2021-04-30, 1:52 pm

Z cyklu: "Znalezione w internecie" :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2021-05-02, 3:36 pm

przy normalnych zaledwie standardach za takie słowa w otwartym dla wszystkich kanale komunikacyjnym - czyli publicznie - klub powinien zareagować i co najmniej solidną karę finansową nałożyć.
Żenujące, Panie Dyrektorze RT
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony